DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN (lütfen destek verin)

Kodla Büyü
istatistiğini araştırsınlar, devlet memuru olupta 3 çocuk sahibi anne sayısının oranını bi paylaşsınlar, yada burada sorayım, öğretmen olupta 3 çocuk annesi varmı aramızda?
çözüm isteniyorsa kolaylık sağlanmalı, daha iyi bir gelecek için maddi anlamda kayıp yaşayacaksa ülke, bu konuda yaşasın, nerelerden hangi ad altında vergiler almıyor ki sanki...
yarın avrupa gibi olduğunda nüfus değişince, hadi çocuk hadi çocuk diyeceğine bugün kolaylık için adım atsın, derim...

nefbote' Alıntı:
Ben sizleri anlamıyorum. Sizler çocuğum daha yetişsin derdinde misiniz paranın derdinde misiniz anlamış değilim.Birde bana beddua edenler var nasıl eğitimciler var karşımda anlamakta zorluk çekiyorum benimde bir ailem var bende sizin yaşadıklarınızı yaşıyorum.

Ben kendi görüşlerimi yazdım sizlerde kendilerinkini yazdınız ama ben sizin görüşlerinizi beddua edercesine ileri götürmedim götürmem de zaten benim görüşlerimi benimsemiyor olabilirsiniz ama lütfen sınırları da aşmayalım.
sanki parayı kendimiz yemek için istiyoruz, bu nasıl bir yaklaşım hem çocuğum benim şefkatimle büyüsün hemde iyi şartlarda büyüsün istiyorum. bahsettiğimiz izin 2 ay farkediyor sadece sanki yıllarca siz çalışacak biz yatarak (evde çocuğumuzla ilgilenmeyi yatmak kabul edersiniz diye yazdım) para kazanacağız
asker öğretmene yoksa doğum yapmış kadına da olmasın bana yok sana da yok mantığa bak....
kim haklıysa herkese hakkı verilsin diye düşüneceğinize.............

Re: DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN

nefbote' Alıntı:
hocam benin bildiğim doğum izni olarak toplam 8 hfta önce, 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 haftalık bir izin var. Çoğu bayan arkadaşımız doğumdan önce rapor alıp doğuma kadar raporla okula gelmiyorlar zaten. 16 haftalık izin hakkınıda sonra kullanıyor. bu sürelerde yetmezse isteğe bağlı ücretsiz izne ayrılabilirsiniz.
bu açıklamanızdan size dokunmadığı o kadar aşikar ki, 16 haftanın 16 sını da doğum sonrasına aktarmanız imkansız, doğuma 3 hafta kala isteseniz de istemeseniz de izne ayrılmak zorundasınız, doğum öncesi 8 haftalık döneme girdiğinizde de rapor alma hakkınız kalmıyo, rapor almak isityorsanız bu izninizi kullanmak zorundasınız, işe başladığınızda bebek en fazla 13 haftalık oluyor, çocuğunuz olduğunda anlarsınız, ya ücretsiz izin alın yada bakıcıya bırakın demek kolay ama maksimum 3 aylık oolan çocuğu bakıcıya bırakmayı bırakın kendi annenize teslim edip gittiğinizde bile içiniz yanıyor, kaldı ki çocuk o esnada sadece anne sütü alıyor, nerde kaldı 6 aya kadar sadece anne sütü reklamları? ücretsiz izin almak da o dönem hiç kolay değil, masraflar inanılmaz artıyor. sonuna kadar destekliyorum bu projeyi, desteklemeyebilirsiniz fakat halihazırda uygulanan bu sistem yanlış, anneleri ve bebeklerini sıkıntıya sokan bir uygulama, köstek olmayın kafi, bu zihniyetteki birinden destek istemek yanlış olur zaten...

Yeni öğrendiğim bir haberi sizlerle paylaşayım belki bilen vardır zaten :( Eğer doğum öncesi dönemin bir kısmı da olsa yaz tatiline denk geliyorsa Milli Eğitim bu bölümü sonrasına aktarmanıza izin vermiyormuş yani doğum sonrasını sadece 8 hafta kullandırıyormuş. Bu da demek oluyor ki çocuğunuzu 8 haftalıkken bırakıp başlayın diyor Milli Eğitim. Bu durum da sadece öğretmenlere mahsus. Daha yeni 2 arkadaşım bu durumda kaldı. Diğer memurlarda ve özelde çalışanlarda böyle bir hak kaybı yok. Milli Eğitim bizi ne kadar seviyor düşünün artık...

neferaty' Alıntı:
Yeni öğrendiğim bir haberi sizlerle paylaşayım belki bilen vardır zaten :( Eğer doğum öncesi dönemin bir kısmı da olsa yaz tatiline denk geliyorsa Milli Eğitim bu bölümü sonrasına aktarmanıza izin vermiyormuş yani doğum sonrasını sadece 8 hafta kullandırıyormuş. Bu da demek oluyor ki çocuğunuzu 8 haftalıkken bırakıp başlayın diyor Milli Eğitim. Bu durum da sadece öğretmenlere mahsus. Daha yeni 2 arkadaşım bu durumda kaldı. Diğer memurlarda ve özelde çalışanlarda böyle bir hak kaybı yok. Milli Eğitim bizi ne kadar seviyor düşünün artık...
:verymad:
aynen hocam benim bir arkadaşımda bu duruma düştü mecburen ücretsiz izin aldı, bizim gibi para meraklısı değildi kendisi! ama çok zorlandı maddi manevi ....

Ocak ayında yeni İş sağlığı ve iş güvenliği kanunu girecek inşallah orda olacak 6 ay. ben de şu an hamileyim sabırsızlıkla bekliyorum. inşallah 12+12 olur erkenden ayrılırım :) sonrası çünkü yaz tatilinde yanar

Bende bu konuda destek veriyorum. Sonuçta herkesin maddi imkanları birbirinden farklılık gösterebilir. Ben her iki çocuğumda da tarih denk geldiği için 6 aylarını doldurana kadar çalıştım. Daha çok izne ayrılıp daha çok onlarla kalmak isterdim ama olamıyo malesef.İkisinin arası 19 ay. Yani ikiside aynı anda bezliydi. Tenleri hassas isim vermiyorum en pahalı bebek bezinden başkasını kullanamazsınız. Bugün iyi bi ıslak mendilin paketi bil 5 tl kötüsünü alsan altı yara olur kıyamazsın. Sütüm yetmiyordu doktar devam sütü önerdi 1 yaşını doldurana kadar 3 gün anca gider oda e en iyisini almaya çalışırdık baktım geçen 25tl olmuş paketi, doktor parası vs vs. Daha saysam mı Mesela oğlumun zamanında pinamokoku devlet yaptırmıyordu sadece 350 tl ona verdik. Sarılık oldu devlet hastanesi k<abul etmedi 3 gün özel hastanede yattı 2500 tl ona verdik. Bizde elbette çocuğumuzu paradan daha çok düşünüyoruz. Sonuçta kazancımızda onlar için. Kimin için çalışıyoruzki. Adamı olan heyet raporunu alıyor. Devlet bu işe bi adalet getirmeli.

neferaty' Alıntı:
Büyük saçmalık.

benden de tam destek.. hatta altı ay bile az bence bir yıl olmalı....
eleştirenlerde başına gelince anlar nasılsa.. :x

neferaty' Alıntı:

daha öncede vardı ben 31 ağustosta doğum yaptım doğum öncesi iznimi aktaramadım.. daha kendime bile gelemeden izin bitti..

Ben bu dediklerinizin hepsini yaşadım, dahası da var, doğum iznine ayarılacağımız gün kayseride sözleşmeli hemşireleri ilçelere gönderdiler bizde 70 km uzakta bir ilçeye düştük. O sırada doğuma 3 hafta kalmış eşimle ilçe ilçe gezdik perişan olduk.

NERDEN BİLİYORSUNUZ İNSANLARIN BU DURUMLARI YAŞAYIP YAŞAMADIĞINI.

Tekrar yazayım 2+2=4 NEFBOTE HAKLI.... AMA nefbote ye sorun bakalım destekliyormu desteklemiyor mu? kesinlikle bu konuya destek verecektir, kim vermezki.. hatta 2 yıl olsun niye olmasın...

Madem beddua boyutuna taşıyorsunuz olayı alın benden size bir dua

ALLAH SİZİ TEK MAAŞA MUHTAÇ KOYMASIN.. tek maaşlı arkadaşları saygıyla selamlıyorum.

ve ekliyorum devlet doğum yapan her aileye yardım yapmalıdır, çalışan çalışmayan diye ayırmamalıdır. Çocuğunu adam gibi büyütmek ve yetiştirmek her ailenin hakkıdır.

Bunun harici maddi imkanı varken ücretsiz doğum izni almak yerine haksız yere rapor vs kullananlar var ise hesabınıda rabbim soracaktır. Bu ince bir konudur çocuklarınıza helal lokma yedirin SON....

hocam 2ile 2 yi elbetteki toplayabiliyoruz. şuan ki durumun bu olduğunu biliyoruz. bu durum değişmeli, saygıdeğer hocam paranın mı derdindesiniz gibi bir cümle kullanmış. kimse keyfi için istemiyor bu izni bebeğine daha iyi bakabilmek için istiyor. siz, eşiniz ve sizin yanınızda bebeğiniz ne sıkıntılar yaşadınız tahmin edebiliyorum. bu böyle olmasın diyoruz işte....

desteklemeyenlere neden açıklama yapıyosunuz ki aklı selim her vatandaş bu konuda destek verir vermeli yani özellikle anne ve babalar

nefbote' Alıntı:
Ben sizleri anlamıyorum. Sizler çocuğum daha yetişsin derdinde misiniz paranın derdinde misiniz anlamış değilim.Birde bana beddua edenler var nasıl eğitimciler var karşımda anlamakta zorluk çekiyorum benimde bir ailem var bende sizin yaşadıklarınızı yaşıyorum.

Ben kendi görüşlerimi yazdım sizlerde kendilerinkini yazdınız ama ben sizin görüşlerinizi beddua edercesine ileri götürmedim götürmem de zaten benim görüşlerimi benimsemiyor olabilirsiniz ama lütfen sınırları da aşmayalım.

Hocam, bir arkadaşımız bankacıları örnek göstermiş, özel sektör olmasına rağmen 8 ay ücretli izinden bahsetmiş, başka bir arkadaşım yurt dışından örnekler vermiş 46 haftalık ücretli izinlerden bahsetmiş.
Burada bir hak mücadelesi var, konu çocuk-para karşılaştırması olamaz. Sizi kınıyorum bir erkek olarak ve özellikle bayan olduğunuz için sizi ikince kez kınıyorum. Bir anneyi para-evladı karşılaştırmasına sokmanızı ise 3. kez kınıyorum hem de bir bayan olmanızdan dolayı.

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

Hocam, bir arkadaşımız bankacıları örnek göstermiş, özel sektör olmasına rağmen 8 ay ücretli izinden bahsetmiş, başka bir arkadaşım yurt dışından örnekler vermiş 46 haftalık ücretli izinlerden bahsetmiş.
Burada bir hak mücadelesi var, konu çocuk-para karşılaştırması olamaz. Sizi kınıyorum bir erkek olarak ve özellikle bayan olduğunuz için sizi ikince kez kınıyorum. Bir anneyi para-evladı karşılaştırmasına sokmanızı ise 3. kez kınıyorum hem de bir bayan olmanızdan dolayı.

Ben kendi görüşlerimi yazdım münaşakaya girmek istemiyorum. Benim görüşlerim bu yönde......

Bu arada benim bayan olduğumu nerden çıkardınız onu anlamadım..

nefbote' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

Ben kendi görüşlerimi yazdım münaşakaya girmek istemiyorum. Benim görüşlerim bu yönde......

yaşadıklarımızı yaşıyomuşsunuz ya:)))

"Ayşen"' Alıntı:
nefbote' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

ne alaka olaya nerden bakıyorsunuz.

nefbote' Alıntı:
"Ayşen"' Alıntı:
nefbote' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

ne alaka olaya nerden bakıyorsunuz.

kaç kere doğurdunuz merak ettim şimdi kardeşim niye yorum yapıyon o zaman hayret bişey destek vermiyon niye insanlarının canını sıkıyon

kaç kere doğurdunuz merak ettim şimdi kardeşim niye yorum yapıyon o zaman hayret bişey destek vermiyon niye insanlarının canını sıkıyon[/quote]

olaylara ne kadar bencil bakıyorsunuz sadece tek taraflı düşünüyorsunuz. Aile için de olaylar tek taraflı yaşanmaz bizde. olacak bir olay aile bireylerini de etkiler dolaylı olarak bende etkileniyorum.

klasiktir eşi çalışmayan arkadaşlar bayan arkadaşların lehine bir durum olduğunda para gözlülükle veya eşitsizlikle suçlar. ama hiç düşünmezler sadece çalışan bayanlar fazla para için çalışıyormuş gibi.
herkesin kocasının eline bizim gibi 2500 (ekdersle beraber) lira geçmiyor. asgari ücretliler var bu ülkede ve çoğunluk onlar. çocuk yapmak için işi bırakmak zorunda kalıyorlar ya da çocuk yapamıyorlar.

bu 6 ayı istemeyenlerin tamamının eşi çalışmadığı için çalışan bayanlara karşı olan hırslarından istemediklerine eminim. o yüzden onlarla polimiğe girmeyin bence. ne derseniz deyin art niyetli yazacakları için anlatamazsınız.

nefbote' Alıntı:
monerello' Alıntı:
nefbote' Alıntı:
hocam benin bildiğim doğum izni olarak toplam 8 hfta önce, 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 haftalık bir izin var. Çoğu bayan arkadaşımız doğumdan önce rapor alıp doğuma kadar raporla okula gelmiyorlar zaten. 16 haftalık izin hakkınıda sonra kullanıyor. bu sürelerde yetmezse isteğe bağlı ücretsiz izne ayrılabilirsiniz.
sizden başkada bilen yoktu zaten biz burda mücadele veriyoruz neyin ne olduğunuda iyi biliyoruz ucu size dokunmayınca önemi yok zaten hiçbirşeyin el kadar çocuğu ele emanet etmeyi nerden bileceksiniz ki?

Bana dokunmadığını nerden biliyorsun. Benim demek istediğim çocuğunuzdan vazgeçemiyorsanız ücretsiz izne ayrılacaksınız bu kadar basit...

kimin yaptığı haktır kimin ki değildir bunu değerlendirmek kimseye düşmez.dediğiniz gibi öldükten sonra bunlar değerlendirilecek.ama şu anda bunları değerlendirmek kimsenin haddi değil.kaldı ki bunu kötü kullanan 3-5 kişi var diye binlerce insanı mağdur edemezsiniz. ayrıca kimin maddi imkanı yeterlidir bunu ölçemezsiniz.zira kimi neye göre ölçeceksiniz.sonuçta bu herkesin kararıdır.devlet de buna teşvik ediyorsa ki ediyor esneklik sağlamak zorundadır.benim anlamadığım sanki para kendi cebinden çıkıyormuş gibi insanların karşı gelmesi.haksız olarak 1 kuruş bile alan varsa bulursun ispatlarsın ve geri alırsın.devletin görevi budur zaten...

her_dem' Alıntı:
klasiktir eşi çalışmayan arkadaşlar bayan arkadaşların lehine bir durum olduğunda para gözlülükle veya eşitsizlikle suçlar. ama hiç düşünmezler sadece çalışan bayanlar fazla para için çalışıyormuş gibi.
herkesin kocasının eline bizim gibi 2500 (ekdersle beraber) lira geçmiyor. asgari ücretliler var bu ülkede ve çoğunluk onlar. çocuk yapmak için işi bırakmak zorunda kalıyorlar ya da çocuk yapamıyorlar.

bu 6 ayı istemeyenlerin tamamının eşi çalışmadığı için çalışan bayanlara karşı olan hırslarından istemediklerine eminim. o yüzden onlarla polimiğe girmeyin bence. ne derseniz deyin art niyetli yazacakları için anlatamazsınız.

Öncelikle şunu belirteyim bu söylediklerinizin bana geldiğini düşünerek söylüyorum. Söylemlerimde art niyet olduğunu sanmıyorum. Sizleri de kıskanmıyorum ben zaten çift maaşlıyım eşim ve ben ikimizde öğretmeniz.

gakgoskentli' Alıntı:
o kadar çocuğunuzu seviyorsanız çalışmayın.binlerce tek maaşla geçinen arkadaş var.ne şiş yansın ne kebap oh ne rahat.
lisedeyken bir hocamız vardı 3 yıl boyunca 3 çocuk doğurdu iki kere yüzünü gördüm.kesinlikle karşıyım bu sisteme.
ne kadar sığ bir bakış açısı olduğunu söylemem lazım.çalışan anneler kimin için çalışıyor acaba.çocukları daha iyi bir yaşam sürsün diye değilmi?geldiğimiz son nokta bu mu şimdi.işsizliğe çözümünüz de budur allah bilir.bayanlar çalışmasın işssizlik kalmaz.tekrar söylüyorum ilerde inşallah kızınız ya da eşiniz çalışır o zaman anlarsınız belki...
lise hocanız nasıl bir insandır bilemem ama şimdi anlatmaya başlasak herkes bahsedeceği bir öğretmenini bulur.bu anlamda herkesi bu genellemeye dahil etmemeniz daha iyi olurdu...

hakand77' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
o kadar çocuğunuzu seviyorsanız çalışmayın.binlerce tek maaşla geçinen arkadaş var.ne şiş yansın ne kebap oh ne rahat.
lisedeyken bir hocamız vardı 3 yıl boyunca 3 çocuk doğurdu iki kere yüzünü gördüm.kesinlikle karşıyım bu sisteme.
ne kadar sığ bir bakış açısı olduğunu söylemem lazım.çalışan anneler kimin için çalışıyor acaba.çocukları daha iyi bir yaşam sürsün diye değilmi?geldiğimiz son nokta bu mu şimdi.işsizliğe çözümünüz de budur allah bilir.bayanlar çalışmasın işssizlik kalmaz.tekrar söylüyorum ilerde inşallah kızınız ya da eşiniz çalışır o zaman anlarsınız belki...
lise hocanız nasıl bir insandır bilemem ama şimdi anlatmaya başlasak herkes bahsedeceği bir öğretmenini bulur.bu anlamda herkesi bu genellemeye dahil etmemeniz daha iyi olurdu...

Bu söyleminizle sadece ben çocuğum için çalışırım diyorsunuz herhalde. Ya eğitimini yarım bıraktığınız çocuklar onların yardımına kim koşacak. Ücretli öğretmenler mi...

nefbote' Alıntı:
hakand77' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:

Bu söyleminizle sadece ben çocuğum için çalışırım diyorsunuz herhalde. Ya eğitimini yarım bıraktığınız çocuklar onların yardımına kim koşacak. Ücretli öğretmenler mi...
Boşver hocam bunlar böyledir ENANİYET duygusu almış yürümüş.kimse demiyor eşiniz çalışmasın herkese saygımız var.ama hem ücret alayım hem izin kullanayım ben buna yanlış diyorum.VAY GENİŞ BAKIŞ AÇILI KARDEŞİM biz sığız doğrudur.

Geri