BTR minimum ders saati?

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar BTR olunca 15 saat maaş karşılığını doldurmak zorundamıyız yoksa 6 saat girmemiz yetiyor mu?

Hocam okuldaki ders yükünü tamamladıktan sonra btr yaparız. Okulda 10 saat dersin varsa 10 saate girersiniz. Sonra btr olursunuz. 20 saatse 20 saate girdikten sonra.

Okulda 2 öğretmenseniz otomatik olarak 30 saatten fazla ders vardır. Bu durumda da maaş karşışığı kadar girmeniz gerekir. Aksi durumlarda devleti zarara uğramış sayılırsınız.

Okulda 21 saat ders vardır. Bunun 6 saatini müdür yardımcısı alır. Sizde 15 saate girersiniz olur.

Ama okulda 21 saat ders vardır ücretliye veremezsiniz.

Yani ders yükünü tamamlayacaksınız. 15 saatin altında dersiniz varsa ona girmeniz yeterlidir.

Diyelim 36 saat ders var iki bt ci var biri btr digeri derse girse kac kac girmeleru gerekiyor ? 6 ya 30 mu ?

Merhaba arkadaşlar. İlçe Halk Eğitimi Merkezinde görev yapıyorum adaylığım geçtiğimiz mayıs ayında kalktı. İlçe küçük olduğu için kurs açma sorunu yaşıyoruz. Bende BT rehber öğretmenliği görevlendirmesine başvuru yapmak istiyorum. Kursum olmadığı için sürekli olarak orada mı görev verirler yoksa 15 saat maaş karşılığında Halk eğitimde alan araştırması ve de kursiyer talepleri için zaman bırakırlar mı ? Bu durumla karşılaşan oldu mu ?

halk eğitimde çalışıp da hiç kursa girmeden haftanın 5 günü bir lisede btr olarak çalışan arkadaşım var . okulda dersin kaç saat ona girersin ( ben 4, 6,8,12) saat derse girdim farklı zamanlarda kalan günlerde btr yaptım lisede 2 kişiyseniz diğeri derslere girer siz btr görevi yaparsınız. devleti zarara uğratma diye ahkam kesenleri ciddiye almayın sonucta derse girmesenizde btr olarak çalışıyosunuz çalışmadığınız bişeyin parasını almıyosunuz devletten. Müdür derse 30 saat derse 15 15 giriceksiniz biriniz btr olcak o müdürün kulağından tutup aynen şöyle söyleyin sizin derse girmeden yaptığınız müdürlük görevi ile benim derse girmeden yaptığım btr görevi aynı şey!

Hocam 15 saat girmek zorundasiniz, hatta bazi ilcelerde abartip 15 saati tamamlatiyorlar bolge icinde sonra btr... Yonetmelikte net bu konuda.

Hem bilmiyorlar hemde konuşuyorlar. Müdürler de en az 2 saat derse girer. Resmi olarak alırlar o ders yükünü. 2 saat derse girmeyen müdürün ekdersi bile 2 saat eksik yatırılır.

arkadaslar benımde bir sorum var eş durumundan bı okula geldım mudurle gorustum 5 leri full hazırlık yapmıs 6 lar da 10 şube 20 saat ders var benden baska bi bilişimci daha var madem 5 lerı hazırlık yapıyon normu yapma yanlısmıyım arkadaslar ee obur ogretmen formator 6 saate giriyor sende 14 gırersın dedi ben bişey anlamadım arklar şimdi nolcak neye göre formatör kriteri 2 kişi olunca bir de norm durumu nasıl olur illa 6 saate girmezlrunlulu yok diye bılıyorum birde hergun bi ders almıs nobetde tutuor sasırdım ben full dersımın oldugu gun alıyordım btr şartı bu degılmı neler oluyor anlamadım sizce ne olur?

arkadaslar benımde bir sorum var eş durumundan bı okula geldım mudurle gorustum 5 leri full hazırlık yapmıs 6 lar da 10 şube 20 saat ders var benden baska bi bilişimci daha var madem 5 lerı hazırlık yapıyon normu yapma yanlısmıyım arkadaslar ee obur ogretmen formator 6 saate giriyor sende 14 gırersın dedi ben bişey anlamadım arklar şimdi nolcak neye göre formatör kriteri 2 kişi olunca bir de norm durumu nasıl olur illa 6 saate girmezlrunlulu yok diye bılıyorum birde hergun bi ders almıs nobetde tutuor sasırdım ben full dersımın oldugu gun alıyordım btr şartı bu degılmı neler oluyor anlamadım sizce ne olur?

hangi ile geldiniz hocam ilden ile değişiyor sanırım uygulamalar...

Hocam bir kişi maaş karşılığını doldurur. Diğeri kalan derslerle btr olur sizin durumda. Hiç sıkıntı olmaz bunda. Sadece norm fazlalığı sıkıntısı var.

Hocam baska okul secenegi var. Norm olarak zaten 1 olmali, ilk norm.guncellemese 1 olur hatta sube kapatilir acarsa norm guncelleme zamanini beklemeden norm degisebiliyor. Maalesef 15 saat olayi var, el altindan aranizda halledecek mudur (genelde bu olur) ya da baska okul

Peki ders saati 15 den az olan arkadaslar. Btr olup ayrica 15 saati dolduran var mi . Ders saatimiz belli sonucta. 8 saat dersi olup btr olan kisi 15 e kadar derse girmek zorunda mi ?

Hocam bazi ilcelerde oldu, 15 saat icin gezdiler, bazi ilceler bakmadilar ders saatine... Kendi okulunda ne kadar ders varsa.ona gir dediler. 2 ogretmen olan okullarda 15 saati girmesini istediler

Hocam bir kişi maaş karşılığını doldurur. Diğeri kalan derslerle btr olur sizin durumda. Hiç sıkıntı olmaz bunda. Sadece norm fazlalığı sıkıntısı var.
peki hocam 10 10 bolunmeZ mı bende rehber ogretmen olmak ıstıyorum ben 15 o 5 gırecek okulda btr o olcak bnde baska okulda olcam ozamn gene ben fazla derse gırmjs olcam

Benim okulumda 30 saat ders var tek öğretmenim 22 saate ben girip kalan 8 saati diğer branşlara dağıtıp Btr olsam sorun olur mu? Çünkü 30 saat derse girince ve tek olunca Btr olmasamda bilgisayar işlerini yapmak durumunda kalabiliyorum. 22 saate girince maaş karşılığınıza doldurmuş oluyorum (15+6) bu yönden de bir problem olmayacağını düşünüyorum.Başka bir okuldada görevlendirilmemiş oluyorum 22 saate girince. Bu durumda olan yada benzer durumda olanlar nasıl yapıyor acaba?

30 saat ders varken niye BTR olmayı düşünüyorsunuz? Dersine girin başka sorumluluk almayın. Yani ben olsam öyle yapardım...

Benim okulumda 30 saat ders var tek öğretmenim 22 saate ben girip kalan 8 saati diğer branşlara dağıtıp Btr olsam sorun olur mu? Çünkü 30 saat derse girince ve tek olunca Btr olmasamda bilgisayar işlerini yapmak durumunda kalabiliyorum. 22 saate girince maaş karşılığınıza doldurmuş oluyorum (15+6) bu yönden de bir problem olmayacağını düşünüyorum.Başka bir okuldada görevlendirilmemiş oluyorum 22 saate girince. Bu durumda olan yada benzer durumda olanlar nasıl yapıyor acaba?
Hocam okulda 20 saat ders vardı geçen sene 4 saati tejtasçıya verdiler ben 16 saate girdin kinse sorun etmedi

Arkadaslar lisede 4 saat dersim ayni zamanda btr gorevim var. 4 saat normda sorun olustur mu? En az 15 saat derse girmen gerek diye yazanlar var kafam karisti simdi

Hocam okulda 20 saat ders vardı geçen sene 4 saati tejtasçıya verdiler ben 16 saate girdin kinse sorun etmedi
Teşekkürler.Ben işin yasal dayanağını tam manasıyla öğrenmekte fayda olacağını düşünüyorum. İstanbul ilinde 20 saatin altında olunca bildiğim kadarıyla başka okula görevlendiriliyorsunuz.

Arkadaşlar son fpbtr yazısını okursanız zaten herşey anlatılıyor. Bazı arkadaşların lehine yapılan yanlışlıkları doğruymuş gibi arkadaşlara anlatmak insanları yanlışa götürür. Öncelikle biz öğretmeniz ve ona göre derse gireriz. Ders saatini tamamlamayan ya da aynı okulda birden fazla bt öğretmeni varsa o zaman fpbtr görevini yürütürüz. Mantığı kurarken böyle yapın.

Bende fpbtr olmak istiyorum diyen arkadaşım 2 kişide btr olmak istiyorsa ders saatleri eşit bölünür.

Geçen sene 20 saat dersi olup 4 saati başka öğretmene veren arkadaşım yanlış yapmışsınız. Görevlendir esaslarında açıkca anlatmış 20 saat ders varsa önce bunu tamamlar sonra btr görevini yürütürsünüz. Sıkıntı olmamış olması doğru olduğu anlamına gelmez. Belki hiçbir zaman sıkıntı olmayacak. Çünkü bizi alakadar eden bir durumda bile bizim tam olarak bilgimiz yokken diğer kişiler nerden bilecek. Ama bu uygulama yanlış.

Son düzenleme:
Arkadaslar lisede 4 saat dersim ayni zamanda btr gorevim var. 4 saat normda sorun olustur mu? En az 15 saat derse girmen gerek diye yazanlar var kafam karisti simdi
Hocam normalde 4 saate norm açılmaz. Norm yönetmeliğinde biraz değişiktir. Çünkü hem okul normu hemde bölge normu vardır. Ama normalde 4 saate norm olmaz. Bölge normu kurtarırsa ancak o şekilde norm fazlası olmazsınız. Mümkünse 15 saat ders girdiğin idareye. Ders saati neyse ondan fazla girmeyiz derlerse ders saatinizi en az 6 saat yaptırın

Te
Hocam normalde 4 saate norm açılmaz. Norm yönetmeliğinde biraz değişiktir. Çünkü hem okul normu hemde bölge normu vardır. Ama normalde 4 saate norm olmaz. Bölge normu kurtarırsa ancak o şekilde norm fazlası olmazsınız. Mümkünse 15 saat ders girdiğin idareye. Ders saati neyse ondan fazla girmeyiz derlerse ders saatinizi en az 6 saat yaptırın
Tesekkur ederim hocam

Artık bulunduğunuz okul değil bölge dikkate alınıyor. Maaş karşılığı dolana kadar bölgedeki okullardan ders veriliyor, daha sonra geri kalan saatler için FBTR veriliyor

Geri