BTR Öğretmenlerinin DYK Müracaatı SONUÇLANDI

Kodla Büyü
Re: BTR Öğretmenlerinin DYK İlgili Müraacatları ve Sonuçları

Ankara il memde kurslarla kim ilgeniyor acaba bilgisi olan var mı ? Ona ulaşsak ilçe kapattı bile benim kursu

okula verdiğim dilekçe,

okulda üst yazı ile ilçeye yollayacak, kapanmasını okulda istemiyor,kurs kapatmayacağım yapmaya devam parayı geriye dönük bi şekilde alırım

Ekli dosyalar

• dilekçemusti.png
    dilekçemusti.png
    44.4 KB · Görüntüleme: 693

Müdür yardımcıları şimdi kendilerine nöbet ücreti onayı aldılar. Bunlarda 16/2 göre ek dersi almıyorlar mı. o zaman nasıl nöbet ücreti ödüyorlar bunlara.

Aydın İline verilen 28892082-869-E.576183 sayılı görüş yazısında belirtilen “ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. “ cevabı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının FP-BTR öğretmenlerinin asli görevi değildir. Ayrıca 28.09.2012 tarihli B.08.0.YET.0.10.04.00-903-99 sayılı yazıda geçen 8. Maddede “ BT rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak “ ve yenilenen Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi konulu 30706984-90399-E.13507730 sayılı yeni görev yazısında geçen 10. Maddede “Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir. “ şeklinde belirtilmiştir. FP- BTR görevlendirme yazında DYK’ ların resmi görevimiz olmadığı gibi eğitim-öğretim saatleri dışında da görev alabilmemizde bir sakınca olmadığı açıkça belirtilmiştir.
Bu sebeple Aydın İline verilen görüş yazısının acilen düzeltilmesi gerektiği ve mağdur edilen FP-BTR öğretmenlerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla kapatılan kurslarının tekrar açılması ve kurslarının kapatılması söylenen FP-BTR öğretmenlerinin de kurslarına devam etmesi sağlanmalıdır.

şöyle bir taslak hazırladım bunu sendika yoluyla göndericez. sayılı yazılarıda ek olarak eklicem . sizce eklenmesi gereken veya düzeltilmesi gereken şeyler var mı??

aydın ilinin yazdığı yazı elinde pdf olarak olan var mı ?

astalavista23' Alıntı:
Müdür yardımcıları şimdi kendilerine nöbet ücreti onayı aldılar. Bunlarda 16/2 göre ek dersi almıyorlar mı. o zaman nasıl nöbet ücreti ödüyorlar bunlara.
md. yardımcıları alıyorlar hocam. md. ve md. başyardımcıları alamıyor. bazı sitelerde bizim de alacağımıza ilişkin haberler var. anasınıfı öğretmenleri, rehber öğretmenler, özel eğitim öğretmenleri ve BTR'lerin de nöbet tutmayıp nöbet ücreti alabileceği söyleniyor. bu saydıklarım zaten akşama kadar okulda bulunduklarından doğal nöbetçi gibi bişey oluyor heralde.

ercinc98' Alıntı:
Arkadaşlar belki alakasız gelebilir. Ancak EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR'da madde 16 (2)'de,

"...Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez."

diyor. Yani BTR göreviniz bir başka okulda ve Destekleme kursunuz başka bir okulda (mesela kadronuzun olduğu) ise o zaman Kurs açabilir ve ücretini de alırsınız. BTR görevlendirmeniz ve kursunuz aynı okulda ise alamayız.

Buna dayanarak yıllarca Halk Eğitim'den ücret aldık. ¿

sayın hocam öncelikle teşekkür ederim..

bu verdiginiz bilgi doğrultusun da kurumuma dilekçe verdim bu gün... hafta sonuna kalmadan cevap verir diye umuyorum milli eğitim..

hasemrah' Alıntı:
Arkadaşlar, Ankara Çankaya ilçesinde BTR olarak görev yapıyorum. Ben bizzat yüzyüze Ankara İL MEM deki koordinatör arkadaşlarla görüştüm. Konudan haberdar olduklarını ve ilgilendiklerini söylediler. Yardımcı oldular. Onlarda ayrıca YEĞİTEK'den görüş yazısı istediklerini, ilgili bakanlık yazısının içeriğini yanlış olduğunu ve YEĞİTEK'le konuyu çözeceklerini ilettiler. YEĞİTEK tarafından da konunun ele alındığı söylendi. İçinizi ferah tutun. Kurslarını kapatmayın ve devam edin.

Sorunun çözüleceğini bizzat Ankara İl MEM ağzından aldım. Ye'se düşmeyin. Bu yanlış mutlaka düzelecektir.

Kurslara devam.. Taviz veren kaybeder. İki satır mevzuatı okuyup anlamaktan yoksun tüm idarecilere inat.

xsavis' Alıntı:
hasemrah' Alıntı:
Arkadaşlar, Ankara Çankaya ilçesinde BTR olarak görev yapıyorum. Ben bizzat yüzyüze Ankara İL MEM deki koordinatör arkadaşlarla görüştüm. Konudan haberdar olduklarını ve ilgilendiklerini söylediler. Yardımcı oldular. Onlarda ayrıca YEĞİTEK'den görüş yazısı istediklerini, ilgili bakanlık yazısının içeriğini yanlış olduğunu ve YEĞİTEK'le konuyu çözeceklerini ilettiler. YEĞİTEK tarafından da konunun ele alındığı söylendi. İçinizi ferah tutun. Kurslarını kapatmayın ve devam edin.

Sorunun çözüleceğini bizzat Ankara İl MEM ağzından aldım. Ye'se düşmeyin. Bu yanlış mutlaka düzelecektir.

Kurslara devam.. Taviz veren kaybeder. İki satır mevzuatı okuyup anlamaktan yoksun tüm idarecilere inat.
devam ediyoruz hocam da bir gelişme olması lazım yoksa boş boş gir çık yaparız kursa, parasınıda geçtim derste konstre olamıyorum

Arkadaşlar twitter etkinliği yapılacakmış sali günü 21.00 civari detayları ana sayfaya eklerim.

Twitter etkinliğine katılımınızı bekleriz. Saat netleşti mi acaba ?

bence facede ki grub ile bağlantıya geçelim, atama bekleyen arkadaşlar için bazı etkinliklere şahsım olarak bende katıldım,şimdi de bizim yardıma ihtiyacımız var

aydın mem e verdiğim yazı

Ekli dosyalar

• mustafa çerçi antetli yazı (893 x 1304).jpg
    mustafa çerçi antetli yazı (893 x 1304).jpg
    374.3 KB · Görüntüleme: 580

arkadaşlar kurslarınızı neden kapatıyorsunuz anlamadım kaldı ki ilçede kapatacak olsa diyeceksiniz ki size gelen yazıda kurslar btr lerin asli görevi diyor asli görevim olan bir kursu kapatamazsınız ders kursa devam edersiniz bu iş çözülünce de geriye dönük ücretinizi alırsınız.

xxltc' Alıntı:
arkadaşlar kurslarınızı neden kapatıyorsunuz anlamadım kaldı ki ilçede kapatacak olsa diyeceksiniz ki size gelen yazıda kurslar btr lerin asli görevi diyor asli görevim olan bir kursu kapatamazsınız ders kursa devam edersiniz bu iş çözülünce de geriye dönük ücretinizi alırsınız.
+1 :)

fatihinfedaisi' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
+1 :)
:+1:

KOCASİNAN ……………………………….. MÜDÜRLÜĞÜNE
KAYSERİ

Okulunuzda Fatih Projesi BT Rehber Öğretmeni olarak, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan hafta sonu kurslarında da …………….. olarak görev yapmaktayım.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı yazısının 11. Maddesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilebilecektir.” ibaresi yer almaktadır.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 22.02.2016 tarih ve 34984785-135-E.1985741 sayılı yazısında “Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez” ibaresi yer almaktadır. Okulunuzda yürütmüş olduğum hafta sonu kurslarını BT Rehber Öğretmenliği görev saatlerimin dışında yapmaktayım ve bunun asli bir görev olmadığını düşünmekteyim.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgili yazısında bahsi geçen “asli görev”den kastın ne olduğunun ve bu görevin neleri kapsadığının tarafıma bildirilmesini saygılarımla arz ederim.

23.02.2016
………………

Adres: ………………… Lisesi
Kocasinan/ KAYSERİ
Tel: ………………..

Arkadaşlar Büyükçekmece MEM in yazısının orjinali veya biraz daha düzenlisi elinde olan var mı?

btr38' Alıntı:
KOCASİNAN ……………………………….. MÜDÜRLÜĞÜNE
KAYSERİ

Okulunuzda Fatih Projesi BT Rehber Öğretmeni olarak, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan hafta sonu kurslarında da …………….. olarak görev yapmaktayım.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı yazısının 11. Maddesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilebilecektir.” ibaresi yer almaktadır.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 22.02.2016 tarih ve 34984785-135-E.1985741 sayılı yazısında “Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez” ibaresi yer almaktadır. Okulunuzda yürütmüş olduğum hafta sonu kurslarını BT Rehber Öğretmenliği görev saatlerimin dışında yapmaktayım ve bunun asli bir görev olmadığını düşünmekteyim.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgili yazısında bahsi geçen “asli görev”den kastın ne olduğunun ve bu görevin neleri kapsadığının tarafıma bildirilmesini saygılarımla arz ederim.

23.02.2016
………………

Adres: ………………… Lisesi
Kocasinan/ KAYSERİ
Tel: ………………..

HOCAM ORAYA 10. MADDE Yİ EKLESEYDİN ÇALIŞMA SÜRESİ HAKKINDA

Türk Eğitim Sen Dilekçesi

Ekli dosyalar

• Türk Eğitim Sen Dilekçe.jpg
    Türk Eğitim Sen Dilekçe.jpg
    144.2 KB · Görüntüleme: 442

Ben Bekir SİNOPLUOĞLU bu konuyu hergün okuyorum bazı arkadaşlar birçok yanlış şey söylüyorlar 2 saat boyunca sorularınız varsa cevaplayabilirim.
En başta şunu söyleyeyim o yazıyı muhreterm hanım yazmadı. şefi günay ÇINAR hanım yazdı. yazı çıkmadan kendi cep telefonundan beni aradı.
16/2 maddesine göre görevlendirildiysen tüm öğretmenlik vasıflarını yitirirsin. ne derse girebilirsin ne kurs açabilirsin nede nöbet tutabilirsin öğretmenin yaptığı hiç bir işi yapamazsın diyor kendisi. YEĞİTEK in yazısı var ona göre görevlendiriliyoruz dediğimde YEĞİTEK yanlış yapmış diyor. yani İKGM ek ders yönetmeliğine bakıyor eğer görevlendirme 16/2 ise 18 saatten başka bir şey yok diyor ve kendini haklı görüyor. YEĞİTEK 16/2 görevlendirdiğinide FP-BTR Görevlendirme yazısında yazmış.

peki müdür yardımcıları hangi maddeye göre görevlendiriliyorlar?

işler iyiden karıştı derslere de girmesinler diyormuş baksanıza

hocam 7 gün 24 saat kurs vermek asli görevimiz mi bizim tek anlamadığım nokta bu

ek ders yönetmeliğinde BTR geçmiyor ama Müdür Müdür Yardımcılığı Maddeleri geçiyor ordan bir çıkış yolu buluyorlar

16/2 görevlendirildiysen artık AMELESİN öğretmen değilsin yani asli görevin öğretmenlik için ücret alamazsın

yeğitek nöbet ücreti belletmenlik alabilir diyor bu görevleri ameleler mi yapıyormuş ki

tomreader2010' Alıntı:
yeğitek nöbet ücreti belletmenlik alabilir diyor bu görevleri ameleler mi yapıyormuş ki
İKGM diyorki YEĞİTEK yanlış yazı çıkarmış 16/2 görevlendirilen kişi asli görevi için(Öğretmenlik için) ücret alamaz diyor

yanlış yazıyı yeğitek çıkardıysa o zaman yeğitek görevlendirmeleri iptal edip tekrar başvuru alması lazım değil mi hocam

tomreader2010' Alıntı:
yanlış yazıyı yeğitek çıkardıysa o zaman yeğitek görevlendirmeleri iptal edip tekrar başvuru alması lazım değil mi hocam
ya ek ders yönetmeliği değişecek
ya norm kadro açılacak
yada YEĞİTEK başka bir maddeye göre yeniden görevlendirecek

Geri