Dacia Logan - Sandero

Kodla Büyü

öylesine

Üye
fotokritikte yarışmaya katıl hiç uraşma. arabayı bedavaya getirirsin :mrgreen:
gerçi oy verirlermi o da meçhul ya neyse :puhaha:

İlk araban mı olacak hocam? İlkse 2. el bi araba al derim kendini geliştirmek için. :+1:
Daha sonra kendini geliştirdikten sonra da paranın gözünün yaşına bakma :idea:
Dacia dan da uzak dur, kaporta, konfor iyi değil. Ama fiyatı ucuz ve sıfır araba bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.
Ben çok farklı arabalar kullandım, (lüks arabalar hariç :puhaha: )
Bütün araçların kendine göre artısı ve eksisi var. Kendine en iyi hitap eden arabayı seçmelisin.
Kasa tasarımı ve iç aksesuar hepsi önemli.
Eğer ucuz ve yeni araba diyosan hundaiyi tercih et derim.
Kolay gelsin.

arkadaşım da vardı logan deneme amaçlı şehir içi ve dışı kullandım aracı. clio symbol araçlarla birçok yönü aynı. yakıt konusu da bayağı tasarruflu.
bir avrupa arabadaki konfor,sağlamlık, yol tutuş vs zaten beklenemez ama sıfır alıyım 5-6 sene kafam ağrımadan bineyim fazladan 2-3 vermeme gerek yok diyorsanız alınabilir bir araç bence.
birde symbol ile kıyaslamaya gelirsek kampanyasına baktım 1.4 sandeo ambiance örnek mesela. güvenlik+konfor paketli fiyatı 21,5 buluyor.
symbol de ise 1.4 ler 23,5 civarı oluyor. aradaki 2binlik fark renault markası için bence değer. sonuçta dacia ikinci elde 5 lira değer kaybederse symbol 4 lira kaybeder. ama clio hb ile fiyat farkı çok var.

hocam ; okulda öğretmen arkadaşın vardı...

deneme şansı buldum bende....

önermiyorum.....

Sandero 1.5 dci 80 bg

Geçenlerde babam aldı...Başta çok karşı çıktım..Ama biraz sürünce aslında çokta kötü olmadığını anladım...Hocam motor reno motoru....Kendini kanıtlamış motor.. Fakat donanım olarak çok kötü...Nasıl kötü dersen...En full modelinde bile ABS yok:) Şaşılacak bir şey...

Babam bu arabayı ÖTV günlerinde 22.000 aldı...Bu fiyata dizel(reno moturu) bir araç için çok güzel bir şey bence...Ama ikinci eli sıfır..Bunuda düşünmek lazım...

hocam ben çok bindim çok kullanışlı ve hoş araba yakıtıda çok ekonomik renoult motoru mevcut zaten sıkıntı yaşamazsın..

İknci el dacia logan dizel öneririm.Bagajı ve arka koltukları çok geniş.Clioyaya arkada 3 kişi zor otururken daciada ferah ferah oturuyorsun.Ama sıfır alma fiyat farkı az.Ama 2.el dizel loganı öneririm.Donanımlısı 14e alınabilir.klimalı yol bilgisayarlı elektrikli ön camlar ve dikiz aynaları var sanırım.Ayrıca euroncaptan da 3 yıldız almıştır.Bu 3 yıldız ne anlama geliyor dersen. şöyle açıklayayım.97 model bmw 320 euroncaptan 1.5 yıldız almış bir modeldir. :D

Dacia Logan MCV 1.5 dci 85 bg Laurete modelini inceledim ( http://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=439 ). Ben özelliklerini beğendim. Şuan kullandığım araba 2006 model Ford Fusion 1.6 TDCi Lux. Bu arabayla kıyaslamaya bile girmez. Ancak benim şimdiki arabadan sıkıntım bagaj yetmezliği.
aradığım Dacianın ikinci elinin piyasaya çıkmasını bekliyeceğim. Bu arada kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarmalarını beklerim.

Arkadaşım ben 2 ay önce 2008 model logan mcv 1.4 modelini aldım, gayet memnunum. En çokta yakıtından. Konfor orta düzey ama fiyatına göre ideal bir araba. ama sana tavsiyem temizinden bir ikinci el bul. Araştırırsan düşük km lerde var.

akyurek38' Alıntı:
Arkadaşım ben 2 ay önce 2008 model logan mcv 1.4 modelini aldım, gayet memnunum. En çokta yakıtından. Konfor orta düzey ama fiyatına göre ideal bir araba. ama sana tavsiyem temizinden bir ikinci el bul. Araştırırsan düşük km lerde var.
benimde niyetim 2. el fakat övgüler yeterli gelmiyor bana güvensiz kaldım.

ismailt' Alıntı:
İknci el dacia logan dizel öneririm.Bagajı ve arka koltukları çok geniş.Clioyaya arkada 3 kişi zor otururken daciada ferah ferah oturuyorsun.Ama sıfır alma fiyat farkı az.Ama 2.el dizel loganı öneririm.Donanımlısı 14e alınabilir.klimalı yol bilgisayarlı elektrikli ön camlar ve dikiz aynaları var sanırım.Ayrıca euroncaptan da 3 yıldız almıştır.Bu 3 yıldız ne anlama geliyor dersen. şöyle açıklayayım.97 model bmw 320 euroncaptan 1.5 yıldız almış bir modeldir. :D
:+1:

cihannuma' Alıntı:
akyurek38' Alıntı:
benimde niyetim 2. el fakat övgüler yeterli gelmiyor bana güvensiz kaldım.

hocam sen övgü bekleme. öle iki üç gün kullanmakla veya atıp tutmakla araç yorumlama olmaz zaten. sırf yorum olsun diye yazanlar var maalesef.

kullananlara, varsa galerici arkadaşlara ve oto tamiri işinden anlayan arkadaşlara sor.

inşallah senin için en hayırlısı olur.

arkadaşlar yazmış bazıları işkembeden bazıları başka bir yerden sallamış....
objektif olarak yazayım yaklaşık 4 yıl oluyo aracım dizel logan 37 bin km ye geldi yağ değişimi ve bir çift kar lastiği harici bir masraf çıkarmadı....
ben 21500 liraya aldım aldığım gün dizel era 28500 lira clio 27500 albea 27500 lira idi yani logan eşdeğerlerinden yaklaşık 6-7 bin lira daha ucuzdu...
ikinci eli zayıf diyen arkadaşlar şimdi kıyaslayın aradaki fiyat farkını hangi araç daha çok değer kaybettirdi 2006 da logandan 7 bin lira pahalıya alınan araçlar bugün max. 2-3 bin lira fazla fiyata satılıyo...
bide aracı era clio albea ile kıyaslamanızı istiyorum bence eşdeğer modeller bunlar
gelelim eksi yönlerine aracın torpidosu daha hoş daha fonksiyonel olabilirdi...
iç mekan biraz daha böyle lüks havasında olabilirdi ama aracı çok sade yapmışlar bozulacak birşeyi yok zaten elektronik aksam olarak
arka bagaj kapağı içeriden açılmıyo ama ben sanaide 15 liraya yaptırdım.
artılarına gelirsek
1 renault servislerinde fiyat tarifesi yazıyo clio işçilik saat ücreti 48 lira logan 24 lira
2 araçta kullanılan malzemelerin büyük çoğunluğu renault tun bursadaki fabrikasından gönderiliyo yedek parça sıkıntısı yok
3 motoru şanzuman vs. bilumum parçalar zaten 2002-2003 yılından beri renault modellerinde kullanılan kendisini ispat etmiş parçalar
4 aracın içi oldukçe geniş ferah
5 lastikleri eşdeğerleri 14 inç jantken logan 15 inç benim gibi taşrada yaşayanlar için mükemmel
6 yakıtı oldukça cimri dizel ortalama 5 litre yakıyo ve çekişi süper
arkadaşlar chavrolet ile kıyaslamışlar dışında chavrolet yazıyo ama araç daewoo
yedek parçası varmı heryerde bulunurmu ucuzmu pahalımı bilen varmı....
bide o daewoo lar düzde bilemem ama özellikle rampalarda yada araç sollarken falan dizel logan nın yanına bile yaklaşamazlar çoğu 1.6 benzinli arac kadar seri hızlanıyo çünkü tork fazla
gerçi şimdi aradaki fiyat farkı bayağı bir azalmış sanırım eğer sıfır alınacaksa dizel era da alınabilir
son söz satış rakamlarını inceleyin ve aracı test edin eşdeğerleriyle kıyaslayın
binmediğiniz kulaktan dolma bilgilerle de yorum yapmayın

geçenerde aracımı ufaktan çarptım kaportacıyla sohbet ederken dacia lar nasıl dedim geçenlerde 2 ay sandero kapı bekledik dedi parça fiyatıda renodan pahalı dedi yan sanayi olayı yok bmw 320 ile dacia kafa kafaya vuruşsa bmw arka arkaya 10 dacia yı böler devam eder sükut füzesi gibi. sallamıyorruz dacia daha az değer kaybetti denmiş :) adam 4 yıldır clioya biniyo ben dacia ya adam kavurma yiyo sen simit 4 yılda 2 lira mı kar ettin.. parçalar sadece yetkili servisten siparişle getirtiliyor..

Dacia DUSTER .Dacia ile görüşmelerimizde net bir fiyatı olmadığını,4x2 ya da 4x4 modellerinden hangisinin (belki ikiside)Türkiye ye getireleceği konusunda net bilgileri olmadığını söylediler.Yinede sitelerine girip bir bakın.

kuzenimde var dacia logan 330 bin km yi devirdi.tas gibi hala gidiyo 2005 model.

1.5 DCI Laureate modeli 2005

dizel olmasina karsi cok seri bir arac eger 2.el temizini bulursam bende dusunuyorum

okuldan bir arkadaşın vardı logandan 1.4 2005 model eve gider gelirdik ben çok beğendim şahsen. Bana hiç problem çıkarmadığını söyledi.Bakımlarını zamanında yaptırmış.

Geri