Cilt no gitmis seri no gelmis e kursa

Kodla Büyü
Şaka gibi geçekten ya , çocuklar kursa girmesin diye herşeyi deniyorlar mübarek

Okulların büyük kısmı öğrenci yerine kurs tercihinde bulunduğu ve kursa gelmese bile okulun bütün öğrencilerinin kurs kayıtları yapıldığı için bakanlık önlem almaya çalışıyordur. Sırf bu sebepten dolayı bile kursların kaldırılması yakındır maalesef.

Cumartesi-Pazar 16 saat beden eğitiminden kurs veren okul idarecileri tanıyorum.

Okulların büyük kısmı öğrenci yerine kurs tercihinde bulunduğu ve kursa gelmese bile okulun bütün öğrencilerinin kurs kayıtları yapıldığı için bakanlık önlem almaya çalışıyordur. Sırf bu sebepten dolayı bile kursların kaldırılması yakındır maalesef.

Cumartesi-Pazar 16 saat beden eğitiminden kurs veren okul idarecileri tanıyorum.

Bende bu sebeplerden olduğunu düşünüyorum.
Evet bizim için zor oldu bütün öğrencilerime söylemiştim cilt numaranızı öğrenip gelin diye az önce sınıfı aldım laba hiç birşey yapamadık.

Doğal olarak öğrencilerin EBA girişleri de bu şekilde olacak sanırım bundan sonra ve özellikle 5. sınıf öğrencilerinin Seri/No ezberlemesi bayağı zor olacak.

Bugün sabahtan öğlene kadar tüm okulun kurs başvurularını yaptırdık. Cilt no girerek. Tam zamanında yapmışız desenize :)

Şu başlığın altında iyiki yapmışım gibi ifadeleri görünce gerçekten çok üzülüyorum. Tamam yapıldı ( ki benim okulda da bir kısmı cilt no ile girdi öğrenciler) ama yapmayan ve evde imkanı olmayan bir çok öğrenci var. Burada çözüm ararken ben yaptım gibi ifadeler çözüm odaklı olmadığımız göstermekte maalesef :( İnşallah seçim yapmayan okullar için süre uzatılırda çocuklar için sorun olmaz. Herkese iyi akşamlar

Arkadaşlar buradan bulmuştum sanırım, nerden aldığımı tam hatırlamıyorum. bir arkadaşın künye düzenleme excel dosyası seri noların da alınarak liste halinde verilmesini sağlıyordu. dosyayı buraya yüklüyorum. yardımcı olacaktır eminim.

Ekli dosyalar

• KÜNYE DÜZENLEME.rar
    41.7 KB · Görüntüleme: 296
e-okul da hiçbir yerde seri no yazmıyor. Şöyle yardımcı olabilirim. Velilerin telefonlarını toplu alın, tek tek arayın :)

Ekli dosyalar

• E-OKUL Telefon Numarası Alma Programı.zip
    10.3 KB · Görüntüleme: 94
Bu ne zaman oldu yav. Biz çocuklara dilekçe verdik, bilsek isterdik seri nolarını.

Şikayet üzerine yapıldı, iyi ki yapmışlar neler görüyoruz neler... ama bu seferde cilt no yerine o bilgileri isteyip yine kendileri girer okullar!!

adreste sıkıntı yok meb'in. eokulyd.meb.gov.tr yurtdışı diye biliyordum.Doğrulamayı burdan yapıyorlar sorun yok.

Şikayet üzerine yapıldı, iyi ki yapmışlar neler görüyoruz neler... ama bu seferde cilt no yerine o bilgileri isteyip yine kendileri girer okullar!!
hocam iyi de işini duzgun yapan okulların ne gunahı var, madem kursu eğitim için değil sadece para kazanmak için yapan kurumlar var, denetlesinler gerkli cezayı versinler. birilerinin sucunu herkese yıkmanın anlamı yok.

sahte kurs düzenlemek düzenletmek açmak açtırmak ve bu doğrultuda çalışmak suçtur kısaca!

Moderatör tarafında düzenlendi:
kurs işinin tamamen sonlandırıması gerekiyor bu arada hem ücret hemde puan adaletsizliği yaratıyor çünkü!

arkadaşlar bizim okulumuz köyde. öğrencilerin evinde bilgisayar İnternet yok velilerde ilgisiz bundan dolayı okulda bizim yapmamız lazım.

Bazı arkadaşlar olaya farklı yönden yaklaşmaları çok tuhaf !!! Ne yani bıçak hayatımızın önemli bir aracı, ama yeri geldiğinde can almakta. o zaman bıçak üretilmesin mi ?

çocuklar kursa girmesin değil belki sizler hakkaniyetlisiniz ama güneydoğuda doğuda ve iç Anadolu ve batıda tek tük bazı yerlerde olmakla beraber öğrencilerin bile haberi olmadan onlarca kursa kayıtları evrak üstünde sürekli devamlı gösterilip, devlet milyonlarca lira zarara uğratılıyor devlet uyuyor mu sanıyor sahtekarlık yapanlar, bizzat müdür müdür yardımcısı ve öğretmen işbirliği ile okullar ortaklaşa şirkete dönüştürülmüş öğretmen normal ders saatini maaş karşılığının üstünde almayıp kursların hepsini fulluyor ve nerdeyse 9000 tl maaşla beraber alıyordu bunları devlet takip etmiyor mu sanıyorsunuz!
Hocam tamam haklısınız ama okulun ustunde kim var mem ler var. Destekleme kursuna bakan yoneticiler şefler, memurlar v.s. var. Denetlesinler okulları 3-5 bu şekilde yapan okula yapıştırsalar cezayı bak deneyebiliyorlar mı bir daha.

Geri