Dayak Atan Bilişim Teknolojileri Öğretmenine Soruşturma

Kodla Büyü
Haa şuda var; Hocamızda büyük ihtimal bu forumda senin benim gibi üye ve belkide onunla da başka bir konuda yazıştık.. Adamın savunmasını okudun mu..?
Videoyu tarafsız bir şekilde izlediğin zaman fark edeceksin ki olayın sonunda hoca öğrencileri sınıfa sokuyor ve devamında sınıftan hala laflar geldiği için tekrar sınıfa giriyor.. Şimdi olay bittiği halde bu adam salakmı neden sınıfa tekrar girme ihtiyacı duyuyor..?
Son olarak geçen yıl müdür yardımcısını tek yumrukta öldüren öğrenci 9 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı..
http://www.haberler.com/ogretmen-cinaye ... 86-haberi/
Birazcık mesleğinize ve meslektaşlarınıza sahip çıkın Allah aşkına yaa.. :x

Once Çarkı düzelt sonra öğretmenle uğraş. Kimse psikopat değil ama öğretmen de insan...

Kurumda öğretmen dışında yaptırım gören yok. Öğretmeni ciddiye alan yok. Sonuç tasvip etmesemde bu oluyor. Anadoluda bir deyim " kuyruğuna basarsanız yüzüne firlar" .

5lerde bir öğrenci var belki 100 kez uyardım, görevler verdim. Cocuga kızıyorum rakamı dönüyorum garip bir ses tonuyla kahkaha atıyor. İdareye dilekçe verdim rehberlik servisi konuştu adam devam ediyor. Ulan veliyi arayalım bir katkısı olur dedim (kendi sınıfında degil). Anlattım "bakın böyle bir durum var çocuk diyoruz ama saygısızlıkta sinir tanımıyor dedim, buyrun okula gelin ne yapabiliriz konuşalım dedim" Adam celAllende sen ne diyorsun okuldan mi asaymiş çocuğunu niye tüm hocalar onun çocuğuna onyargiliymis(kaç şikayet gittiyse artik) vs vs. Peki dedim yaptığı ilk hatada disiplin kuruluna göndereceğim bilginiz olsun dedim ve kapadım

Öğün bugün kuzu gibi.

Ama herzaman bu denli sakin kalamiyorum/ kalamiyoruz. Bahsettigim 5. Sınıf... Allah arkadaşımızın yardımcısı olsun.

Benim merak ettiğim bu güvenlik kamerası kayıtları nasıl haber kanallarına servis edildi? Bunu ya o okulda varsa memur yada kayıtları alan polis servis etmiştir diye tahmin ediyorum, çünkü bu meslektekiler genellikle tüm öğretmenlerin düşmanı oluyorlar ve fırsat bulduklarında bunu değerlendiriyorlar, asıl bunun üzerine gidilmeli, o öğretmen eğer varsa suçu cezasını çeksin de kamera kayıtlarını haber kanallarına servis edenlerin de peşini bırakmasın, tazminat davası açsın, polis-memursa da görevi kötüye kullanma şikayetinde bulunsun.

Terbiye bizim işimiz değil.Biz öğretiriz.Her okula psikolog yada rehber öğretmen lazım.Ben bunu bilirim.Ben artık dokunmuyorum.Mühendis de lazım oto yıkamacı da

ordinaryus' Alıntı:
Haa şuda var; Hocamızda büyük ihtimal bu forumda senin benim gibi üye ve belkide onunla da başka bir konuda yazıştık.. Adamın savunmasını okudun mu..?
Videoyu tarafsız bir şekilde izlediğin zaman fark edeceksin ki olayın sonunda hoca öğrencileri sınıfa sokuyor ve devamında sınıftan hala laflar geldiği için tekrar sınıfa giriyor.. Şimdi olay bittiği halde bu adam salakmı neden sınıfa tekrar girme ihtiyacı duyuyor..?
Son olarak geçen yıl müdür yardımcısını tek yumrukta öldüren öğrenci 9 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı..
http://www.haberler.com/ogretmen-cinaye ... 86-haberi/
Birazcık mesleğinize ve meslektaşlarınıza sahip çıkın Allah aşkına yaa.. :x

tek kelimeyle bravo hocam. burda edebiyat yapmaya gerek yok.ülkemizdeki okulların ve eğitimin durumunu hepimiz biliyoruz.öğretmenin eli kolu bağlıyken hala suçlamak saçmalıktan başka bir şey değil.şunu da belirtmek gerek bence;eğitimden önce bizim işimiz ahlak, saygı, vatandaş olmayı öğretmek.matematikmiş, fenmiş bunlar hikaye...

idari boşluğun öğretmene verdiği serbest alanda şaşıran öğretmenin son hali.
aslında iletişim ile öğretmen, okuldaki disiplin sorununu paylaşacağı bir idari kadro bulamamış,
işini kendi görmek istemiş, bu saatten sonra idare hiç arkasında durmaz.
benim dikkat çekmek istediğim şey,
hiçbir zaman idari olarak disiplin sağlanmıyorsa öğretmen muhafızlık yapmamalı.
arkadaşlar lütfen siz halletmeyin, birşeyleri hizaya getirmeye çalışmayın,
bırakın idare halletsin. düzeltsin. sakin olun...

Ben müdüre diyorum ki öğrenci-veli sözleşmesi yapalım yok...akşam siz müdür yardımcısı ile öğrencinin evine gidin yok hocam siz gidin...Tüm bunlar okul idaresinin boşluğundan kaynaklanıyor.Ben artık bağırmıyorum bile.Öğretmen, öğretmenler odasından zamanında kalkar gider ise sorun olmaz.

adamı çıldırtan ne acaba bide onu düşünmek lazım. bacak kadar boylarıyla bazen öyle laflar çıkıyor ki ağızlarından karşılarında bunu yapmamak için peygamber sabrı lazım insana. şiddeti tasvip ettiğimden değil ama o an orada neler yaşandığını bilmiyoruz çocukların neler dediğini ve öğretmenin neden onu yaptığını bilemeyiz ki öğretmen savunmasında çocukların hakaret ettiğini söylüyor. Lütfen meslektaşlarımıza sahip çıkalım.

Arkadaşımın ellerine sağlık. Bu yıl derse girmiyorum resmen psikolojim düzeldi. Derse girerken hep bi asık surat. Neden çünkü anasının babasının avutamadığını avutmaya çalışıyon. Öğrenciye karşı hiç bi yaptırımın yok. Hümanist takılan arkadaşlar sizin gibi bi arkadaş vardı yok ben şiddete karşıyım yok ben dövmem.... Öğrencinin bi tanesi arkadaşın yüzüne ana avrat sövünce bu hümanist arkadaşta birkaç şamar indirdi :) Eğitimi bu hale getirenlerin başında bizim meslektaşlarımız var hiç bi meslekte meslektaşını bu kadar yerden yere vurmazlar.

görüntüleri servis edenin kim olduğu sizce de belli değil mi hocalarım ?

herkesin okulunda kamera sistemi var. Kim o cihaza erişim hakkına sahip ?
Görüntü alabilir ?

Allah öğretmenin yardımcısı olsun. düşmanı çokmuş.

Sağlık Bakanlığı kendi çalışanlarına müjdeyi verdi.Doğuda görev yapan bir hemşirenin maaşı 4100tlye yükseltildi.Bol miktarda lojman yapılacak ve araç verilecek.
Sağlık çalışanına dokunan yandı gözaltı süresi 48 saate çıkarıldı.Ayrıca savcı soruşturmaya gerek kalmadan gerekirse anında tutuklama yapabilecek.

ercool' Alıntı:
Eğitimi bu hale getirenlerin başında bizim meslektaşlarımız var hiç bi meslekte meslektaşını bu kadar yerden yere vurmazlar.
:+1: :+1:
Aynen hocam dışardaki memurların çoğu kıskançlıktan sevmiyor onu anladıkta bu meslektaşlarımız yok muu..?? :shock:

ordinaryus' Alıntı:
İşte anlatmaya çalıştığım olayda tam olarak bu.. Sapla samanı, elmalarla armutları karıştırmamak lazım..
Ben diyorum ki; maalesef o kadar gereksiz o kadar karaktersiz tipler oluyor ki dayak onlar için icat edilmiş bir olgu, bir araç diyorsun.. Senin burda söylediğin "senin evladın olsa vıy vıy vıy.." Cevabımı merak ediyorsan net bir şekilde söyleyeyim: Kesinlikle ve kesinlikle değil öğrencilik yapması, nefes alması bile gereksiz öğrenciler gördüm, tanıdım.. İnşaallah benim çocuğum onlardan birisi olmaz haa olacaksa şeriatın kestiği parmak acımaz.. Sonuna adalet..

Bekara karı boşaması kolay demişler...

Elbette durduk yere vurmamıştır arkadaş, videonun bu şekilde servis edilmesi de çok manidar. Fakat benim safım belli...

Anlaşamayacağımız ortada. Selametle...

şiddetin psikolojik-fiziksel her türlüsüne karşıyım.öğretmen hakkında idari soruşturma yapılır ceza vs ne ise verilsin fakat bu şekilde basına verilmesi hoş bir durum değil.bunu onaylamıyorum...

Dövmeyin arkadaşlar, dövmeyin. Kulağından tut, idareye götür, ailesini ara vs. Dövmek doğru değil. Sinirimize hakim olalım.

erakcora' Alıntı:
Dövmeyin arkadaşlar, dövmeyin. Kulağından tut, idareye götür, ailesini ara vs. Dövmek doğru değil. Sinirimize hakim olalım.

Peki idare ne yapiyor yada ailesi ne yapiyor Kısa tek cümleyle cevap verirmisin vatandaş. Yahu yorumlarınızı okuyanda bizleri psikopat sanacak siz hangi cağin neslini yetiştiriyorsunuz merakla hayretle yorumlarınızı okuyorum kadın öğretmenin üzerine yürüyüp şimdi bir vurucam elimde kalacaksın diyen 7.sınıf öğrencisini velisini arayip çağirdiğinda okula gelmediğinde şimdi bu öğretmeni eleştiren arkadaşlara sorarım o bayan sizin eşiniz olsaydi siz ne yapardiniz oturup güzelce nazikçe mi konuşurdunuz.

Birçok hocam idari boşluktan kaynaklı bşr diisiplin zaafiyeti olduğundan bahsetmiş...

86 öğrencili bir ortaokulda müdür vekiliyim. Müdür yardımcım olmadığı için tüm yazışmalar, idari işler bende olduğu gibi okul dışı işlerin yürütülmesi (toplantılar, kutlamalar vs) yine bende. Emin olun çoğu zaman yazışmaları yetiştirmek bile zor olabiliyor.

Bunların dışında;
_Öğrencilerin ders içi durumlarının, ödev durumlarının, devamsızlık problemlerinin takip edilmesi.
_Davranış bozukluğu gösteren öğrencilerle ve defalarca arama ile okula getirilebilen velilerle görüşülmesi.
_Öğretmenlerin teslim etmeleri gereken evraklar, belirli gün ve haftaların takibi, nöbetlerin takibi, defterlerin takibi gibi işler de cabası.

Her iş idarede, öğretmen de okula turist gibi gelip gidiyor demiyorum kesinlikle. Haftada 26-30-32 saat derse giren öğretmenlerim var. Üstlerine düşen vazifeleri yerine getirmeye çalışıyorlar. Ne derece yeterli oluyoruz veya yetişebiliyoruz tartışılır. Ancak herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Bu durumda iken ne öğretmenleri davranışlarından veya eksiklerinden sebep suçlu görmek mantıklıdır, ne de idareyi "odada çay içen boş insanlar" olarak görmek vicdan sahibi bir davranıştır.

Eğer ortada akademik yönden veya disiplin konusunda eksikler ve aksaklıklar varsa bunları öğrenci, hizmetli, kantinci, şoför, veli, belediye, öğretmen, idare, ilçe mem, il mem, bakanlık vs... işbirliği ile giderilebilmek mümkündür. Öğretmenlerin problemlerine dikkat çekmek adına idareyi kötülemek, idareyi temize çıkarmak adına öğretmenleri kötülemek yerinde bir davranış değildir.

vesselam...

arquebus' Alıntı:
erakcora' Alıntı:

Peki idare ne yapiyor yada ailesi ne yapiyor Kısa tek cümleyle cevap verirmisin vatandaş. Yahu yorumlarınızı okuyanda bizleri psikopat sanacak siz hangi cağin neslini yetiştiriyorsunuz merakla hayretle yorumlarınızı okuyorum kadın öğretmenin üzerine yürüyüp şimdi bir vurucam elimde kalacaksın diyen 7.sınıf öğrencisini velisini arayip çağirdiğinda okula gelmediğinde şimdi bu öğretmeni eleştiren arkadaşlara sorarım o bayan sizin eşiniz olsaydi siz ne yapardiniz oturup güzelce nazikçe mi konuşurdunuz.

Dövmeyin demek mi yanlış? Bravo.

arquebus' Alıntı:
erakcora' Alıntı:

Tamam sizin dediğiniz gibi yapalım. Öğrenci bayan öğretmene, bayan öğretmenin eşi çocuğa, çocuğun babası bayan öğretmenin eşine. Eee nereye kadar gidecek peki bu iş?

İdare yapması gerekeni yapacak. Tasdiknameyi verip gönderecek gerekirse...

Fakat şiddet çözüm değil. Ne eğitimde ne asker ocağında.

O arkadaş bana ulaşsın. Belkide bir komplo kurban gitmiştir. Eğer gerçekten haklı ise
sonuna kadar savunuruz onu hiç kimsenden çekinmesin....

Bu tür olaylar çoğu zaman oluyor.

DaMieN' Alıntı:
arquebus' Alıntı:
erakcora' Alıntı:

Tamam sizin dediğiniz gibi yapalım. Öğrenci bayan öğretmene, bayan öğretmenin eşi çocuğa, çocuğun babası bayan öğretmenin eşine. Eee nereye kadar gidecek peki bu iş?

yahu ne tasdiknamesi sen hangi kademede görev yapiyosun arkadaşım ya 7 yildir öğretmenim 6 yildir da idareciyim. yönetmelik nedir bilmeden atip tutuyorsunuz ya kimi nereden uzaklaştiriyorsun il ilçe disiplin kuruları senin verdiğin karari onuyormu saniyorsunuz. ben dayak atilsin demiyorum sistemdeki boşluklar öğretmenleri çildirtacak seviyeye ulaşiyor sonuçları da bunlar oluyor malesef. Başiniza iş gelmemiş tecrübeniz yok buradan yeni atanan öğretmen idealistliği ile konuşuyorsunuz.

DaMieN' Alıntı:
İsabet olmuş. Bu tarz varlıkların deşifre edilmesi gerekli kesinlikle. Bu gibiler yüzünden ben niye mesleğim adının lekelenmesini kabulleneyim. Şiddetin her türlüsüne karşıyım...
Gel bizim okula her hafta öğrenciler ya birbirinin yada kendinin kolunu kırıyor. Velilerine mi haber verelim. Öğretmenlere saldıranı var.
Bir tanesi taşla arkadaşının kafayı kemiğe kadar yarmış. Kavgayı ayırmaya gittik. Ayırırken taşı fırlattı arabamı 2 m ile sıyırdı. Allahtan çocuk beyin kanaması geçirmedi.

Disiplin cezası geri gelmeli malum seçilmiş hükümet kaldırdı yönetmeliği. Biz ne yapalım.

:+1:
sefatetik' Alıntı:
O arkadaş bana ulaşsın. Belkide bir komplo kurban gitmiştir. Eğer gerçekten haklı ise
sonuna kadar savunuruz onu hiç kimsenden çekinmesin....

Bu tür olaylar çoğu zaman oluyor.

:+1:

arquebus' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
arquebus' Alıntı:
erakcora' Alıntı:

yahu ne tasdiknamesi sen hangi kademede görev yapiyosun arkadaşım ya 7 yildir öğretmenim 6 yildir da idareciyim. yönetmelik nedir bilmeden atip tutuyorsunuz ya kimi nereden uzaklaştiriyorsun il ilçe disiplin kuruları senin verdiğin karari onuyormu saniyorsunuz. ben dayak atilsin demiyorum sistemdeki boşluklar öğretmenleri çildirtacak seviyeye ulaşiyor sonuçları da bunlar oluyor malesef. Başiniza iş gelmemiş tecrübeniz yok buradan yeni atanan öğretmen idealistliği ile konuşuyorsunuz.

Dayak atılsın demiyorum cümlesini ilk kez bu mesajınızda gördüm. Buz gibi diğer mesajlarınızda "dayak atacaksın" diyordunuz. Emin olun yönetmelikleri ben de biliyorum. Fakat dediğim gibi gerekirse ikna edilecek veli, çocuğun tasdiknamesini alacak okuldan kendi isteğiyle. Örnekleri var bizzat şahit olduğum. Anlaştığımız tek nokta evet öğretmenin durumunun zor olduğu ve yönetmeliklerin maalesef istenilenleri yapmaya izin vermeyecek derecede kötü tasarlanmış olması. Yeni atanan öğretmenliği, başınıza iş gelmemiş cümleleriyle bir yere varamazsınız. Dediğim gibi biz öğretmeniz, işimiz şiddetle değil eğitimle olmalı....

gelecek' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
İsabet olmuş. Bu tarz varlıkların deşifre edilmesi gerekli kesinlikle. Bu gibiler yüzünden ben niye mesleğim adının lekelenmesini kabulleneyim. Şiddetin her türlüsüne karşıyım...
Gel bizim okula her hafta öğrenciler ya birbirinin yada kendinin kolunu kırıyor. Velilerine mi haber verelim. Öğretmenlere saldıranı var.
Bir tanesi taşla arkadaşının kafayı kemiğe kadar yarmış. Kavgayı ayırmaya gittik. Ayırırken taşı fırlattı arabamı 2 m ile sıyırdı. Allahtan çocuk beyin kanaması geçirmedi.

Disiplin cezası geri gelmeli malum seçilmiş hükümet kaldırdı yönetmeliği. Biz ne yapalım.

Hocam doğrudur ben ortalığın güllük güliastanlık olduğunu söylemiyorum zaten. Bir sürü şiddet olayı oluyor maalesef. Evet yapılması gereken şiddet uygulama olmamalı...

tek çare okullarda öğretmeni sayacak geçme kalma yönetmeliği ve disiplinsiz öğrencilerin boynunu kıracak bir disiplin yönetmeliği ben diliyle hümanist yaklaşımla olmuyor insan olana insan gibi yaklaşılır bazıları o eşiyi öyle aşmışki ....

19 sene önce öğretmenliğe başladığımda (meslek lisesindeydim) çok öğrenci döverdim..
Geçen gün bir iş için bir kuruma gittim.
2000 de mezun etmişim, öğrencim elime sarıldı, "hocam, beni siz adam ettiniz, sizin sayenizde bir ekmeğim, evim, eşim oldu..." dedi.
Hiç birimiz psikopat değiliz, eğitimde bir şeyleri değiştirecekse, dayağa karşı olan biri değil/d/im..

Ama artık köprünün altından çok sular aktı. Öğrenciye ters baksam, velisi hem idareye koşuyor, bir fiske atsam kimse arkamda değil..
Malesef öğretmen kendini buna göre ayarlayarak çalışmalı. Artık terbiye'ciliğimiz kalmadı, talim'cilikten ibaret bir rolümüz var..
Rolümü oynayıp, çıkıyorum sınıftan, tedrisatı bu hale getirenler utansın...

Programlayan' Alıntı:
19 sene önce öğretmenliğe başladığımda (meslek lisesindeydim) çok öğrenci döverdim..
Geçen gün bir iş için bir kuruma gittim.
2000 de mezun etmişim, öğrencim elime sarıldı, "hocam, beni siz adam ettiniz, sizin sayenizde bir ekmeğim, evim, eşim oldu..." dedi.
Hiç birimiz psikopat değiliz, eğitimde bir şeyleri değiştirecekse, dayağa karşı olan biri değil/d/im..

Ama artık köprünün altından çok sular aktı. Öğrenciye ters baksam, velisi hem idareye koşuyor, bir fiske atsam kimse arkamda değil..
Malesef öğretmen kendini buna göre ayarlayarak çalışmalı. Artık terbiye'ciliğimiz kalmadı, talim'cilikten ibaret bir rolümüz var..
Rolümü oynayıp, çıkıyorum sınıftan, tedrisatı bu hale getirenler utansın...

Binde bir psikopat cikar ama genelin amaci sizin gibi adam etmektir bencede. Keske dogru duzgun ve isleyen bir ceza/odul yonetmeligi olsada hic ogrenciyle yuzgoz olmadan isimizi yapabilsek.

Geri