Dinçer den bir tehdit daha

Kodla Büyü

yuca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.memurlar.net/haber/243767/

Okul idarecilerine ve il yöneticilerine yaptığımız toplantıda bazı arkadaşlarımızın imza atıp çıktıkları yönünde şikayetler geldi bunları inceliyoruz. Öğretmenlerimizin bazıları değişik gerekçelerle salondan ayrılmak isteyebilir, yahutda imza atıp gidebilir bütün bunları yapmak münkün ama soruyorum bunun kime ne faydası var? "Bu eğitimi almayanların hiçbiri terfi beklemesin" diye vurguladı.

Çokta haksız sayılmaz... Okuldayım ve saat 11 de gelip 12 de çıkan insanları gördükçe kendimi enayi hissediyorum. Yapılacaksa herkes yapsın yapılmayacaksa kimse yapmasın... Kimse kendini akıllı yerine koyup iş yürütmesin; zaten bu ülkenin en büyük sıkıntısı bu...

Bakanı sevmem etmem ama bunu yaparsa da sevinirim...

bende aynı düşüncedeyim.. kimsenin kimseye saygısı yok, herkes imza atıp çıkma derdinde... bu olacacksa adam gibi olmalı, ya da hiç olmamalı... :x

Bakanının ve başbakanın eködeme konusunda alenen haksızlık yaptıkları ne kadar gerçekse, öğretmenlere yöneltikleri eleştirilerdede okadar haklılık payı var. Aramızdaki sorumsuzlar yüzünden görevini hakkıyla yapanlarda eziliyor.

öğretmen seminer döneminde okulun balkonunda oturup dedikodu yapıyor hazır e konferansta ayağına hocalar gelmiş tenezzül edip dinlemiyor bu nasıl bir öğretmenlik anlayışı tamam sistem tam oturmamış ama boş oturacağına git dinle bir şeyler kapsan kardır ama nerde

bırakın vicdan sömürüsünü yıllarca sömürülmüşsünüz üç kuruş maaş vermişler sizide öğretmenlik hep vicdan mesleğidir diyede kandırmışlar vicdansızlar. ne kadar para o kadar iş bundan sonra

Bakan Başbakan kendine göre haklı, öğretmenlerde kendine göre haklı. Eğitim sistemimizi niye diğer ülke modellerine göre yapmadınız diye soruyorsun kaçamak cevap veriliyor. Yeni 4+4+4 sisteminde 5 sınıf öğretmenlerine ne olacak diye soruyorsun 1.sınıfların sayısı fazlalaşacakmış oradan eritilecekmiş. Hikaye bunlar. Bu hükümet nası Bilişim öğretmenlerini , rehber öğretmenleri öldürdü sırada sınıf öğretmenleri var.Benim görev yaptığım ilçede 6 okul var hepsininde ortalama okul mevcudu 90-125 arası en kalabalık sınıf 16-18. Benim snıf seneye 5 öğrenciye düşecek. Ayağımıza hocalar gelmiş sınıf ortamında monoton ders anlatmayın diyenler ekran karşısına geçmiş 1 saat bıdı bıdı bıdı kara düzen anlatıyor.Memurlar 12:00-13:30 arası öğle yemeğinde biz sıkıcı ve aç karna seminer yapıyoruz. 08:30 başlat 10 dk ara ver 12:30 bitir.

BU EĞİTİMİN KİMSEYE FAYDASI YOK.........

mobile' Alıntı:
bırakın vicdan sömürüsünü yıllarca sömürülmüşsünüz üç kuruş maaş vermişler sizide öğretmenlik hep vicdan mesleğidir diyede kandırmışlar vicdansızlar. ne kadar para o kadar iş bundan sonra
:+1:
çivi çiviyi söker. o kadar aşağılamadan sonra bunlara kendi dillerinden konuşacaksın.

Özelleşmeli. çalışmayanın kıçına tekme vurulmalıki herkes potansiyelini ortaya çıkartsın. Ay sonu gelince terleyen öğretmende yangelip yatan öğretmende aynı maaşı alacak. Ne mantıksız iş

arkadaşlar öz eleştiri yapmışlar ama bu raddeye gelmişiz gerek var mı öz eleştiriye.
eğer anlattıklarınız yaşanıyorsa işin usulü belli gerekli iş ve işlemleri yapın.
hakkınızı yendiğini düşünüyorsanız kendinizin enayi yerine konulduğu hissediyorsanız ve gereğini yapmıyorsanız sorun sizde.
bizde böyle bir sorun yok ama yaşamadım değil ve gereken neyse oda yapıldı.

siz öğretmeni adam yerine koymaz yan gelip yatan bgiri olarak ögürür ve mebde yapılacak işlerde hiç bir öğretmenin fikrini almaz iseniz öğretmende sizi adam yerine koymaz.

başbakan bile kafasına göre eğitim modeli geliştiriyor. neye göre yapıyorsunuz. kime sordunuz hangi akademik bilgiye dayandırıyorsunuz. bunların hiç biri yok ben söylerim öğretmende eşşek gibi uygular. başbakan ülkenin seçmleri derslerini seçebiliyor hangi derlseri işleyeceğine o kadar veriyor. böyle eğitim dünyada görülmemiş.

kardeşim bu sıcakta konferansta çekilmiyor ama yemek arası yok. Hayır klima olsa salonlarda çay ikramları falan güzel olur hani :) Biz moderatörler bekliyoz çoğu gidiyor bunu bile bile bize eziyet ediyolar resmen.

meraba ben konuya siyasi açıdan bakıyorum iktidar yönetimdeki 9. yılında tekbaşına lider. acaba eğitimde ne kadar ilerleme sağladı bu dokuz yılda hiç özeleştiri yapıyormu yada oy veren vatandaş bu tekbaşına iktidar döneminde ne yaptınız eğitimde diye soruyormu sorguluyormu
yani demem oki 2002 den bu güne ne değişti eğitimde bi nitelik artışı varmı acaba

Bakana katılıyorum kendini geliştirmenin önüne hiçbir şey engel konulamaz.eğer bir meslek yapıyosan kendini mutlaka yenilemen güncellemen ve geliştirmen gerekli.Hele öğretmenlikte bu dahada önemli çünkü çocuk yetiştiriyorsun. O yüzden öğretmenliği ya herşeyiyle yapacaksın yada yapmayacaksın bu iki seçenek dışında bir seçenek yok.Şu anda özelleştirme yapılsa kaç öğretmen çalışabilir ...

dndd' Alıntı:
meraba ben konuya siyasi açıdan bakıyorum iktidar yönetimdeki 9. yılında tekbaşına lider. acaba eğitimde ne kadar ilerleme sağladı bu dokuz yılda hiç özeleştiri yapıyormu yada oy veren vatandaş bu tekbaşına iktidar döneminde ne yaptınız eğitimde diye soruyormu sorguluyormu

ülkede eğitimin içeriğine bakan yok yada sonuçlarını değerlendirende yok. hükümet tamamen türübünlere oynuyor. eğitimde suçlu varsa zaten suçlu öğretmendir. 10 yılda eğitimde nasıl bir ilerleme oldu bunun açıklayan yok. 5 yıl sonra daha büyük rezillikler ortaya çıkacak. 10 yıldır kitabı bedava dağıtıyoruz bunun ne kadar faydalı olduğunu tartışan var mı? 4+4+4 den sonra özel okullar şimdiden patlama yaşıyor. birileri malı şimdiden götürüyor. zengin dahada zenginleşiyor.

herkesi bir salona topla ben anlatayım siz saatlerce dinleyin böyle hizmet içi kurs verilmez. verilirsede sonucu bu olur.

Kod:
Bakana katılıyorum kendini geliştirmenin önüne hiçbir şey engel konulamaz.eğer bir meslek yapıyosan kendini mutlaka yenilemen güncellemen ve geliştirmen gerekli.Hele öğretmenlikte bu dahada önemli çünkü çocuk yetiştiriyorsun. O yüzden öğretmenliği ya herşeyiyle yapacaksın yada yapmayacaksın bu iki seçenek dışında bir seçenek yok.Şu anda özelleştirme yapılsa kaç öğretmen çalışabilir ...

öğretmenin aklını meşgul edecek unsurları ortadan kaldırırsanız bu endişeleriniz emin olun kalmaz
misal tek taraflı iletişim yoluyla yapılan konferans öğretmene ne veriyor sizce. eğitimde öğretmen unsuru, öğretmen görüşlerine başvurmadan eeeee biz eğitimde devrim yapacaz lagara lugarasıyla uğraş dur.

öğretmeni e-okul, mebbis te gaydırı gubbak işlerle meşgul et ondan sonra kendini yenile geliştir de

atın nalı düşer kalır toyna
adama nal toplatır yöneticinin oynaaa

mobile' Alıntı:
:+1:

mobile' Alıntı:

Bu düşüncedeki adamın başımızdaki bakan ve onun başındaki bakandan farkı yoktur hoş ben 2005te göreve başladığımda da ilk duydğum buydu arkadaşları size seminer vericez okulda kalıcanız deyince müdüre bize ek ders verecekmisiniz demişlerdide çok şaşırmıştım
sayın hocam o vicdanlılar en son ne zaman görülmüşler ?????

aybr' Alıntı:
Bakan Başbakan kendine göre haklı, öğretmenlerde kendine göre haklı. Eğitim sistemimizi niye diğer ülke modellerine göre yapmadınız diye soruyorsun kaçamak cevap veriliyor. Yeni 4+4+4 sisteminde 5 sınıf öğretmenlerine ne olacak diye soruyorsun 1.sınıfların sayısı fazlalaşacakmış oradan eritilecekmiş. Hikaye bunlar. Bu hükümet nası Bilişim öğretmenlerini , rehber öğretmenleri öldürdü sırada sınıf öğretmenleri var.Benim görev yaptığım ilçede 6 okul var hepsininde ortalama okul mevcudu 90-125 arası en kalabalık sınıf 16-18. Benim snıf seneye 5 öğrenciye düşecek. Ayağımıza hocalar gelmiş sınıf ortamında monoton ders anlatmayın diyenler ekran karşısına geçmiş 1 saat bıdı bıdı bıdı kara düzen anlatıyor.Memurlar 12:00-13:30 arası öğle yemeğinde biz sıkıcı ve aç karna seminer yapıyoruz. 08:30 başlat 10 dk ara ver 12:30 bitir.

BU EĞİTİMİN KİMSEYE FAYDASI YOK.........

Katılıyorum şartları iyileştirilmeli burası işkence kampı gibi olmamalı ama bırakıp gitmenin makul izahı da yok.

formator355' Alıntı:
herkesi bir salona topla ben anlatayım siz saatlerce dinleyin böyle hizmet içi kurs verilmez. verilirsede sonucu bu olur.

Okullarda seminer döneminde kahve içen, kısır yiyen, muhabbetin gözüne vuranlar iyi fikirler üretti bize şöyle eğitim verdirtin dedi de bu adamlarmı vermedi?

Bizden sorumlu bakanın medyada çıkıp dan dun konuşmsını nasıl kabul edemiyorsam, okulundaki öğretmenlerin %51 yapması gereken asli işleri yapmayan öğretmenlerinde sanki okulda herşey yapılmış gibi konuşmasını hele bunu kendi meslektaşları ile konuşmasını da anlayamıyorum.

Bu kötü bir eğitim sistemi interaktif değil ama geçen senekkinden ondan önceki senekinden iyi, umarım gelecek eğitim Eylül Başındaki daha iyi planlanır diyeceğim ama arkadaş aşağısı sakal yukarısı bıyık kıllı bir işin arasında kalmışız yahu.. :))

yuca' Alıntı:
Kod:

öğretmenin aklını meşgul edecek unsurları ortadan kaldırırsanız bu endişeleriniz emin olun kalmaz
misal tek taraflı iletişim yoluyla yapılan konferans öğretmene ne veriyor sizce. eğitimde öğretmen unsuru, öğretmen görüşlerine başvurmadan eeeee biz eğitimde devrim yapacaz lagara lugarasıyla uğraş dur.

öğretmeni e-okul, mebbis te gaydırı gubbak işlerle meşgul et ondan sonra kendini yenile geliştir de

atın nalı düşer kalır toyna
adama nal toplatır yöneticinin oynaaa

Okuldan ayrı kaldığım için herhalde gaydırı gubbak iş nedir hocam?? :)
Ne yapılıyor otomasyonda gereksiz olarak.

Öğretmeni yerin en dibine sokacaksın. Sonra o yerin dibindeki arkadaşa diyeceksinki ben yeni bir bina inşa edeceğim ve amelesi sensin. Öğretmeni bitir ve bitirdiğin anda eğitim sisteminde köklü değişiklikler yap. En azından insanlar olanları içine sindirsin biraz bekle.(Geçen gün memurlar.netteki 4*3 ile ilgili videoları izleyeyim acaba bunlar nedir dedim? İnanın görmeye bile tahammül edemiyorum, nasıl birşey öğrenebilirim söylermisiniz?)

Geri