Dersimiz bakan tarafından talim terbiyeye sunuldu

Kodla Büyü
hoş akıllı tahtalarda var projeksiyona da ihtiyacımız yok, herhangi bir sınıfta akıllı tahtalardan dersimizi işleyebiliriz. :idea:

amacımız bize değer verilmesi..YANİ DERSİ ZORUNLU OLAN, NOTU OLAN, DİĞER ÖĞRETMENLERLE FARKI KALMAYAN....bt rehberliği çözüm değil... çünkü formatörlük saçmalığı daha ortadan kalkmadı.. idarecilerin elindeyiz hala....

Ders mers gelmez ben diyim, bakan daha soru bitmeden zorunlu olması mümkün değil demedi mi? Bence yapılması gereken ders istemek yerine, yönetmelikte belirtilen BT sınıfında görev alacak öğretmenin normu bakanlıkça belirlenir maddesine dayanarak normumuzu istemek............

sisss' Alıntı:
Ders mers gelmez ben diyim, bakan daha soru bitmeden zorunlu olması mümkün değil demedi mi? Bence yapılması gereken ders istemek yerine, yönetmelikte belirtilen BT sınıfında görev alacak öğretmenin normu bakanlıkça belirlenir maddesine dayanarak normumuzu istemek............

:+1:

_ts1967_' Alıntı:
sisss' Alıntı:

:+1:
bakanlıkta bizi norm fazlası belirlerse ne olacak, yada bu maddeyi değiştirmek 2 dk sürermi acaba?
hep hazıra konmayı düşünüyoruz az mücadele beyler.

Talim Terbiye Kurulu Dersi Zorunlu Yapması biraz zor görünüyor.Değerler Eğitimi vb dersler getirmeyi düşünüyorlardı en son..Ama Norm Konusunu Her okula bt öğretmeni şeklinde yaparlarsa (ki bunu yapacak talim terbiye mi bilmiyorum!) çok iyi olacak..
Önemli Bir husus da ne zaman yapacaklar..okullar dönüştürülüyor bu haziranda ..ilköğretimlerin neredeyse 3/1 'i ilkokul olacak,yani bt öğretmeni olmayacak..diğer kısmının yeni açılan okullara bt sınıfı kurulmayacak..birazda ordan eklersek ,birazda bt sınıfı dağıtılanlar var...geriye çok az okul kalacak şuanki norm kadro uygulamasına göre..bu yaz iyileşme olmaz ise önceki durumumuzdan çok daha beteri olacak..çoğumuzu norm fazlası veya atama sıkıntısı bekliyor.

Aliosman_eser' Alıntı:
btcikız' Alıntı:
Nabi Avcı geçenlerde teknoloji gelişiyor, BT öğretmenleri okula başlarken ve mezun olurken aynı teknolojiler olmuyor, kendilerini güncelleyemiyorlar dememiş miydi? (BTcilerin teknolojiyi takip etmediğini nerden çıkardı bu da merak konusu) Hatta bilişimle ilgili yazdıkları raporu sunarken İngiltere bu rapor bilmem kaç yıl içindir demiş de biz neden düşünmedik demiş Nabi Avcı ve ekibi çünkü teknoloji gelişiyor o yüzden ders zorunlu olmaz bilmem ne demedi mi? ki bu adamın teknolojinin zararları ile ilgili yazıları var.. İnş söylenen doğrudur ama tuhaf geldi, bakan kendisiyle mi çelişiyor?

Hocam ali bey twitter da bu kadar ayan beyan yalan söyleyecek değil ya...

Onun da yazdığı gibi bu çok ileri bir adım...

Bu yüzden kimsenin inanası gelmiyor galiba... :lol:

Her zamanki gibi yine suçu başkalarına atıp kendilerini sütten çıkmış ak kaşık yapma politikası. Biz değil miyiz yıllardır Bilgisayar Müfredatını değiştirin bu müfredat günümüze uymuyor diye. Ama iş dönüp dolaşıp bilgisayar öğretmeni kendini güncellemiyormuş, neymiş teknoloji hızlı değişiyormuş. Teknolojinin hızlı değiştiğni biz 10 senedir söylüyoruz. Kendini sürekli geliştiren ve diğer öğretmenlere rehber olan tek branş BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ branşıdır. Bir bakın bakalım eğitimi kökten değiştiren ve sürekli üzerinde uzun uzun tartışılan, en çok hizmet içi kurs açılan branş hangisiymiş. Elbette kendini yenilemeyen hangi branştan olursa olsun öğretmenimiz olabilir bu kişisel bir problemdir. Bu nasıl genele yayılabiliniyor anlamakta zorluk çekiyorum. Kendi hatalarını bilişim teknolojileri öğretmenleri üzerine atmaktan başka birşey değil bu...

zibula' Alıntı:
Talim Terbiye Kurulu Dersi Zorunlu Yapması biraz zor görünüyor.Değerler Eğitimi vb dersler getirmeyi düşünüyorlardı en son..Ama Norm Konusunu Her okula bt öğretmeni şeklinde yaparlarsa (ki bunu yapacak talim terbiye mi bilmiyorum!) çok iyi olacak..
Önemli Bir husus da ne zaman yapacaklar..okullar dönüştürülüyor bu haziranda ..ilköğretimlerin neredeyse 3/1 'i ilkokul olacak,yani bt öğretmeni olmayacak..diğer kısmının yeni açılan okullara bt sınıfı kurulmayacak..birazda ordan eklersek ,birazda bt sınıfı dağıtılanlar var...geriye çok az okul kalacak şuanki norm kadro uygulamasına göre..bu yaz iyileşme olmaz ise önceki durumumuzdan çok daha beteri olacak..çoğumuzu norm fazlası veya atama sıkıntısı bekliyor.
aynen hazırdaki bt sınıfları dağıtılıp sınıf yapılıyor bil öğretmeni olmayan okullarda bt sınıfları zaten atıl durumda onlarda kısa zamanda kapatılıp dağıtılacak bt sınıfı olmayan yerede nasıl bt normu verecekler bilemiyorum

Ali ÇAĞATAY a bir kez daha teşekkürler, adam bizden daha fazla uğraşıyor walla helal olsun.

bu haber doğruysa bakan kendiyle çelişmiş olur.... aslında norm ve görev tanımı versinler yeterli... en önemli ve hayati konu bu...
diğerleri sonradan çözülebilir...

desteğe devam arkadaşlar müfredat değişirse akıllı tahtalarla işimizi görebiliriz.ayrıca lab kurulum masrafı tablet dağıtımından daha düşük maliyete sahip olur. zaten şuan durumumuz kötü umutlanmanın kimseye zararı olmaz biraz iyi düşünelim destekleyelim gündemde tutalım.

yine umudu yeşerttik hadi bakalım.
bundan ne çıkacak.
Senelerdir harcadıkları zümremize ne zaman hakettiği verecekler.

Ortada lab kalmadı, ne dersi, hele bu 4+4 e sınıf uyduracaz diye iyice dağıttılar bt sınıflarını, dersin zorunlu olması en doğru ama en olası olmayan çözüm.

Aliosman_eser' Alıntı:
btcikız' Alıntı:
Nabi Avcı geçenlerde teknoloji gelişiyor, BT öğretmenleri okula başlarken ve mezun olurken aynı teknolojiler olmuyor, kendilerini güncelleyemiyorlar dememiş miydi? (BTcilerin teknolojiyi takip etmediğini nerden çıkardı bu da merak konusu) Hatta bilişimle ilgili yazdıkları raporu sunarken İngiltere bu rapor bilmem kaç yıl içindir demiş de biz neden düşünmedik demiş Nabi Avcı ve ekibi çünkü teknoloji gelişiyor o yüzden ders zorunlu olmaz bilmem ne demedi mi? ki bu adamın teknolojinin zararları ile ilgili yazıları var.. İnş söylenen doğrudur ama tuhaf geldi, bakan kendisiyle mi çelişiyor?

Hocam ali bey twitter da bu kadar ayan beyan yalan söyleyecek değil ya...

Onun da yazdığı gibi bu çok ileri bir adım...

Bu yüzden kimsenin inanası gelmiyor galiba... :lol:
Hocam Ali Bey yalan söylemiyordur illa ki ama çelişkili tuhaf geldi ki bu gelişme hemen oldu, bakan bey söylediğini mi unuttu nedir :)

çok ümitlenmemekte fayda var derim. olayı dikkatli izleyelim dikkatli adımlar atalım bişeyler olacak çünkü orası belli ama ne olacak 8)

Biz desteğe devam edelim de gerisi onlara kalmış,bu güne kadar biz kendi içimizde birlik olamadığımız için hiç bir olumlu gelişme olmuyordu bence, son zamanlarda sesimizi duyurmaya başladık diye bize sahip çıkanlar arttı...
Desteğe devam...

btnotlari' Alıntı:
insallaha masaallaha kaldık artık

Hocam inanan bir insan isek böyle söylemek uygun değildir.
İnşaAllah: Allahü Teala'nın izniyle olur,
MaşeAllah: Allahü Teala'nın dilediği olur manalarındadır ki zaten her zaman inşaAllah'a ve MaşeAllah'a kalmış durumdayızdır.

Arkadaşlar iyi düşünün iyi olsun ben Ali beyden umutluyum bişeyler olacak norm kadro sorunu çözülecek inş.Retweet'e devam...

valla ben hala bazı arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum.
Hiç tanımadığımız birisi bizim ders ile mücadele veriyor, bizim arkadaşlar saolsun hemen negatif
Şu anda yeni bir bölümüz ve büyükler daha farkında değiller, onları da bilgilendirecek insanlar şu anda bizim safımızdalar ve çabalıyorlar.
Belirli zorlukları çekiyoruz ama artık belirli şeyleri değiştirme zamanı
Negatifliği bırakıp neler yapabiliriz üzerinde düşünün.

Örneğin öncelikle bir Twitter hesabı açın,
Sonrasında derneğe kayıt olun,
Bununla başlayabiliriz.

FORMATÖRLÜĞÜN bizlere hiçbirşey getirmediği gibi BTR de bizlere hiçbirşey getirmez, bunu aklınızdan çıkarmayın.
Bizler kaç senedir bu işin içindeyiz Formatörlük ve BTR bana şu özellikleri kazandırdı, kendimi çok geliştirdim diyen bir arkadaş var mı ?
(Geliştirmeyi tamircilik olarak anlamazsanız sevinirim)

formatörlük neyse nede btr gayet güzel ve kulağa hoş geliyor ben ders yine olsun derim ama btr bulunmaz nimet benim açımdan btrden vazgeçmem

phantosos' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, bir gelişmede ben ileteyim o zaman. Eşim de bilişim teknolojileri öğretmeni ve Emin KARİP Hoca'dan (Talim Terbiye Kurulu Başkanı) ders alıyor. Zaman zaman durumumuzla ilgili sohbetlerde geçiyor derslerde. Son derste (geçen hafta perşembe günü) Derste Emin KARİP Hoca'ma http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6NIN8qCt2Hk adresindeki video'yu izlettirmiş. Emin KARİP Hoca'mın epey etkilendiğini ama herhangi bir yorum yapmadığını söyledi. Ama bu konu bürokratlardan daha ziyade siyasi iradenin karar alacağı bir durum gibi gözüküyor bana. Hakkımızda Hayırlısı Olsun.
güzel bir video gercekten

Geri