denge tazminatları gitmeyecek merak etmeyin.

Kodla Büyü
3 saat derse gireceğime 6 saat girerim okul formatörü olurum daha iyi...
bu nasıl iş anlamadım.o zaman okulda olalım sırayla ilçe nin işlerini yapalım daha iyi.iyice soğuttular bu işten bizi..en iyisi bir okula idareci olmak

Şimdi arkadaşlar denge tazminatı kesme gerekçesi olarak fiilen derse girmemek gösterilmiş.

Peki bu yorumlama(derse fiilen girilmeme durumunda denge tazminatı kesilmesi) emsal temsil edilerek yarın tüm öğretmenlerin 2 aylık yaz tatilinde, raporlu oldukları, izinli oldukları aylarda da kesilmesin denge tazminatları ?????????? :)

i_kasalak' Alıntı:
Şimdi arkadaşlar denge tazminatı kesme gerekçesi olarak fiilen derse girmemek gösterilmiş.

Peki bu yorumlama(derse fiilen girilmeme durumunda denge tazminatı kesilmesi) emsal temsil edilerek yarın tüm öğretmenlerin 2 aylık yaz tatilinde, raporlu oldukları, izinli oldukları aylarda da kesilmesin denge tazminatları ?????????? :)

Bende aynı şeyi düşünüyordum. Gerekçe mademki derse girmemek şimdiye kadar yaz tatillerinde aldığımız denge tazminatını nasıl aldık? Ders yılı içinde girdiklerimize sayılıyorsa biz bu tarihe kadar derslere fiilen zaten girdik. İçinden çıkılması zor bir durum.

Yok mu merkezde olan kimse nedir ne değildir bu iş. cadı kazanı gibi ortalık.

Ne olacak sa olsun yaw

olacak belli
dediğim gibi en iyisi bu durumda okulda kalmak ....madem derse girecem ilçede ne işim var o zaman gider okulumda kalırım

Eğitici formatör ders veriyor mu?...Veriyor...Formatörlere vs veriyor... O zaman mesele denge tazminatlarını kesmek bence...Tamam okulda birilerinin derse girmesi gerekir... Ama bu eğiticiler olmamalı... Bunu birileri anlamak istemiyor galiba... denge tazminatlerını keserek bütçede yer açmak istiyor olabilirler... Niçin BTcilere bu yapılıyor bilmiyorum... Bu branş daha düne kadar oyun-tamir_taklavat biliniyrdu ama şimdi hem geniş çapta BT açılımı yap,eğiticilik falan de, BTyi öv öv hem de bu işi yapanların hakları olan bir ödeneği kes...Anlamıyorum...Artık bu konuda sayın yetkililer bir açıklama yaparak bizi bilgilendirsinler....

birde arkadaşlar rehber öğretmenlerde derse girmiyor onlar full alıyor.rehbercileri emsal gösterip bölge idareyemi başvurmalı acaba

katılıyorum sayın hcm Rehberlikçilerde derse girmiyor. ve onların kesilmiyor. bu iş mahkemelik sendikalı arkadaşları göreve çağırıyorum

arkadaşlar sorun ek derse girmeme değil yazıyı biraz dikkat okursak sorun görevlendirmenin yapıldığı kurum. eğer görevlendirmemiz ilçe milli eğitime değil de bir okula yapılırsa derse girme zorunluluğu kalmadan denge tazminatımızı alabiliriz gibi geliyor.

Kanunun 1’inci maddesi (c) fıkrasında “Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcıları ve öğretmenler ile sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapan öğretmenler hariç olmak üzere, fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücretinden yararlananlara, Ek Ödeme yapılamayacaktır.” hükmü yer almaktadır.

peki temmuza kadar ne olax-cak illere görev bırakılmış görüş ilden alınmış adamlar vermiyorlar

i_kasalak' Alıntı:

Yaz tatilinde derse girmemekle denge tazminatı kesilmez, çünkü yaz tatilinde ekders ücreti de alınmaz. Fiilen derse girmeden ekders alınıyorsa, o zaman problem çıkıyor.

ataaka' Alıntı:
katılıyorum sayın hcm Rehberlikçilerde derse girmiyor. ve onların kesilmiyor. bu iş mahkemelik sendikalı arkadaşları göreve çağırıyorum

iş sendikalıları göreve çağırmak değil....sendikalı olmak hocam :)

Geri