BT rehberlik 6-7 maddeler örneklerle...

Kodla Büyü
Yorulmayın arkadaşlar. İller arasında farklı uygulamalar olduğu görülecek, iller YEGİTEK'e soracak, her zaman olduğu gibi bu genelgeye ek olarak açıklama yazıları, genelgenin uygulanmasına ilişkin açıklamalar gönderilecektir.

bT rehber öğrretmenin görev tanımı nerde idari işlerde görevlendiriliyor mu ?
çalışma saatleri belirli mi?
derse girermi derse giren öğretmenede alan değişikliiği yapılacak mı?
vs...

ssoylucicek' Alıntı:
Yorulmayın arkadaşlar. İller arasında farklı uygulamalar olduğu görülecek, iller YEGİTEK'e soracak, her zaman olduğu gibi bu genelgeye ek olarak açıklama yazıları, genelgenin uygulanmasına ilişkin açıklamalar gönderilecektir.

Katılıyorum :+1:

Benim anlamadığım yıllarca yaptıkları çalışma bumuymuş.... bunu 2 kişi otursa 2 saatte hazırlardıhemde bu kadar yoruma açık kalmadan...

netame' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
la havle vela kuvvete... arkadaş siz yazılanları okuyamıyormsunuz yada ynalışmı anlıyorsunuz?? kimsenin bötecilere bişey dediğimi var yazımı iyice okursanız her daim şartların düzeltilemsi gerektiğini ve en iyi şartları haketiğimizi yazmışımdır aksini kimse idda edemez.. saçmalama kısmına gelince tekrar söylüyorum tüm gün okulda kalınacak demiyorum ben sadece 30 saat değil diyorum eğitim 7 de başlıyorsa 7 de okulda olacak 13:30 bitiyorsa o satte gidecek bunu anlmak bu kadar güç mü??? beni sınıf öğretmenleri ile karışıtmayınız ben atandığım alana her zaman (bakanlık yılda bir ilana çıkar takip edrseniz eğer, ilana çıktığı zaman) normda varsa geri dönebilirm...
bu arada tek tasarıma keyfimden yada çok istediğimden geçmedim bir bayan olarak sadece ve sadece öğretmen olmak istediğim dersime girip sonrada evime gelmek istediğim için geçtimmm.. bilginize

Hasbünallah ve ni'mel vekil.. Madem üslup böyle sayın Teknoloji Tasarım öğretmeni, nereye ne için geçtiniz beni ilgilendirmez. Size bötecilere bir şey diyorsunuz mu dedim de atar yapıyorsunuz. Bazılarımızı saçmalamakla itham etmişsiniz. Hayır duanızı da eksik etmiyorsunuz o da güzel eksik olmayın. Kalan btcilerin duaya ihtiyacı olacak gerçekten.

esilasoul' Alıntı:
yav arkadaşım nereden çıkardınız rehber öğretmen gibi çalışma saatleriniz oldğunu...

Burada karşı çıkılan 8-5 mantığının devam edeceği görüşüdür. Rehber öğretmenlerle aynı çalışma şartlarına sahip olması gerektiği de olması dilenendir. Gerisi ortalığı bulandırmaktan başka bir şey değil. Buna da kimsenin hakkı yok. 8-5 iddianız olmadığına göre bana göre ne dediğinizin de pek bir önemi yok.

çok şükür 8-5 e idda etmediğime inandırmışım.. zaten başından berii, eğiim öğretim saatleri derken tüm eğitim öğretim saatinden bahsetmiyorum.. bahsetmedim amma ve lakin işte tekrar aynı şeyleri söylüyorum malleseff :::: ikli eğitim var siz ortaokuldasnız ve yeni sisteme göre 7 saat var siz günde 7 saat duracak ve diğer oratokul öğretmenleri gibi evinize gideceksiniz.. ilkokul kısmınada siz gittikten sonra başka bir arkadaş gelecek oda öğretmenler ne zaman çıkıyorsa çıkıp gidecek..... sabahtan beri söylemeye çalıştığm bu ama arkadaşlar ısrarla 30 saat dedikleri için saçmalıyorlar dedim... demez olaydım herkes hayli gergin...

Okulum ilkokul oldu ama kademeli geçiş 6-7-8 Ler ve bt sınıfı mevcut ama okulumdan ayrılmak istiyorum.

Merkez ilçede çalışıyorum başka bir ilçede Fâtih uygulanan 3 okul tercih edip gitmek istiyorum.

Ne yapmalıyım ayrıca benim okul boş bırakılıp başka okula beni gönderirler mi?

esilasoul' Alıntı:
çok şükür 8-5 e idda etmediğime inandırmışım.. zaten başından berii, eğiim öğretim saatleri derken tüm eğitim öğretim saatinden bahsetmiyorum.. bahsetmedim amma ve lakin işte tekrar aynı şeyleri söylüyorum malleseff :::: ikli eğitim var siz ortaokuldasnız ve yeni sisteme göre 7 saat var siz günde 7 saat duracak ve diğer oratokul öğretmenleri gibi evinize gideceksiniz.. ilkokul kısmınada siz gittikten sonra başka bir arkadaş gelecek oda öğretmenler ne zaman çıkıyorsa çıkıp gidecek..... sabahtan beri söylemeye çalıştığm bu ama arkadaşlar ısrarla 30 saat dedikleri için saçmalıyorlar dedim... demez olaydım herkes hayli gergin...

Peki, gerilmeden o zaman.. Tek görev yaptığını düşünürsek, bir hafta boyunca 10 saat öğleden sonra bt dersi olan kişi bt rehberi olması durumunda sabah grubundaki görevlendirmesinde yine 7*5 mi görev yapar yani 35+10=45, yoksa öğleden sonra girdiği 10 saat sabahtan düşülür mü? Bu konuda ne öngörürsünüz mevcut yazıya göre?

netame' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:

Peki, gerilmeden o zaman.. Tek görev yaptığını düşünürsek, bir hafta boyunca 10 saat öğleden sonra bt dersi olan kişi bt rehberi olması durumunda sabah grubundaki görevlendirmesinde yine 7*5 mi görev yapar yani 35+10=45, yoksa öğleden sonra girdiği 10 saat sabahtan düşülür mü? Bu konuda ne öngörürsünüz mevcut yazıya göre?

iyide 2 li eğitimse; ilkokul öğleden sonra, ortaokul sabahtan gelir dersler geç biter o kadar başka ihtimal olmaz ilkokulda bt dersi yok.. eğer ikili eğitimin her ikisi ortaokul kurumuna aitse derslerinizi ya sabaha yada öğlene toplatmak durumundasınız(mevcut yazıya göre), böylelikle ya sabahçı yada öğleci olursunuz keyfinize kalmış...

eğerki tekli eğitimse zaten sorun yok herkesle beraber gelir gidersinz..
başka ihtimal yoktur herhalde.. yani burada da anlatmak istediğim mevcut yazı öngörülecekse ki müdürler tarfından uygulanması gerekende budur, derslerinizi sabaha, öğlene öyle istediği gibi yayamaz.. sizler ya sabahçısınız yada öğlenci... bunların dşında bir ihtimal varsa açıklayınız :?:

Yazı geldiğinden beri konulara bakıyorum öğleden sonra dersi olan arkadaşlar var, asıl görevi sabah. Düzen her yerde mükemmel işlemiyor. Ayrıca lisede derse girenler var sabahçı öğleci, oralarda da yine aynı şekilde. Ben bu ihtimali yok sayarak değil de var olduğunu düşünerek ne düşündüğünüzü sormuştum.

Geri