Dersimiz bakan tarafından talim terbiyeye sunuldu

Kodla Büyü
yine arkadaşlarımız ümitlenmeye başlamış bu kaç oldu ama işte yinede ümitlenmeyin bence.

arkadaşlar müjde bakan bey den alınan bilgilere göre her okula teknoloji normu vereceklermiş.... dersimiz de zorunlu ve 2 saat olma yönünde adımlar varmış...
ama bt sınıfı kurulmayacak.... bir de her sene müfredat yenilenip güncel teknoloji konuları koyacaklarmış kitaplara...
it was a joke :)

sorunların çözüleceği yok ama insan bekliyor işte be gülüm.. :mrgreen:

Ekli dosyalar

• A9CfNmsCIAE50Aw.jpg
    A9CfNmsCIAE50Aw.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 807
Önce çalışma yapıyor gibi başlar her şey ve daha sonra millet beklentiye girer. Daha sonra ne mi olur.
"Dağ fare doğurur".

Yani beklentilerle insanları oyalamaktan başka bir şey görmedim ben 5 yıldır. İnsan ümitli oluyor hep yarına bakarken. Halâ ümit varım ben de ama her geçen yıl geriye gittiğimiz de su götürmez bir gerçek...

dersin zorunluluğu kadar normu da dile getirseydik çoktaaan ayrıntı olan zorunluluğu da halletmiş olacaktık.

masci' Alıntı:
Bir gün Bilişim öğretmenlerinin değeri anlaşılacak ama inşallah geç olmaz... Gerçekten çok kaliteli bir zümre harcanıyor şuanda...

:+1: Kesinlikle hocam. Çok kalite bir zümre heder ediliyor bir hiç uğruna.

antipc' Alıntı:
masci' Alıntı:
Bir gün Bilişim öğretmenlerinin değeri anlaşılacak ama inşallah geç olmaz... Gerçekten çok kaliteli bir zümre harcanıyor şuanda...

:+1: Kesinlikle hocam. Çok kalite bir zümre heder ediliyor bir hiç uğruna.
Harcama mevcut personelin kullanımının yanı sıra Üniversitedeki BOte puanlarının aşırı düşmesi ile desteklenmiş durumda. Bir zamanlar tıp fakültesi, Bilgisayar, elektronik mühendislikleri ile yarışan bölümümüz şu an Eğitim fakültelerinin averaj bölümü durumuna yönelmiş.

bizim hizmetli diyoki hocam hic merak etmeyin büyük ortadoğu projesi kapsamında değeriniz anlaşılacak bir yıldız olacaksınız dedi.belli etmedim ama cok sevindim hadi bahalım hayırlısı..bop un tornavidalı askerleriyiz inşallah.

Zamanla BT labları kapanacak (yenilenmediği için zaten çalışmaz hale geliyorlar), fatih projesi uygulanan okul sayısı artacak. Bu durumda mevcut BT öğretmenleri ne azalır ne çoğalır, bakanlık bulmuş çözümü işte. Biraz seçmeli ders, biraz BTR. Dersin zorunlu yapacaklarını isterim ama inancım da kalmadı artık. Elli bahane bulur, sayın bakanı da ikna ederler. Biz hiç bir bakana direk ulaşıp, derdimizi anlatamadık. Ali Çağatay ve millet vekili ulaştıysa, ikna ettiyse ne ala. Umarım hayır olur. Bulacaklarını düşündüğüm tek çare, BTR normunun oluşturulması. Dersi zorunlu yapılması kesinlikle yeterli olmaz. Ben notu olmayan zorunlu bir ders istemiyorum çünkü çocuklar, idare, veliler, müdürler, bakanlar takmıyor böyle bir dersi. Ya sadece isteyenler gelsin, ya da hem zorunlu hem notu olsun.

zorunlu olursa notla değerlendirme zaten kendiliğinden gelmez mi? örneğin müzik dersi de haftada bir saat ama notu var

Arkadaşlar hala aramızda zorunlu olmasına gerek yok BTR kadrosu versin diyenler var. Hayretle okuyorum. Acaba farklı bir branş öğretmeni olmak için mi bilişim teknolojileri okudular. Madem farklı bir meslek yapmak istiyor istifa edip gitsinler... Zorunlu olursa tadından yenmez diyorum. BT Rehber saatleri ders olarak kabul edilirse zorunlu dersle beraber hem maaş karşılığını doldurma sıkıntısı olmaz, hem ekders sorunu olmaz hemde norm sıkıntısı ortadan kalkar diyorum...

eya' Alıntı:
Zamanla BT labları kapanacak (yenilenmediği için zaten çalışmaz hale geliyorlar), fatih projesi uygulanan okul sayısı artacak. Bu durumda mevcut BT öğretmenleri ne azalır ne çoğalır, bakanlık bulmuş çözümü işte. Biraz seçmeli ders, biraz BTR. Dersin zorunlu yapacaklarını isterim ama inancım da kalmadı artık. Elli bahane bulur, sayın bakanı da ikna ederler. Biz hiç bir bakana direk ulaşıp, derdimizi anlatamadık. Ali Çağatay ve millet vekili ulaştıysa, ikna ettiyse ne ala. Umarım hayır olur. Bulacaklarını düşündüğüm tek çare, BTR normunun oluşturulması. Dersi zorunlu yapılması kesinlikle yeterli olmaz. Ben notu olmayan zorunlu bir ders istemiyorum çünkü çocuklar, idare, veliler, müdürler, bakanlar takmıyor böyle bir dersi. Ya sadece isteyenler gelsin, ya da hem zorunlu hem notu olsun.
Umarım diğer arkadaşlarda en kısa sürede böyle düşünürde norma odaklanırız. Benim anlamadığım btr normunu neden dile getirmiyoruz. Btr normu olursa sorunumuzun %90 ı çözülür diye düşünüyorum.

muratkkk' Alıntı:
eya' Alıntı:
Umarım diğer arkadaşlarda en kısa sürede böyle düşünürde norma odaklanırız. Benim anlamadığım btr normunu neden dile getirmiyoruz. Btr normu olursa sorunumuzun %90 ı çözülür diye düşünüyorum.
:++:

Ya geçen bakan kendisi söylemedimi biz elimizden geldiği kadar zorunlu dersleri azaltmak istiyoruz diye. Bizim tek kurtuluşumuz BT Rehberliği normudur bunun dışındaki herşey sonu olmayan gereksiz girişimlerdir

İnşalah bilgisayar dersi okullarda okutulur, fakat arkadaş "Bizler kaç senedir bu işin içindeyiz Formatörlük ve BTR bana şu özellikleri kazandırdı, kendimi çok geliştirdim diyen bir arkadaş var mı ?" yazmış, ben 10 yıldır Matematik öğretmeniyim derse giriyorum, öğrencilere ders anlatmakta çok fazla geliştirmiyor, aksine sizi anlamayan bir topluluğa hitap etmek bence dünyanın en zor işi. anlayan dinleyen öğrenciler olunca ders güzel geçiyor fakat zor hocam.Öğretmenliğin doğası gereği sürekli kendinden birşeyler veriyorsun, pek fazla bir şey almıyorsun, tecrübe muhakkak oluyor

Ders kesinlikle zorunlu olmayacak deniyor. Bir sonraki zar zor bulunan programlarda yine tek sorumuz dersimiz zorunlu olacak mı? kesinlikle olmayacak cümlesini olabilir olarak mı algılıyoruz. Olabilir denilse herhalde sorun çözüldü olarak algılayacağız.

ya hala BT kadrosu diyenlir bence iyi düşünemiyor, hadi her okula BT kadrosu verildi diyelim, elinde formatörlük belgesi olan binlerce sınıfçı, teknoloji tasarımcı ve diğer branştan öğretmenler var, bunların hepsi yer değiştirmek için BT kadrosuna geçer ve biz yine avucumuzu yalarız. BT derneğinin branş-formatör sayılarıyla ilgili o grafiğini hatırlatırım, ki bunlar görünün kısım.

acer50' Alıntı:
ya hala BT kadrosu diyenlir bence iyi düşünemiyor, hadi her okula BT kadrosu verildi diyelim, elinde formatörlük belgesi olan binlerce sınıfçı, teknoloji tasarımcı ve diğer branştan öğretmenler var, bunların hepsi yer değiştirmek için BT kadrosuna geçer ve biz yine avucumuzu yalarız. BT derneğinin branş-formatör sayılarıyla ilgili o grafiğini hatırlatırım, ki bunlar görünün kısım.
sayın hocam ders zorunlu oldu diyelim 32000 bt sınıfından 10 bin sınıf ya vardır ya yoktur. geri kalan okullara sınıfı kim kuracak. fatih projesiyle birlikte kurulacağını düşünüyormusun diceksin ders zorunlu olmasın mı olsun ama bizim hemen çözülmesi gereken norm sorunu.

hafifletilmiş,çağın gereklerine uygun ve her sene yenilenen müfredatla ders zorunlu olabilir; iyi de olur....
ama bt sınıfını unutmamız gerek artık.... bakanlık bt sınıfını yenilemeyecek.

only61' Alıntı:
hafifletilmiş,çağın gereklerine uygun ve her sene yenilenen müfredatla ders zorunlu olabilir; iyi de olur....
ama bt sınıfını unutmamız gerek artık.... bakanlık bt sınıfını yenilemeyecek.
bt sınıfına ihtiyacımız yok akıllı tahtalar ve tabletler var. bir matematikçi nsıl sınıfta ders yapıyorsa aynı sınıfta bizde dersimizi yaparız. yeterki dersimiz zorunlu olsun gerisi hikaye.

Geri