BTR Öğretmenlerinin DYK Müracaatı SONUÇLANDI

Kodla Büyü
Re: BTR Öğretmenlerinin DYK İlgili Müraacatları ve Sonuçları

Bu nasıl işdir böyle, benim BTR görevim ders programında saat saat belirli. O zamanların dışında görevim yok, kursumu vs. yapabilmem lazım. Diğer türlü art niyet akla geliyor. Aynı mantıkla düşündüğünüz zaman BTR öğretmenine sınav görevi de verilmez, hiçbirşey verilmez, belletmenlik dahi verilmez.
BTR öğretmenlerinin çalışma koşulları ve görevi dikkate alınmadan eksik yazılan yönetmeliklerin sonucu oluşan keyfiyetten kaynaklanıyor.

Aynen daha önce olduğu gibi, daha öncede bir takım sıkıntılardan dolayı öğretmenler formatörlük istemeyince sıkıntıya girmişlerdi. Şartları biraz düzelttiler derken, şimdide başka sıkıntılar çıkarıyorlar. Bu durumda BT öğretmenleri BTR görevlendirmesi istemiyecekler. Şahsen durum eğer böyle olursa ben dersime girer, kursumu yaparım BTR istifamı veririm. Seneye de istemem.

Bu sefer ilerde yeni bir yazıyla bu durumu ortadan kaldırırlar da ne gereği var bu eziyete.

Bu işin çözümü okullara zorunlu KODLAMA dersi konup BT öğretmenlerin asli görevlerini yapmalarıdır. Yoksa Muhterem Hanım emekli olana kadar uğraşırsınız :)

ebfo45' Alıntı:
Bu işin çözümü okullara zorunlu KODLAMA dersi konup BT öğretmenlerin asli görevlerini yapmalarıdır. Yoksa Muhterem Hanım emekli olana kadar uğraşırsınız :)
Muhterem Hanım Değil Günay Hanım(Mali Haklar Şubesi Sorumlusu) Yazıyla ilgilenen.

arkadaşlar bizim memleketimizde zaten üst makamdakilerin görevi hem üzüm yemek hem de üzüm yerken bağcıyı dövmek onun için tepki olarak btr formatörlüğünü kabul etmeyeceksin görecekler o zaman fatih projesini akıllı tahtayı...

ARKADAŞLAR AZ ÖNCE SİVASTAN BİLGİ ALDIM. SİVAS İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI YEĞİTEK DAİRE BAŞKANI YUNUS YAĞMUR İLE GÖRÜŞMÜŞ. İNSAN KAYNAKLARI BİR TÜRLÜ RAZI OLMAMIŞ. YA FORMATÖR OLSUNLAR YADA DERSE GİRİP KURS AÇSINLAR DEMİŞ. YUNUS BEYDE BU DOĞRULTUDA KURS AÇAMAYACAĞIMIZI BELİRTMİŞ.
BUNLARI YILDIRMAK İÇİN TÜRKİYE GENELİNDE BTR GÖREVİNDEN İSTİFA EDİP HAKKIMIZ BÖYLE ARAMAKTAN BAŞKA ÇARE KALMADI. YADA DAVA AÇTIRACAĞIZ SENDİKALAR ARACILIĞI İLE.

btr olup okulda 10 saat dersimiz varken 6 saat kurs açınca önce maaş karşılığı doldurulması gerek deniyor. Bu konuda varmı bir yorum?

arkadaşlar bende yeğitek i aradım insan kaynaklarının verdiği karar üzerine görüş belirtemiyoruz dedi. onlar ne derse o olur dedi. sendikaya söyledim genel merkeze iletecekler.

murat_erg' Alıntı:
Simdi tekrar gorustum btr calisma sartlari bellidir ders saati kavrami yktur biz yaziyi yazdik bir kac gune cevaplicaklar ve olumlu olacaktir baskanin mustesarin hepsinin haberi var olay ust yonetimde ve olumlu sonuc cikacak dedi bu kadar bakacaz gorcez
hocam hangi kurumu, nereyi aradınız. Açıklayabilir misiniz?

yeğitek e görüş soran arkadaş burda heralde. İsteyen kursunu sorunsuz veriyorken sen ne sorunla karşılaştın hocam soru sordun

keyloger' Alıntı:
btr olup okulda 10 saat dersimiz varken 6 saat kurs açınca önce maaş karşılığı doldurulması gerek deniyor. Bu konuda varmı bir yorum?

Arkadaşım, görevlendirme yazısı bu konuda net. Derse girdiğin saatler düşülecek, geri kalan BTR görevlendirmesi olarak yazılacak. O saatlerde dersin yok amam görevin var ve haftada 18 saat ekdersini alıyorsun.

Örneğin idareciler, 6 saat derse giriyorlar geri kalanı idari görev, DYK girerlerse de ayrıca ödeniyor.

Bimer'e bu konuda yazalım, gerekirse BTR den vazgeçeceğimizi belirtelim. Bu iş topluca bir vizyonumuz olmadıkça olmaz.

Ders saati fazla olanlar istifa etsin ozaman başka cozum kalmadi

exelsior' Alıntı:
Bimer'e bu konuda yazalım, gerekirse BTR den vazgeçeceğimizi belirtelim. Bu iş topluca bir vizyonumuz olmadıkça olmaz.
Hocam yazıdğın yazıyı bimer nereye havale ediyor biliyormusun? Ben sana söylim; tekrardan bu görüş yazısını yazan kişiye yönlendiriyor. Ben defalarca gönderdim, gelen cevap yazdıkları resmi yazı. Senin yazdıklarını okumujyorlar bile.

m_esen' Alıntı:
arkadaşlar bende yeğitek i aradım insan kaynaklarının verdiği karar üzerine görüş belirtemiyoruz dedi. onlar ne derse o olur dedi. sendikaya söyledim genel merkeze iletecekler.

dijireis79' Alıntı:
ARKADAŞLAR AZ ÖNCE SİVASTAN BİLGİ ALDIM. SİVAS İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI YEĞİTEK DAİRE BAŞKANI YUNUS YAĞMUR İLE GÖRÜŞMÜŞ. İNSAN KAYNAKLARI BİR TÜRLÜ RAZI OLMAMIŞ. YA FORMATÖR OLSUNLAR YADA DERSE GİRİP KURS AÇSINLAR DEMİŞ. YUNUS BEYDE BU DOĞRULTUDA KURS AÇAMAYACAĞIMIZI BELİRTMİŞ.
BUNLARI YILDIRMAK İÇİN TÜRKİYE GENELİNDE BTR GÖREVİNDEN İSTİFA EDİP HAKKIMIZ BÖYLE ARAMAKTAN BAŞKA ÇARE KALMADI. YADA DAVA AÇTIRACAĞIZ SENDİKALAR ARACILIĞI İLE.
DYK konusundaki en son gelismeler bu şekilldeyse bu iş bir yere varamayacak. Bir dahada ben btr nin yanina yaklaşmam.

ILker hocam bi daha bende yanasmam da bu donem hakkimizi yediler vallahi

Egitim birimiyle gorustum kendisi bizzat yaziyi yazdigini soledi siz kimle gorusuysn bilmiyrm ama bizzat bu isle ilgilenen kisiyle gorustum kadinin dedigi ssdece siz degil bir cok kisi madur dedi

Daha 3 saat önce aradım düzeltmek için ugrasiyoruz denildi, nasıl iş bizi mi geçiştiriyorlar

Eğer öyleyse btr den istifa ederim hiç sorun değil.

Arkadaşlar sendikalar harekete geçirilmeli ve yoğun katılımlı bi tweet etkinliği yapmalıyız

m_esen' Alıntı:
Arkadaşlar sendikalar harekete geçirilmeli ve yoğun katılımlı bi tweet etkinliği yapmalıyız
Bizden hicbir cacık olmaz hocam

Eger bole olursa yemin ediyrm fatih cop olur kimse istemez

Net birsey olsada istifamizi versek btr den, 2 haftada kabul olur sonrada kursu acardik her kafadan bir ses cikmaya basladi

Gelen görevlendirme yazısında da yazdığı gibi;
"...ilgi (b) MEB Yönetici ve Öğretmen Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararının 16. maddesi gereğince ek ders ücretlerinin kadrolarının bulunduğu okul/kurum tarafından ödenmesi..."
şeklinde görev onaylarımız gelmiştir.

İlgili madde de şunu der (Bizi bağladığını düşündükleri kısmı);
"...Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez..."

Sonuç olarak DYK asli bir görev değildir. İsteyen Öğretmen başvurur isteyen başvurmaz. Velevki zaten ders saatleri dışında yapılır. Bunu anlamayan zihniyet yüzünden bunca emekleri olan Bilişim Öğretmenlerinin psikolojisini alt üst etmişlerdir (Biri de ben)..
Çok sayıda görüş soran olduğu için sadece nihayi sonucu bekliyorum bende sizler gibi arkadaşlar.

Bende BTR yim hafta sonu sene başından beri 8 saat kursum var şu ana kadar bir sorun yaşamadım.
Farklı illerde farklı uygulama yapılıyor sanırım...

Beklemek lazım ama yeğitek i boş bırakmadan aramaya devam

Ayrica sole bir konuda var biz btr yi haklarimizi yegiteke gore istedik ve bu hak kaybimiz olursa bir nevi yegitek hatali mi olmus olcak inslh bole birsey yktur kaldiki savunmalarida cok sacma bir konu insan kaynaklarinin velhasil eger allah korusun bole birsey olursa yegiteke dava acilabilir hak kaybi yuzunden

Türk Eğitim Sen genel merkezi ilgili bölüme yazı yazdı. Fbtr mesai saati dışında acılan dyk kurslarının kapatılmaması ve ücretlerinin ödenmesi icin

Biri arıyor olumlu biri arıyor olumsuz cevap mı alıyor anlamadım..okulunda sıkıntı yaşamışın hocam görevlendirmeni,görev tanımını koysaydın önlerine..bulandıkça bulandı..Bursa da yarın toplantı olacak bakacağız diyor..yarın belli olsun istifa edeceğiz..herkese hayırlısı..

peki sınav görevi vs. nolacak onlara da müracat edemeyecek miyiz?

Geri