Bugün ................... öğrendim

Kodla Büyü
Windows 7 Ultimate'de, (diğerlerinde var mı bilmem);

Bir klasörden diğerine sürükleyerek kopyalama yapmak isterseniz,

Windows Tuşu+ Yön tuşları: Sayfanın birini sağa, diğerini sola hizalamış olursunuz.

Sol üst köşedeki simgeye çift tıklanarak da sayfanın kapatılabileceğini bugün paylaştım :)

word de klavyeden Ctrl + Shift + Alt + 9 yapınca yazı büyüyor Ctrl + Shift + Alt + 9 yapınca yazı küçülüyor

arkadaslar hepınıze teşekkurler oncelıkle cok guzel paylasımlar, pratık bılgıler var ınanın defterıme not edıyorum , deneyınce calısan pratık bılgılere hosuma gıttı. ama bugun bunu ogrendım deyıp bırakmayın. nasıl yapıldıgını da syleyın kı bız de ogrenelım.

ben bugun usb donanımı guvenle cıkarmadıgın takdırde her defasında bıcımlendırme hatası verecegını ve ntfs ıle bıcımlendırdıgın usb nın fat 32 ıle bıcımlendırdıgın usb den daha cok bılgı alıcagını ogrendım

Re: Bugün Okulda Ne Yaptım?

Bugun pce exe , no boot devıce detected hatası veren yanı boot edılmıs usb mı gormeyen bır dell kasanın bıos pılını sıfırladım. Sonra karsıma admınıstrator penceresı ve parola ekranı cıktı. parolayı bılmedıgım ıcın parola sıfırlama cd mı kullanmaya karar verdım. ama cd mın evde oldugunu hatırlayınca rahat duramadım kasındım aynı ozellıklerde baska bılgısayarın ımajını aldım . Sonra aldıgım ımajı tekrar admınıstaror sıfresı ısteyen bılgısayarda recover yapmaya calıstım. Sonra bılgısayar test devıces dıye bır menu getırdı, çöktü mu ne anlamadım. sonra ona wın 7 yukledım kapasıte de 9 gb olunca kaldırmadı yavas calısıor.. Bu kadar kasındım basıma ıs cıkardım yani.

TIMSS 2003 ve 2007 çalışmalarında sınıf mevcudu arttıkça öğrenci başarılarının arttığını öğrendim.

"Sınıf mevcutlarına ilaveten, öğretmen öğrenci oranlarının büyüklüğünün öğrenci
başarısını açıklamadaki etkisine bakıldığında bir ilişki olmadığı, hatta negatif bir ilişki
olduğu tespit edilmiştir (Hanushek, 1986; 1997). ABD’de öğretmen başına düşen
öğrenci sayısı yüksekliğinin akademik başarıyı pozitif yönde etkilediği görülmüştür.
Türkiye’de eğitimsel başarıyı açıklamaya yönelik olarak yoksul kentsel bölgede yapılan
bir çalışmada benzer bir şekilde öğretmen öğrenci oranları büyüdükçe eğitimsel
başarının arttığı bulunmuştur (Engin-Demir, 2009).
Sınıf mevcutları ve öğretmen öğrenci oranlarına ilaveten, okullarda bulunan öğretim
materyalleri, laboratuarlar vb. okul imkanlarının zenginliği ile eğitimsel başarı arasında
pozitif bir korelasyon yoktur (Hakkinen vd., 2003;Hanushek, 1997; 2006; Hanushek ve
Luque, 2003; OECD, 2010). Yoksul kentsel bölgelerdeki okullarda da okul
kaynaklarının eğitimsel başarıyı etkileyen bir unsur olmadığı tespit edilmiştir (Engin-
Demir, 2009). Benzer bir şekilde PISA sonuçlarına göre Türkiye’de okul kaynaklarının
eğitimsel başarı üzerindeki etkisinin marjinal olduğu tespit edilmişdir (Çalışkan, 2008;
Dinçer ve Kolaşin, 2009)."

Alıntıdır
Politika ve uygulama bağlamında Türk eğitim sisteminde yaşanan dönüşümler: 2004 ilköğretim müfredat reformu örneği [The transformations experimented within the Turkish education system in the context of policy and implementation: The case of 2004 curriculum reform] / Zafer Çelik

usb disk security nın ıcı bos bır program oldugunu ve panda usb vaccıne ın etkılı oldugunu ogrendım.

ferdierdem55' Alıntı:
Google sitesini hesap makinesi olarak kullanıldığını öğrenmiştim. Yani arama kutusuna matematiksel işlemi yazıyosunuz sonucu veriyor:) (Aslinda çok önceden öğrenmiştim ama yazılanlar arasında göremediğim için yazdım.)
di-ESAJ.jpg
:alkis:

klasor yazısı yesıl olan dosyaların vıruslu oldugunu dusunurdum. ama şifrelı olduklarını ogrendım. klasore sag tık ozellıkler ->genel->veriyi korumak ıcın içeriği şifrele.

Dün :) tembel yada dersle alakası olmayan öğrencilerin deneme sınavlarında
1- 30 dakikada 100 soruyu nasıl çözdüklerini öğrendim/yaşadım . YDS sınavına girdim de :lol: .. 20 dakikada 30. soruya gelmişim... 80 soru-150 dakikalık bir sınavda.. Allah'ım kendimi hiç bir sınavda bu kadar ezik hissetmemiştim..
2- Niçim gülümseyerek çıktıklarını anladım/yaşadım.

hasan' Alıntı:
Dün :) tembel yada dersle alakası olmayan öğrencilerin deneme sınavlarında
1- 30 dakikada 100 soruyu nasıl çözdüklerini öğrendim/yaşadım . YDS sınavına girdim de :lol: .. 20 dakikada 30. soruya gelmişim... 80 soru-150 dakikalık bir sınavda.. Allah'ım kendimi hiç bir sınavda bu kadar ezik hissetmemiştim..
2- Niçim gülümseyerek çıktıklarını anladım/yaşadım.

İlginç bir tespit olmuş hocam. Bizim okulda da öğrenciler sınavdan erken çıkıp bilgisayar sınıfına girme yarışı yapıyorlar genelde.

Bugün flash bellekle kapının açılmayacağını öğrendim :D Dalgınlıkla anahtar yerine flash bellekle kapıyı açmaya çalıştım :D

okulların haziran başından itibaren çekilmez olduğunu öğrendim. aslında 5 senedir öğreniyorumda.. hatırladım da denebilir :?

bilisim5587' Alıntı:
klasor yazısı yesıl olan dosyaların vıruslu oldugunu dusunurdum. ama şifrelı olduklarını ogrendım. klasore sag tık ozellıkler ->genel->veriyi korumak ıcın içeriği şifrele.
bunu denedim yeşil oldu ama şifre istemiyor. şifreyi nerden koyuyoruz? bilen varsa yazsın lütfen.

Google Docs'ın eps ve psd dosyalarının ön izleme yapabildiğini yeni öğrendim. Google için gerçekten büyük başarı...

windows 7 için ekran klavyesinde seçenekler i tıklayın aşağıda mavi ve altı çizili olarak "oturum açtığımda Ekran klavyesini başlatıp başlatmamayı denetle" yazıyor onu tıklayın... açılan pencerede kutucuk işaretli ise işareti kaldırın...

azönce bunu araştırırken öğrendim paylaşıldıysa kusura bakmayın...

Nasrettin hoca cdleri vardı bunlar win7 ve vista uyumlu çalışmakta windows 8de çalıştırılamamaktaydı.
bu problemi şu şekilde çözdük:
denetim masası-sorun giderme-program uyumluluğu sorunlarını gider-buradan da listeden en üstte "listelenemeyen" e tıklayarak gözattan cddeki veya o programın exe dosyasını gösteriyor ve "programı sına" dedikten sonra ileri diyerek bunu kaydediyoruz. daha sonra kurulum işlemlerine başlayabiliriz. :)

Proje kapsamında gelen konica minoltanın ntfs dosya biçimli flash bellekleri tanımadığını öğrendim...:)
Flashı taktıp tarama yapmak istediğimde x işareti vardı sonra fat32 olarak biçimlendirdiğimde gördü ve taradım...

Sitelerde ki reklam alanlarının bizim girdiğimiz sitelerle ve tıkladığımız ürünlerle bağlantılı olduğunu öğrendim. bilgisayarbilisimde de bunu test edebilirsiniz. kiliksa.com'a girip herhangi bir ürüne tıklayın bunun bu sitenin reklam alanında çıktığını göreceksiniz.

abdullatif' Alıntı:
bilisim5587' Alıntı:
bunu denedim yeşil oldu ama şifre istemiyor. şifreyi nerden koyuyoruz? bilen varsa yazsın lütfen.
Burada verilerin şifrelenerek saklanması söz konusu, parola değil.

Geri