BTR minimum ders saati?

Kodla Büyü
okulda formatöre ihtiyaç var diye düşünerek bilişim normu açan lise okul idaresi seçmeli olan dersi hiç seçmezse ve bilişimcinin hiç dersi olmazsa farklı okullardan maas karşılığına kadar ders mi verilmelidir yoksa hiç derse girmeden formatörlükle devam edebilir mi.bi arkadaşta böyle bi durum varmış. ben de merak ediyorum doğrusu

btr.ders.jpg

24 saat ve uzeri gorev verilmemesi nerde yaziyor? Yönetmelikte üst sınır bulamadim

Son düzenleme:
Hocam okulda iki bt öğretmeniyiz 34 saat ders var. Birimiz btr olmak için dilekçe verdik. Diğer hoca bt olup 24 saat ders istiyor ben 10 btr mümkün mü
hocam ayni durumda btr olana 15 ders saati doldurulacak dendi. Kamu yarari gozetiliyormus devlet zarara ugramaz filan dediler mebten. Btr olana 15 i alir en az.

Yayımlanan genelge de btr ye maaş karşılığı verilecek ders başka öğretmene ek ders karşılığı verilemez diyor... Eğer verilirse devlet zarara uğratılmış olur...btr maaş karşılığını doldurmalı kalan dersi diğer öğretmen almali

Merhaba arkadaşlar.
İlçede iki okul var.
Kendi okulumda 14 saat dersim,
diğer okulda ise 8 saat. Ama öğretmeni yok.
Ve bana illa o okulun dersine de girmek zorundasın deniyo.

Bu durumda diğer okulun dersine girmeden btr olabilir miyim.
Teşekkürler...

Evet hocam kendi okulumuzda btr olabilirsiniz.Kesinlikle diğer okulun derslerini kabul etmeyin btr
yönetmeliğinde böyle bir şey olmadığıni söyleyin.

Bartın İl Milli Eğitim de yeni eğitim yılı için her branşta olduğu gibi Bilişim öğretmenlerini de en az 15 saat maaş karşılığı uygulamasına sokup btr olsak bile 15 saati doldurma zorunluluğu getirdi. Bu konuda en büyük belirsizlik zaten ders saatleri konusunda, her dönem yeniden yazılan bir yazı ve olmayan bir yönetmelikle yıllarca ekders yönetmeliğine aykırı işler yaptık, ben ilçe formatörüyken ilçe milli eğitim müdürü aracılığıyla bir okul müdürünü hafiften tehdit ettirip okulundaki öğretmene başka branşlardan ders vermemesini ve btr olmasını sağlamıştım. Halen de çoğu ilde yapılan düzen özellikle küçük okullarda ders saati yetmeyen öğretmenlerin btr ile maaş karşılığını dolduruyor sayılması. Belirsizliğin nedeni görevlendirme yazılarının detaylı olmaması, bir yönetmeliğin bulunmaması. Görevlendirmemiz neye göre yapılıyor, ekderslerimiz ekteki çizelgenin hangi kısmına göre hesaplanıyor tamamen bir belirsizlik. İlk DYK açtırmama durumlarında da benzer iddialar üretilmişti, btrler müdür yardımcısı görevlendirmesindedir diye. BTR olmanın tek avantajını da elinden alacaksa idareciler, artık bu görevi almanın da bir anlamı kalmıyor demektir. Zira para için yapılmayacağını BTR görevini yapan herkes az çok tahmin ediyor olmalı.

çizelge.png

Geri