Cilt no gitmis seri no gelmis e kursa

Kodla Büyü
Arkadaşlar yeni kimliklerde cilt no kısmı yok ve bazı öğrencilerde yeni kimlikler var.Bu sebeple değiştirildiği söyleniyor.

Gündüz sistem atıyor diye gece tercih alıp girelim dedik hale bak. Bu sayede öğrenciler başvuramaz kurslar açıldıktan sonra bende geleceğim demeye başlar. Kursa alsan planlama bozulur almasan suçlu sen olursun gider şikayet eder. 2 saat kursumuz ya açılır ya açılmaz. Ne halleri varsa görsünler en iyisi yatmak hadi iyi geceler.

Yeni kimlik kartlarında cilt no diye bir şey yok. Bence bu yüzden değiştirildi, kimliklerini değiştiren öğrenciler mağdur olmasınlar diye..

Arkadaşlar dün bir öğrenci kimliği ile geldi giriş yapamadım. Tam olarak nasıl gireceğiz örneğin seri A01 123456 olan bir öğrencinin seri noyu nasıl gireceğiz

ben seri no ile giriş yapamadım arkadaşlar, başvuru yapabilen varsa tam olarak kaç rakam yazdığını söyleyebilirmi lütfen, hepsini denedim

EBA öğrenci giriş ekranında Cilt Numarası girişi yerine Nüfus Cüzdanı Seri Numarası girişi uygulamasına geçilmiştir.

Eski tip nüfus cüzdanlarında "Seri" ile "No" bilgisi birlikte girilmelidir. (Örnek: A01012345)

Öğrenci kayıt süresi dolduktan sonra E-Kurs'a kurum girişinden öğrenci ekleme kısmından sadece TC no ile öğrenci eklemesi yapılıyor diye hatırlıyorum bunun için öncelikle sınıf oluşturma kısımlarının aktif olup sınıfların oluşturulmuş olma ön koşulu vardı galiba... O kısmı değiştirmezlerse eksikleri, yetişmeyenleri ya da sonradan kayıt olmak isteyenleri oradan ekleyerek doğrudan bir sınıfa dahil edebiliyoruz diye biliyorum yanlışım olabilir tabi.

Bir nedeni de şu olabilir. Nüfus cüzdanında seri no.ların başında sıfırlar oluyor. e-kursa sıfırlarla birlikte girerseniz giriş yapılamıyor. Sıfır olmadan yazarsanız sisteme giriyor.
Çoğu veli öğrenci biz giremiyoruz diye yanıma geliyor.
Bir de nüfus kütüğünü memleketinden oturduğu yere aldıranların cilt numaraları değişiyor. Bu vatandaş nüfus cüzdanını değiştirmediyse eski cilt numarası olduğu için yine giriş yapılamıyor.

Arkadaşların başta yazdığı mükerrer öğrenci kaydı yapıp kurs açanlar var ise bunun yöntemi bu değil. Gidersin denetlersin yapan varsa cezasını kesersin.

Öğrencilerimizin, velilerimizin kursa başvurma yeterliliği yok(internet,bilgi vs.). Mecburen başvuruları biz yapıyoruz. Herkes Ankara'nın göbeğinde okuyan öğrenci profilinde mi ? Bunlar hiç düşünülmüyor sanırım. Yap denetimini olsun bitsin arkadaş.

şimdi bir öğrenci geldi seri no yanlış diyor girmiyor her türlü denememize rağmen girmiyor...böyle durumlarda ne yapmamız lazım..

yeni kimlik kartlarından dolayı yapıldı bence. olayı hemen farklı yerlere çekmişsiniz

Şu an tekrar düzeltildi, ikisiyle de giriş yapılabiliyor. Hem cilt no hem seri no.

Bu arada bi kaç öğrencide seri no yerine cilt noyu girince yine kabul etti haberiniz olsun :D

Arkadaşlar şuan 8.sınıf olan öğrenciler 7. sınıf görünüyor. Sınıf güncellemesi nasıl yapacaz?

arkadaşlar kurslar kaldırılacak diye felaket tellalığı yapmayın yeni kimliklerde cilt no bilgisi olmadığı için artık seri no ile giriş işlemine geçtiler ne çok seviyoruz felaket tellallığını...

Geri