Cimer'den Norm Sorusuna Cevap

Kodla Büyü

compteach06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
IMG_20200730_121038.jpg

Bu konuda bilgisi olan var mı?

İlgili yönetmelik değişikliğinden anladığım kadarıyla normu olmayan Proje Okullarına norm açmışlar. 249 eğitim kurumu dediği de muhtemelen bu proje okulları oluyor.

hayırlı olsun fatih projesi olan btr olmayan okullara norm açıldı... yazısı dün geldi

Fatih alt yapisi olan ve bilişim normu olmayan 249 okula bilişim normu açılmış anladığım kadarıyla. Bu dersten kaynaklı bir norm değil btr görevi ile alakalı bir norm heralde. Yönetmelikte isletilmeyen bununla ilgili bir madde vardı.

yok hocam . ben bilişimciyim idaredeyim. toplam 10 saat dersimiz var +1 norm geldi. bizde şaşırdık ama güzel oldu

Hocam o bölge normundan gelmiş olmasın? Bulunduğum bölgede okulların hemen hemen hepsinde fatih alt yapısı var ama birçok okulda norm yok. Genelde bölgede 3-4 okulda 10 civarı ders varsa en azından birine bölge normu veriliyor. Bölgenizde kesinlikle normu olmayan ama 10 civarı dersi olan başka okullar vardır

İl içi bitikten sonra okullara yazı gelmesi hiç iyi niyetli değil. İldışına yaradı maalesef bu durum

İmam hatip liseleri gibi normalde bt normu olmayan okullar kastediliyor sanırım. Güzel ve branşımız adına umut verici bir gelişme.

Fatih projesi tamamlanmış ama bilgisayar normu olmayan sayısı binlercedir.249 okul hangi okullar neye göre belirlenmiş ilginç ve güzel bir haber.

Ayda yılda bir iyi birşey yapıldı onuda anlayan beri gelsin
1)norm kadro neye göre ve kaç okula verildi?norm güncellemeleri buna uygun mu yapıldı?
2) bu okullara görevlendirmeler nasıl olacak.
3) yazıda verilen norma bilişim normu diyor,btr normu demiyor. Yani biz o normun btr normu olduğunu düşünüyoruz ama resmi olarak hala muallak
4)bunun arkadından inşallah dersin kaldırılması veya zorunlu olamaktan çıkarılıp seçmeli yapılması gibi birşeyde çıkmaz inşallah

Ayda yılda bir iyi birşey yapıldı onuda anlayan beri gelsin
1)norm kadro neye göre ve kaç okula verildi?norm güncellemeleri buna uygun mu yapıldı?
2) bu okullara görevlendirmeler nasıl olacak.
3) yazıda verilen norma bilişim normu diyor,btr normu demiyor. Yani biz o normun btr normu olduğunu düşünüyoruz ama resmi olarak hala muallak
4)bunun arkadından inşallah dersin kaldırılması veya zorunlu olamaktan çıkarılıp seçmeli yapılması gibi birşeyde çıkmaz inşallah
Hocam 4.madde benim de aklıma geldi... Tam ders sayısı azaltilacakken BTR normunu vermeleri akıllarda soru işareti birakiyor..BTR normuna geçirerek ders kaldırılabilir...

BTR normu yok ki. Bilişim teknolojileri ögretmeni normu verilecek muhtemelen. Zaten bu okullarda da o öğretmenler muhtemelen BTR görevlendirmesi isteyecek.
249 okul neye göre seçildi ve o okullara atama nasıl olacak?
BTR de öncelik liseler olduğu için ilk akla gelen bu okulların büyük çoğunluğu lise olabilir.
Bunların arasında proje liseleri varsa onlara tayin tamamen farklı işliyor.
Yinede sevindirici haber inşallah bu sayı zamanla artar.

En iyi ihtimalle norm güncellemesi zamanı - ki Ekim ayında olur- norm fazlası atamalarında tercih yapanlara ve kış tatili özür grubuna yarar.

O yüzden faydasız. Bir çiçekle bahar gelmez.

Arkadaşlar sistem üzerinden 249 okula verilmiş norm örneğin Bir okulda bilişim normu yoksa o okula bir bilişim normu verilmiş benim anladım bu herhalde Türkiye geneline bu durumu yaygınlaştıracaklar o zamanda bizim bölümün norm sorunu halledilmiş olacak.

Geri