BT Rehberlik Pazarlığımız Olumsuz Sonuçlandı

Kodla Büyü

nosTRa

Süper Üye
Süper Üye
Bugün tayinim çıkan okula giderek 2. Dönem BT rehberliği konusunda okul yönetimi ile görüştüm. İlişik kesmeler daha yapılmadığından sadece BT rehberliği için görüştük. Sabah 8 de okulda olabileceğimi ama saat 14:00 çıkmak istediğimi söyledim. Onlarda dersler bitene kadar kalmam gerektiğini böyle bir talep için birşey diyemeyeceklerini belirttiler. Bende o zaman görev talep etmeyeceğimi söyledim. 14 Saat ders var okulda. o zaman yine okulun işlerine yardım edersin dediler, ben de net bir şekilde hiçbir şeye karışmayacağımı söyledim. Sadece görevim ne ise o. Bu tür bir başlangıcın olumsuz olduğunu söylediler ben de hak verdim. Her iki taraf içinde olumsuz oldu. Okuldan ayrıldım. Müzakere masasına oturmuş gibi hissettim ya da pazarlık masasına. Halbuki okul için çok faydalı olacağımı düşünüyordum. Yapmayı planladığım yada başka okullar için hazırlamış olduğum projeleri bir kenara koydum. Bu gidişle sürekli zıtlaşma yaşayacağız gibi görünüyor.

Okul yönetiminin bir kabahati yok tabi bu durumda zira bu yazıları onlar çıkartmıyorlar... Bakalım 2. tur görüşme olacak mı?

hocam pazarlıgını 30 saat üzerinden yap. nasıl desem 8 de gelir 2 de giderim yerine pazartesi tam gün salı yarım çarsamba öğleden sonra gel :)
o şekilde pazarlık yap 30 saat üzerinden taviz verme hocam sonra önüne gecemiyorsun

Valla ben pazarlığı yaptım ama yazıda ne ise o başka türlü olmaz dediler. Bende her öğretmen gibi derse girip çıkmayı hatta başka bir okulda da ders bulup derse girmeyi düşünüyorum.

Okulun işlerine yardım edersin'miş.. Bir de sanki görevimiz bu da yapmıyormuşuz gibi bir tavır takınılır ya.. :verymad:

hocam çok hızlı girmişsin olaya böyle olmak lazım umarım bir adım siz bir adımda onlar gelir anlaşırsınız :)

Okuldaki eğitim kaçta bitiyorsa ancak o zaman çıkabilirmişiz.

30 saat şeklinde bir tablo mümkün görünmüyor maalesef.

Hocam, belki okul idaresine btr olursan çıkış saatleri için olan tavrına birşey diyemem. Ama bize yardım edeceksin ozaman tavırlarına kendi adıma çok sinir oldum. Ne demek ya hangi branş yardım ediyormus bizim dışımızdan. Demekki zamanında bizim branşların yardım severliği ile başlayan işler zamanla bizim görevimizmiş gibi bize döndü. Böyle seymi olur. Bence yavaş yavaş okul idaresinden arkdaşlar ellerini çekseler iyi olur. :verymad:

sonunda kadar git bence. sen taviz vereceksen, onlar da versin. ya da nasıl yapacaklar yapsınlar işleri. Bazen kötü başlamak daha iyi oluyor, bişeyler yaptığında değerini anlıyorlar. her işe hoplasan nezaketen yaptığın işler de sırtına yük oluyor. Dersine gir çık, bişey arızalanırsa bile dokunma, idareye bildir, ne yapacaklarsa yapsınlar.

LEFKE' Alıntı:
baştan konuşmakta fayda var

Bende baştan konuşmayı uygun gördüm ama onlara ters geldi. Sen görev almak için şartlarını söylüyorsun gibi oldu dediler. Bende evet dedim. Bende şimdi konuşmazsam her gün saat 14:00 gibi geçip izin almak bahane bulmak durumunda kalacağımı söyledim. Bunun hiç işime gelmediğini belirttim. Onlarda gel başla işin olursa gidersin ama hergün çıkmak olmaz deyince zaten çıkmaza girdi. 14:00 candır halbuki ders zaten 15:30 da bitiyor.

Bence akıllı olup milletin kahrını çekeceğine deli ol onlar senin kahrını çeksin.

Her meslek grubunda koyun gibi davranmayan, kafasına göre davranan veya amirlere geri vites yapmayan insanların %90 ı RAHAT.

İsteyenle iddaya girebilirim.

Saygılar

hocam bence biraz erken davranmışsınız, idarecilerin btr yi nasıl gördükleri malum, başladıktan sonra tanışır kaynasır bir orta yol bulurdunuz :)

kafkas' Alıntı:
Bence akıllı olup milletin kahrını çekeceğine deli ol onlar senin kahrını çeksin.

Her meslek grubunda koyun gibi davranmayan, kafasına göre davranan veya amirlere geri vites yapmayan insanların %90 ı RAHAT.

İsteyenle iddaya girebilirim.

Saygılar
Görüyorum ve arttırıyorum. ;)

valla hocam işin kötüsü şu olabilir ders programını hep 14:00 dan sonra koyabilirler birde nöbetin olacak ogün zaten 14 de çıkamayacaksın.inşallah hayırlısı olur senin için

müzakere dediğin karşılıklı vermekle olur hocam. sen hiçbirşey vermeden almaya kalkmışsın.

trueandfalse' Alıntı:
valla hocam işin kötüsü şu olabilir ders programını hep 14:00 dan sonra koyabilirler birde nöbetin olacak ogün zaten 14 de çıkamayacaksın.inşallah hayırlısı olur senin için

Zaten beni de endişelendiren tek konu bu. İşler o noktaya gelirse okul yönetimi ile tüm ilişkim selamım bile biter. Sürekli stres moduna gireriz.

Beni yanlış anlamayın lütfen ama, idarecileriniz genel anlamda iyi insanlar ise zıtlaşmayın derim. Ne de olsa amiriniz önce iyi geçinmeye çalışın. Bir kusurları da olursa yakın bir arkadaşmış gibi yüzüne karşı söyleyin. Bazen devlet dairesi diyerek, okulu mahkeme salonuna hemen çevirmemek gerek.

Bence btr'yi seçin hocam. Ilımlı olun. Zaten acil bir işiniz olduğunda eğer o anlayışta iseler tabi size izin vereceklerdir.

nosTRa' Alıntı:
Bugün tayinim çıkan okula giderek 2. Dönem BT rehberliği konusunda okul yönetimi ile görüştüm. İlişik kesmeler daha yapılmadığından sadece BT rehberliği için görüştük.
Hocam ikinci dönem yeni okula başlayacağınıza göre muhtemelen yeni okulunuz anadolu lisesi. Anadolu liselerinde Bt dersleri seçmeli. İdare ile takışmak, seneye dersinizin seçilmemesine neden olabilir.

kazuo' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
Bugün tayinim çıkan okula giderek 2. Dönem BT rehberliği konusunda okul yönetimi ile görüştüm. İlişik kesmeler daha yapılmadığından sadece BT rehberliği için görüştük.
Hocam ikinci dönem yeni okula başlayacağınıza göre muhtemelen yeni okulunuz anadolu lisesi. Anadolu liselerinde Bt dersleri seçmeli. İdare ile takışmak, seneye dersinizin seçilmemesine neden olabilir.

Aman dersimi seçin ne isterseniz yapayım durumuna düşerim o zaman.

gerçekten hepimiz paranoya olmuşuz arkadaşlar.ozaman şöyle olur böyle olur diyoruz hep.işin hep olumsuzunu düşünür olmuşuz.bizi bu hallere düşürenlere yazıklar olsun.

Hocam tavrını takdir etmekten başka bir şey gelmiyor elimden, çok zaman meslektaşlarım beni utandırmıştır. Konuyu okuduğumda tam tersini hissettim.

bende sizlere kendi pazarlığımı anlatayım 2 ay önce bir btr için görevlendirildim önceki idareden darbeyi yiyince gayet tecrübeli bir şekilde yeni müdürün karşısına geçtim önce mesai konuştum gittiğim lisede bir de asker bilişimci vardı (askerlerin btr olamadığını bilmiyordum) müdüre sabahçı geliyim dedi kabul etmedi diğer bilişimci arkadaş sabahçı idarecilerle çok uyumlu çalışıyormuş yani idareci gibiymiş müdür bana öğlen gelmemi söyledi gidersem zaten bende idareci gibi olacakmışım tabi ben hemen reddetim ve idareci olmadığımı onların işlerini yapmayacağımı söyledim bozuldu tabi nerde oturayım dedim bana tekrar zaten idareci olacaksın idarede otur dedi ben yine kabul etmedim diğeri idarede oturuyoımuş falan dedi bende bizi karıştırmayın dedim ve mesaiyide 09:00 ile 14:00 arası zorla kabul ettirdim o bana15:00 dan önce çıkamayacağımı söylesede ben 14:00 da çıktım okuldan okulda ne yaptığımı sorarsanız da önce akıllı tahtaları çözdüm öğretmnelerin sorularını hallettim ve öğretmenler odasında kitap okuyarak geçirdim diğer arkadaşda meğer arkamdan müdürle konuşmuş ya idareci olayım ya da bilgisayarcı tabi müdürde baktı ben idareye hiç karışmıyom verilen işleride yapmıyorum demiş sen idareci o da btr bende dedim ben enayimiyim siz internette gezineceksiniz bende 2 kişilik iş yapıcam son hafta ne oldu biliyormusunuz müdür beni yanına çğırdı sınavlarda gözetmenlik yapmıyormuşum diye kızdı beni şikayet etmiş idarecilerden biri tabi bende köpürdüm ama yaptığım davranışımdan çok memnunum ve çok rahatım çünkü bir tane bile bilgisayarla ilgili problem yoktu yani görevlerimi yerine getirdim ve idareyle hiç muhatap olmadığım için çok rahattım daha önce 2 idareyle çalıştım meğer ben hep onların ve öğretmenlerin görevlerini yapıyormuşum inanın e okulda form doldurmaktan tenefüsse bile çıkamıyordum bence kimse idarecilerin işini yapmasın da bizde rahat edelim yapmadığımız zamanda bozuşmayız naıl alıştırısanız yani ben daha öncede eski müdürüm tarafında boş derste durmadığım için azarlanmıştım nasıl olsa ne yaparsak yapalım kendi işimizle ilgiili kimsenin gözüne gelmez işimiz olmayan şeylerdede hemen göze batarız bilgisayarla ilgili olan her şey sanki bizimö işimiz... çok yazdım kusura bakmayın 2 sene de epey yıprandım

Bana dersimin seçmeli olduğunu hatırlatan müdüre hatta ve hatta bu sene dersin seçiminin idarenin keyfine bırakıldığını önceden laboratuar olan okullarda çaılmak zorunda olduğunu söyleyen müdüre en direk şekilde ".milli eğitim benim gözümde bitmiştir dersim ister seçilsin ister seçilmesin umrumda değil" diyerek susturmuştum.Benim dersimin ellerinde olduğunu bana hatırlatan adam direk senin koltuğun benim elimde imasını yapıştırırım. Bilgisayardan zırnık anlamayan adam okulun tüm ağ sistemini kayıt altına alabilieceğimi bile bilmiyor.Kim hakkında kimle ne konuşuyor hangi sitelere girip çıkıyor hepsini kayıt altına alırım istesem.En basitinden flash belleğinde virüs sebebiyle gizlenmiş klasörlerinin flash belleğinde olmadığını sanıp bana teslim eden kişi bana artislik yapmaya kalkmasın... :wink:

ismailt' Alıntı:
Bana dersimin seçmeli olduğunu hatırlatan müdüre hatta ve hatta bu sene dersin seçiminin idarenin keyfine bırakıldığını önceden laboratuar olan okullarda çaılmak zorunda olduğunu söyleyen müdüre en direk şekilde ".milli eğitim benim gözümde bitmiştir dersim ister seçilsin ister seçilmesin umrumda değil" diyerek susturmuştum.Benim dersimin ellerinde olduğunu bana hatırlatan adam direk senin koltuğun benim elimde imasını yapıştırırım. Bilgisayardan zırnık anlamayan adam okulun tüm ağ sistemini kayıt altına alabilieceğimi bile bilmiyor.Kim hakkında kimle ne konuşuyor hangi sitelere girip çıkıyor hepsini kayıt altına alırım istesem.En basitinden flash belleğinde virüs sebebiyle gizlenmiş klasörlerinin flash belleğinde olmadığını sanıp bana teslim eden kişi bana artislik yapmaya kalkmasın... :wink:
:+1:

hocam seni can-ı gönülden tebrik ediyorum.bende bana emir kipiyle buyrulan işleri yapmıyorum..sonra kuzu kuzu gelip bakarmısın diyolar..şimdiye kadar her işe koştuk da noldu.koca bir hiç.adam gibi yıllar sonra bi yazı çıktı dedik onun içine ettiler.tereddüt eden hususlarmış. günahlarını almak istemem ama kesin hazmedemeyen bi iki idarecidir tereddüt edenler.

Allah bin belasını versin ya. Her öğretmen okuluna gider görevine başlar. Biz de öğretmeniz ama pazarlıkla başlıyoruz. Yok böyle branş ya. bana da rahat dur seneye dersini seçmeyiz göndeririz dediler

Geri