denge tazminatları gitmeyecek merak etmeyin.

Kodla Büyü

viper33

Site Gezgini
sayın eğitici arkadaşlarım denge tazminatları ile ilgili ufak bir düzenleme yapılıyor artık denge tazminatları ile ilgili bir problem yaşamayacaksınız. şöyle olacak eğitici arkadaşlar bundan sonra ya kadrolarının bulunduğu okulda yada görevlendirme çalıştıkları yerde 2 veya 4 saat derse girecekler ve bütün bu konuşulan sorun ortadan kalkacak biraz sabredin anlayacağınız üzere, tazminat falan gitmiyor. bizlere de görevimizi iyi şartlarda yapabilmemiz için her türlü problemimizi gidermeye çalışacaklar. herkese iyi çalışmalar.

Evet ayn haberi ben de duydum Daire Başkanımız söylemiş. Temmuz görevlendirme yazısına yazacaklarmış.

arkadaşlar bu sorun genel bir sorun. bu denge tazminatları sadece eğitici formatörlerden değil görevlendirme ile çalışan veya eğtim kadrosunda olup aktif olarak derse girmeyen herkesden kesiliyor. bunlara milli eğitim müdürü, yardımcıları, şefler de dahil. dolayısıyla sadec ebitefolara özgü böyle bi şey yapacaklarını zannetmiyorum. zaten eğitici formatörlerin görevleri arasında derse girmek olmadığı için bunu yapmayacaklardır. Ama ilerde baskılardan dolayı bu işten vazgeçeceklerini düşünüyorum. bekleyip görmek lazım.

bekleyip görmene gerek kalamayacak bu işler sanmayla falan olmaz, yoksa eğitriciler bırakıp gidecek bunu yapmazlarsa. oı yüzden böyle bir düzenleme yapılıyor

haklısınız hocam. keşke dediğiniz gibi olsa ama sorun mem bünyesinde çalışan herkes için geçerli hatta bakanlık teşkilatı da aynı dertten müzdarip. okul geliştirme ve avrupa birliği projelerinde çalışan arkadaşlarımız var. onların da tazminatları elden gitti ve onlar da görevlerini bırakma düşüncesine sahipler. Sorun sadece ebitefo ları ilgilendirmediği için GENEL bir çözüm bulmak zorundalar. Bunun için de beklemek gerekli diyorum ben de!

oppala şimdi bide 2 saat için taa okula mı gideceğiz bence saçma
adamın kadrosu bir ilçede görevi merkezde nasıl olacak bu iş

formator5555' Alıntı:
oppala şimdi bide 2 saat için taa okula mı gideceğiz bence saçma
adamın kadrosu bir ilçede görevi merkezde nasıl olacak bu iş

bence bu işin resmiyeti olur... sırf denge tazminatları kesilmesin diye bunu yaparlar

iki saat için bi kere çalıştıgın kurum okula yollamaz sonucta iki saat için tum gunun heba olacak tam zarar olur :D

hikaye bence kagır ustunce kalacak bi uygulama

hocam siz de birşeyi beğenmiyorsunuz hem para gitmesin hem ben derse girmem ne iş anlamadım. yapılan bir anket sonuçları zaten ülke insanının durumu gösteriyor, işsizlik çok deniyor ancak işverenlerde 600 ytl maaş +ssk+ yemek+yol parası çalışacak adam bulamıyorlar. bizim durumda buna döndü yani insanlar 110 ytl paramız gitmesin diye uğraşıyorlar sizde beğenmeyin. ayrıca temmuzda 130 ytl olacak hatırlatıyım.

MEB in kaş yapayımm derken göz cıkardığı bir uygulama daha bence :)

başka bişey değil....

iki saat için kimse kimseyi ilçeye yollamaz :p

evet bencede kimse gitmez gereksiz bir uygulama olur. bunu kullanarak da kimse demogoji yapmasın!

derse gitmek sorun değil derse girmek istemediğimide nereden çıkardınız.Sadece yanlış olur dedimOkullarla zaten irtibatımız yok adamlar bize hor bakıyo bide bir kaç kişinin ekdersini alırsak işe bak ozaman.Bir an önce eğitek aklını başına almalı neye el atsa darma duman ediyo

hocam lafım size değil. bunu memleket meselesi haline getirip ülke durumuna değinenlere.

vayyy bee tam eğiteklik bir durum
şimdi istermisin bizim şube müdürleri milli eğitim müdürü hatta memurlar da derse girmek isterse şaşırmayınız

olay dallanıp budaklandı. biraz abartıyoruz heralde. kesilecek mi kesilmeyecek mi? inşallah kesmezler. öyle bişey olsa haziranda ben bırakırım görevi. kesilmesin diye de 2 veya 4 saat derse girmeye razıyım.

viper33' Alıntı:
bekleyip görmene gerek kalamayacak bu işler sanmayla falan olmaz, yoksa eğitriciler bırakıp gidecek bunu yapmazlarsa. oı yüzden böyle bir düzenleme yapılıyor
iyi diyorsun da milli eğt. md. leri, şube md. leri de bırakır gider o zaman. onları düşünmeyen seni mi düşünür.
yaparlarsa genel birşey yaparlar bence de...

acam42' Alıntı:
olay dallanıp budaklandı. biraz abartıyoruz heralde. kesilecek mi kesilmeyecek mi? inşallah kesmezler. öyle bişey olsa haziranda ben bırakırım görevi. kesilmesin diye de 2 veya 4 saat derse girmeye razıyım.

Aynen katılıyorum.

ernaho' Alıntı:
viper33' Alıntı:
iyi diyorsun da milli eğt. md. leri, şube md. leri de bırakır gider o zaman. onları düşünmeyen seni mi düşünür.
yaparlarsa genel birşey yaparlar bence de...

Onların işini yapabilecek birsürü arkadaşımız var :D
bizim iş daha nitelikli eleman işi :p

evet bizim ilede gelmiş yazı mayıstan iti baren kesilecekmiş

bizim tahakkuka bakan şube müdürü bayram ediyo ..müjdeyi verirken benden kesilen sanki kendi cebine girecek gibi sevindi.. :D

Kimsenin amacı ne sadece para ne de sadece eğitim. Herkes görev ve sorumlulukları keskin çizgilerle belirli olan bir iş yapıp mümkün olan en fazla geliri elde etmek istiyor. Ben bilgisayar öğretmeniysem sadece dersime girmek istiyorum. Eğer eğitici formatörsem ya da okul formatörüysem üstüme vazife olan işleri yapmak istiyorum. Hem 30 saat derse girip hem de okul formatörünün yapması gereken işleri (bizim okulda görevli formatör olmadığı için bilgisayar öğretmeninin sırtına yıkılmıştır) yapmak istemiyorum. Sen şusun desinler işimizi bilelim. Birileri bizim sırtımızdan öğretmen sıkıntısını, teknisyen sıkıntısını ve okul formatör sıkıntısını gideriyor. Bu üç görevi de yerine getiren bir sürü bilgisayar öğretmeni var. Hangi sıfatla? Öğretmen sıfatıyla. Dolayısıyla ek dersi ne kadarsa o kadar kazanıyor. Nöbet tutuyor, klüp alıyor, bir sınıfa da rehberlik yapıyor. Bilgisayar (modern ismiyle Bilişim Teknolojileri!) kadar lanet bir branş var mı?

evet amasyayada geldi yazı
tazminatlar gidiyor..bu nasıl iş anlamadık bıraktırmak için ne gerekiyosa yapıyo adamlar

arkadaşlar mail gruplarına da şu an ankarada olan arkadaşlardan mail geldi heyecan yapmayın bir şekilde halletmeye çalışıyorlar.ayrıca milli eğitimde çalışanlar nasıl bilmiyorum ama tazminatlarını alıyorlar resmi yazıda onlardan kesilmesi diye birşeyden bahsedilmemiş onlar rahat zaten biz kendimize bakalım

milli eğitimlerde alan yok bu parayı ..şeflerde alamıyor..derse girmeyene ekmek yok yani :D

Geri