Dijital Sanatlar dersi öğretim programı (ortaokul)

Kodla Büyü
Aynı konu 😄
Hatta ağdan dosyayı gönderenlerin renkli çıktılarını alıp verdim..
Tek sorunum 3-5 öğrencinin gmail adresi almamak için direnmesi ..
Bırakırım dedim dersten ikinci haftada tamamladık. 😀 .Almayanlara derste ilk hafta 50 kere "Bir daha görevlerimi unutmayacağım" yazdırdım. Haftaya almazsanız 200 kere yazarsınız diyince tamamlandı

Seçmeli derslerde eskiden sınav yapılmıyordu diye hatırlıyorum, şimdi yapılıyor mu arkadaşlar?

ben canva dan haftalık afiş görevi verdim şu ana kadar. Bu hafta mevlüd kandili ile yaptılar. Bir hazır şablon kullanarak birde tamamen kendileri yaptılar. bir kaç hafta daha böyle gitmeyi düşünüyorum. Sonra da eğitim sunusu vs şeklinde devam edeceğim
Teşekkür ederim hocam eğitim sunusu dediğiniz nedir acaba 🤔

Canva üzerinden ödev verdiniz sanırım. Bilişim sınıfında çocukların Canva sınıf bölümünü kullanmaları için e-mail problemini nasıl halletiniz.

Canva üzerinden ödev verdiniz sanırım. Bilişim sınıfında çocukların Canva sınıf bölümünü kullanmaları için e-mail problemini nasıl halletiniz.
evde bir tane gmail hesabı açtırdım hocam. bende 10 tane bilgisayar var genelde 2 li 3 lü kullanıyorlar. her bilgisayar için bir tane aldılar. Aynı bilgisayarda oturanlar ortak kullanıyorlar. Her dersin 5 dakikası giriş ile gidiyor ama hallettik gibi bu hafta hızlı bir şekilde giriş yaptılar

Öğrenciler için mail alma konusunda baya takıldım. Mail hesabı oluşturma ödevi verdim çoğu alamadı ama sizin yaptığınız gibi yarısı alsa yeterli olacak. Bir hesabı sınıfta ortak kullanırlar

Öğrenciler için mail alma konusunda baya takıldım. Mail hesabı oluşturma ödevi verdim çoğu alamadı ama sizin yaptığınız gibi yarısı alsa yeterli olacak. Bir hesabı sınıfta ortak kullanırlar
hocam bende de ilk hafta almadılar kağıda 50 defa "Bir daha verilen ödevimi eksiksiz yerine getireceğim" şeklinde yazı yazdırdım. Alanlar ile güzel bir kaç etkinlik yaptım.
Haftaya almazsanız 200 tane yazarsınız dedim tüm sınıf aldı :D

vuhuv uzantılı mail adresi alıp canvayı sorunsuzca kullanabilirsiniz. Ne telefon ne de ekstra bilgi istiyor. Bilginize hocalarım.

Hocam canvaya edevletten alacağınız görev yeri belgesi (belgenin adı buydu galiba) yükleyin. Bir haftaya onaylıyorlar. Sonra sınıfları oluşturup göndereceğiniz kod ya da linkle kayıt olsunlar. Hem size de birçok içerik ücretsiz hale geliyor.

Internetten, Btnotları sitesinden vb. derlediğim notlar öğrencilere fotokopi verilebilir

Ekli dosyalar

• Dijital Sanat Nedir_6.pdf
    97.2 KB · Görüntüleme: 162
1700430090547.png
1700430263014.png

Bahsi geçen ekli örnek?

Son düzenleme:
Dijital tasarım, yapay zeka, sosyal medya, blok zincir vs… Bu dersler meslek liselerinde zaten okutuluyor. Bilişim teknolojileri alanı ders kitaplarını inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yeni öğretim programına göre yıllık plan düzenleyen var mı arkadaşlar?
Bu yıl için uygulamayacağım ama yine de hazırladım hocam. Çok ayrıntılı değil ama yeni yayınlanan öğretim programına göre hazırladım.

Ekli dosyalar

• Dijital Sanatlar I Yıllık Plan.rar
    15.4 KB · Görüntüleme: 98
  • Dijital Sanatlar II Yıllık Plan.rar
    15.1 KB · Görüntüleme: 67
Geri