Bugün MEB Bakanı Nabi AVCI Yozgat'a geliyor !!!!

Kodla Büyü

erkank83

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün fırsat bulabilirsem BT öğretmen sorunlarından bahsetmeye çalışacağım. İsteklerinizi lütfen yazın. Sizden gelen isteklerinizi Bakanımıza iletmeye çalışacağım.

BT öğretmenlerinin normu ne olacak. BT sınıfları eskiyip kapatılacağı için zorunlu olarak seçimlikten de çıkacak. Bizler sadece atama dönemlerinde hatırlanıyoruz o da resen atamalarda. Kesin çözüm olana kadar bt öğretmenlerine resen atama durdurulmalı.

kesinlikle norm sorunu...

Ancak norm sorunumuz var deyip geçmemeliyiz...

Çözümü de söylemeli bence ... Yoksa konu güdük kalır...

Bu saatten sonra ders zorunlu olmayacağına ve ders saati artmayacağına göre, tek ihtimal bütün okullara bt rehberlik normu verilmesinden başka çözüm yok sanırım...

Başka nasıl çözülebilir ... Fikri olan...

BT Rehber öğretmenlik formatörlüğün devamı gibi görünüyor. Yeni bir tanıma da ihtiyaç var. Her okula mutlaka bilgisayar öğretmenleri için bir norm verilmeli. Çözüm önerine katılıyorum.

Sayın hocam dün telden aradım sizi açmadınız. Az çok sorunlardan haberdarsınız zaten. Hatta YGS ye çalıştığınız kitabıda yanınızda götürün daha etkileyici olur. Norm fazlası, Seçmeli derslerin ekimde seçilip normun haziranda tek sefer girilmesi, Bilişim çağında bilgisayar derslerinin kalkması, fakültelerden onlarca BÖTE cinin hala mezun oluyor olması, vs...

Arkadaşlar lütfen sorunlarımızı kısa ve öz yazalım. Ve çözümleride mutlaka yazalım. Bakın arkadaşımız Erkan Hocam'ın bizleri gayet iyi bir şekilde temsil edeceğine ve sorunları dile getireceğine inanıyorum. Bu iyi bir fırsat. Direk Yüzyüze bakanla görüşecek. Sizde aklınızda olanları yazın lütfen... :idea:

Valla Bravo arkadaşlar her şeye yorum yapanlar, sayfalar dolusu Hortum muhabbeti yapanlar, şurda bakanla görüşecek arkadaş diyoruz. Kimseden ses yok. BT öğretmenlerini alkışlıyorum... :alkis:

cingozcemal' Alıntı:
Arkadaşlar lütfen sorunlarımızı kısa ve öz yazalım. Ve çözümleride mutlaka yazalım. Bakın arkadaşımız Erkan Hocam'ın bizleri gayet iyi bir şekilde temsil edeceğine ve sorunları dile getireceğine inanıyorum. Bu iyi bir fırsat. Direk Yüzyüze bakanla görüşecek. Sizde aklınızda olanları yazın lütfen... :idea:

Bence de çok önemli bir fırsat olabilir...

Zira en tepedeki isimle konuşacak arkadaşımız arada kimse olmadan, ilk ağızdan...

cingozcemal' Alıntı:
Valla Bravo arkadaşlar her şeye yorum yapanlar, sayfalar dolusu Hortum muhabbeti yapanlar, şurda bakanla görüşecek arkadaş diyoruz. Kimseden ses yok. BT öğretmenlerini alkışlıyorum... :alkis:

:alkis: :alkis: :alkis:

Norm sorunumuz öncelik olmalı (zira norm sorunu yüzünden ildışı atamalarında hiçbiryer açılmamakta), atanamayan o kadar bt öğretmeni varken diğer branşların 180 saatlik kurs alıp BTR olunmasının saçmalığı, Derslerin zorunlu olması, BTR çalışma saatleri gibi konular konuşulması gereken sorunlar olarak görüyorum.

Diğer bütün arkadaşlarımın dediği gibi en önemli sorun norm olmaması

Gündem maddeleri
1- Sorun : BT öğretmenlerinin norm sorunu var
Çözüm: Ders saatine bakılmaksızın bütün okullara BT Rehber öğretmen normu verilmeli.
2- Sorun: BT öğretmeninin görev tanımı yapılmalı.
Çözüm:
* Teknik servis görevini yapmak isteyen arkadaşlar derse girmemeli ve belli alanlarda profesyonel düzeyde kurs almalı.
* Öğretmenlik görevini icra etmek isteyen arkadaşlar sadece öğretmenlik yapmalı.
* Müdür ve müdür yardımcıları BT öğretmeninin görev tanımlarına uygun işler vermeleri.
3- Sorun: Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih Projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi
başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı bir kurs başlattı.
Çözüm: BT öğretmenlerin atanması için kontenjanı arttırmak. Bu göreve onlardan isteyenlere
Vermek.
4- Norm sorunundan dolayı atamalarda bütün arkadaşlar sorun yaşıyor.
5- Türkiye olarak Milli bir işletim sistemi ve milli bir yazılımın ancak bilişimin önemsenmesi ve öğrencileri milli yazılımlarımızı üretmeye teşvikle olur.

Hocam bizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum.Toplantıdan sonra neler olduğunu yazarmısınız?

okullar ilkokul ve ortaokul diye ayrıldı ve ilkokullarda bilişim dersi yok ilkokullardaki bilişim öğretmenleri ne olacak,ortaokul sayısı az ama ilkokul sayısı çok ortaokullarda bile norm fazlasıyken halimiz ne olacak öğrenci sayısına göre norm verilmeli her okula bt öğretmeni kadrosu verilmeli,ayrıca dersimiz zorunlu olmalı ayrıca bilgisayarla ilgili farklı bir seçmeli ders oluşturulabilir,tıpki fen matematik ,ingilizce ve din dersleri gibi zorunlu olmalarının yanında seçmeli olarak da alternatiflerinin de olamsını örnek verebilirsiniz.inşlh bakanla görüşüp bu problemlerden bahsedebilirsiniz.

fikriye' Alıntı:
Hocam bizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum.Toplantıdan sonra neler olduğunu yazarmısınız?

evet hocamın sözüne katılıyorum Toplantıdan sonra neler olduğunu yazarmısınız?

Artık liselerde de eğitim bittiğini söyleyin bi zahmet,
eylem şeklinde de olabilir. hele meslek lisesinde çılgınları oynuyor çocuklar deyin...
fırsat verseler diyeeeeemm valla...

akan' Alıntı:
okullar ilkokul ve ortaokul diye ayrıldı ve ilkokullarda bilişim dersi yok ilkokullardaki bilişim öğretmenleri ne olacak,ortaokul sayısı az ama ilkokul sayısı çok ortaokullarda bile norm fazlasıyken halimiz ne olacak öğrenci sayısına göre norm verilmeli her okula bt öğretmeni kadrosu verilmeli,ayrıca dersimiz zorunlu olmalı ayrıca bilgisayarla ilgili farklı bir seçmeli ders oluşturulabilir,tıpki fen matematik ,ingilizce ve din dersleri gibi zorunlu olmalarının yanında seçmeli olarak da alternatiflerinin de olamsını örnek verebilirsiniz.inşlh bakanla görüşüp bu problemlerden bahsedebilirsiniz.
:+1:
Her okula norm isterken, bu BTR kurslarının açılmasındaki saçmalıktan da bahsedelim lütfen. Çocukların bilişim teknolojilerini bilinçli kullanamadığına, bu durumun aşılması için derse hak ettiği önemin verilmesi gerektiğine değinmeden geçmeyelim.

İnşallah konuşma fırastı bulursunuz ve karşı taraf da derdimizi dinler, bizi ciddiye alır...

Geri