Bugün MEB Bakanı Nabi AVCI Yozgat'a geliyor !!!!

Kodla Büyü
bugün gidecektim dinlemeye de fırsat olmadı :roll: bu arada teknik mezunlar mühendis olabiliomuş duydunuz mu arkadaşlar.nasıl olacak acaba? :)

Beni sabırla beklediğiniz için herkese teşekkür ederim. Bakanımıza durumuzu elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım. Söze başlarken bütün bilgisayar öğretmenlerin ortak sorunlarını dile getireceğimden bahsettim. Özellikle norm sorunumuzun mutlaka çözülmesi gerektiğini ve her okula ders sayısına bakılmaksızın norm verilmesini istedim. Bilgisayar öğretmenin görev tanımının yapılması, teknik servis olarak görev almak isteyen arkadaşlara profesyonel kurslar verilmesi gerekliğini, atama bekleyen ve norm sorunu bunca BT öğretmeni varken diğer branştaki arkadaşlara BTR kursunun verilmesinin uygun olmayacağını, norm sorunu yüzünden atamada çok büyük sorunlar yaşadığımızdan herkesin yerinde çakılı kaldığından, Ülke olarak Milli bir işletim sistemi ve milli yazılımların ortaya çıkması yabancılara bağımlılıktan kurtulmanın yolu bilişime gerekli önemin verilmesinden bahsettim. Bendeki şans önceki müsteşarda olduğu gibi konuşmamın ortasında yine telefon görüşmesi oldu :cry: Hatırladıklarım bunlar.

Konuşurken hem Bakan Bey hem de danışmanları not aldılar. Cevap olarak bir çok zorunlu branş olduğunu bunları seçmeli adında azaltmaya çalıştıklarını ama tabletlerden dolayı bilgisayar dersinin zorunlu olmasına sıcak baktığını bu konuyu talim ve terbiye ile konuşacağını söyledi.

Hocam çabanız en azından sayın bakanın düşüncelerinde bir farkındalık oluşturmuştur.. Diğer illerde de toplantılar yapılacak bildiğim kadarıyla, her ilde toplantıya katılan arkadaşmız aynen bu konuları gündeme getirse Sayın Bakanımız Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin ciddi sıkıntıları olduğunu anlamış olur..

Çabanız için teşekkür ederim...

Bir meslek lisesi öğretmeni olarak elimden geldiği kadar sizi savunmaya çalıştım. Ben de ilköğretimde çalıştığım için sizin halinizden çok iyi anlıyorum.

kaybil' Alıntı:
Hocam çabanız en azından sayın bakanın düşüncelerinde bir farkındalık oluşturmuştur.. Diğer illerde de toplantılar yapılacak bildiğim kadarıyla, her ilde toplantıya katılan arkadaşmız aynen bu konuları gündeme getirse Sayın Bakanımız Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin ciddi sıkıntıları olduğunu anlamış olur..

Çabanız için teşekkür ederim...

Birlik beraberlik şart!!! Bütün bilgisayar öğretmenleri birbirine destek olmalı!!!

Bakan beyin danışmanlarına mebbis ekranında eğitimdeki kaliteyi arttırmak ve kitapları daha iyi hale getirme gibi konularda anketler yapılmasını istedim. Not aldılar bilgi işleme ileteceklerini belirttiler.

Her gittiği yerde bakanı ve etrafındakileri bulup sorunu direk 1. şahısa anlatmalıyız. yoksa ara kademedekiler iş yapmıyor. belki birisi kesin dille bunu söylerde bizim sorunlar bakarsınız bir gecede son buluverir

poet' Alıntı:
Her gittiği yerde bakanı ve etrafındakileri bulup sorunu direk 1. şahısa anlatmalıyız. yoksa ara kademedekiler iş yapmıyor. belki birisi kesin dille bunu söylerde bizim sorunlar bakarsınız bir gecede son buluverir
:alkis: :alkis:

muratkkk' Alıntı:
BT öğretmenlerinin normu ne olacak. BT sınıfları eskiyip kapatılacağı için zorunlu olarak seçimlikten de çıkacak. Bizler sadece atama dönemlerinde hatırlanıyoruz o da resen atamalarda. Kesin çözüm olana kadar bt öğretmenlerine resen atama durdurulmalı.
Umarım bakanın sözleri sizleri memnun etmiştir. Hala kesinlik yok.

eskisehir_bilisim' Alıntı:
erkankoc' Alıntı:
Teachnologist' Alıntı:
BT öğretmenlerinin Norm sorunu güzelce anlatılmalı. En önemli konu norm.

Umarım istediğiniz olmuştur. :lol:
Hocam Allah razı olsun. Bir kaç ilde de aynı şekilde sıkıntılarımı dile getirilirse sonuca bu şekilde daha rahat ulaşabilirz diye düşünüyorum
:++:

tolgahan0010' Alıntı:
hocam teşekkür ederiz sorunumuzu en üst makama iletmişsin daha ne olsun.
Bu benim için insanlık göreviydi :+1: Bana değil bakan beye teşekkür edin. Bakalım sonuç ne olacak ben de merak ediyorum.

cingozcemal' Alıntı:
Arkadaşlar lütfen sorunlarımızı kısa ve öz yazalım. Ve çözümleride mutlaka yazalım. Bakın arkadaşımız Erkan Hocam'ın bizleri gayet iyi bir şekilde temsil edeceğine ve sorunları dile getireceğine inanıyorum. Bu iyi bir fırsat. Direk Yüzyüze bakanla görüşecek. Sizde aklınızda olanları yazın lütfen... :idea:
:alkis: :alkis:

Sayın Hocam yüreğinize sağlık. Bu güne kadar atılmış en önemli adımlardan birini atmışsınız bireysel olarak. Kendi adıma teşekkür ederim. Bende derdimizi direk bakana iletmekten yanayım, çünkü ara kademedekiler, aman bizim başımız ağırmasın mantığıyla çalışıp, alttaki sorunları üste iletmiyorlar diye düşünüyorum, iletse bile yapı çok hantal ve işe yaramaz. En etkili yöntem mi yapmışsınız, sizin gibi bakan beyin katıldığı her ortamda bir arkadaşımız aynı şeyi yapsa bizim sıkıntımız sanıyorum ki çözülür...

Teşekkürler hocam. O ortamda yapabileceğinizin en iyisini yapmışsınız. :alkis:

faruk55' Alıntı:
Sayın Hocam yüreğinize sağlık. Bu güne kadar atılmış en önemli adımlardan birini atmışsınız bireysel olarak. Kendi adıma teşekkür ederim. Bende derdimizi direk bakana iletmekten yanayım, çünkü ara kademedekiler, aman bizim başımız ağırmasın mantığıyla çalışıp, alttaki sorunları üste iletmiyorlar diye düşünüyorum, iletse bile yapı çok hantal ve işe yaramaz. En etkili yöntem mi yapmışsınız, sizin gibi bakan beyin katıldığı her ortamda bir arkadaşımız aynı şeyi yapsa bizim sıkıntımız sanıyorum ki çözülür...
İnşallah diyelim. Bütün arkadaşların özverili olacağını umut ediyorum :alkis:

Sağol erkan kardeşim. direkt olarak bakan beyin bunları dinlemesi önemli bir olaydır. artık buda kulak arkası edilirse yapacak birşey yok, başka kurumlara geçiş yolları aramayı hızlandırmak gerekecek çünkü artık bu işin yapılacak çekilecek tarafı kalmadı.

Erkan hocam bütün bilişim camiası adına sana teşekkür ediyorum. Umarım notlar orada alınıp sonra unutulmaz. İlk ağızdan sorunlarımızı duymaları güzel olmuş tekrardan teşekkür ediyorum

ziyaunal' Alıntı:
Sağol erkan kardeşim. direkt olarak bakan beyin bunları dinlemesi önemli bir olaydır. artık buda kulak arkası edilirse yapacak birşey yok, başka kurumlara geçiş yolları aramayı hızlandırmak gerekecek çünkü artık bu işin yapılacak çekilecek tarafı kalmadı.

:lol: Ne demek Ziyacım. İnşallah görüşme olumlu sonuçlanır.

sesumut' Alıntı:
Erkan hocam bütün bilişim camiası adına sana teşekkür ediyorum. Umarım notlar orada alınıp sonra unutulmaz. İlk ağızdan sorunlarımızı duymaları güzel olmuş tekrardan teşekkür ediyorum
Bu bizim için tarihi bir fırsattı. Benim yerinde başka arkadaşlar olsa daha iyi sorunlarımızı anlatırdı ama ben bu kadarını becerebildim :alkis:

Geri