Canon Yazıcıyı Kuramıyorum

Kodla Büyü

ermansr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba. Canon 6140dn yazıcıyı kuramıyorum. USB bağlantısı üzerinden kurmaya çalışıyorum. Yüklendi diye bitiyor ama aygıt yöneticisinden yüklenemedi diye ünlemle karşılaşıyorum. Kendi sitesinden kendi driverini indirip kurdum. Kurulum esnasında USB portunun kaçıncı yani USB01 USB02 USB3 gibi bağlantı noktasını soruyor. Ben de rastgele seçiyorum ama sanırım bundan kaynaklı olabilir. Kasadaki 4 USB girişinin hangisinin hangi numara olduğunu ben nereden bilecem? bir de neden kurulamıyor olabilir? Sistem win7 32 bit.

Yaziciyi kurdundan sonra bilgisayari ve yaziciyi kapatin tekrar açın. Yüklediğiniz yazıcıyı denetim masasından kaldırın. Tekrar kapatıp açınca doğrusunu kendisi bulacaktır.

Hp yazıcılar kurulumda yazıcı takılı olmasın ister. Takılacak zamanı söyler öyle kurar. Birde öyle deneyin. Aygıt yöneticisinden cihazı kaldırın ve kurulumu yeniden başlatın. Kurulum sırasında yazıcıyı bağlayın.

Resimdeki gibi Bağlantı noktaları görüntüsünü de atabilirseniz bazı yazıcılar sanal bağlantı noktası üzerinden yüklenebiliyor.

Örneğin HP için Dot4 bağlantı noktası gibi.

ekle.jpg

Tesekkurler, pztesi deneyecegim. Bu arada aygit yoneticisinden kaldirmak istedigimde, secenek olarak kaldir yoktu.

Son düzenleme:
Tesekkurler, halloldu. Rastgele denemeler ile. Nasil oldugunu ben de anlamadim.

Geri