DİNÇER : Öğretmenler İşe Geç Geliyor...

Kodla Büyü
PİSA sınavına katılan 34 ülkeden türkiye 33. olmuştur. bu hükümet geleli 10 yıl olmuş eğitmde çıkan tablo bu yeni bir 10 yıl geçse yine farklı olmaz. bu ülkede işini en iyi yapmaya çalışan tek memur öğretmendir. ama eğitimin suçlusu öğretmen gibi gösterenler önce aynaya bir baksınlar.

dünyanın en geri eğitmi yapılıyorsa hükümet kendini sorgulamalı, öğretmeni sorgulamakla olmaz

Türkoğlu' Alıntı:
PİSA sınavına katılan 34 ülkeden türkiye 33. olmuştur. bu hükümet geleli 10 yıl olmuş eğitmde çıkan tablo bu yeni bir 10 yıl geçse yine farklı olmaz. bu ülkede işini en iyi yapmaya çalışan tek memur öğretmendir. ama eğitimin suçlusu öğretmen gibi gösterenler önce aynaya bir baksınlar.

dünyanın en geri eğitmi yapılıyorsa hükümet kendini sorgulamalı, öğretmeni sorgulamakla olmaz
Katılıyorum. Sayın Bakan habire herşeyden şikayet ediyor. Kardeşim yetki sende. Ağlamayı bırak da uygula o zaman. Çalışanla çalışmayanı ayıran adam gibi bir sistem getir ve uygula. Ayrıca belirtilen raporlarda bir çok konuda gerideyiz. Mesela bu ülkelerin yanısıra Yünanistan ekonomik olarak berbat bizden. Ama bir çok konuda da bizden iyiler. Yani herşey ekonomi ile ölçülmüyor malesef. Ekonomi başka gelişmişlik başka birşey.

Türkoğlu' Alıntı:

eğitimin bütçesini öğretmenler hazırlıyor
okul yapım işi öğretmenlerde (okul sayısı az sınıf mevcutları fazla----öğretmenin suçu)
okulların donanımının sağlanması öğretmenin görevi
öğretmen ataması yapmayan yine öğretmenler
öğretim programlarını öğretmenler hazırlar
eğitim fakültelerinde öğretmen eğitim programını da öğretmenler belirliyor

öğretmenler bu temel görevlerini yerine getirseydi eğitim-öğretimde daha başarılı olurduk.. VURUN ABALIYA..

Böyle bir tespit yok arkadaşlar, kesinlikle uyduruluyor. Eğitim sistemine bakılmaksızın, öğretmenler zan altına gidiyor. Ben eğitim bilimlerinde yüksek lisans yapıyorum ve onca araştırma okudum, böyle bir tespit yok. Yani öğretmen geç kalıyor diye eğitim sistemi aksamaz. Diyelimki öğretmen 5 dk hatta 10 dk geç gelsin, geri kalan 30-35 dk nereye gidiyor? PISA'da 3 dönem sınavında ilk 5'te yer alan Finlandiya'da günde 4 ders saati ders işleniyor. Geri kalan zamanlar çocukların oyun vakitleri oluyor. Sayın bakanımızı ve bu forumu kullanan arkadaşlarımızı araştırmaya davet ediyorum. Kimse okulda tuttuğu nöbet üzerinden genelleme yapmasın, zira bilim bu şekilde tespit yapmaz. Yani güncel deneyimler üzerinden genelleme yapılmaz.

zaten yalan oldugu un gibi açık ve nettir öğretmenin mesaisi zille başlar zille biter hiç bir meslekte zille iş başlayıp zille bitmez aslında çok aşağılayıcı bir durum bu.

Zaten 1.. kedemede haftada 4 ders serbest etkinlikler var.
İlköğretim 2. kademede 4 temel ders harici not kaldırılacak.Bu derslerdende notlar kalkınca bilgisayar dersinden farkı kalmayacak.Özetle 1-2-3-4 sınıflarda tüm derslerden not hatta karne tamamen kalkacak.5-6-7-8 lerde ise notlar sadece Fen-sos-trkç-Mat derslerinden verilecek.Gerisi seçmeli ve not verilmeyecek dersler şeklinde düşünülüyor .Gidişat bu yönde.

SogukSabah' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
hiç hastaneye ve camiye gittimi acaba ?
Doktor hasta öldükten sonra gelir sağlık bakanı çıkar çatır çatır akasında durur. bizim bakan hep arkamızdan vuruyor!
polisler katil işini bitirdikten,doktor o katilin yaraladığı adam öldükten sonra, imamlarda en son gelir. öğretmene bu hikayede yer yoktur. olsa olsa ölen adamdır :D

blackpeace123' Alıntı:
SogukSabah' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
hiç hastaneye ve camiye gittimi acaba ?
Doktor hasta öldükten sonra gelir sağlık bakanı çıkar çatır çatır akasında durur. bizim bakan hep arkamızdan vuruyor!
polisler katil işini bitirdikten,doktor o katilin yaraladığı adam öldükten sonra, imamlarda en son gelir. öğretmene bu hikayede yer yoktur. olsa olsa ölen adamdır :D
:puhaha:

Geri