Diyanet Ücretlileri Bir Kez Daha Kadrolu Yaptı...

Kodla Büyü

Diyanetin; KPSS ile alınmayan fahri veya ek ders ile çalışanlara kadro vermesini;

• Destekliyorum

Oy: 5 11.6%
  • Desteklemiyorum

Oy: 38 88.4%

• Kullanılan toplam oy
    43

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ek ders ücreti ile çalıştırılan binlerce öğretmen adayına verilmeyen bu hak Diyanet personeline verildi. Onların ne ayrıcalığı var? Kur'an Kursu öğreticileri güneşin çocuğu da, öğretmenler toprağın çocuğu mudur...

Diyanet İşleri Başkanlığının teşkilat kanunu bugün değişti. İki haksızlık birden yapıldı. Birincisi herhangi bir kıstasa tabi tutulmadan alınmış fahri Kur'an kursu öğreticileri bir kez daha kadrolu yapıldı. Öyleki yeterlik belgesi olmadan çalıştırılanlar bile bu haktan yararlanabilecek. İkincisi ise, KPSS'ye giren ve atama bekleyen binlerce aday var iken, Diyanet İşleri Başkanlığı 1000 adet sözleşmeli imam hatip ve Kur'an Kursu Öğreticisi pozisyonuna kendisinin yapacağı sınavla personel atayacak.
http://www.memurlar.net/haber/205490/

memurlar.net Anket sonucu
piechart.aspx

O bizim bakanlığımızın düşüklüğüdür. Personelini korumayan, savunmayan; hatta geçtik bunları yeren, kötüleyen bir tek bizim bakanlığımız, bizim kurumumuz.

Üniversite mezunlarının yaptığı, vasıflı bir iş olan öğretmenlik, lisans mezunu kadrolar arasında en düşük maaşı alan öğretmenlik, sürekli kendileri ile uğraşılan öğretmenlik.

Bunlar da tuzu, biberi...

ortaokulu imam hatip te okudum. acaba ben de mi Diyanete başvursam. :idea: iyi kötü namaz surelerini biliyorum ne de olsa. ne dersiniz arkadaşlar? imam olmak, öğretmenlikten daha iyi değil midir?

arkadaşım diyanet kısa süre önce benim amcamı da ki imam hatiple fln uzaktan yakından alakası yok kadrolu yaptı bu yeni değil o zaman bence dava yolunu kullansın yani geçici kuran kursu öğreticisi kadrolu oluyosa ücretli öğretmen ne olmasın ki versinler idari mahkemeye aslında ben herkesin kadroya geçmesine karşıyım ben puanımı aldım atandıysam ki çok da zor şartlar altında 1.5 yıl eşimden ayrı kalarak herkes de alsn puanını atansın yani

Bende geçen sene 2 defa İmam Hatip'in önünden geçtim.. Beni de kadrolu yapp DİYANET.. :p

vallahi durduğunuz kabahat arkadaşlar :) meslek liselerini de yakan bu imam-hatip yüzünden çok söyleyeceklerim varda neyse...

keramet namazda abdestte. bu konudaki sıkıntıları çözersek hiç bir alanda sorunumuz kalmaz. eğitim sistemi alır başını gider. dünyayı hayran bırakacak her alanda bilim adamları yetiştiririz hamd olsun.

Yakında zaten öğretmenleri tamamen ortadan kaldırıp, imamları eğitim-öğretim sınıfına çekecekler. Ona zemin hazırlıyolar..

açıkcası ücretli öğretmenlerin direk kadroya alınmasına karşıyım cok azı eğitim fakültesi mezunu çünkü. Bu ülkede eğitim ziraat, su ürünleri, hayvan yetiştiriciliği gibi eğitimle alakasız fakülte mezunlarının öğretmen yapılmasından çok cekti ve cekmektedir. örnek isterseniz çok http://www.memurlar.biz/haber/20110918/ ... -Oldu.html
ayrıca veteriner ziraat müh alınacak gibi haber başlıklarının altından meb cıkacak diye cok kaygılanıyorum bakanı bile alakasız seciyorlar kaygılanıyorumki "öğretmen"leride eğitim fakültesi dısından getirecekler

gececiler' Alıntı:
açıkcası ücretli öğretmenlerin direk kadroya alınmasına karşıyım cok azı eğitim fakültesi mezunu çünkü. Bu ülkede eğitim ziraat, su ürünleri, hayvan yetiştiriciliği gibi eğitimle alakasız fakülte mezunlarının öğretmen yapılmasından çok cekti ve cekmektedir. örnek isterseniz çok http://www.memurlar.biz/haber/20110918/ ... -Oldu.html
ayrıca veteriner ziraat müh alınacak gibi haber başlıklarının altından meb cıkacak diye cok kaygılanıyorum bakanı bile alakasız seciyorlar kaygılanıyorumki "öğretmen"leride eğitim fakültesi dısından getirecekler
Hayvan yetiştiriciliği :mrgreen:
ca8ce647f23f490d8f669183196d9da6.png_600_421.jpg

eee akp 2 mesleğe çok saygısı var geldiğinden beri birisi imamlar diğeri polisler şu iki mesleğede gıcığı var birisi doktorlar diğeri öğretmenler :-1:

evrim0626' Alıntı:
eee akp 2 mesleğe çok saygısı var geldiğinden beri birisi imamlar diğeri polisler şu iki mesleğede gıcığı var birisi doktorlar diğeri öğretmenler :-1:

:lol: :puhaha: :alkis: :++:
Hala gülüyorum...

gececiler' Alıntı:

Benim tanıdıklarımında çoğu eğitim fakültesi mezunu.

geçen atamada yaşana bir olay; akp hükümeti dışarda din külütü ve ah. bilgisi öğretmeni kalmadığı halde 360 kişilik kontenjan açmış ama başvuru 250 kişi olmuş artan kontenjanı gören bir bilişimci öğretmeni BBP nin eski başkanına bir mektup yazmış bizi kadroya almıyorlar ek kadroda açmıyorlar ama bu din kültüründen artan kadroyu bize verseler diye bir istekte bulunuyor.
bakarmısınız adil olacaktık, her yıl bize verilmesi gereken seyyanen 110 tl yi sadece imamlara verdiklerini biliyormuusnuz yeni başlamış hiç ünv okumamış bir imam öğremtenden falza maaş aldığını biliyromuydunuz. ayrıca imamların ek ders aldıklarını biliyromusunuz. ben imam düşmanı değilim ama adaletsizlğin düşmanıyım.

Bu ücretlileri kadroya geçirme ve imam hatiplilere verilen önemi açıklayan tek şey arkasındaki ( :idea: ) cemaattir.

çok ayıp kardeşim başka kurumdakiler kadrolu oldu diye kıskançlık yapmak yakışmıyor bize. Diyanetin iç dinamiklerini işleyişini bilmeden sallamak yakışmıyor ... Milli eğitim de çalışsın kadro alsın...

Valla kimse kusura bakmasın.. ülkenin yarısından oy alan bunlar... hatta bizim okullarda anket yapsan yüzde elliden fazla çıkar... Biz buna layığız... Yakında imamları milli eğiim müdürü okul müdürü yaparlarsa şaşırmayın...

esesim26' Alıntı:
Valla kimse kusura bakmasın.. ülkenin yarısından oy alan bunlar... hatta bizim okullarda anket yapsan yüzde elliden fazla çıkar... Biz buna layığız... Yakında imamları milli eğiim müdürü okul müdürü yaparlarsa şaşırmayın...

:alkis:

Arkadaslar WII konsolunda cod ve moha oynayaniniz var mi goruntu ps3 e yaklasir mi az once kutulu sifir 250ye buldum

Geri