Bugün MEB Bakanı Nabi AVCI Yozgat'a geliyor !!!!

Kodla Büyü
akan' Alıntı:
okullar ilkokul ve ortaokul diye ayrıldı ve ilkokullarda bilişim dersi yok ilkokullardaki bilişim öğretmenleri ne olacak,ortaokul sayısı az ama ilkokul sayısı çok ortaokullarda bile norm fazlasıyken halimiz ne olacak öğrenci sayısına göre norm verilmeli her okula bt öğretmeni kadrosu verilmeli,ayrıca dersimiz zorunlu olmalı ayrıca bilgisayarla ilgili farklı bir seçmeli ders oluşturulabilir,tıpki fen matematik ,ingilizce ve din dersleri gibi zorunlu olmalarının yanında seçmeli olarak da alternatiflerinin de olamsını örnek verebilirsiniz.inşlh bakanla görüşüp bu problemlerden bahsedebilirsiniz.

Bizim norm olayını tamamen çözebilmemiz için neden her okulun BT öğretmenine ihtiyacı olması gerektiğini açıklayabilmemiz lazım. Ve daha da önemlisi hangi sıfatla hangi işi yapabileceğimizin sınırları iyi çizilmesi gerekiyor.
Farklı düşüncesi olan lütfen yazsın.

Allah'ın izni ile sesimizi duyurmaya çalıştım. Allah nasip etti Bakan bey bu işe sıcak baktığını söylemişti. Sonuçta istediğiniz oldu. Ben bundan sonra Allah nasip ederse meslek lisesinde devam etmek istiyorum. Bütün arkadaşları tebrik ediyorum. :++:

erkankoc' Alıntı:
Allah'ın izni ile sesimizi duyurmaya çalıştım. Allah nasip etti Bakan bey bu işe sıcak baktığını söylemişti. Sonuçta istediğiniz oldu. Ben bundan sonra Allah nasip ederse meslek lisesinde devam etmek istiyorum. Bütün arkadaşları tebrik ediyorum. :++:

Hocam teşekkürler. Bütün emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. Bugün cidden çok mutlu oldum :)

erkankoc' Alıntı:
Beni sabırla beklediğiniz için herkese teşekkür ederim. Bakanımıza durumuzu elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım. Söze başlarken bütün bilgisayar öğretmenlerin ortak sorunlarını dile getireceğimden bahsettim. Özellikle norm sorunumuzun mutlaka çözülmesi gerektiğini ve her okula ders sayısına bakılmaksızın norm verilmesini istedim. Bilgisayar öğretmenin görev tanımının yapılması, teknik servis olarak görev almak isteyen arkadaşlara profesyonel kurslar verilmesi gerekliğini, atama bekleyen ve norm sorunu bunca BT öğretmeni varken diğer branştaki arkadaşlara BTR kursunun verilmesinin uygun olmayacağını, norm sorunu yüzünden atamada çok büyük sorunlar yaşadığımızdan herkesin yerinde çakılı kaldığından, Ülke olarak Milli bir işletim sistemi ve milli yazılımların ortaya çıkması yabancılara bağımlılıktan kurtulmanın yolu bilişime gerekli önemin verilmesinden bahsettim. Bendeki şans önceki müsteşarda olduğu gibi konuşmamın ortasında yine telefon görüşmesi oldu :cry: Hatırladıklarım bunlar.

Konuşurken hem Bakan Bey hem de danışmanları not aldılar. Cevap olarak bir çok zorunlu branş olduğunu bunları seçmeli adında azaltmaya çalıştıklarını ama tabletlerden dolayı bilgisayar dersinin zorunlu olmasına sıcak baktığını bu konuyu talim ve terbiye ile konuşacağını söyledi.
Beklenen karar ders artık zorunlu :+1:

biltek2007' Alıntı:
erkankoc' Alıntı:

Hocam teşekkürler. Bütün emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. Bugün cidden çok mutlu oldum :)
:+1:

Geri