Dijital pano beni çıldırtacak!!!

Kodla Büyü

uyurgezer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okul müdürümüz okula 2 adet lcd aldı. bunları dijital pano olarak kullanacakmışız. bir tanesini zemin kata, bir diğerinide 1 kata kurduk. her birine de bir kasa bağladık. Bir haftadır XİBO ile uğraşıyorum, ama her aşamasında farklı bir problemle boğuşuyorum. forumda bakmadığım başlık kalmadı. kafam daha çok karıştı. en kolay yolla bu işi nasıl çözümlerim.

Not: geçen gün müdür beni tehdit etti. İki yıldır bu okulda hiiç bir iş yapmamışım, performansımı hiç beğenmiyormuş, eğer bu dijital pano olmazsa o zaman benimle görüşecekmiş,,,, gibi bir çok şey saydı. Bu pano işini bir an önce halledip ağzının payını vermem lazım. yardımlarınıza hiç olmadığı kadar ihtiyacım var bbnet ailesi

Hocam xibo ile ben de uğraştım biraz ama baktım olacak gibi değil sonra website x5 ile hazırladım panoyu. Daha kolay x5 ile...

suan layout tasarım asamasındayım, yeni bir layout tasarladım, schedule de gerekli yarları yaptım, defaul layer olarak da ayarladım display bölümünden, eski tasarladığım layoutlarıda sildim ama bilgisayarı yeniden baslattığımda hala sildiğim layoutu gösteriyor hocam

m17h41r' Alıntı:
Hocam xibo ile ben de uğraştım biraz ama baktım olacak gibi değil sonra website x5 ile hazırladım panoyu. Daha kolay x5 ile...

hocam programın ****lısını bulamadım

misso021' Alıntı:
Yapacağım varsa da yapmam merak ettim ne görüşecek acaba...

benden yüksek lisans ödevini yapmamı istedi bende web sitesiyle ve panoyla uğraştığımı söyleyerek yapamayacağımı söyledim, dün bir olayı bahane ederek, yanıma geldi, söylemediği şey kalmadı hocam. aldığım maaşştan başladı, bu okulda bulunuyorsam onun insiyatifiyle bulunduğumu, sene sonunda beni norm fazlası gösterceğini ki ben geldiğimden beri bu okulda norm fazlasıyım bla bla yapmadığım ödevin acısını çıkardı benden. bende yapmazdım ama çamur bulaşmasın artık üzerime

ben olsam o işi yapacağım varsa da yapmam bakalım ne görüşecekmiş müdür. ayrıca çokda canımı sıkarsa o kasayı kendisine monte ederim.

Fazla kasmaya gerek yok bence.
PowerPoint 2010 fazlasıyla iş görüyor aslında.

Kendi kararınız tabi ki ama bunu da bir düşünün.
Edit: Notu okumamıştım. Kendisi yapsın salla, sıkma canını.

girdap08' Alıntı:
Fazla kasmaya gerek yok bence.
PowerPoint 2010 fazlasıyla iş görüyor aslında.

Kendi kararınız tabi ki ama bunu da bir düşünün.

hafta sonu deneycem hocam, sağolun

Power Point üzerinde flash oynatabiliyorken, video oynatabiliyorken, istediğimiz gibi at koşturabiliyorken, vb kodları çalıştırabiliyorken, çözünürlük sıkıntısı yokken, gelişmiş animasyon seçenekleri, gelişmiş geçiş efektleri, gelişmiş tablolama özellikleri varken dijital panolar için farklı yöntemlere girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

En büyük sıkıntısı içeriğin dinamikleştirilemiyor olması ve değişikliklerin el ile kontrol edilmesi gerekliliği idi. Ancak sanırım, içerik verileri XML'den okunabilmesine olanak sağlayan eklentiler mevcut. Bunlar kullanılarak dinamikleştirme sorunu da ortadan kalkabilir. (Hatta bu da web tabanlı bir kontrol sistemi kurulabilmesine bile olanak tanınması demek)

Okula bir tane LCD hediye edildi. Müdür Bey Dijital pano olarak kullanalım dediğinde bu konunun üzerinde epey durmuştum. Sonunda Öğretmenler odasında kalmasına karar verildiği için dijital pano gündemden kalktı.

Ama bu konu forumda sürekli güncelliğini koruyacak gibi bu yüzden ben de vakit buldukça PP üzerinde ihtiyaçları karşılayabilecek bir dijital pano uygulaması çalışmaları yapmaya başlayayım. Muhtemelen ileride hepimiz benzer durumlarla karşılaşacağız.

girdap08' Alıntı:
Power Point üzerinde flash oynatabiliyorken, video oynatabiliyorken, istediğimiz gibi at koşturabiliyorken, vb kodları çalıştırabiliyorken, çözünürlük sıkıntısı yokken, gelişmiş animasyon seçenekleri, gelişmiş geçiş efektleri, gelişmiş tablolama özellikleri varken dijital panolar için farklı yöntemlere girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

En büyük sıkıntısı içeriğin dinamikleştirilemiyor olması ve değişikliklerin el ile kontrol edilmesi gerekliliği idi. Ancak sanırım, içerik verileri XML'den okunabilmesine olanak sağlayan eklentiler mevcut. Bunlar kullanılarak dinamikleştirme sorunu da ortadan kalkabilir. (Hatta bu da web tabanlı bir kontrol sistemi kurulabilmesine bile olanak tanınması demek)

Okula bir tane LCD hediye edildi. Müdür Bey Dijital pano olarak kullanalım dediğinde bu konunun üzerinde epey durmuştum. Sonunda Öğretmenler odasında kalmasına karar verildiği için dijital pano gündemden kalktı.

Ama bu konu forumda sürekli güncelliğini koruyacak gibi bu yüzden ben de vakit buldukça PP üzerinde ihtiyaçları karşılayabilecek bir dijital pano uygulaması çalışmaları yapmaya başlayayım. Muhtemelen ileride hepimiz benzer durumlarla karşılaşacağız.

sağolun hocam, onerdiğiniz gibi powerpointle simdilik sadece anı kurtarabilecek manuel düzenlemeylede olsa bir pano oluşturdum.. ilerleyen günlerde biraz daha gelistirilerek yayın hayatına devam eder gibi, teşekkürler

m17h41r' Alıntı:

xibo ile bir kaç gün uğraştım bende tam çözüyorum galiba derken başka sorunlar çıktı vaz geçtim. girdap08 hocamın tavsıyesıyesıne uyarak şimdilik powerpointle idare edecek bir şeyler hazırladım, sonrasına da bakacaz artık, teşekkür ederim ilginize.

Küfür edince de küfür etti demezler mi! Böylesine hem küfür ediceksin hem de demir copla dövüceksin.

Re: Ynt: Dijital pano beni çıldırtacak!!!

mkarahan46' Alıntı:
ben olsam o işi yapacağım varsa da yapmam bakalım ne görüşecekmiş müdür. ayrıca çokda canımı sıkarsa o kasayı kendisine monte ederim.
Arkadaşa katılmamak elde değil.

Yazmayayım dedim dayanamadım, sizin gibiler yüzünden diğer öğretmenler (buna müdür ve müdür yardımcıları da dahil) görevimiz olmayan yüzlerce işi bize yükleyebileceklerini düşünüyorlar. Halbuki herkes görevini bilse bu tür saçma konular açılmamış olurdu. O müdür(ünüz) sizi tehdit edip sizden göreviniz olmayan bir iş isteyebilirken, siz hala üzerinize sıçrayacak çamurdan bahsediyorsanız, Allah aşkına norm fazlası olmayı hak etmiyor musunuz? (İleri gittiysem kusura bakmayın ama bir bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yaparken davranışlarınızın sonuçlarına sadece siz değil maalesef zümreleriniz de katlanmak zorunda kalıyor.)

Re: Ynt: Dijital pano beni çıldırtacak!!!

lombardini' Alıntı:
mkarahan46' Alıntı:
Arkadaşa katılmamak elde değil.

içimdeki şeytanda bana aynı şeyi söylüyor da....

endorfinnn' Alıntı:
Arkadaş nasıl adamlarsınız yaaa!!!
Nasıl silik tiplersiniz siz. Hiç mi gurur, onur yok sizde.
Utanmadan bi de buraya yazmış.
Git ayağına bir taş bağla, denize atla.
Çıldırdım valla, çıldırdım.
Orda olsam seni de müdür yardımcısının da ağzını burnunu kırardım.
"hani başkasının yerine utanç duyarsın ya?..."

pardon hocam anlayamadım ben, bana mı silik diyorsunuz?

by_rebel' Alıntı:
Yazmayayım dedim dayanamadım, sizin gibiler yüzünden diğer öğretmenler (buna müdür ve müdür yardımcıları da dahil) görevimiz olmayan yüzlerce işi bize yükleyebileceklerini düşünüyorlar. Halbuki herkes görevini bilse bu tür saçma konular açılmamış olurdu. O müdür(ünüz) sizi tehdit edip sizden göreviniz olmayan bir iş isteyebilirken, siz hala üzerinize sıçrayacak çamurdan bahsediyorsanız, Allah aşkına norm fazlası olmayı hak etmiyor musunuz? (İleri gittiysem kusura bakmayın ama bir bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yaparken davranışlarınızın sonuçlarına sadece siz değil maalesef zümreleriniz de katlanmak zorunda kalıyor.)

kusura bakmayın hocam ama, ben görevlerimin ne olduğunu davranışlarımla anlatmaya çalışırken bu hale geldim. Yüksek lisans ödevini ve söylediği diğer her türlü şeyi de yapmış olsayım, yaşadıklarımın hiç biri başıma gelmezdi. Bahsettiğiniz öğretmen tanımına iyiki hiç uymuyorum. Okula geldiğim ilk günden itibaren görvim olmayan işleri yapmamakta ısrarlı davrandığım ve yapmadığım için bunlar başıma geldi. Az çok sizde biliyorsunuz idarecilerin bizlere olan bakış açısını, teknolojiyle iligili olsun olmasın her şeyi bizden bekliyorlar, bir de kadın ve genç olduğunuz zaman üzerinize kükremeleri daha kolay oluyor.

Not: Evet, üzerime sıçrayacak çamurdan bahsetmek zorunda kalıyorum ne yazık ki....

uyurgezer' Alıntı:
pardon hocam anlayamadım ben, bana mı silik diyorsunuz?
Evet size demiştim.
Pek sayın(!) müdür yardımcınızın karşısındaki tutumunuzdan dolayı.
Sonraki mesajınızda kadın olduğunuzu belirtmişsiniz, o nedenle laflarımı geri alıyorum.
Özür dilerim.
Şimdi anlaşılıyor pek sayın müdür yardımcısının cesaret patlamasının nedeni.

seni bu şekilde norm falası göstermekle tehdit ettiğini kendi insiyatifiyle okulda bulunduğunu belirttiğini
hiç beklemeden ilçe milli eğitim müdürüne giderek bildirmen gerekirdi...

uyurgezer' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
kusura bakmayın hocam ama, ben görevlerimin ne olduğunu davranışlarımla anlatmaya çalışırken bu hale geldim. Yüksek lisans ödevini ve söylediği diğer her türlü şeyi de yapmış olsayım, yaşadıklarımın hiç biri başıma gelmezdi. Bahsettiğiniz öğretmen tanımına iyiki hiç uymuyorum. Okula geldiğim ilk günden itibaren görvim olmayan işleri yapmamakta ısrarlı davrandığım ve yapmadığım için bunlar başıma geldi. Az çok sizde biliyorsunuz idarecilerin bizlere olan bakış açısını, teknolojiyle iligili olsun olmasın her şeyi bizden bekliyorlar, bir de kadın ve genç olduğunuz zaman üzerinize kükremeleri daha kolay oluyor.
Not: Evet, üzerime sıçrayacak çamurdan bahsetmek zorunda kalıyorum ne yazık ki....

Hocam şurada konuya kızıp size biraz ağır sözler kullanmama rağmen karşılığında son derece nazik cevap verebiliyorsunuz, anladım ki insanları kırmamaya çalışan bir tabiatınız var ve sanırım bu huyunuzdan faydalanmak istiyor müdürünüz. Allah kolaylık versin, umarım herşey gönlünüzce olur. Siz yine de dediğiniz gibi kendi görevlerinizi yapın, norm fazlası tehlikeniz bile olsa haklarınızı savunun.

Norm fazlası olmak tehlikeli bir şey değil arkadaşlar. Korkmayın bu kadar. :) En fazla biraz ötede başka okula gidersiniz.

intel4004' Alıntı:
seni bu şekilde norm falası göstermekle tehdit ettiğini kendi insiyatifiyle okulda bulunduğunu belirttiğini
hiç beklemeden ilçe milli eğitim müdürüne giderek bildirmen gerekirdi...

bende düşündüm bunu hocam, ama sistem öyle işliyor ki, kimi kime şikayet edeceğim, aslında hata yaptım, olayın yaşandığı gün gidip durumu analatacaktım....

hocam yaşın genç müdür de hödüğün teki sanırım.Çocuk gibi durmayın şu adamların yanında ağzının payını veremedin mi.Yapmıyom ne yapacakmışın bi görelim bakalım diyemedin mi hocam. :verymad:

Geri