Kodla Büyü

ozgurrr

Üye
Arabamı değiştirmeyi düşünüyorum ve iki araç arasında kararsız kaldım kullanan arkadaşlar varsa bilgi verirseniz sevinirim. 2014 Corolla Advance 1.6 lpg li otomatik vites mi? 2014 Civic premium lpgli otomatik vitesmi? İkisi de fiyat olarak aynı sayılır.

İkisi de denk araçlar,kağıt üzerinde çok farkları yok,hangisinin tipi hoşunuza gidiyorsa ondan alın,ben Civic alırdım çünkü iç mekan göstergeler filan daha şık.Corollanın dik inen göğüs kısmı bana daraltıcı geliyor..

civic.. klasmanları aynı gibi gözükse de tasarım olarak civic bence daha güzel.. toyota da bir de ses problemi var

İkisi de denk araçlar,kağıt üzerinde çok farkları yok,hangisinin tipi hoşunuza gidiyorsa ondan alın,ben Civic alırdım çünkü iç mekan göstergeler filan daha şık.Corollanın dik inen göğüs kısmı bana daraltıcı geliyor..

İkisinide kullandım. Hatta 3 tane Civic - 1 Toyota kullandım.

Toyota - 1.4 dizel
Civic 1,6 - 1,8 hb
...............................................

Şu an Civic 1,8 HB yola devam. Toyota Civic'iin eline su dökemez.

alırken fiyata bişey diyemem ama sonrasında bakım ve olası tamir bakım kaza vs sonrası harcama yapılacağı zaman toyota kesinlikle honda dan daha ekonomik.

konfor ve iç dizayn açısından honda daha iyi, ama iç genişlik, yerden yükseklik, bagaj ve yakıt tasarrufu açısından toyota daha iyi.

her ikisini de kullandım.

corolla sonradan lpg'li, civic fabrika çıkışı lpg'li (tabii alıcı benzinli alıp sonradan taktırmadı ise)..
civic elegance lpg otomatik 2014 kullanıcısıyım. Yakıt: Uzun yolda 110-120 km hız ile 100km'de 8,5 lt lpg...şehir içi 11-12 lt gibi...Bakım: Her 10000 km'de yetkili serviste 800-1000 TL arası...

sanziman olarak biri tam otm digeri cvt onu da dikkate alin. corolla biraz daha orta yas ve ustune hitap eder. ikisi de atmosferik motor civic biraz daha fazla benzin tuketir tam otm oldugu icin. lpg ile ikisinin de sorun cikarmazlar cok. bulundugunz ilde servis aglarina ve ustalara bakin ayrica.

Son düzenleme:
Bence de civic her haliyle bana göre corolladan daha iyi .Eski kasalarında dahi durum aynıdır.

tercih meselesidir.yalnız japon arabaları konfordan okadar yoksundur ki bana hep kütüğün üzerinde gidiyormuş hissi verir.eğer otomatik düşünüyorsanız kesinlikle civic. toyotanın otomatiğini alırsanız otomatik arabada manuel zevki yaşarsınız çünkü bütün vites geçişlerini gayet güzel hissedersiniz.

Merhaba arkadşlar.Bende 2017 Honda civic alacaktım ama interneti araştırdığımda yeni honda civiclerde C sütunu denen kısımda yani arka cam yan kısımlarında çökme oluyormuş.Onbinlerce madur var. Bunu görünce bende almaktan vazgeçtim. Çevremde olan bazı modellere dikkatli baktığımda gerçektende çökmeler olduğunu gördüm..Almadan araştırın derim. honda Türkiye aralıkta açıklama yapacakmış.

civic fc5 kasada 2016-2017 a ve c sütunlarında dalgalanma ve çökme sorunu var, kobe steel denen güney kore merkezli çelik firmasının sahtekarlığından, neyse bir türlü honda kabul etmiyor, dün mahkeme vardı konuyla ilgili ne oldu sonucu bilmiyorum ama uzun lafı kısası ben de civic alacaktım ama 1 seneliğine vazgeçtim, bence şimdilik siz de uzak durun.

civic fc5 kasada 2016-2017 a ve c sütunlarında dalgalanma ve çökme sorunu var, kobe steel denen güney kore merkezli çelik firmasının sahtekarlığından, neyse bir türlü honda kabul etmiyor, dün mahkeme vardı konuyla ilgili ne oldu sonucu bilmiyorum ama uzun lafı kısası ben de civic alacaktım ama 1 seneliğine vazgeçtim, bence şimdilik siz de uzak durun.

hocamın sorduğu 2014 lerde yok bu sıkınfı, fc5 denen son kasalarda.

Hocam bizim elimizde 2002 model lpg li honda civic 1.6 vardı satıp 1.3 benzinli corolla aldık 2014 model. Biraz 1.3 olması etkiliyordur tabi ama 2002 model honda yı arıyorum ben çok. Çok rahat arabaydı. Corolla bana hantal geldi. Hele 2. viteste bazen çok zor toparlıyor. Honda da 1. vitese düşmek zorunda kalmazdım hiç.

hocamın sorduğu 2014 lerde yok bu sıkınfı, fc5 denen son kasalarda.
fc5 kasalardaki göçük sorunu, honda nın kullanıcılara karşı duyarsızlığı, aylardır madur durumda olan honda kullanıcıları, beni Honda dan soğuttu. Sorun o kadar büyük ki ve sorunlu araç sayısı oldukça fazla ki, ayrıca galeriler ve hatırı sayılır bir kitle bundan haberdar olmasına karşın Honda hiç bir şey yapamıyor.
Sattığı araçların arkasında duramıyorsa bir otomobil üreticisi, bunu iyice bir düşünmek lazım.

İkisi de benzer araç hocam. İkisine de binin hangisi içinize sinerse onu alın bence.

tercih meselesidir.yalnız japon arabaları konfordan okadar yoksundur ki bana hep kütüğün üzerinde gidiyormuş hissi verir.eğer otomatik düşünüyorsanız kesinlikle civic. toyotanın otomatiğini alırsanız otomatik arabada manuel zevki yaşarsınız çünkü bütün vites geçişlerini gayet güzel hissedersiniz.

Hocam siz de Multidrive S (Cvt) şanzıman nedir araştırın.

Geri