Davranış notlarını nasıl giriyorsunuz

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merak ettim de, davranış notlarınu girerken her bir öğrenci için ordaki ölçütlere bakıp farklı farklı notlar mı veriyorsunuz(4 3 5 4 4 ... gibi mi) yoksa öğrenciye göre hepsine aynı notu mu veriyorsunuz. Mesela (4 4 4 4... diye)

Geçen dönem (4 3 5 4 4 ... gibi mi) bu dönem (4 4 4 4... diye) :mrgreen:

tabiki ölçütlere bakarak farklı farklı notu giriyorum. çünkü ölçütler birbirinden çok faklı şeyler. bir öğrenci temiz düzenli olabilir ama tembelde olabilir yada sorumluluk duygusu iyi iken ilişkileri kötüdür. farklı olmalı bence...

BEN GİRMİYORUM...İDARE GİRME DEDİ..BİR SORUN OLURMU..1.DÖNEMDE GİRMEDİM..İDARE SEN NOT VERMİYORSUN.GİRMEYECEKSİN DEDİ

memo41' Alıntı:
BEN GİRMİYORUM...İDARE GİRME DEDİ..BİR SORUN OLURMU..1.DÖNEMDE GİRMEDİM..İDARE SEN NOT VERMİYORSUN.GİRMEYECEKSİN DEDİ

Hocam senin idaren bilmiyor bence, cunku davranis notu girilmesi gerekiyor aslinda. ama girmeyeceksin dedilerse salla zaten kac tane dersin davranis notunun ortalamasi karnede gorunuyor, olsa ne olur olmasa ne olur :wink:

memo41' Alıntı:
Hocam davranış notlarını girmek zorundasın nasıl girmiyorsunuz :eek:

davranış notu fazla zaman almıyor zaten ...aslında genelde aynı verilse de değişmez

Davranış notunu veriyoruz da yöneltmeleri giren var mı? Benim yöneltmelerim açılmadı, idareden de denedik ama açılmıyor. Sanırım seçmeli ders olduğu için :?:

walla idare girme dedi..girmelimiyim yoksa...idare bilmiyormu acaba..ama idare girme dediyse vardır bir bildiği

idare gerek yok demiş ama yarın o birgün bir şey olursa emin ol senin üstüne atarlar...bence gir..idareye güvenme...

Bence de gir. Baksana girmeyen bir sen varsın heralde gir bir şey olmaz....

bencede gir. sonra niye girmedin diye sorarlarsa idare şöyle demişti böyle demişti diyemeyiz.
e-okul her öğretmenin kendi sorumluluğunda..
bu arada eğer açılmıyorsa idare izin verme yetkisini ayarlayamıyordur.
bilgisayarcılar. davranış notlarını + sınıfınız varsa öğrencilerinizin okudukları kitapları + yine sınıfınız varsa yöneltme formlarını girmek zorundasınız...

memo41' Alıntı:
walla idare girme dedi..girmelimiyim yoksa...idare bilmiyormu acaba..ama idare girme dediyse vardır bir bildiği

Eğer girmemen gerekseydi sana zaten o sayfa açılmayacaktı.
Ders için sınav tarihi girişi yapabiliyormusun? Hayır, Sınav tarihi giremediğin için not da giremessin.

Sınıf Gözlem formundada aynısı. Milli eğitim girmene engel oluyor.

Ama davranış notu bölümün açıksa gireceksin. Bırak işe yaramassa yaramasın. Başına bela olmasın. Şifre sende, not girilmesse idareye değil sana hesap sorarlar. İdare biz böyle dedik dese bile hesap sana kesilir. Eğer girilmemesi gerekiyorsa hesaba katmasınlar.

e-okul girişindeki açıklmaları iyi oku...

Ben 6/A dan 6/J ye 7/A dan 7/i ye 8/A dan 8/i ye kadar toplam 27 sınıfa giriyorum. her sınıfın mevcudu en az 50 en fazla 75 (yanlış yazmadım yanlış okumadınız). Böyle olunca da ben girdiğim sınıflardaki olumsuz davranışları olanların isimlerini alıyorum. Onlara eğer altıncı sınıfta ise olumsuz davranışı olanlara 1 geri kalan hepsine 5, eğer 7 ci sınıf öğrencisi ise olumsuzlara 1 diğer hepsine 4 , 8 ise olumsuzlara 1 diğerlerine 3 veriyorum. başka çarem yok. E-Okula bakınca örneğin 7/e den Ahmet ismini görünce nerden bileyim hangi Ahmet bu.

Mevcut 4900! burası Türkiye. Bir tanesi de çıkmış diyor ki tv de yok efendim artık eskisi gibi değilmiş. her öğrencinin davranış özellikleri tek tek incelenip değerlendiriliyormuş. Ankaradan öyle görünüyor tabi. Bu tarafların çoğunda durum böyle. Onlarda kendilerini iş yapıyo sanıyolar işte.

Üşenmeden, e-okuldan bir pencereye resimli öğrenci listesi, diğerine davranış notları listesi açıyom. 55555555 verip sonra düzenlemeleri yapıyorum. Öğrenci sayımın az olmasının (21-30 arası) faydası var, Allah "halimyaren" gibi arkdaşlarıma yardım etsin.

Sınıf öğretmeni olmak varmış. Tek tuşla tüm sınıfa not verebiliyorlar...

hasan' Alıntı:
Üşenmeden, e-okuldan bir pencereye resimli öğrenci listesi, diğerine davranış notları listesi açıyom. 55555555 verip sonra düzenlemeleri yapıyorum. Öğrenci sayımın az olmasının (21-30 arası) faydası var, Allah "halimyaren" gibi arkdaşlarıma yardım etsin.

Sınıf öğretmeni olmak varmış. Tek tuşla tüm sınıfa not verebiliyorlar...

bende aynısını yapıyorum.

karinca_52' Alıntı:
davranış notu fazla zaman almıyor zaten ...aslında genelde aynı verilse de değişmez

KATILIYORUM SANKİ, ÇOCUKLAR DEĞİŞECEK AMA BEN ÖLÇÜTÜ proje ödevleri ile sınırlandırdım getirmöeyenin davranış notlarından kırıyorum

agahyildiz' Alıntı:
bencede gir. sonra niye girmedin diye sorarlarsa idare şöyle demişti böyle demişti diyemeyiz.
e-okul her öğretmenin kendi sorumluluğunda..
bu arada eğer açılmıyorsa idare izin verme yetkisini ayarlayamıyordur.
bilgisayarcılar. davranış notlarını + sınıfınız varsa öğrencilerinizin okudukları kitapları + yine sınıfınız varsa yöneltme formlarını girmek zorundasınız...

Hocam benim sınıfım var ama yöneltme formunu bulamadım nerde acaba...

Arkadaşlar davranış notları SBS sınavında %5 etkili olacak diye hatırlıyorum.Bunun için kesinlikle girilmesi gerekiyor.

Geri