Deneme Amaçlı iota Aldım

Kodla Büyü

herotürk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba,
Sanal para olayına ufak deneme amaçlı bende bir el atayım dedim ve ilk denememi yaptım.

Yatırdığım paralar
07.12.2017 tarihinde toplamda 500tl yatırdım (50tl lik bakiyem binance hesabımda var)
28.12.2017 tarihinde 38tl ekleme yaptım.

Varlıklarım
27.12.2017 tarihinde 30 iota aldım
28.12.2017 tarihinde toplam varlık 39.29 iotam ve 55,68 QASH oldum

Kar Zarar Hesaplama
28.12.2017 tarihi ile
39,29 iota(3,47)=520tl
55,68 qash(0,85)= 180tl
Binance=50tl
Toplam=750 tl
Ortalama kar (dolar kuru 3,81) 212tl kar biz 200 diyelim

Son düzenleme:
hocam merhabalar bende ne zamandır biraz ioata birazda ripple almayı planlıyordum hatta 0.2 lerde ripple takibimdeydi fakat güvenmedim almaya çok büyük bir miktar değil tabiki 50 şer adet almayı planlamıştım..merak ettiğim nereden nasıl aldınız aldığınız yer güvenilirmi detaylı bilgi verebilirmisiniz?

Hocam merhaba,
Keşke zamanında ripple almış olsaydınız. Yeni bir deneme ile ripple veya doge almayı düşünüyorum.
Sorunuza gelirsek.
Malesef ülkemizde iota vb alt coinler pek bulunmuyor. Bitcoin Litecoin Dogecoin Etherium gibi bir iki adet daha çeşit bulunur. iota sadece https://coinmarketcap.com/currencies/iota/#markets buradaki marketlerde satılmaktadır.
Bunu almanın yolu Türk borsalarından herhangi bir coin alıp buradaki coini yukarıdaki marketteki borsalara taşıma ile orada örnek btc = iota veya eth=iota gibi bir çalışma ile yapılabilmektedir. Aktardığınız coini iotaya çevireceksiniz.
Benim iota bitfinex hesabımda durmaktadır. Mobil uygulaması çok kötü ama iota=usd yapma imkanı var binancede bu yok
Bana bu bilgileri kime vermediği için ben 100 150tl kadar kayıp yaşadım. Binance hesabımda altım iotayı sonra bitfinex taşıma yaptım. iota alacaksanız şimdilik binance almayınız. Binance makas sistemi diyorlar(ben öyle biliyorum) İota=eth,btc yapabiliyorsunuz. Örnek iotanızı satmayı düşünüyorsunuz tüm piyasa arasıra komple düşüyor biancede coinlerinizi garanti altına alamıyorsunuz btc veya diğer para birimlerine çevirdiğiniz zaman hepsi düştüğü için kayıp oluyor ama bitfinex iota=usd oldugundan para kaybı olmuyor. Biraz kafa karışıklığı olmuş olabilir bilgi almak için 5385473112 telegram uygulaması kullanıyorum sadece telegram destek verebilirim whatsapp eklemeiniz

Diğer yol olarak ise forumlarda satanlar oluyor (bazen bende satıyorum) normal piyasası 3,5 dolar iken fee+%10 komisyon ile satanlar oluyor.

Bizde yeni girdik hocam. Koineks ile girip binance ye geçiş yaptık. ETH bulunduruyorum az miktar. Dahada az olarak SNC ve DOGE'm var. İOTA dışında takip ettiğiniz coin varmı acaba İOTA hakkında hala emin olamadımda

aliexpress yakında tron kullanacağını duyurdu. alışveriş sektörüne bu para girerse kıymetlenebilir.

günaydınlar arkadaşlar; bende yaklaşık 1 yıldır bitcoinnin içindeyim..Ben daha çok poloneix te işlem yapıyorum..Arayüzü daha rahat olduğu için.. İota polo da mevcut değil gerçi..

Nxt, sys, game . şu anda bunlar takibimde. giriş seviyesi yatırımım var. sirinlabs.com dan dan giriş seviyesi token aldım. IOTA 'yı 3,2 den aldım 6 yı gördüm satmadım. ( hata ettim.) tekrar 5,5 seviyeleri için satış emri verdim.

bende ripple aldım. 500 kadar. uzun vade düşünüyorum. uzak doğudaki bazı bankaların para transferi için bu sisteme geçeceği haberleri var. akbank ın almaya ya ripple ile transfer çalışmaşarına başladığı var haberlerde. uzun vadede kazanç sağlar. ama dikkatli olmak gerekir. sonuçta bir garantisi yok. bitfinex, koineks gibi şirketler kapansa para uçar, kimseden hesap soramazsınız, soramayız. bize üzmeyecek kadar para yatırmakta fayda var. çok değil 3-5 yıla kadar ülkeler kendi resmi coinlerini üretir, o zaman coiz piyasası iyice hareketlenir.

bende ripple aldım. 500 kadar. uzun vade düşünüyorum. uzak doğudaki bazı bankaların para transferi için bu sisteme geçeceği haberleri var. akbank ın almaya ya ripple ile transfer çalışmaşarına başladığı var haberlerde. uzun vadede kazanç sağlar. ama dikkatli olmak gerekir. sonuçta bir garantisi yok. bitfinex, koineks gibi şirketler kapansa para uçar, kimseden hesap soramazsınız, soramayız. bize üzmeyecek kadar para yatırmakta fayda var. çok değil 3-5 yıla kadar ülkeler kendi resmi coinlerini üretir, o zaman coiz piyasası iyice hareketlenir.
hangi siteden aldınız hocam ? kredi kartı ile mi yoksa farklı bi ödeme yöntemi mi ?

Bende bir miktar btc aldım. Aniden düşüşe geçti. Toparlanmasını bekliyorum. Duruma göre binance den riple alasım var.

hangi siteden aldınız hocam ? kredi kartı ile mi yoksa farklı bi ödeme yöntemi mi ?

koinek den hesap açtım. para transfer edip btc aldım. btc leri bitfinexe transfer ettim. orda btc ile ripple aldım. ripple ler bitfinex de duruyor. bitturk.com da ripple alınıp satılabiliyor ama site altyapısı yetersiz,

koinek den hesap açtım. para transfer edip btc aldım. btc leri bitfinexe transfer ettim. orda btc ile ripple aldım. ripple ler bitfinex de duruyor. bitturk.com da ripple alınıp satılabiliyor ama site altyapısı yetersiz,
bu işlemleri yaparken aslında oran orantı ile zarar etme riskini azaltmak lazım

bu işlemleri yaparken aslında oran orantı ile zarar etme riskini azaltmak lazım

hocam ben kısa vadede bakmıyorum, ripple nin uzun vadede banka transfer işlemleri için kullanılacağını düşünüyorum. daha bir 20 gün önce 0,20$ idi şimdi 1,20$. dahada artacağını düşünüyorum. beklentim 2018 sonu 50$(beklenti sadece). btc fırsatını zamanında kaçırdık, belki bunu yakalarız diye düşünüyorum:)))

hocam ben kısa vadede bakmıyorum, ripple nin uzun vadede banka transfer işlemleri için kullanılacağını düşünüyorum. daha bir 20 gün önce 0,20$ idi şimdi 1,20$. dahada artacağını düşünüyorum. beklentim 2018 sonu 50$(beklenti sadece). btc fırsatını zamanında kaçırdık, belki bunu yakalarız diye düşünüyorum:)))
ripple benide düşündürrmüyr değil uzun zamandır takip ediyorum. Ben bitfinex kullanmayı tercih ediyorum. Tüm paralar %20 30 inerden ripple %10da kalıyor.
Ripple ile iota aynı mantık ama ripple sanki daha ileride ben sizin gibi düşünmüyorum iota dahada katlayacak. 2018 sonunda gerekli anlaşma vb olmazsa ita çok düşer gibi geliyor

Ripple 50 dolar olması demek Market Cap 2 Trilyon Dolar olması demek ki bu 1 sene için de imkansıza yakın... Zaten 1 dolar bandını aşarak rekor kırdı..

binance kullanan var mı. varsa coin leri dolara çevirip. banka hesabına yollayabiliyormuyuz. yada böyle birs ite var mı??

binance kullanan var mı. varsa coin leri dolara çevirip. banka hesabına yollayabiliyormuyuz. yada böyle birs ite var mı??
onu bilmiyorum ama dolara çevirip banka almak yerine btc eth litecoin vb türk borsalarında olan birime çevirip türk borsasına aktarıp çekmek daha karlı

Ben binance kullanıyorum tavsiye ederim özellikle mobil uygulaması efsane. binance hesabı açmayı düşünürseniz refli link bırakıyorum aşağıya :D alt coin nasıl alınır nasıl satılır yardımcı olurum.

https://www.binance.com/?ref=15001677

Son düzenleme:
Binance mobil uygulama muhteşem.
Ama şöyle bir dez avantaj var.
Şimdi örnek benim iotam var tüm coinlerde düşüş oluyor ise düşüşü durdurmak için iota=btc=dolar yapmak gerekiyor dye biliyorum binancede
bitfinex ise iota=usd yapıp parayı kurtarma imkanı var
mobil uygulama olarak binance efsane heryerden kontrol etme imkanı var
bitfinex mobil var ama kullanımı berbat ötesi internetiniz iyi ise mobil site kullanımı olarak kullanabilirsiniz.

Geri