Dersimiz bakan tarafından talim terbiyeye sunuldu

Kodla Büyü

Zizu_

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar bizim icin önemli gelişmeler oluyor.
Bakan tarafından ders talim terbiyeye sunulmuş
Ali cagatay bizimle ilgili tweet atıyor destekleyelim

@AliCaatay takip edelim.

----------------------------------------------------------------------------------
valla ben hala bazı arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum.
Hiç tanımadığımız birisi bizim ders ile mücadele veriyor, bizim arkadaşlar saolsun hemen negatif
Şu anda yeni bir bölümüz ve büyükler daha farkında değiller, onları da bilgilendirecek insanlar şu anda bizim safımızdalar ve çabalıyorlar.
Belirli zorlukları çekiyoruz ama artık belirli şeyleri değiştirme zamanı
Negatifliği bırakıp neler yapabiliriz üzerinde düşünün.

Örneğin öncelikle bir Twitter hesabı açın,
Sonrasında derneğe kayıt olun,
Bununla başlayabiliriz.

FORMATÖRLÜĞÜN bizlere hiçbirşey getirmediği gibi BTR de bizlere hiçbirşey getirmez, bunu aklınızdan çıkarmayın.
Bizler kaç senedir bu işin içindeyiz Formatörlük ve BTR bana şu özellikleri kazandırdı, kendimi çok geliştirdim diyen bir arkadaş var mı ?
(Geliştirmeyi tamircilik olarak anlamazsanız sevinirim)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    29.7 KB · Görüntüleme: 4,006
Re: Önemli gelişme...

hocam iş öğretmek gibi algılamayın ama başlığa "Dersimiz Bakan Tarafından Talim Terbiyeye Sunulmuş" yazarsanız ilgi çekebilir tabi doğruysa. bu arada ali bey'i ekledim.

Re: Önemli gelişme...

ido1907' Alıntı:
hocam iş öğretmek gibi algılamayın ama başlığa "Dersimiz Bakan Tarafından Talim Terbiyeye Sunulmuş" yazarsanız ilgi çekebilir tabi doğruysa. bu arada ali bey'i ekledim.
:+1:

Arkadaşlar merhaba, bir gelişmede ben ileteyim o zaman. Eşim de bilişim teknolojileri öğretmeni ve Emin KARİP Hoca'dan (Talim Terbiye Kurulu Başkanı) ders alıyor. Zaman zaman durumumuzla ilgili sohbetlerde geçiyor derslerde. Son derste (geçen hafta perşembe günü) Derste Emin KARİP Hoca'ma http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6NIN8qCt2Hk adresindeki video'yu izlettirmiş. Emin KARİP Hoca'mın epey etkilendiğini ama herhangi bir yorum yapmadığını söyledi. Ama bu konu bürokratlardan daha ziyade siyasi iradenin karar alacağı bir durum gibi gözüküyor bana. Hakkımızda Hayırlısı Olsun.

Bir gün Bilişim öğretmenlerinin değeri anlaşılacak ama inşallah geç olmaz... Gerçekten çok kaliteli bir zümre harcanıyor şuanda...

masci' Alıntı:
Bir gün Bilişim öğretmenlerinin değeri anlaşılacak ama inşallah geç olmaz... Gerçekten çok kaliteli bir zümre harcanıyor şuanda...
bencede,
umarım bizden sonra gelen genç beyinler bizim kadar harcanmaz, layığını bulurlar

iyi de bu dersin zorunlu olması diyor, onun olması imkansız bence. BT ye kadro verilmesini istemiyor muyuz biz :(

dersler zorunlu olurda adam gibi müfredat yaparlarsa norm kadro sorunu ortadan kalkar iyi olur.

fatih projesiyle beraber lablara yapılan yatırımlar sonlandırılmış oldu. yani derslerin gelmesi bence mümkün değil yani zorunlu olması. Çünkü yeni lablar açılmayacak şimdiler ise bir kaç sene harap düşecek ve ders işlemek zor olacak. norm sorunu halledilmeli öncelikle sonuçta atıyorum zorunlu olsa bile 2 şer saat yapmazlar 1 saat yaparlar ki zorunlu olmaz bu saatten sonra pembe hayallere kapılmaya gerek yok. norm sorunu yine devam edecek.

ziyaunal' Alıntı:
dersler zorunlu olurda adam gibi müfredat yaparlarsa norm kadro sorunu ortadan kalkar iyi olur.
kesinlikle önceliğimiz derslerin zorunlu olması bence. ama bt ye kadro da olması iyi olur

goksirine' Alıntı:
iyi de bu dersin zorunlu olması diyor, onun olması imkansız bence. BT ye kadro verilmesini istemiyor muyuz biz :(

BT ye kadro verilmesi bizim bölümü geliştirmez. Şu an da BT nin Formatörlükten çok da farkı yok.

Bizim bölümün geleceği açık hocam.
Onun için günümüz ve gelecek teknolojilerini hedef alan içerik ile dersler öğrencilere sunulmalıdır.
Eğer böyle olursa ne tamircilik ne de norm durumu ile uğraşırız.

Dersin zorunlu olması bence de mümkün değil.
Labaratuvarlar dağıtılmış durumda.
Yeni okullara kurulmuyor.
Mesele üzerinde konuşuluyor olması beni ümitlendiriyor.
Hiç konuşulmamasından iyidir.
Atanacak arkadaşları geçtim, mevcut BT'cilerin durumunun düzeltilmesi adına olumlu bir durum.

Nabi Avcı geçenlerde teknoloji gelişiyor, BT öğretmenleri okula başlarken ve mezun olurken aynı teknolojiler olmuyor, kendilerini güncelleyemiyorlar dememiş miydi? (BTcilerin teknolojiyi takip etmediğini nerden çıkardı bu da merak konusu) Hatta bilişimle ilgili yazdıkları raporu sunarken İngiltere bu rapor bilmem kaç yıl içindir demiş de biz neden düşünmedik demiş Nabi Avcı ve ekibi çünkü teknoloji gelişiyor o yüzden ders zorunlu olmaz bilmem ne demedi mi? ki bu adamın teknolojinin zararları ile ilgili yazıları var.. İnş söylenen doğrudur ama tuhaf geldi, bakan kendisiyle mi çelişiyor?

zencefil58' Alıntı:
fatih projesiyle beraber lablara yapılan yatırımlar sonlandırılmış oldu. yani derslerin gelmesi bence mümkün değil yani zorunlu olması. Çünkü yeni lablar açılmayacak şimdiler ise bir kaç sene harap düşecek ve ders işlemek zor olacak. norm sorunu halledilmeli öncelikle sonuçta atıyorum zorunlu olsa bile 2 şer saat yapmazlar 1 saat yaparlar ki zorunlu olmaz bu saatten sonra pembe hayallere kapılmaya gerek yok. norm sorunu yine devam edecek.
daha iyi ya hocam tabletler üzerinden devam ederiz derslere öğreteceklerimizi tabletlerden de öğretemezmiyiz.

Ali bey bizimle ilgili kimsenin atmaya cesaret edemediği adımları atıyor...
Sonuç ne olursa olsun teşekkürü hak ediyor...

ziyaunal' Alıntı:

:+1:

Zorunlu olunca not da gelir, veli toplantılarında ikinci planda olmaktan kurtuluruz :idea:

lab lar varsın dağıtılmış olsun yeniden kurulur koskoca fatih projesi için ayrılan ödeneğin yanında ne kalırki yeterki dersin gerekliliğinin farkına varsınlar

btcikız' Alıntı:
Nabi Avcı geçenlerde teknoloji gelişiyor, BT öğretmenleri okula başlarken ve mezun olurken aynı teknolojiler olmuyor, kendilerini güncelleyemiyorlar dememiş miydi? (BTcilerin teknolojiyi takip etmediğini nerden çıkardı bu da merak konusu) Hatta bilişimle ilgili yazdıkları raporu sunarken İngiltere bu rapor bilmem kaç yıl içindir demiş de biz neden düşünmedik demiş Nabi Avcı ve ekibi çünkü teknoloji gelişiyor o yüzden ders zorunlu olmaz bilmem ne demedi mi? ki bu adamın teknolojinin zararları ile ilgili yazıları var.. İnş söylenen doğrudur ama tuhaf geldi, bakan kendisiyle mi çelişiyor?

Hocam ali bey twitter da bu kadar ayan beyan yalan söyleyecek değil ya...

Onun da yazdığı gibi bu çok ileri bir adım...

Bu yüzden kimsenin inanası gelmiyor galiba... :lol:

Geri