Dolar (Anket)

Kodla Büyü
teksen' Alıntı:
kurtay' Alıntı:
teksen' Alıntı:
ABD nin faiz artırımı ile ülkemizdeki dolar fiyatı daha da artacak. Ulkemizdeki Siyasi istikrar ile alakasi yok. Olsaydı 2000 de 1.60tl olan dolar 3.10 TL ye ulaşmazdi.

Sezer ile Ecevit kitapçık fırlatma oynarlar, 1 ayda dolar 2.5 katına çıkar bunda bir şey yok, 13 senede dolar 2.80 lere gelir... 2008 krizini atlamalım.

Turkiye den başka yerde bulamazsın böyle tipleri. Numunelik bunlar, guzel tarafı kıyamete kadar nesli tükenmez bunların.

Hoştt! Hadi oradan!

eğer site yöneticilerinden açıklama gelmezse cevap hakkım doğar, herkes bunu böyle bilsin.

teksen' Alıntı:
kurtay' Alıntı:
teksen' Alıntı:
ABD nin faiz artırımı ile ülkemizdeki dolar fiyatı daha da artacak. Ulkemizdeki Siyasi istikrar ile alakasi yok. Olsaydı 2000 de 1.60tl olan dolar 3.10 TL ye ulaşmazdi.

Sezer ile Ecevit kitapçık fırlatma oynarlar, 1 ayda dolar 2.5 katına çıkar bunda bir şey yok, 13 senede dolar 2.80 lere gelir... 2008 krizini atlamalım.

Turkiye den başka yerde bulamazsın böyle tipleri. Numunelik bunlar, guzel tarafı kıyamete kadar nesli tükenmez bunların.

Hoştt! Hadi oradan!
seviye yerlerde, yöneticiler uyuyor mu? Teksen nickli arkadaşın ceza alması lazım bu nasıl üsluptur?

Uyku modunda olabilirler, gerekli ceza verilmezse bu tip hakaretler normal karşılanıyor demektir, kendileri bilir.

Aralık ayında FED 'in toplantısı var ve büyük ihtimal ile faiz artırımı yapacaktır. Bu doların yükselmesini sağlar. Fakat ülkede oluşacak olan istikrar ve güven ortamı bu zaman yetişirse ülkeye girecek olan döviz miktarı artacak ve dolar düşecektir. Ama kaçınılmaz son olarak kendi tahminim doların 3,05 seviyelerine çıkıp 2016 yı öyle karşılayacağı.

kurtay' Alıntı:
Uyku modunda olabilirler, gerekli ceza verilmezse bu tip hakaretler normal karşılanıyor demektir, kendileri bilir.
sen kendi konuşmanı normal karşılayosun yani? adam orda dolar yorumu yapmış sen illla partizanlık yapacam diye yok nesli tükenmez bunların da bilmem ne başkasına hayvan muamelesi yaparsan onunda seni öyle zannetmesi normaldir...

D.Bickici' Alıntı:
Aralık ayında FED 'in toplantısı var ve büyük ihtimal ile faiz artırımı yapacaktır. Bu doların yükselmesini sağlar. Fakat ülkede oluşacak olan istikrar ve güven ortamı bu zaman yetişirse ülkeye girecek olan döviz miktarı artacak ve dolar düşecektir. Ama kaçınılmaz son olarak kendi tahminim doların 3,05 seviyelerine çıkıp 2016 yı öyle karşılayacağı.
katılıyorum...fakat ülkede istikrar ve güven ortamının bu kadar kısa sürede oluşacağını sanmıyorum

yusufcuk51' Alıntı:
D.Bickici' Alıntı:
katılıyorum...fakat ülkede istikrar ve güven ortamının bu kadar kısa sürede oluşacağını sanmıyorum

Öyle hocam şuan kabine için bekliyor piyasalar. Ekonomi ve maliye bakanlıkları değişirse tepki olarak dolar artabilir. Şuan resmen röntgencilik yapıyor dolar :)

dolarda 2015 i kapatırken olağan üstü bi durum olmadığı sürece 3 lere çıkılabileceğini sanmıyorum.....bence 2,75- 2,95 lerde süzülür ,yeri gelir iyimserlikle 2,70 lere çekilir;yeri gelir 2,90 larda takılır..benim kısa vadede çok fazla yükseliş düşüncem yok...risk istemeyenler faize yönelsin altından da hayır yok...

Abd geçmişte faiz artırdığında ne olmuş ona bakın. ezbere konuşmayın. hem euro hemde dolar düşecek. ama dolar daha çok düşecek. euro/dolar paritesi artacak. altın 950 dolardan 1800 dolarlara gidecek orta vadede.

astalavista23' Alıntı:
Abd geçmişte faiz artırdığında ne olmuş ona bakın. ezbere konuşmayın. hem euro hemde dolar düşecek. ama dolar daha çok düşecek. euro/dolar paritesi artacak. altın 950 dolardan 1800 dolarlara gidecek orta vadede.
hocam ne kadar altın aldın doğru söyle :)

giryan' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/anketler-f68/dolar-anket-t141238.html

yukarıdaki link 14 nisan 2015 tarihinde açılan "dolar kuru" anketi. orada yaz sonunda 3,00 TL olacağını ve o tarihte 2,70 TL olan doların halen daha alınabileceğini söylemiştim. nitekim alınsaydı kar getirecekti.

şimdi ise seçimlerden sonra akp'nin tek başına iktidar olacağını, doların 2,90 seviyesine gerileyeceğini, 2016'ya yine 3,00 dolaylarında gireceğini düşünüyorum.

akp'nin tek başına iktidar olamaması ve daha büyük bir kaos ortamıyla karşılaşılması ile seçim ertesi dolar 3,15 dolaylarına fırlayabilir ve yeni seneye de 3,30 seviyesinde girebilir. bu da bir seçenek =)

27 eylül tarihinde anketler-f68/dolarda-durum-ne-olur-anket-t145077.html bu başlıkta da belirttiğim gibi...
AKP tek başına iktidar oldu ve doların ateşi düştü, hatta tahminimden daha fazla düştü. 2016'ya girerken 3,00'ın altında olacaktır diye düşünüyorum.
Bu duruma rağmen halen daha kriz senaryoları ile insanları tedirgin etmeye, piyasadaki para akışını durdurmaya çalışan medya unsurları ve şahıslar "aydın!" bir bakış açısına sahip olduklarını ve gerçekçi davrandıklarını ileri sürseler dahi söylemleri cahilce ve bilerek/bilmeyerek devlete ve millete zarar verir şekildedir.

sandıktaki kuyruk acısı veya cemaate olan gönül bağı millete hıyanet etmenin bir özrü olamaz! her birimiz aklımızı başımıza almalı ve kimlere hizmet ediyor olduğumuzun farkına varmalıyız. unutulmamalıdır ki hangi kurum, parti, grup adı altında yer alırsak alalım bunların hepsinin üzerinde TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve TÜRK MİLLETİ çatıları vardır. Bu çatıları ayakta tutan bizler, elimizi vicdanımıza koymalı ve üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.

Valla şimdiye kadar yaptığım yatırımların çoğu bana kazanç getirdi. Dolarında 2015 yılı ocak ayına doğru 3 bandını geçeceğine inanıyorum. Hatta şu son olaylardan sonra hızlı bir yükseliş bile görebiliriz. Hükümet kurulduğu için bir süre hızını keser sadece.

yusufcuk51' Alıntı:
astalavista23' Alıntı:
hocam ne kadar altın aldın doğru söyle :)

Hocam ben Forexte işlem yapıyorum. Altını Ons bazında alacağım 900-1000 dolar arasından sonra uzun vade bekleyeceğim.

fed faiz artirimini yapsa mevzuyu kapatsa dolara etkisini yitirirdi ama kademeli artis yapacakki her turlu onsu baskilamaya devam edecek ve dolarin yonunu asagi cevirmesi zor olacak.. ons icin savas falan cikmazsa durum bu.. birde tr de ic gundemin kurlar uzerindeki etkisi cok yuksek bakiniz ucak hadisesiyle kurlarda 8 kurusluk yukselmeye sahit olduk ve gerilim devam ettikcede yukselis devam edecek gibi.. bir diger konu hukumet faiz indorimi konusunda israrli ve bunu dillendirmeye basladiklarinda ve baskanlik tartismalarinda ve anayasa degisikliginde.. ve teror vb olaylarda kurlar tepkisiz kalmiyor.. butun bunlari dusununce dolarin 2016 yilinda 2.9 altina dusecegini pek dusunmuyorum hatta 3 ve uzeri olmasi benim icin yuksek ihtimal.. yatirimlarinizi kendi kararlariniz uzerine yapin ve zarar etme riskini herzaman goz onune alin bir tek yoruma goruse bakarak asla karar almayin..

Geri