Devleti fiberle soyuyorlar.

Kodla Büyü

ersan3333

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün ilçemizde 2 liseye ilk defa fiber bağlantı yaptılar.O okulların müdürleriyle görüştüm her ay sabit olarak 1000 ile 1500 tl arasında ücret gelecekmiş.biz bu kadar zengin bir ülke miyiz bizim kaynaklarımız bu kadar mı fazla.O paraları keşke daha faydalı olabilecek eğitim alanlarına yatırsalar daha faydalı olmaz mı?Yazık ve günah bence bu durum.Önceden devleti hortumlama falan vardı kaçak ve sahte belgelerle şimdi resmi belgelerle soyuyorlar devleti bir kılıfını bulup.Bize o internet gelse ve ayda 1500 tl verildiğini bilsem ben giremem kardeşim ellerim titrer girerken.Kendin bağlat gir ama en ufak yetimin hakkı olduğu devletin parasını böyle çar çur etmeye kimsenin hakkını yok.

Hocam o da bir şeymi köprülerden her gün geçmeyen araçların parasını ödüyoruz.
Köprüyle hiç alakamız olmadığı yerde.
Telekomun sahibi firma zarar ediyor.
9 aydır kredisini ödeyemiyor.
Onların zararı bir şekilde tüyü bitmemiş yetimin hakkından ödenmesi gerekiyor.

O okullar için ödenen ücret azmış bu arada kendi okulumda 2700 fiber 150 civarı vpn vs ödeniyor. ama ne yapıyoruz hiçbiryere giremiyoruz ne güzel. Türktelekom sadece meb den geçiniyor.

Hey hey, hey hey de heeeeyy!
Ne güzeldi o 30 lı yıllar, 40 lı yıllar ve 70 li yıllar. Çivi çakılmazdı, ama mutluyduk. Ellerimizde karneler vardı. Ama o karneyle alacağımız yiyeceği bulamazdık. Güzeldi azizim o yıllar.
Şimdi dededen kalan evi inşaata veriyoruz. Geliyor yirmi daire, altta bu yılın arabası, en iyisinden. Sonra kapitalizmin ne kadar kötü bir şey olduğunu, bu canavarın yokedilmesi gerektiğinden dem vuruyoruz. Hala bu masalları yiyende yiyor.

Not: Bana dededen bir ağaç dahi kalmadı! Ben çok dinleyenlerden ama yemeyenlerdenim!

ya bunun dem vurmakla alakası yok..kötüyü örnek gösteremezsin..30 yıllarda karneyle ekmek bulamıyordun.tamam.bundan yola çıkarak 1500 liralık faturayı mazur mu görüp göstereceğiz.

Devlet ortaokullara internete verdiği para kadar bütçe vermiyor.Bu işte var bir tezatlık :?

valla hocam haklısın aylık 3000 lira geliyor bizim okula herşey engelli benim telefonuma ödediğim 30 liralık internet daha faydalı bu soygunculuk değil devlet razı bunun adı hortumculuk, soyulan biziz tabiki vergilerimizle birileri geçiniyor, ben helal etmiyorum hakkımı bu dünyada hak arayamıyoruz ama öbür tarafta Allah elbet sorar

Geçen milli eğitim müdüründen yeni LABlar kurulmasını, eskilerinin ise yenilenmesini rica ettim bütçe yok kendinize iş adamı bulun dedi. Siz bundan bir ders çıkarın. :sleep:
İnsan görüyor içi acıyor ama ne yapacaksın büyüklerden daha iyi düşünemiyoruz işte.

evet, bu fiber faturası resmi soygundur. bizim okula 2 sene oldu neredeyse bağlantı yapılalı. o zamandan beri her ay 2500 tl civarı fatura geliyor. ilk fatura geldiğinde şok olmuş, altyapı maliyetini de eklemişler herhalde diye düşünmüştüm. aynı fatura her ay gelmeye devem etti ve ediyor maalesef. normalde 100 mbit fiber bağlantı ücreti bu fiyata mıdır acaba? Tabi bu internetin hiç bir işe yaramaması da apayrı bir garabet.

yahu yasaklar olmasa çok işe yarar da, ben fiber geldikten sonra yapabildiklerimizi MEB hattının hızıylada yapabiliiyordum. fiberden önci meb hattını verdiydim sisteme hiç bi sorun yoktu. en basitinden çocuklara program indirip kurmayı göstercem, engelsiz siteyi bulana kadar anamız ağlıyo. kısacası ferrarimiz var ama hız sınırı saatte 40km. mevzunun özeti bu.

okadda' Alıntı:
Hey hey, hey hey de heeeeyy!
Ne güzeldi o 30 lı yıllar, 40 lı yıllar ve 70 li yıllar. Çivi çakılmazdı, ama mutluyduk. Ellerimizde karneler vardı. Ama o karneyle alacağımız yiyeceği bulamazdık. Güzeldi azizim o yıllar.
Şimdi dededen kalan evi inşaata veriyoruz. Geliyor yirmi daire, altta bu yılın arabası, en iyisinden. Sonra kapitalizmin ne kadar kötü bir şey olduğunu, bu canavarın yokedilmesi gerektiğinden dem vuruyoruz. Hala bu masalları yiyende yiyor.

Not: Bana dededen bir ağaç dahi kalmadı! Ben çok dinleyenlerden ama yemeyenlerdenim!

Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı...

Hocam VPN liste fiyatı dudak uçuklatıyor yaklaşık 10000 TL gibi
toplu ve uzun vadede alındığı için devlete % 87 indirim yapılmış hali 1000-2000 TL arası yoluyor (50 100 200 lük VPN hatları)
Bunun % 25 devlete vergi olarak ödeniyor.
telekomun sanırım % 49 u devletin . Ozaman geriye kalan gelirinde % 49 u devlete kalıyor

Bakkal hesabı her yüz liranın
100 TL - 25 TL - 49 TL = 16 TL si telekoma kalıyor :)
Oda işçilere mühendislere maaşlarını veriyor
Biraz daha uğraşırsam devleti kara geçirecem. Hesabı burda kesiyorum :)

alpaygunes' Alıntı:
toplu ve uzun vadede alındığı için devlete % 87 indirim yapılmış hali 1000-2000 TL arası yoluyor (50 100 200 lük VPN hatları)
telekomun sanırım % 49 u devletin . Ozaman geriye kalan gelirinde % 49 u devlete kalıyor

Yüzde 25 değil 18 hocam, ayrıca yüzde 49 da direk 100 liradan değil kalandan hesaplanır.
Dönelim bakkal hesabına;
100-18=82
82*0,51(telekom)=41 tl

100 de 41 e işçi mühendis deyip geçemeyiz.

50 bin okulu hesap edelim;
50.000X2000TLX12AY=1.2 Milyar TL

Devletin telekomu sattığı tutar 4 Milyar

4 yıllık meb faturası ile telekomu alanlar parayı çıkarıyor gerisini siz hesap edin.

Hatta isci telekomdan aldığı 16 tl ile benzin alirsa 12 tl yi vergi olarak geri devlete veriyor, pompaci 4 tl ile yarım paket sigara alsa ordanda devlet 3,5 tl aliyor ohh mis alpay hocam
:D :D

hakanotuken' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

Yüzde 25 değil 18 hocam, ayrıca yüzde 49 da direk 100 liradan değil kalandan hesaplanır.
Dönelim bakkal hesabına;
100-18=82
82*0,51(telekom)=41 tl

100 de 41 e işçi mühendis deyip geçemeyiz.

50 bin okulu hesap edelim;
50.000X2000TLX12AY=1.2 Milyar TL

Devletin telekomu sattığı tutar 4 Milyar

4 yıllık meb faturası ile telekomu alanlar parayı çıkarıyor gerisini siz hesap edin.

Hocam vergi daha fazlaymış
18 +15

[url=http://www.bilgisayarbilisim....ode=view]download/file.php?id=47271&mode=view
[/url]

Benim anlayamadığım neye göre pahalı ...?
Yani Başkasına dahamı ucuz satmışlar. Bir duyummu var. ?
Yada Fatih projesinden önce duyum alıp abartılı zammı yapmış Telekom.?

VPN hizmetinin ne olduğunu biliyormuyuz. Bakanlığa netür hizmetler veriliyor.?
Ortada yolsuzluk varsa yazın . Aksi halde desteksiz yazılar yazıp klavye eskitmeyin.

hocam soymak ne kelime. bize taahhüt edilen hız 300 mbit ama 50 mbit kullanıyoruz ödediğimiz para 300 megabit parası. ne hikmetse sözleşmeden önce 280 300 mbit hız ölçüyorduk telekom yetkilisiyle sözleşme yapıldı herşey bitti. BTK ya şikayet yazıcam konuyla ilgili bu hafta. Madem parasını alıyolar hızınıda sağlasınlar devletin hakkını biz savunalım.

alpaygunes' Alıntı:

akıl tembelliği yapıp mevzuyu siyah beyaz görmeye zorlamayın kendinizi
telekom aynen %49 devletin
ve 2 yıl sonra tamamen devletin eline geçecek
ortak olan şirket anlaşma süresi bitiyor diye ödemelerde farklı hesaplar gütmeye başladılar.
şahsi kanaatim; okullardaki fatih projesinde aşırı bir müsriflik var bu aşikar....

devlet sağ cebinden aldığını sol cebine koyuyor. zaten.telekomun %45 i devletin. o nedenle verilen faturanin %45 i yine devlete gidiyor. Evet verilen hizmet pahalı ama daha önce ucuzunu bile millete layık gormediler.
köprü meselesinde ise zaten devletin cebinden 1 tl cikmadı. hatta ustune milyarlarca dolar para aldı. 30 yıl hiç araba gecmese aldığı paranın biraz ustunu verecek. 30 yil icinde 20 milyon araç tirafige girecek. devlet soyulmuş olsaydı 15 yılda 15 kriz yaşardı. rahat olun

zaqwert' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

akıl tembelliği yapıp mevzuyu siyah beyaz görmeye zorlamayın kendinizi
telekom aynen %49 devletin
ve 2 yıl sonra tamamen devletin eline geçecek
ortak olan şirket anlaşma süresi bitiyor diye ödemelerde farklı hesaplar gütmeye başladılar.
şahsi kanaatim; okullardaki fatih projesinde aşırı bir müsriflik var bu aşikar....

Üslup sorunun varsa cevap yazmak zorunda değilsin.
7-8 satır yazmışsınız ama içinde dikkate alınacak bir kelime yok. Laf ebeliği ile başlayıp şahsi kanaatinle bitirmişsin. Başlıktaki soyuyorlar kelimesini çok çalışan aklın göremedi mi. Müsriflik göreceli bir durum. Tartışılır fakat soyuyorlar demek iddia sahibini ve savunanlara sorumluluk yükler. Varsa ortada bir şaibeli bir durum yazında bilelim.
Tembel aklımın çalıştığı kadar araştırdım verginin yüze 18+15 olduğunu yazdım şirketin %49 unun devletin olduğunu dikkate alarak 0 ile 100 arasında bir hesap yaptım. Bu benim siyah beyaz anlayışım.

Şimdi sizden ricam çalışkan aklınızla bir hesap yapında bize devletin soyulduğunu ispatlayın. Bakalım sizin renkli görüşünüz nasılmış.

Re: Ynt: Devleti fiberle soyuyorlar.

erdal_erdal_0' Alıntı:
hocam soymak ne kelime. bize taahhüt edilen hız 300 mbit ama 50 mbit kullanıyoruz ödediğimiz para 300 megabit parası. ne hikmetse sözleşmeden önce 280 300 mbit hız ölçüyorduk telekom yetkilisiyle sözleşme yapıldı herşey bitti. BTK ya şikayet yazıcam konuyla ilgili bu hafta. Madem parasını alıyolar hızınıda sağlasınlar devletin hakkını biz savunalım.
BTK sanki hiçbirşey bilmiyor da... :-D:-D:-D
Evlerde taahhüt edilen hız, imzayı attıktan en geç 2 ay sonra % 60 na düşüyor.Bunu ispat ve tespit i , akabinde cezai müeyyidesi BTK ya düşmez mi? Kessin cezasını.
Ama Nerdeee......
Hocam kafanızı çalıştırın
Hangi siteye hangi saatte girdiğimizi ve Neyi nereden indirdiğimizi bilen BTK
Hızımızımı bilmeyecek ???

Okulda 50mbit miş. :mrgreen:
Ben evde AKN den sonra 5mbit bulsam mucize.
Peehhh..... Devir 4.5G devri imiş.

alpaygunes' Alıntı:

2005 yılında değerinin oldukça altı bir miktara Suriye kökenli Hariri ailesine ait Oger Telekom'a 21 yıllığına devredilen (Yüzde 55 hisse) Türk Telekom borç batağı içinde. Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre Türk Telekom ve Oger şirketine 4,6 milyar dolar borç veren 20'ye yakın banka, borçların ödenmesi için hükümete baskı yapmaya başladı. Hükümetin ise Telekom'un borçlarının finansmanı için Suudi yetkilerle görüşmelere başladığı öğrenildi.

Devletin 6,5 milyar dolara Oger Telekom'a sattığı hisseleri 20-25 milyar dolara geri almak zorunda kalabileceğini söyledi.

Şirket özelleştirmeden bu yana toplam 22 milyar liranın üzerinde net kâr elde etti. Yani kâr eden bir şirketten bahsediyoruz. Fakat kârı alıp alıp yemişler. Bu da yetmemiş, Telekom'u aşırı da borçlandırmışlar. Şirketin içi boşaltılmış.

Telekom'u satın alan Hariri ailesine ait Oger Telekom şirketi, özelleştirme sözleşmesinde taahhüt ettiği hiçbir yatırımı yerine getirmedi.
En önemli konu şu: Hiçbir stratejik yatırım ve özelleştirme şartnamesinde yer alan altyapı yatırımları yapılmadığı için Türkiye'deki telefon ve internet hizmetleri olması gereken seviyenin çok altında kaldı. Telekom ana servis sağlayıcısı olduğu için diğer telefon, internet ve televizyon şirketleri de durumdan olumsuz etkileniyor. Halk ise 10 yıldır aldığı hizmete göre dünyanın en ağır faturasını ödemek zorunda kalıyor.

İste hocam devleti boyle soyuyorlar.devlet fiber parasini sagindan alip soluna koyuyor diyorsun burda birilerinin cebi doluyor ve soyuluyor.

tekel konumda olan, ulkenin butun haberlesme altyapisini elinde tutan bir kurumu birkac senelik karina peskes cek, binlerce calisani da aman sirkete yuk olmasin diye devlete aktar ondan sonra %3un 5in hesabini yap. Okullarda hicbir ise yaramayan internet 2-3 bin tl. evlerde hala daha 30 senelik bakir kablolarla verilen internet 80tl ama bu sirketin borclari var, yersen...

su sartlarda cocugu koysan o sirketin basina cayir cayir para kazandirir ama gozu ve gonlu kor olanlar savunmak icin kendilerini yirtabilirler bunda sikinti yok tabi. karneymis, ahlaksiz herifler savastan cikmis bir ulkeyle o gunlerin mirasini sata sata yediginiz bugunu karsilastirmayin bari.

Köprüden devletin cebinden bir lira çıkmamış milyarlarca dolar girmiş
Akşama kadar haber7 okuyup ahber izlersen böyle olur sanırım
Ismangazi köprüsü 1 milyar dolara yapıldı yüklenici firma tarafından oda devletin gösterdiği teminat sayesinde alınan kredilerle.
Devletin cebine nası milyarlarca dolar girmiş kaynak nerde belli değil.
Bu günkü kurla 3 milyon 600 bin lira dersen günlük araç geçişi için verilen teminat 120 milyon lira. Sayı tutmazsa devlet bizim cebimizden ödüyor parayı.
Hee 2017 ilk üç ayda devletin firmaya ödediği taahhüt parası 300 milyon lira.
Senede 1 milyon yapar fazla da yapar hatta neyse..
3 yılda çıktı mı köprünün maaliyeti.
30 yıl içinde trafiğe 20 milyon araç çılacakmış
Bu 20 milyon araca zorunluluk mu getirildi git osmangaziyi kullan diye.
Taş çatlasa 5 milyonu istanbulda trafiğe çıksın 30 seneye kadar kaç defa kendini amorti edecek fakındamısınız köprü.
Neresinden tutsan elinde kaşıyor ancak siz gökten para yağdığını idda etmeye devam edin

Geri