btr ekim ek ders

Kodla Büyü

user67

Site Gezgini
arkadaşlar bu ay toplam kaç saat ek ders ücreti alacağız ? benim bu ay için 64 saat ek ders gözüküyor. sizde de öylemi

64 saat olması lazım

1 ekm haftasında pazartesi yok -4

31 ekim haftasında cuma yok -4

tam 4 hafta olsa 72 saat yapar -8 = 64

Hocam toplam 5 haftadan 1 haftası yok ama yani 4-3-4-3-4 şeklinde yazılan ekders hesabından 82 saat eder. Ama saatlik ücreti bilmiyorum 8,5 veya 8,7 olabilir sanırım.

Düzeltiyorum 1 hafta Kurban bayramı tatilini unutmuştum. İnsan geçmiş tatilleri ne çabuk unutuyor değil mi? Hemencecik geçiveriyor. :mrgreen:

Değerli arkadaşlar, Eskişehir ilinde ekim ayı için bir hafta kurban bayramı tatiline, son hafta da kasım ayına aktarılmak üzere 3 haftalık ekders hesaplaması yapıldı. O da 18*3=54 saat üzerinden bu ay ekders alınacaktır

68 olması gerekiyor kurban bayramı arife günü yarım gün ve yarım günlüğk tatillerde ekders kesilmez müdür ve müdür yardımcıları alıyor btr lerde almalı ekders yönetmeliği 16. madde uyarınca.bizde maaş karşılığı diye bir kavram yok.

vex_alex' Alıntı:
Değerli arkadaşlar, Eskişehir ilinde ekim ayı için bir hafta kurban bayramı tatiline, son hafta da kasım ayına aktarılmak üzere 3 haftalık ekders hesaplaması yapıldı. O da 18*3=54 saat üzerinden bu ay ekders alınacaktır
DOĞRU CEVAP BU..

64 saat hocam btr lerın ek dersı mudur yardımcıları gıbı gunluk hesaplanır yanı gelecek aya aktarıldı dıye bır sey yok 1 kasım cuma 4 saat alamayız bır haftada bayram tatılı ve 30 eylul pzrtsı yıde gecen aydan aldık yanı 64 saat normal sartlarda

her il kafasıa gore takılıyor:D

30 eylü den itibaren ekim 5 hafta. yarım günlerde kesilmez... kurban bayramında kesilecek. 289 29 ekimdede kesilmez.

buna gore 72 saat.

bazı iller 30 eylülü onceden odemiş..

64 saat gözüküyor.
Eski sistemde idari tatil olduğu için +4 (arefe günü) ile 68 saat olurdu...
Yeni sistemi hâla çözemedik. İdareye sordum "mem tamam desin gelecek aya ekleriz" dedi ama mem de de bilen yok.. Ben de emin değilim..

ilk hafta pazartesi 4 saat eksiltirsek 14 saat
ikinci hafta 18 saat
üçüncü hafta tatil
dördüncü hafta tam 18 saat
beşinci hafta cuma eksi 14 saat
toplam 64 saat

Nasıl farklı sonuçlar çıkıyor anlamadım yada benim bilmediğimmi var

bilisimci_009' Alıntı:
ilk hafta pazartesi 4 saat eksiltirsek 14 saat
ikinci hafta 18 saat
üçüncü hafta tatil
dördüncü hafta tam 18 saat
beşinci hafta cuma eksi 14 saat
toplam 64 saat

Nasıl farklı sonuçlar çıkıyor anlamadım yada benim bilmediğimmi var
Bende de 64 saat ekders var ve doğru hesaplamanın aynen senin dediğin gibi olması lazım hocam. yönetmeliğe göre milli bayramlarda ekders kesintisi yapılmaz ve bu hesaba göre toplam 64 saat ek ders alırız. Kimileri 14 Ekim Pazartesi günü(bayram arefesi) 4 saat ekders daha alıp 68 saat alacağımızı söylemiş ama bakanlık arefe gününü de tatil ettiği için almıyor olmamız gerekir diye düşünüyorum.

askadaslar btr nin başladığı tarihten itibaren değilmi. sizler 1 ekimde mi başladınız btr görevine. benim yazım 9 ekimde geldi. o haftadan itibaren hesaplandı. basladıgım hafta ıse 9u carsamba 4+3+4 aldım. ekım ılk hafta normal ders saatım hesaplandı. bendemı bı yanlışlık var.

madur' Alıntı:
askadaslar btr nin başladığı tarihten itibaren değilmi. sizler 1 ekimde mi başladınız btr görevine. benim yazım 9 ekimde geldi. o haftadan itibaren hesaplandı. basladıgım hafta ıse 9u carsamba 4+3+4 aldım. ekım ılk hafta normal ders saatım hesaplandı. bendemı bı yanlışlık var.
Hocam seninki normal. Biz eylül ayında BTR'ye başlayanlar olarak tartışıyoruz :)

murti1404' Alıntı:
68 olması gerekiyor kurban bayramı arife günü yarım gün ve yarım günlüğk tatillerde ekders kesilmez müdür ve müdür yardımcıları alıyor btr lerde almalı ekders yönetmeliği 16. madde uyarınca.bizde maaş karşılığı diye bir kavram yok.

okula yarım günlüğüne gelmiş iseniz alırsınız, gelmeyenler alamazlar!

yasarsahbaz' Alıntı:
madur' Alıntı:
Hocam seninki normal. Biz eylül ayında BTR'ye başlayanlar olarak tartışıyoruz :)

ben herkes ekımde basladı dıye bılıyordum hocam. tsk ederım.

Muzilla' Alıntı:
murti1404' Alıntı:

Hocam yarım gün gelirsen alısın diye bir şey yok biz idareci değiliz o sadece idarecilere öyle

bilisimci_009' Alıntı:
Muzilla' Alıntı:
murti1404' Alıntı:

Hocam yarım gün gelirsen alısın diye bir şey yok biz idareci değiliz o sadece idarecilere öyle

hocam yanılıyorsunuz, yönetmelik rehber öğretmen okula gelmiş ise yarım gün ücretlendirilir diyor, bizlerde rehber öğretmen olduğumuza göre...

Muzilla' Alıntı:
hocam yanılıyorsunuz, yönetmelik rehber öğretmen okula gelmiş ise yarım gün ücretlendirilir diyor, bizlerde rehber öğretmen olduğumuza göre...
Hocam benim bildiğim yeni yönetmelik tam tersi artık öğrenci ve öğretmenler okulda yoksa sizde yoksunuz diyor.Yani idare idari işler için yarım gün çalışıyor.okulda öğrenciler ve öğretmenler olmadığı için bizede tatil oluyor diye biliyorum.
Ama belki sizin söylediğiniz doğru olabilir

Geri