bu teknoloji bizim tabletlerle boy ölçüşebilir mi?

Kodla Büyü
10 yıl biraz erken olabilir. Ekran ve bilgisayarlar arası iletişim sürükleme özellikleri çözülebilir ama işlemci, bellek türü bileşenler bu teknoloji ile üretilmeye devam edilirse sorun olacaktır.

30 da çok be hocam bnce... 20'de anlaşalım :) şaka bir yana, bence bahsettiğğiniz gibi işlemci gücü sıkıntı olacaktır, ama bu hızla bile ilerlese 30 yıl beklemeyiz diye düşünüyorum.. tabii insanoğlu tüm konsantrasyonunu bu tür gelişimlere adayabilirse... yoksa yarın bir gün bir yerde bir savaş çıkar, içinden çıkılması güç bir afetle karşılaşırsa o zaman iş değişir.

Bu teknoojiler hayal değil aslında kullanılıyor olabilir. Ama herkesin kullanımına kıvama gelmesi çok uzun süre alıyor niyeyse. Bence teknoloji şuankinden çok ilerde ama özellikle sürmüyorlar piyasaya. Tabletlere geçtik işlemci 1 ghz. İsteseler 3 ghz olmazmı, ram 4 gb neden olmasın çok mu zor? Bu işlerine gelmiyor, önce düşük özelliklerden para kazansınlar sonra .. :idea:

Ne zaman gerçekleşeceğini bilmem ama bence çok ufuk açıcı bir şey olmuş. Çünkü içerdiği uygulamalar uzun süredir unutulan "teknolojinin insana göre tasarlanması" boyutunda harika gerçekten. Son dönemde tasarlanan teknolojiye uymaya çalışan insanlara dönüşmeye başlamıştık zira. Birçok gösterişli sunuma denk geldim gelecek projeksiyonları yapan, çok uçuk kaçık fikir ve uygulamalar içeriyorlardı, ama bu videoya gerçekten bayıldım. Dilerim teknolojinin gideceği yön bu olur. Ve dilerim biz bu gidişatı sadece izleyen tarafta olmayız :)

erken geldik dünyaya valla bizim ömrümüz yeter mi acaba bunları görmeye?

Gelecekte dünyada ki insanların yarısı açlıktan ölürken diğer yarısı bu camlardan onları seyreder artık.

Bunun sloganı şu olmalı:
"Radyasyonu iliklerinizde hissedin...!!!!"

Arkadaşlar kanser oranı deli gibi hızlanıyor.Bir laptop bir lcd monitörün ve bir tabletin sürekli hayatımızda olmaya başladığı ve hatta yataklarımıza bile giren radyasyon santrali cep telefonları ile geçmeye başlayan ömrümüz acaba ileri de bize ne olarak dönecek.Gidişat iyi değil.Teknlojinin sonu yok cümlesi insanın nefsi arzularının sonu yok cümlesinin milenyum hali.

Anladım anlamasına da şu kocaman kocaman çantalarda neler var onu merak ettim doğrusu:) beslenme çantası değil heralde. Çantalar demekki varsayılan 30 yıl sonra da geçerliliğini koruyacak. arkadaşın biri parayı cama yatırmaktan bahsetmiş, asıl para çantada:)

Hertz 37 yaşında ölmeyeymiş şimdiye bunları kullanıyor olurmuşuz gibime bi geliyor bi gidiyor :sleep:

Download helper kurdum fakat bu videoyu indirmek için bir link göstermedi. Yada download helper ben kullanamadım.

ilk3r' Alıntı:
Download helper kurdum fakat bu videoyu indirmek için bir link göstermedi. Yada download helper ben kullanamadım.

Hocam Download Helper'ı kurup etkinleştirdiyseniz, yukarda adres satırının kenarında 3 tane renkli top simgesi olması lazım. Sayfada yüklenecek bir video olmadığında renksiz,harketsiz ve pasif oluyor simge. Video varsa o renkli toplar dönüpduruyor, o simgeye tıkladığınızda direk kaydetme penceresi geliyor.

Herşey hayallerle başlıyor... Ama Fatih te şuan halihazırda olan en iyi projelerden biri! Know-how a para vermek istemeyen ülkemiz, yerli üretimi özendirerek bu teknolojinin sahibi olmakla ve eğitime uyarlamakla bir taşta iki kuş vurmaya çalışıyor. Ne kadar başarılı olunacağını hep beraber göreceğiz...
Ayrıca bu projenin uygulanabilirliğine karşı çıkan arkadaşlarıma ilk yazdığım cümleyi okumalarını tavsiye ediyorum.

Geri