Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

bu çarşamba tbmm gelecek arkadaşlar aranıyor.

Konu, 'BBNET Etkinlikler ve Duyurular' kısmında lnra tarafından paylaşıldı.


 1. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  çarşamba günü tbmm gidiyorum milli eğitim komisyonu üyeleri görüşeceğiz .bilişim teknolojileri öğretmeniyim.sıkıntılarımızı anlatacak kendine güvenen 2 arkadaş arıyorum .not:ben kocaeliden geleceğim.aynı zaman da eş durumu ile ilgili sıkıntım var. hem eş durumu sıkıntımı ifade edeceğim hemde bilişm teknolojileri dersi ilgili sıkıntılarımı ifade edeceğim .bu konuda elinde sıkıntılarımı antabilecek bir belge varsa bunu ilgili kişilere ulaştırabilirim.şuan 3 miletvekili ile görüşeceğiz.salı akşamı kimlerle görüşebileceğimiz kesinleşecek.
   
 2. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  gelmek isteyen arkadaşlar 05427723425 telefondan bana ulaşabilir .
   
 3. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  evet arkadaşlar iletmek isteğiniz sorunlar varsa ekleyebilirsiniz.
   
 4. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  galiba sadece bir benim sıkıntım var.kimsenin bir sıkıntısı yok.
   
 5. tenten

  tenten Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.550
  Beğeni:
  100
  hocam dernekle iletişime geçin.
  hepimizin gündemi çok yoğun. özelikle bugünlerde öğretmenlerin. :)
   
 6. mamostecelal

  mamostecelal Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  205
  Beğeni:
  0
  hocam bizlerde bir metin yayınladık ve istifa ediyoruz. hazırladığımız metni de iletirseniz seviniriz
   
 7. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar 7 ay okuldan uzaktım .ücretsiz izindeydim .işe başlayalı 20 gün oldu. konuya hakim olmayabilirim.
   
 8. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar lisede çalışıyorum. bildiklerim ifade edeyim
  yanlışım varsa siz düzeltebilirsiniz .
  1.liselerde 9 da ders yok 10 .11 .sınıflarda 1 saat 12.sınıfta 2 saat şeçmeli ,notla değerlendirilmeli
  2.ilköğretim 6.7.8 sınıflarda seçmeli 1 saat notla değerlendirmesiz.
  3.formatörlük için belli bir iş tanımı net değil .
  4.fatih projesiyle ilgili hiç bir şey bilmiyorum.seneye bu konuda görevlendirilme olabilir deniliyor.
  5.norm kadro fazlasıyız çoğumuz.
  6.mesai saatlerimiz çok fazla .rehber öğretmen ler gibi düzenlenmesini istiyoruz.
   
 9. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  mamostecelal hocam yayınladığınız metni paylaşırsanız memnun olurum
  bu arada derneğin sitesi çalışmıyor .
   
 10. the_korsan

  the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.002
  Beğeni:
  110
 11. brahif_06

  brahif_06 Aktif Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2011
  Mesajlar:
  161
  Beğeni:
  0
  Bilişim Öğretmenleri İstifa Ediyor!

  Bizler ÖĞRETMEN olmayı istedik ve üniversitede de ÖĞRETMEN olarak yetiştirildik ancak; MEB bizim derslerimizi kaldırarak ve ZORUNLU Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni yaparak bizleri TEKNİK SERVİS ELEMANI na dönüştürdü ve şu anki uygulamaları ile bunun kalıcı olacağını gösteriyor.

  Dersimiz 2006 yılından önce müfredata zorunlu ve 2 saatlik olarak girmiştir; 2006 yılında dersin zorunluluğu kaldırılmış seçmeli hale getirilmiş ve ilköğretim II.kademede ders saati 1 olarak belirlenmiştir.2010 yılında 4. ve 5. Sınıflarda ders tamamen kaldırılmıştır;I.kademedeki derslerin kaldırılması ile birlikte bilişim teknolojileri dersi ve öğretmenlerinin sorunları had safhaya çıkmıştır.

  Bakanlık bilişim teknolojileri öğretmenlerinin sorunları için başvuru yazılarına sürekli çalışma yapılıyor diye cevap vermektedir bu 2 yılı aşkındır her sorulan soruya verilen aynı cevaptır. Bilim ve teknoloji de çağ atlayan ülkelerde bu alan el üstünde ve rehber olarak görüldüğü halde ülkemiz yetkilileri ne hikmete binaen bilişim teknolojileri dersi ve öğretmenleri sorunlarını önemsiz görmekte veçözüm üretme noktasında yavaş davranmaktadır.Bilişim teknolojileri dersi için uygulanan müfredat bu alanda üniversitelerde eğitim görmüş öğretmenler için zaten yetersizdir; öğretmenler milli eğitim bakanlığında yanlış bir statüde çalıştırıldığı ve bilgi birikim ve deneyimlerinin köreldiğini düşünmektedir. Bununla birlikte son yapılan uygulamalar bilişim teknolojileri öğretmenlerini umutsuz ve mutsuz etmiştir .

  Bilişim teknolojileri öğretmenleri her okulda norm kadro fazlası durumundadır; birinci kademe derslerinin kaldırılması ile birlikte bu öğretmenlerin nerdeyse mevcut uygulamalar neticesinde norm kadro fazlası olacağını bilen bakanlık yetkilileri çözüm üretme noktasında neyi niçin bekliyor acaba; çeşitli projeler geliştiren hatta sistemi yeniden yapılandıran bakanlık bilişim teknolojileri alanının çözümüiçin neden yavaş davranmaktadır bir çok öğretmen arkadaşımız çeşitli sorunlar ile karşılaşıyor ve psikolojik olarak ta iyi durumda bulunmuyor.  Sayın bakanımız Kanal 24 televizyonunda yaptığı şu açıklamalar ile Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine verdikleri önemi göstermiştir. Dinçer: “Fatih projesi gibi bir projeyi uygulamayı hedeflerken bilgisayarla ilgili dersleri kenara atarak aslında bir çelişki içinde olduğunu varsaydılar, halbuki orada meb yaptığının iyi anlaşılması gerekir. Yapılan şey şu : bilgisayar derslerini kaldırdık seçmeli hale getirdik çünkü normalde çocuklarımız bilgisayarı öğrenmiş olarak geliyor okullara zaten ve uzun dönem bilgisayar da okuma-yazmayı öğrenmeleri için eğitim vermeye ihtiyaç kalmadı.

  Bakın size şunu söyleyim biz çocuklarımıza 6 şubat pazartesi günü açılıştan 2 saat önce tabletleri dağıttık 2 saat önce açılış olacağı zaman çocukların tamamı tableti çözmüştü. Onlara özel bir eğitim vermeye hiç ihtiyaç kalmadı. Evet çözmüşlerdi.Onun için bilgisayar okuma-yazmayı öğrenmek için bir ders koymuyoruz ve bu tip bir ders hocasına da ihtiyacımız yok ama biz onun yerine bilgisayarda tasarım yapmayı,yenilik yapmayı, yeni bir şey üretmeyi öngören dersler zaten o derslerimiz var; ayrıca akıllı tahtalar ve tablet bilgisayarlar bizim sadece bilgisayar öğretmenlerimiz için değil kimya anlatacak öğretmenlerimiz için coğrafya,tarihi anlatacak matematik anlatacak öğretmenlerimiz içinde bilinmesi gereken bir zorunluluk ortaya çıkaran bir durum.Tableti kimya hocasıda tahtayı kullanarak anlatacak bu açıdan bakıldığında biz dünyaya uyum sağlayan bir gelişme ortaya koyuyoruz ama öğretmenlerimiz bile bunu fark etmemişse orda üzücü bir durum var demektir.  Onlara buradan tavsiyem şu: lütfen siz bilgisayar okuma-yazma yerine bilgisayar üzerinden tasarım yapmayı üreten bir niteliği sizde kazanmaya çalışın.” Yukarıdaki açıklamalar kanal 24 televizyonunda 11 şubatta yapılmıştır. YOUTUBE de “kanal 24 bakan dinçer bilişim teknolojileri” yazılırsa ulaşılabilinir.  Bilişim teknolojileri öğretmenleri için bulunan geçici çözüm şu anda uygulanan zorunlu formatörlük uygulamasıdır; Derslerin kaldırılması ile tüm öğretmenler norm kadro, ek ders vb. sorunlar ile zorunlu hale getirilen bu görevi kabul etmek durumundadır. Bilişim teknolojileri öğretmenleri eskiden beri bu uygulamaya soğuk bakmışlardır zaten dersler kaldırılıp norm kadro sorunu çıkmadan önce öğretmenler mecbur kalmadıkça ne olduğu belirsiz,lastikli, açık bir görev tanımı olmayan bir genelge ile çalışmak istememektedir.  Bakanlığın bizim sorunlarımızı düşünmemesi; görmezden gelmesi; önemsememesi;ciddiye almaması; dikkate almaması ve çözmemesi nedeniyle FORMATÖR ÖĞRETMENLİK GÖREVİNDEN İSTİFA ETMEYE KARAR VERDİM VE BUNDAN BÖYLE BU VE BUNA BENZER GÖREVLERİ KABUL ETMEMEYE KARAR VERDİM...  daha önce yapılan başvuru ve konuşmalarda sürekli "çalışmalar devam ediyor" cevapları verdiler... şimdi yeni kanun ile eğitim sistemi degiştirilmekte ve anlaşıldığı kadarıyla biz yine formatör öğretmen olarak kalacağız... madem bakanlık bizi önemsemiyor; öğretmenlik onurumuzu formatör lük adı altında yıprattı ve degersizleştirdi; ben de istifa ederek ne pahasına olursa olsun öğretmen olarak işime devam edeceğimi göstermeliyim... haftada 3 saat de olsa dersimize girecek ve öğretmenlik yapacağım...  Benim isteğim “tamirci”,”boş”,”gereksiz” “öğretmen değilsiniz” vb. sözleri duymadan ÜNİVERSİTELERDE ALDIĞIMIZ ALAN VE MESLEK DERSLERİNİ UYGULAYABİLECEĞİMİZ ONURLU VE SAYGIN BİR ÖĞRETMENLİK YAPMAKTIR.
  ASAL DAYANAKLARIMIZ:  Anayasanın:  I. Kişinin dokunulmazlığı, maddî ve manevî varlığı bölümünde Madde 17: Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye  tâbi tutulamaz.  657 nin: BİRLEŞEMİYECEK GÖREVLER:  Madde 90 -Devlet memurlarına, vekalet görevi, ikinci görev veya ders görevlerinden ancak birisi verilebilir. Öğretmenlerin idari görevi bu hükmün dışındadır. Bir memurun üstünde birden çok ücretli vekalet görevi veya ikinci görev bulunamaz.  İlköğretim Kurumları Yönetmeliği: Ek Görev Verilmesi  Madde 68 — Öğretmenler, eğitim- öğretim ve yönetim görevlerinden başka bir görev alamazlar, ancak kendi okulundan başka bir okulda mülkî amirin onayıyla ek ders görev alabilirler.  BT ÖĞRETMENLERİ
   
 12. xsentius

  xsentius Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2012
  Mesajlar:
  294
  Beğeni:
  1
  Şu ankaralı bilişimcilerden bi hayır görsek keşke hiçmi dertleri yok bu adamların.
   
 13. bilgisayarbilisim60

  bilgisayarbilisim60 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2011
  Mesajlar:
  106
  Beğeni:
  0

  günaydın hocam... aramıza hos geldın ozaman... eş durumu sıkıntını aktaracaksan kendın gıt aktar, bılısım öğretmenlerının sorunlarını da araya sıkıstırma bosuna..
   
 14. bbbbb

  bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2009
  Mesajlar:
  524
  Beğeni:
  0
  bu kadar duyarsız bir bir branş arkadaşları olamaz ya...cidden ankaradakiler nerede??? kaç tane öğretmen bu foruma hiç mi girmiyor?? FORMATÖRLÜK DERDİNİN BİTMESİNİ VE DERSLERİN GERİ GELMESİNİ İSTİYORUMMMM...... katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum....
   
 15. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  bilgisayarbilisim60 eş durumundan 10 arkadaş var .
   
 16. lnra

  lnra Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğeni:
  0
  zaten biraz önce milli eğitim komisyonu milletvekilinin danışmanıyla konuştum.sorunlarımızı biliyorlarmış.bakan öyle istiyormuş dedi.haydi geçmiş olsun.bu kafayla anca bu kadar olur.
   
 17. edaysu

  edaysu Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğeni:
  0
  bu hükümetteki ben istedim oldu ne zaman sona erecek çok merak ediyorum adamlar kendi çalıyor kendi oynuyor diyicemde bunlar kendileri çalıyor bizide parmaklarına dolamış canları istediği gibi oynatıyorlar :verymad: :verymad: :verymad: :verymad:
   
 18. bbbbb

  bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2009
  Mesajlar:
  524
  Beğeni:
  0
  sona ermeyecek bence... "ben istedim oldu" mantığa bak ya......
   
 19. marbled

  marbled Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2009
  Mesajlar:
  245
  Beğeni:
  12
  Hocam daha önce hatırlarsanız ben de böyle bir çağrıda bulunmuştum. Bir iki kişi dışında ilgilenen olmamıştı. Ben istanbuldan katılmıştım, pgm ile görüşmüştük biz de. Dernekle iletişime geçmiştim. Bence tanıdığınız çevrenizden kişilerle iletişime geçin. Orada ne konuşacağınızı iyice konuşun aranızda. Ben başkasına güvenerek yola cıkılmayacagını, pgm ile görüşmeye gideceğim zaman anladım. Problemi olan birsürü kişi, herşey bundan daha önemliymis gibi göstererek gelmiyor. Sıralasam benim de birsürü sorunum vardı ancak gittim. ( Ufak bir çocugum, uzaklık, izin meselesi) Bunlar gelmemek için mana değil. Sonuc olarak bir gün.... Burcu hanım sagolsun bana kendimi yalnız hissettirmedi ve sahip çıktı. Bir de dernek adıyla biryerlere girmek daha kolay ve daha anlamlı oldu.
   
 20. herohamster

  herohamster Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  25 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.923
  Beğeni:
  142
  ankarada olsam katılırıdım :(
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal