Bu sigortayla işiniz olmasın

Kodla Büyü

bilsisco

Aktif Üye
Geçenlerde kaza yaptım, karşı taraf suçlu olduğundan benim hasarı karşı tarafın sigortası ödeyecek.
Aracıma duramayıp arkadan çarpan arkadaşın sigortasından (euro sigorta),
dosya durumumu nerdeyse 1 aydır öğrenemedim.
Eksper arayın durumu öğrenin demişti ama 1 aydır telefonlara bakmıyorlar.
Yardım telefonlarına bakan hanım da yardım edemezmiş !

Tavsiyem bu siyortayla işiniz olmasın, hizmet sıfır.

bu sigorta konusunu araştırmıştım biraz.Avrupa'da sigorta şirketleri hiç zaman kaybetmeden her türlü zararı karşılamak için yarış halindeymiş.Sigorta şirketi için en reklamın iyi hizmet olduğunu düşünürlermiş.Bizim sigortacılarda hangi işten nasıl yırtarım derdine düşünüyorlar.Sonuç bu..

bununla ilgili bir kanun vardı 2008-2009 da çıkmıştı sanırım 15 gün içerisinde hasarı ödemeleri mecburi olması gerekiyor diye duymuştum.

tayinci42' Alıntı:
bununla ilgili bir kanun vardı 2008-2009 da çıkmıştı sanırım 15 gün içerisinde hasarı ödemeleri mecburi olması gerekiyor diye duymuştum.
nerede varsa böyle bir yazı hemen gerekli yerlere müracaat edeyim hocam

geçmiş olsun, aklımızda bulunsun...
cpu.gif

Bend sigortayı Euro sigortadan yaptırdım.Yetkili kaza falan yaparsan isallah karsı tarafın sigortası Euro sigortadan olmaz dedi:)

bilsisco' Alıntı:
Geçenlerde kaza yaptım, karşı taraf suçlu olduğundan benim hasarı karşı tarafın sigortası ödeyecek.

...
bende bunu anlamıyorum hocam bununla siz uğraşacaksanız niye kasko yaptırdınız !!!
...
ben kaza yaptığımda gittim servise (kendi kaskomla anlaşmalı olan bir servis) bıraktım arabayı. tamir ettiler ve 3 gün sonra aldım. exper geldi baktı karşı taraftan aldı almadı hiç ilgilenmedim bile...

BaRBaRYaN' Alıntı:
...
bende bunu anlamıyorum hocam bununla siz uğraşacaksanız niye kasko yaptırdınız !!!
...
ben kaza yaptığımda gittim servise (kendi kaskomla anlaşmalı olan bir servis) bıraktım arabayı. tamir ettiler ve 3 gün sonra aldım. exper geldi baktı karşı taraftan aldı almadı hiç ilgilenmedim bile...
Kasko yok hocam, olsa bende sizin gibi uğraşmazdım ama 10 yıllık araca ilk defa kasko yapmanın da mantığı yok

hbasdereli' Alıntı:
Bend sigortayı Euro sigortadan yaptırdım.Yetkili kaza falan yaparsan isallah karsı tarafın sigortası Euro sigortadan olmaz dedi:)
ve böyle demesine rağmen yine de euro sigortayı mı tercih ettiniz?!!
Resmen yoğurdum ekşi demiş :)

geçen sene arabamı kaza yaptım aracımı götürdüm. usta euro sigartaysa bakmıyoruz demişti. paralarnı alamıyorlarmış.

bilsisco' Alıntı:

Hocam ödemeyi yanılmıyorsam senin sigortan yapacak. Sonra onlarla anlaşıp onlardan alacak. Seni bekletmemeleri lazım. Aynı problemi ben de 2 yıl önce yaşamıştım. Ancak ben 2 ay bekledim. Sonra bir cumartesi günü Almanya menşeli olan sigortanın Almanya üst düzey bir yöneticisine ulaştım. Sigorta CEO larından biriydi yanılmıyorsam. Ardından adam bana o günün akşamında cumartesi olmasına rağmen geri döndü ve mesajında aynen şu cümleleri kullandı...

"Sayın Y..... Oluşan bu durumdan dolayı kendim ve şirketim adına özür dilerim. Türkiyeye talimatı verdim. Eğer Pazartesi günü ödemeniz yapılmazsa bana tekrar maille ulaşın. Saygılarımla..."

Ne mi oldu sonra... Zaten İstanbuldaki genel merkezi karıştırmışım... Pazartesi sabahı üst düzey biri aradı özür diledi vb vb... Ancak o gün saat 17:30 a kadar parayı kendilerinde tuttular. Sonra 17:31 de para hesabıma geçti.

Anlatmak istediğim şu; iki sigortada parayı ne kadar ellerinde tutarlarsa onlar için kardır hocam. Ulaş üst düzey yöneticilerine işin çözülsün. Ben artık hiç çaba sarfetmeden ne olursa olsun, sigorta olsun alışveriş olsun, direk sahibine ulaşıyorum sorun çözülüyor. Bu gücü kullan...:D

Geri