Dayak Atan Bilişim Teknolojileri Öğretmenine Soruşturma

Kodla Büyü
Aksam izledim..
o goruntuler basina kim tarafindan nasil verildi asil sorulmasi gereken soru budur.
eger bir hata yapilmissa sikayet edilir sorusturma acilir ceza verilmesi gerekirse verilir. Bu ayri birsey ama insanlari kameranin onunde desifre etmek netin nesi.

İsabet olmuş. Bu tarz varlıkların deşifre edilmesi gerekli kesinlikle. Bu gibiler yüzünden ben niye mesleğim adının lekelenmesini kabulleneyim. Şiddetin her türlüsüne karşıyım...

hocamızın yaptığı elbet kabahat; ama herkes yine bu görüntüler üzerinden öğretmenlere yükleniyor, kimse öğretmenin psikolojisini düşünmüyor, halbuki memlekete yayılan terör kültürünün, yüzsüzlük ve arsızlığın yükünü öğretmen çekiyor.. disiplin mekanizmaları neredeyse hiç işlemiyor.. bu tür şeyler de psikolojik yıpranmaya bağlı bir birikimden kaynaklanıyor bence, disiplin çok kötü bir şey ya çekip aldık eğitimden, olayın iç yüzünü bilmediğimden fazla yorum yapamıyorum, belki öğrenciler haklı belki de öğretmen

Öğretmeni şamar oğlanına çeviren sisteme yazıklar olsun. Önce anne babaları eğitmek lazım. Çocuklarına terbiye veremeyen sorumsuz anne babaların çocuklarını okullarda terbiye etmeye çalışıyoruz. Herkes ahkam kesiyor. 21. y.y da böyle barbarlık mı olur asın bu öğretmeni.. Biz bunun için mi okula gönderiyoruz.... V.s V.s ... Geçen yıl tek yumrukla yere serilen ve vefat eden öğretmen arkadaşımızın vebali ne olacak. o öğrenci şu an okuluna devam etmekte kayseride... Ne için öldü.... HİÇ.
Veli, öğrenci her fırsatta öğretmeni şikayet etmeyi maharet sayıyorsa , bizlerde çocukların her terbiyesizliğinde tutanak tutalım o zaman. Var mı böyle bir mantalite... Evde çocuğuna sözü geçmeyenler okulda ahkam kesiyor.
Ne günlere kaldık.
ŞİKAYET TEMELLİ EĞİTİME GEÇTİK.

Bizim eğitim sistemimizin gazı var freni yok...
Avrupa da birçok okulda öğrenci olumsuz bir davranışta bulunduğu zaman okul tarafından aileye ve çocuğa yüksek meblağlarda ceza kesiliyor. Ve bu karar ancak yüksek mahkeme tarafından bozulabiliyor.
Bizde de böyle bir sistem olsa kızmaya gerek yok. Veliler de öğrencilerde kuzu olur kuzu....

Öğrenci öğretmeni dövdüğünde okulun kabadayısı olur,havası 1500 olur.
Öğretmen öğrenciye biraz dokunduğunda darpçı olur,dayakçı olur,madara olur,görevden olur.
Bu sistemi bu hale getirenleri Allah cezasını versin.

bidene' Alıntı:
Aksam izledim..
o goruntuler basina kim tarafindan nasil verildi asil sorulmasi gereken soru budur.
eger bir hata yapilmissa sikayet edilir sorusturma acilir ceza verilmesi gerekirse verilir. Bu ayri birsey ama insanlari kameranin onunde desifre etmek netin nesi.

:+1:

Yazıklar olsun böyle bir eğitim sistemine. Tek suçlu öğretmen oldu. Sonra neden bu haldeyiz diye sorarlar. Beter olsun öğretmenlerle uğraşanlar.

Re: Ynt: Dayak Atan Bilişim Teknolojileri Öğretmenine Soruşturma

Öğretmen
Kendisine grup halinde hakaret edildiğini söylemiş. Kim bilir belki de öğretmene lakap takmışlardır ve öğretmenin yüzüne söyleyecek kadar kendilerinde cesaret bulmuşlardır.
işte eğitimin geldiği son nokta .....umarım son kötü noktadır.

arkadaşı kim bilir ne kadar kızdırmışlar ki böyle sinirlenmiş

öğrencilerle uğraşmak gerçekten zor, bazen bende böyle köpürüyorum ama bir bilişim öğretmeni olarak kameralar önünde bu fiili gerçekleştirmesi hata olmuş

Bunun bence bir haber değeri yok.
Kameraların önünde olması ona haber değeri katmış.

bazen benim de bu şekilde girişesim geliyo kendimi zor tutuyorum. hiç üzülmedim o öğrencilere :shock:

Valla kimse görüntülere bakıp aldanmasın, öğrencilerde melek değil, , ben şahsen artık ne etliye ne sütlüye karışıyorum,birbirlerine girseler müdahale etmeden çekip gidiyorum, çünkü yıldırdılar, ben çok uğraştım öğrencileri adam etmek için, ama bir okadar da veliler le tartıştım, artık yıldım bıraktım,

alonewolfselman' Alıntı:
Bizim eğitim sistemimizin gazı var freni yok...
Avrupa da birçok okulda öğrenci olumsuz bir davranışta bulunduğu zaman okul tarafından aileye ve çocuğa yüksek meblağlarda ceza kesiliyor. Ve bu karar ancak yüksek mahkeme tarafından bozulabiliyor.
Bizde de böyle bir sistem olsa kızmaya gerek yok. Veliler de öğrencilerde kuzu olur kuzu....

aynen hiç bir öğrencinin hatasından sorumlu olmadığı sistemde birşeyler yapmaya çalışırsan sinirlerin bozulur en rahatı saldım çayıra mevlam hayıra diyen öğretmen ölene kadar öğretmenlik yapar ama ne ders olur ne düzen de ahlak ne de eğitim hızla buna doğru gidiyoruz

Arkadaşlar bana koplocu diyebilirsiniz ama şu soruyu sormadan edemiyeceğim.
Bu olay ne zaman olmuş?
Ve bu olay 1-2 ay önce olduysa neden görüntüler tam da Yeğitekin yeni yönetmeliğiyle aynı gün yayına verilmiş

Bunlar benim kafama takılan sorular ve nedense Bilişim öğretmenlerinin sosyal medyada çok iyi ses getirdiklerini bilen Bakanlık bizim branşı kamuoyunda değersizleştirmek ve haklarımızı yediklerini kamuoyuna duyurduğumuzda kamuoyunun bize bu dayak olayından dolayı kulak vermemesini sağlamak diye düşünüyorum.

ismailt' Alıntı:
Bu olay ne zaman olmuş?
Ve bu olay 1-2 ay önce olduysa neden görüntüler tam da Yeğitekin yeni yönetmeliğiyle aynı gün yayına verilmiş

Bunlar benim kafama takılan sorular ve nedense Bilişim öğretmenlerinin sosyal medyada çok iyi ses getirdiklerini bilen Bakanlık bizim branşı kamuoyunda değersizleştirmek ve haklarımızı yediklerini kamuoyuna duyurduğumuzda kamuoyunun bize bu dayak olayından dolayı kulak vermemesini sağlamak diye düşünüyorum.
Hocam bence yorumunu sil

Haberi dün foxta izledim. Öğretmenin branşına kadar söylediler. Sonuçta branşı önemli olmamalı bu haberde. Öğretmen der geçersin. Burnuma pis kokular geliyor. Bizim branşı bitirmek için kamuoyu oluşturuluyor arkadaşlar.

pagamy' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Bu olay ne zaman olmuş?

Hocam bence yorumunu sil
Beni düşündüğün için.Teşekkürler hocam.İsterlerse meslekten atabilirler.Biz Mutlak Rezzak olan Allah'a inanıyoruz o bizim kefilimiz hem de ne güzel kefil.Bildiğimiz doğruları söylemekten korkacaksam bu lanetlenmiş dünyada pısırık bir müslüman olarak yaşamak bana dokunuyor.

pisagorean' Alıntı:
Haberi dün foxta izledim. Öğretmenin branşına kadar söylediler. Sonuçta branşı önemli olmamalı bu haberde. Öğretmen der geçersin. Burnuma pis kokular geliyor. Bizim branşı bitirmek için kamuoyu oluşturuluyor arkadaşlar.

+1

pisagorean' Alıntı:

Hocam bakanlığın elinde haber niteliğinde ne olaylar varken, tutup da yeğitekin yayınladığı yeni yönetmeliğin olduğu gün branşına kadar söylenen dayakçı öğretmen haberi bana çok manidar geldi.Hocam devlet yönetimi ve medyanın gücünü iyi analiz etmiş biri olarak bunu kasıtlı bir haber olarak düşünüyorum.Eğer bu yazıları okuduktan sonra bana soruşturma açmak istiyorlarsa benim kim olduğumu aramakla uğraşmasınlar özelden yazsınlar ben söylerim.

Aileler çocuklarına değer verip terbiye etmiyorlar ve okula yolluyorlar, sonra okula gelip sorun çıkaran o terbiyesiz öğrenciler, öğretmenden iki tokat yedimi aileleri için pürü pak tertemiz terbiye abidesiymiş gibi sadece öğretmene yükleniyorlar. Çok yazık.
Bence öğrencileri değil önce çocuklarını terbiye edemeyen aileleri eğitmek lazım.

DaMieN' Alıntı:
İsabet olmuş. Bu tarz varlıkların deşifre edilmesi gerekli kesinlikle. Bu gibiler yüzünden ben niye mesleğim adının lekelenmesini kabulleneyim. Şiddetin her türlüsüne karşıyım...
Ne alaka..? Bende yeri gelince öğrenci dövmek zorunda kalıyorum.. Ciddiyetsizliğin, lakaytlığın, saçmalıkların zirveye çıktığı bir dönemde bazen seni o kadar zorluyorlar ki..
Ha şu var sen belki Fen Lisesi yada iyi bir okulda görev yapıyorsun tuzun kuru ama git birde gettolarda ki bazı okulları gör.. Herkesi lise mezunu yapmaya çalışan bir eğitim sisteminde yaşaması zarar tipler öğrenci oluyor ve dokunulmazlık kazanıyor.. :x

ismailt' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Hocam bakanlığın elinde haber niteliğinde ne olaylar varken, tutup da yeğitekin yayınladığı yeni yönetmeliğin olduğu gün branşına kadar söylenen dayakçı öğretmen haberi bana çok manidar geldi.Hocam devlet yönetimi ve medyanın gücünü iyi analiz etmiş biri olarak bunu kasıtlı bir haber olarak düşünüyorum.Eğer bu yazıları okuduktan sonra bana soruşturma açmak istiyorlarsa benim kim olduğumu aramakla uğraşmasınlar özelden yazsınlar ben söylerim.

Ben o kadar karışık şeyleri düşünebildiklerini sanmıyorum. Eğer öyle ise olay bizim aleyhimize bile olmuş olsa biraz ümitlenmeye başlayacam. ...

ordinaryus' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
Ne alaka..? Bende yeri gelince öğrenci dövmek zorunda kalıyorum.. Ciddiyetsizliğin, lakaytlığın, saçmalıkların zirveye çıktığı bir dönemde bazen seni o kadar zorluyorlar ki..
Ha şu var sen belki Fen Lisesi yada iyi bir okulda görev yapıyorsun tuzun kuru ama git birde gettolarda ki bazı okulları gör.. Herkesi lise mezunu yapmaya çalışan bir eğitim sisteminde yaşaması zarar tipler öğrenci oluyor ve dokunulmazlık kazanıyor.. :x

Mesleğimin tamamını liselerde geçirdim. Yüksekova'da görev başladım. Şu an İzmir'de görev yapıyorum ve uzun süredir meslek liselerinde görev yaptım (yapıyorum). Dediklerinizin hepsine katılıyorum. Ciddiyetsizlik, lakayıtlık, saçmalık hepsi var yeni nesilde fakat altını çizerek söylüyorm. Bizler öğretmeniz ve şiddet eğilimi gösterecek olan en son insanlar olmalıyız. Daha önce söylediğim gibi şiddetin her türlüsüne karşıyım...

O dayağı, tekmeyi yiyen senin evladın olsa böyle konuşabilir misin acaba?

İşte anlatmaya çalıştığım olayda tam olarak bu.. Sapla samanı, elmalarla armutları karıştırmamak lazım..
Ben diyorum ki; maalesef o kadar gereksiz o kadar karaktersiz tipler oluyor ki dayak onlar için icat edilmiş bir olgu, bir araç diyorsun.. Senin burda söylediğin "senin evladın olsa vıy vıy vıy.." Cevabımı merak ediyorsan net bir şekilde söyleyeyim: Kesinlikle ve kesinlikle değil öğrencilik yapması, nefes alması bile gereksiz öğrenciler gördüm, tanıdım.. İnşaallah benim çocuğum onlardan birisi olmaz haa olacaksa şeriatın kestiği parmak acımaz.. Sonuna adalet..

Geri