Diyanet Ücretlileri Bir Kez Daha Kadrolu Yaptı...

Kodla Büyü

Diyanetin; KPSS ile alınmayan fahri veya ek ders ile çalışanlara kadro vermesini;

• Destekliyorum

Oy: 5 11.6%
  • Desteklemiyorum

Oy: 38 88.4%

• Kullanılan toplam oy
    43
ben yeterlilik belgesine taktım... Nasıl yeterlilik ölçmezler... Diyanet böyle basit bir yer mi?

Dışarıda bu işi yapmak için eğitilmiş atama bekleyen onca insan varken, onların haklarının başkalarına hibe edilmesi ne kadar adaletli??? Birde Diyanet işleri yani... Bu yaptıkları hangi kitapta yazıyor...!

Kendi dini, din görevlileri ve diyanet teşkilatı ile bilgisi ve ilgisi olamadığı halde böylesine pervasızca alay eden bir zümre yok. Maaşallah...

joombal' Alıntı:
Kendi dini, din görevlileri ve diyanet teşkilatı ile bilgisi ve ilgisi olamadığı halde böylesine pervasızca alay eden bir zümre yok. Maaşallah...

Görünen köy kılavuz istemez hocam, ilgiye bilgiye gerek yok herşey ortada....
Onca atama bekleyen varken onların yerine başkalarının alınması hak mı sence???
Senin yerine bir "Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü"nden mezun biri atansaydı ona helal olsun mu diyecektin???
Körü körüne savunuyorsunuz yapılan haksızlıkları... :!:

her türlü kılıfa uyar bu da yine, "bizi ayakta tutan bu uygulamalar" demezler ihtiyaçtan yaptık derler. kılıfa inanmak isteyen, yada kılıf olmasa bile böyle olmasını isteyen çoook kesim var.

yalnız önümüzdeki seçimde akp %50'yi aşarsa ben pes edeceğim. oyumu gıcıklığına artık akp vereceğim arkadaş. ülke iyice bunların olsun anasanı satayım, sonra ülke elden giderse başka kimeye bahane kalmasın.

andariel' Alıntı:
joombal' Alıntı:

Senin yerine bir "Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü"nden mezun biri atansaydı ona helal olsun mu diyecektin???

Haksızlığı savunan yok sayın hocam. haksızlık savunulur mu hiç.
Yapılan bir haksızlıktan yola çıkarak kendi inancımızın aşağılanmasına alaya getirilmesine üzülüyorum.
İnan din diyanet vicdan bu gibi mevzular sıradan hadise değildir.
Hiç olmazsa bu mevzularda öğretmenler olarak hassas olabilsek.

mrtcmhr_13' Alıntı:
:alkis: üstüne alınanlar cevap yazsın ;)

Müslümanlar alınır....

ulan pazar pazar sövdürecekler gene..şerefsizlik bu başkada bişey değil.

Sucukların üzerinde %100 dana eti yazıyor ya, yakında haritanın ortasına %100 AKP yazarsa şaşırmayın

joombal' Alıntı:
andariel' Alıntı:
joombal' Alıntı:

Haksızlığı savunan yok sayın hocam. haksızlık savunulur mu hiç.
Yapılan bir haksızlıktan yola çıkarak kendi inancımızın aşağılanmasına alaya getirilmesine üzülüyorum.
İnan din diyanet vicdan bu gibi mevzular sıradan hadise değildir.
Hiç olmazsa bu mevzularda öğretmenler olarak hassas olabilsek.

mrtcmhr_13' Alıntı:
:alkis: üstüne alınanlar cevap yazsın ;)

Müslümanlar alınır....

Bizde Müslümanız Elhamdülillah Sayın Hocam. Müslümanlar hak da yemez... Hak yiyenlere de arka çıkmaz :!: Haksızlık varsa Müslüman olarak buna hassasiyet göstermek, bu olaya karşı tepki göstermek demektir...

Buzkırıcı' Alıntı:
Kardesim bunlar ogretmen mi niye ek ders alacak.iyi bende cuma namazi kildirayim
yaz kuran kurslarında 8:30-12:30 arası kuran öğretiyor imamlar ve bu saatte verdikleri dersler için ücret alıyorlar.
bunda garipsenecek ne var acaba.

Kadro = para olarak gören arkadaşlarımız var.

Meseleyi hak yönüyle gören arkadaşlarımız var. Kendimizi değil Türk Milletini Hakkını Âlî tutmalı...

Ve en önemlisi din işlerini memuriyet olarak değerlendiren arkadaşlarımız var.
Şuan memur pozisyonunda olsalar dahi, nesilleri dini hassasiyetler bakımında noksan bıraktıran bu asırlık hata halen daha sürmekte. Nedir bu hata Din görevlisi memur o-la-maaaz. Öğretmen ile din görevlisi kıyas edilemez, edilmemeli. yoksa @andariel gibi kısır döngüye gireriz. Pis bir suyun içerisinde durarak suyu temizleyemeyiz. Önce sudan çıkalım ki el ele verip temizleyelim.

Biz ilim-fen-akıl yönü ile yükün altına girelim, Din görevlileri de ruh-kalp-inanç yönü ile yükün altına girsin.
Sonra da Kalp kafa rezonansa geldimi, fetih üstüne fetih.

Ozaman göreceğiz ufka bakıp haz duymak, kadro, ekders hesabı yapmaktan çok daha güzelmiş diyeceğiz.

Gerçi tek tip tornadan çıkmış gib olan bizler bunu nasıl yapacaz derseniz. İşte işin zor tarafı bu...

ysartemur' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
Kardesim bunlar ogretmen mi niye ek ders alacak.iyi bende cuma namazi kildirayim
yaz kuran kurslarında 8:30-12:30 arası kuran öğretiyor imamlar ve bu saatte verdikleri dersler için ücret alıyorlar.
bunda garipsenecek ne var acaba.

garipsecek çok olay oldu sözde imamların çoğu akşamları çevre sakinlere camide ders verdiklerini idda ederek ek eders aldıklarını biliyormuyudnuz.biz hak edilen neyse herkeze verilsin ama bir tarafa kaşıkla bir tarafa kepçeyle verip sonra adaletten bahsederseniz milleti aptal yerine koymuş olurusnuz

İktidar (HAŞA) Allah 2 dir dese; onlar demişse doğrudur onlar hata yapmaz zihniyetinde bir topluluk varsa ben o topluluktan tiksiniyorum.

İnşallah bu tür bir kadro önüne konulduğunda bu benim hakkım değil kul hakkı var işin içinde bu kadroyu almayacağım diyen insanların arkasında saf tutarız...

andariel' Alıntı:
joombal' Alıntı:

Sayın hocam kendi ilkelerimiz yazıyorum.
Siyasileri ne övmeye nede yermeye gerek duyuyorum.

İlkesel bazda fikir beyan etmek AKP fanusuna girmek değildir.
Partileri asla asla bir nor olarak görmem. Zira falan dolan ile kıvırarak iş gören bir olgu norm olamaz.

nosTRa' Alıntı:
İktidar (HAŞA) Allah 2 dir dese; onlar demişse doğrudur onlar hata yapmaz zihniyetinde bir topluluk varsa ben o topluluktan tiksiniyorum.

İnşallah bu tür bir kadro önüne konulduğunda bu benim hakkım değil kul hakkı var işin içinde bu kadroyu almayacağım diyen insanların arkasında saf tutarız...

Sayın hocam bu memlekette İktidar Allah Bir dedi diye, "kesin onlar dediyse yalandır (HAŞA)" gözüyle bakan bir zümre var emin olun.

Neyin söylendiğine değil kimin söylediği ile hüküm veren insanlar var. Hemde okumuş... :-1:

joombal' Alıntı:
Kadro = para olarak gören arkadaşlarımız var.

Meseleyi hak yönüyle gören arkadaşlarımız var. Kendimizi değil Türk Milletini Hakkını Âlî tutmalı...

Ve en önemlisi din işlerini memuriyet olarak değerlendiren arkadaşlarımız var.
Şuan memur pozisyonunda olsalar dahi, nesilleri dini hassasiyetler bakımında noksan bıraktıran bu asırlık hata halen daha sürmekte. Nedir bu hata Din görevlisi memur o-la-maaaz. Öğretmen ile din görevlisi kıyas edilemez, edilmemeli. yoksa @andariel gibi kısır döngüye gireriz. Pis bir suyun içerisinde durarak suyu temizleyemeyiz. Önce sudan çıkalım ki el ele verip temizleyelim.

Biz ilim-fen-akıl yönü ile yükün altına girelim, Din görevlileri de ruh-kalp-inanç yönü ile yükün altına girsin.
Sonra da Kalp kafa rezonansa geldimi, fetih üstüne fetih.

Ozaman göreceğiz ufka bakıp haz duymak, kadro, ekders hesabı yapmaktan çok daha güzelmiş diyeceğiz.

Gerçi tek tip tornadan çıkmış gib olan bizler bunu nasıl yapacaz derseniz. İşte işin zor tarafı bu...

Hocam kısır döngüye giren sensin maalesef...
Akılcı ve mantıkla düşünebilirsen Din görevlilerininde memur olduğunu ve devletten maaş aldıklarını göreceksin yoksa Din Görevliliğinde maaş olmaz, Gönüllülük usülü ile çalışılırdı...
Ayrıca İlahiyat Fakülteleri niye var hocam bu fakülteler neden insan yetiştiriyor. Eğer Dini İşlerde görevliler alınacaksa bu fakülteden mezun olan Dini bilgilerle donatılmış insanlar adil bir şekilde seçilerek alınmalı.
Ayrıca seninde bildiğin üzere bir KPSS sınavı var ve devlet bu şekilde bünyesinde çalışacak memur alıyor. Keza ilahiyat fakülteleri mezunlarıda o sınava giriyor, devlet memuru statüsü kazanmak için... Ne oldu da KPSS'yi beğenmiyorlar...?
Bunca sınava girmiş atama bekleyen kişi varken onların yerine başkalarının alınması haktır diyen bir anlayış olamaz...
Sen okumuş, devletin öğretmeni olmuş biri olarak yapılan haksızlığı meşru olarak görüyorsan birşey demiyorum, o senin görüşün...
Konu parti meselesi filan değil ortada alenen yapılan bir Haksızlık var ve bunu yapan Diyanet İşleri... Diyanet İşleri de böyle yapıyorsa Allah sonumuzu hayır etsin...

cesur_yürek' Alıntı:
istikrarın sürmesi açısından olumlu gördüğüm için yapılanları destekliyorum

Senin yerine de Hayvan Yetiştiriciliği okumuş biri atarlarsa, sende norm fazlası durumuna düşersen o zaman da desteklemeyi sürdür hocam, nede olsa önemli olan istikrar, haksızlıklarla sürdürülüyor olsa bile...

haksızlıklar bu kadar bariz yapılıyor artıkk...yapıyorum diyor ve yaptım diyor...ne denebilirki...bu kadar dinden bahseden birilerinin kul hakkını bu kadar bariz bi şekilde yemeleri..o görece o şartlarda gidecekler bide din iman dersi verecek....

Allahım bu adamlara bu kadar yüz verirsen olacağı bu.
Bunlar daha iyi günlerimiz.
Gerisi arkada bekleyin.

evrim0626' Alıntı:
eee akp 2 mesleğe çok saygısı var geldiğinden beri birisi imamlar diğeri polisler şu iki mesleğede gıcığı var birisi doktorlar diğeri öğretmenler :-1:

Bir şeyin ordusu diye bir kitap vardı, neydi ya o? :lol:

emre arkadaşım ne güzel koymuşsun teşhisi aynen öyle polis ve imamlar süper öğretmenler ve doktorlar out ama doktorlara da iyi zam yaptı hoş gerçi bir sürü hakkı da ellerinden aldı o da ayrı ama

Srebrenitsa' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:
eee akp 2 mesleğe çok saygısı var geldiğinden beri birisi imamlar diğeri polisler şu iki mesleğede gıcığı var birisi doktorlar diğeri öğretmenler :-1:

Bir şeyin ordusu diye bir kitap vardı, neydi ya o? :lol:
galiba i baş harfi ile başlıyordu ama bakalım sonu ne olacak :D

cesur_yürek' Alıntı:
istikrarın sürmesi açısından olumlu gördüğüm için yapılanları destekliyorum

bir iktidar gelip de istikrar sürsün diye seni kapı dışarı edip yerine yandaş birin aldıklarını görmeyi Allah nasip etsin diyeyim. o zaman torpilin olmadığı için ekmeğinden olursan dersin " hep destek tam destek diye"

Genel gidişat ışığında polis ve imam devleti olduğumuz aşikar. Sonuçta imamlar ile bol bol görüşeceğiz yakın zamanda.

toplum önderi imamlar projesi ile ve yeni çıkan öğrencilerin devamsızlığı ile ilgili ev toplantılarına imamlar ile birlikte gitme çalışması ile beraber çalışma fırsatımız da olacak. Benim gönlümde toplumun önderlerinin öğretmenler olması geçerdi ama kısmet imamlara imiş. Herhangi bir belge eğitimi olmayan yeterliliği bile olmayan imamların önderliğinde çalışırız artık...

evrim0626' Alıntı:
Polislere iyi davranak, kendi adamlarını sokarak ele geçirdiler resmen. Sonuç: Akp'yi eleştiren herkes içeri....
İmamlara iyi davranak insanların dini duygularını kullanmada bir adım daha atladılar. Propagandaları resmi oldu artık. Sonuç: %49.9 oy oranı.

Eğitimin ağzına ettiler. Sürekli aşağılama, saçma sapan bakanlar.. Sonuç: eleştiriden, düşünmeden uzak bir nesil.Tv-internet nesli...
Doktorların(Sağlıkçıların) ağzına ettiler.. Sonuç: "Paracı doktorları adam etti, halktan yana bu adam" imajı...

Geri