BT rehberlik 6-7 maddeler örneklerle...

Kodla Büyü
sadece adı değişti bence formatör değil BT rehber öğretmen oldu....çalışma saatleri koşulalrı aynı hatta bizi birde 2. okula verecekler sonuna rehber ekleyerek bizi yumuşatmaya çalışıyorlar...

mithataker' Alıntı:
Arkadaşlar dün akşam MEBBİT de bu konu konuşuldu.Eğitici formatör arkadaşlar okulda formatör gibi kalınmayacağını, öğretmene rehberlik yapılacağı için okul çıkışında saat 5 i beklemeye gerek olmadığını, ikil eğitim yapan okulllarda iki öğretmen görevlendirilmesi yapılacağını belirttiler.Ücret konusu ile şöyle; ücret yönetmeliğine göre 18 saat ücret alınacak karşılığında minumun maaş karşılığı derse girilecek.Okulunuzda bilgisayar öğretmeni iseniz ve 6 saat dersiniz varsa o 6 saat maaş karşılığı gireceksiniz kalan zamanlarda okulda öğretmen arkadaşlara rehberlik yapacaksınız. 30 saat derse girip de BT rehber öğretmen olarak çalışsanız dahi alınacak ücret 18 saat.Maaş karşılığı girilecek dersler branşınıza , okulunuza göre değişiyor.Liseler farklı ,meslek liseleri farklı gibi..
bunlar sadece fikir yorummm bunları resmi olarak yazmadıkları sürece bi anlamı yok....

Arkadaşlar mesai saatleriniz şöyle: 10 saat dersiniz mi var 10 saat derse girin, programa 20 saat Bt Rehberlik yazın günlerini ve saatini belirleyin. Toplam 30 olsun kaçta çıkarsanız çıkın.

Benim 20 saat dersim var 7:30 ders girişi 12:30 çıkış... Bitti gitti.

keşke sadece ismi değişti herşey formatörlükle aynı diyen arkadaşlar içinde formatörlük devam ediyor deselerdi bide yazıda. isteyen bitefo çalışma esaslarına göre çalışsın isteyen bt rehber öğretmeni çalışma esaslarına göre.

arkadaşlar aslında bu normal bir durum.biz alışılmışın dışına çıkardığını düşündüğümüz bir yönetmelik var.bu yönetmelik ile insanların kafası karişıyor.Bt rehberliği diye bir ders ortaya çıktı.ve bunu haftalık çizelgede belirtmek durumu var.biz idareci desen idareci değil öğretmen desen öğretmen değil bir tuhaf durumumuz vardı.bu yönetmelik bizi öğretmen yaptı.

hocam eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde öğretmen okulda olacak diyor birde ders çizelgesine BT Rehberliği diye yazılır diyor biri bilişim öğretmeni lehine biriside aleyhine bir madde.

arkadaşlar madde 8 in tamamı okuyalım bir kısmını okursak her madde yanlış yorumlanabilir.

Arkadaşlar şu 30 saat nereden çıktı böyle bir şey yok.
BTR ders değil görevdir.
Haftalık ders çizelgesi tabiri kullanılması btr dersmidir sorusu getirmiş.Ve bu karışıklığa neden oluyor.Eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacaktır.normal eğitimde 1 öğretmen ,ikilide 2 öğretmen verilecek (tek öğretmen olursa ne olur tartışmalı)
Ama ben ara çözüm olarak 30 iş saati (rehberlikçiler gibi) olsaydı güzel olurdu diyorum.

netame' Alıntı:
sisss' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
sisss' Alıntı:
Yav arkadaşlar Tunay Bey demişti, siz rehber öğretmen gibi çalışmak isitoyrsunuz bizde onu yapacağız. Yapmışlar işte gidin rehber öğretmenle konuşun çalışma saatlerini daha iyi anlarsınız. Toplam 30 iş saati okulda bulunacaksınız, gerisi hikaye ister sabah tamamlayın ister öğleden sonra. 5.sınıflarda veya liselerde ders saati artmış olabilir siz TOPLAM 30 İŞ SAATİ okulda durursunuz( Ek ders yönetmeliği değişmezse tabi).
yav arkadaşım nereden çıkardınız rehber öğretmen gibi çalışma saatleriniz oldğunu... ve de 30 saat olduğunu eğitim öğretim saati diyor yani ilk ders+ son derse kadar okuldasınız tabiki ikili eğitimde de ya sabahçı yada öğlencisiniz... bunu anlamak ve yorumlamak niye bu kadar zor anlamış değişim. her öğretmen illaki 30 saatten fazla derse giremez diye yazımı var yönetmelikte yeni sisteme göre 35 te giren var 37 de sizlerde yani bt rehber olaanlar için söylüyorum eğitim kaçta başlarsa gelir kaçta biterse gider... amma saçmalıuıyorsunuz 30 saat diyerek yazının hiçbir yerinde saat belirtilememiştir.... bir kez daha okuyunuz lütfen szilerde bu genelgeyi böyle yorumlarsanız başkalarına ne anlatırsınız yapmayın Allah aşkına.... :eek: :verymad:
Saçmalayan biri varsa o da sensin arkadaşım 35 saat derse giren kimse yok bizim okulda giriyorsa kendi isteğiyle fahri olarak giriyordur. Giriyorsa 30dan sonrasının ek dersini alamaz(meslek vs. liseler hariç)

VE bu görev eğitim öğretim saatleri boyunca yapılır demiyor eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde olur diyor. Bu maddeyle okullarda hayat bulsun gibi saçmalıklardan koruyor ve seminer ve yaz dönemlerinden.
Bu arkadaş terk-i branş ederek Teknoloji Tasarıma geçmiş. Zaten çalışma saatleriniz diyor. Kendisiyle bir ilgisi yok.

esilasoul şartlarından dem vurduğumuz formatörlük artık bitti. Artık isteyene bt rehber öğretmenliği var. Kalan sağlar bizimdir. Gidenlere uğurlar olsun.

arkadaşaım istesem bende bu göreve çok rahat isteyebilirm hemde tek tasarıma geçmiş olmama rağmen bunu bal gibi bilyorsunuz kaldıki şartların iyileşmesini bende herkes kadar istiyorum çünkü ne olursa olsun benim alanım böte. bir gün şartlar istediğim gibi olursa neden geri dönmeyeyim.. ama ben sadece öğretmen olmak istiyorum bu yüzden geçtim.. zaten formatörkende 9-3 çalışıyordum sorun yoktu yani benim açımdan.. soru n idarenin ve öğretmenlerin tamirci olaak görmesi idi bunuda hiçbir şey değiştirmeyecekti.. şartlar iyileştirlmeli bende bundan yanayım çünkü arkadaşlarımın ve benim yıllardır ne sıkıntılar çektiğimizi biliyorum böte öğretmnlei her iyiliği en alası ile hak ediyor.. çünkü emekleri biliyorum bana düşmanmışız gibi tavır yapmana gerek yok... sadece anloadığımı söylüyorumki bunda ters bişey yok 8-5 okulda kalınacakmı dedimde bu tavır anlamış değlilm .... sanki harika şartlar gelmiş gibisiniz *ki keşke gelse

Kara Kule 61' Alıntı:
Arkadaşlar şu 30 saat nereden çıktı böyle bir şey yok.
BTR ders değil görevdir.
Haftalık ders çizelgesi tabiri kullanılması btr dersmidir sorusu getirmiş.Ve bu karışıklığa neden oluyor.Eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacaktır.normal eğitimde 1 öğretmen ,ikilide 2 öğretmen verilecek (tek öğretmen olursa ne olur tartışmalı)
Ama ben ara çözüm olarak 30 iş saati (rehberlikçiler gibi) olsaydı güzel olurdu diyorum.
tamda bunu anlatmya çalışmıştım ama bazıları hala anlmak istemiyor hocam klavyenize sağlık :alkis:

sisss' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
sisss' Alıntı:
Yav arkadaşlar Tunay Bey demişti, siz rehber öğretmen gibi çalışmak isitoyrsunuz bizde onu yapacağız. Yapmışlar işte gidin rehber öğretmenle konuşun çalışma saatlerini daha iyi anlarsınız. Toplam 30 iş saati okulda bulunacaksınız, gerisi hikaye ister sabah tamamlayın ister öğleden sonra. 5.sınıflarda veya liselerde ders saati artmış olabilir siz TOPLAM 30 İŞ SAATİ okulda durursunuz( Ek ders yönetmeliği değişmezse tabi).
yav arkadaşım nereden çıkardınız rehber öğretmen gibi çalışma saatleriniz oldğunu... ve de 30 saat olduğunu eğitim öğretim saati diyor yani ilk ders+ son derse kadar okuldasınız tabiki ikili eğitimde de ya sabahçı yada öğlencisiniz... bunu anlamak ve yorumlamak niye bu kadar zor anlamış değişim. her öğretmen illaki 30 saatten fazla derse giremez diye yazımı var yönetmelikte yeni sisteme göre 35 te giren var 37 de sizlerde yani bt rehber olaanlar için söylüyorum eğitim kaçta başlarsa gelir kaçta biterse gider... amma saçmalıuıyorsunuz 30 saat diyerek yazının hiçbir yerinde saat belirtilememiştir.... bir kez daha okuyunuz lütfen szilerde bu genelgeyi böyle yorumlarsanız başkalarına ne anlatırsınız yapmayın Allah aşkına.... :eek: :verymad:
Saçmalayan biri varsa o da sensin arkadaşım 35 saat derse giren kimse yok bizim okulda giriyorsa kendi isteğiyle fahri olarak giriyordur. Giriyorsa 30dan sonrasının ek dersini alamaz(meslek vs. liseler hariç)

VE bu görev eğitim öğretim saatleri boyunca yapılır demiyor eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde olur diyor. Bu maddeyle okullarda hayat bulsun gibi saçmalıklardan koruyor ve seminer ve yaz dönemlerinden.

saçmalayan biri varsa benim öylemi??? güleyimm bari de esiri yapmış olasınız :puhaha: hocam dediğiniz şey sadece ek ders ek ders 18 saatle değerlendirlecek.. ama çalışma saatleri eğitim öğretim saatleridir. ikli okulda 2 öğretmen görevlendilreck yazısının anlamı ne o zman ?? niye böyle bir açıklama yapmışlar hocam 30 saat açık ve net olsa ikli okullarda 2 öğretmen görevlendirlecek demesine gerek yoktuki ... 30 saati dağıtırdınız olur biterdiki hala 30 saatte ısrar edilmesi ilginç???
btr bir ders değil, ders olması için yayınlanan çizelgede seçmeli yada zorunlu diye belirtilmeliydi blirsinizki norm olayıda ders saatine bğlıdır???? norm sorunuu halledildi diyenlerede ayrıca şaşmamak lazım btr yi dersten sayanlar var :?

arkadaşlar benim anladığım btr ders olarak görülüyor(tabiki ders olarak değil ama ders saati bazında çalışma isteniyor) ve hatta ders çizelgesine yazılır diyor yani haftata 36 saat olduğunu düşünürseniz 6 saat boş derslerimiz bile olası :) hatta teneffüslerimiz bile var. arada 1 saat boş dersimiz olursa kapıyı kapatıp uyuyorum, dışarıdayım gibi yazılar asabiliriz :)
sisss arkadaşın dediği önemli "yazıda; bu görev eğitim öğretim saatleri boyunca yapılır demiyor eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde olur diyor.
eğitim öğretim saatleri boyunca deseydi tüm gün kalmamız gerekirdi.
yani bize öyle bi 30 saat ders verecekler ki bu eğitim öğretim saatleri içerisinde her hangi bir 30 saat olacak..

neden 30 saat; çünkü ders çizelgesine btr yazılır demesi hiç bir öğretmenin kendi isteği dışında ve ek ders ücretini vermediğin sürece 30 saatden fazla ders verilemez. verirsede haftalık ders çizelgesine yazamaz.

Öncelikle keşke 30 saat olsa...
Çoğu arkadaş halen 18 saat ödenir diyor malesef .Bu önemli değil.
Arkadaşlar formatör iken 8-5 çalışırken (40 saat)yine bu maddeye göre 18 saat almıyormuyduk.
O zaman oluyorduda şimdi neden olmuyor.Lütfen anlamak istediğimiz gibi anlamayalım.
Ayrıca madem farklı bakıyoruz niye 30 diyoruz belki idare 20 saat verecek bu maddelere göre bunun önünde engel bence yok.

1-aynen öyle eğitim öğretim saatleri boyunca demiyor.Bu yüzden tam gün kalmanız gerekmiyor.
2-Ders çizelgesinde BTR gösterilir dediğine göre de ders saatinde bu görev yapılacak.Çizelgelde gösterileceğine göre şuan çizelge de 30 saat verilebildiğinden 30 saat verilir.
aksi halde şunu derdi " Bilişim teknonolojileri dersi dışında kalan saatler dışında BT rehberlik görevini yapacak ve sorumlu müdrü yardımcısının saatlerine tabi olacak"
hadi hiç bi yerden çıkartamıyorsanız 8.maddeki " ikili öğretim yapan okullarda iki öğretmen görevlendirilebilecektir." ibaresinden çıkartın.iki öğretmenin ikili öğretimde kişi başına düşen çizelgedeki ders sayısı 6 ise tek öğretmenin de altıdır.

inatla çok kalmaya çalışmak da nedir?hakkaten anlamıyorum

grandmasterb' Alıntı:
1-aynen öyle eğitim öğretim saatleri boyunca demiyor.Bu yüzden tam gün kalmanız gerekmiyor.
2-Ders çizelgesinde BTR gösterilir dediğine göre de ders saatinde bu görev yapılacak.Çizelgelde gösterileceğine göre şuan çizelge de 30 saat verilebildiğinden 30 saat verilir.
aksi halde şunu derdi " Bilişim teknonolojileri dersi dışında kalan saatler dışında BT rehberlik görevini yapacak ve sorumlu müdrü yardımcısının saatlerine tabi olacak"
hadi hiç bi yerden çıkartamıyorsanız 8.maddeki " ikili öğretim yapan okullarda iki öğretmen görevlendirilebilecektir." ibaresinden çıkartın.iki öğretmenin ikili öğretimde kişi başına düşen çizelgedeki ders sayısı 6 ise tek öğretmenin de altıdır.

hocam çok kalınacak değil sadece eğitim yeni sistem ile bizim okulda 7-de başlıyor 13:30 da bitiyor ben bunu kastediyorum.. btr bu saatlerde okulda durmalı çünkü bu saatlerde eğitim öğretim oluyor.. sen kalkıp 12 de gidersen 13:30 kadar ders işleyen öğretmen rehberliğini kimden alacak (örneğin)... akşama kadar durulur demiyor kimse zaten. yada bu yazıdan akşama kadar duruluır anlamı çıkmamalı...

esilasoul' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:

hocam çok kalınacak değil sadece eğitim yeni sistem ile bizim okulda 7-de başlıyor 13:30 da bitiyor ben bunu kastediyorum.. btr bu saatlerde okulda durmalı çünkü bu saatlerde eğitim öğretim oluyor.. sen kalkıp 12 de gidersen 13:30 kadar ders işleyen öğretmen rehberliğini kimden alacak (örneğin)... akşama kadar durulur demiyor kimse zaten. yada bu yazıdan akşama kadar duruluır anlamı çıkmamalı...
Evet 30 saat diye düşünürsek bencede bu sorun oluyor.

esilasoul' Alıntı:
arkadaşaım istesem bende bu göreve çok rahat isteyebilirm hemde tek tasarıma geçmiş olmama rağmen bunu bal gibi bilyorsunuz kaldıki şartların iyileşmesini bende herkes kadar istiyorum çünkü ne olursa olsun benim alanım böte. bir gün şartlar istediğim gibi olursa neden geri dönmeyeyim.. ama ben sadece öğretmen olmak istiyorum bu yüzden geçtim.. zaten formatörkende 9-3 çalışıyordum sorun yoktu yani benim açımdan.. soru n idarenin ve öğretmenlerin tamirci olaak görmesi idi bunuda hiçbir şey değiştirmeyecekti.. şartlar iyileştirlmeli bende bundan yanayım çünkü arkadaşlarımın ve benim yıllardır ne sıkıntılar çektiğimizi biliyorum böte öğretmnlei her iyiliği en alası ile hak ediyor.. çünkü emekleri biliyorum bana düşmanmışız gibi tavır yapmana gerek yok... sadece anloadığımı söylüyorumki bunda ters bişey yok 8-5 okulda kalınacakmı dedimde bu tavır anlamış değlilm .... sanki harika şartlar gelmiş gibisiniz *ki keşke gelse

Sayın hocam saçmalamakla itham ettiğiniz kişiler, sizin eski branşınızda olup insan gibi şartlarda görevlendirilmek isteyen arkadaşlarımız. Bu kişilerin farklı branşların istediği zaman bu görevlendirmeyi alıp istemediği zaman işine bakması gibi bir lüksü yoktu. Artık var. Siz nasıl bu görevi isteyebiliyorsanız biz de tt ye geçmeyi bilirdik. BTcilerin görev şartları iyileşsin diye mücadelemiz devam edecek. Eğer bıkmadan bu mücadeleyi verenler sayesinde bir gün şartlar düzelirse evet siz de geri dönüş yaparsınız elbette. Uğurlar olsun dediğimiz gibi hoşgeldiniz de deriz. Bunlar düşmanca ifadeler değil.

Bu yazıyla başlayan yeni süreci lehimize çevirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Despot memlerin kafasına göre takılmasının önüne geçmeye çalışacağız. Bu konuda kesin olmayan bilgilerle inkar ifadelerinin insanların moralini bozmaması gerekir.

Problemin aslı zaten 2li öğretimde tek bt rehberi olduğu zaman ortaya çıkıyor. Orasının tartışmalı olduğunu söylüyorsunuz. Bu mantıkla il memler yine sabah akşam bu insanları oraya sabitleyecek. Konu tartışmalıysa bu tartışmanın sizin karamsarlığınızdaki gibi sonuçlanmaması için elimizden geleni yapacağız.

İdarecilerin mesai saatlerine bağlılık kalktı. Haftalık ders çizelgesinde gösterme zorunluluğu geldi. İki öğretmen varsa aynı ders saatine denk gelmemesi gerektiği vurgulandı. Bunların bir anlamı olmalı.

arkadaşlar benim 15 saat bilişim dğer derslerden de 15 saat derse girip 30 u tamamlıyorum btr olmak istersem kendi okulumda mı yapacam bu görevi? dersim azalır mı ?bi de bu btr görevinde gönüllülük esas mı yani istemiyorum zorla yapamazlar değil mi?cevaplar için şimdiden teşekkürler.

netame' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:

Sayın hocam saçmalamakla itham ettiğiniz kişiler, sizin eski branşınızda olup insan gibi şartlarda görevlendirilmek isteyen arkadaşlarımız. Bu kişilerin farklı branşların istediği zaman bu görevlendirmeyi alıp istemediği zaman işine bakması gibi bir lüksü yoktu. Artık var. Siz nasıl bu görevi isteyebiliyorsanız biz de tt ye geçmeyi bilirdik. BTcilerin görev şartları iyileşsin diye mücadelemiz devam edecek. Eğer bıkmadan bu mücadeleyi verenler sayesinde bir gün şartlar düzelirse evet siz de geri dönüş yaparsınız elbette. Uğurlar olsun dediğimiz gibi hoşgeldiniz de deriz.

Bu yazıyla başlayan yeni süreci lehimize çevirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Despot memlerin kafasına göre takılmasının önüne geçmeye çalışacağız. Bu konuda kesin olmayan bilgilerle inkar ifadelerinin insanların moralini bozmaması gerekir.

Problemin aslı zaten 2li öğretimde tek bt rehberi olduğu zaman ortaya çıkıyor. Orasının tartışmalı olduğunu söylüyorsunuz. Bu mantıkla il memler yine sabah akşam bu insanları oraya sabitleyecek. Konu tartışmalıysa bu tartışmanın sizin karamsarlığınızdaki gibi sonuçlanmaması için elimizden geleni yapacağız.

İdarecilerin mesai saatlerine bağlılık kalktı. Haftalık ders çizelgesinde gösterme zorunluluğu geldi. İki öğretmen varsa aynı ders saatine denk gelmemesi gerektiği vurgulandı. Bunların bir anlamı olmalı.

la havle vela kuvvete... arkadaş siz yazılanları okuyamıyormsunuz yada ynalışmı anlıyorsunuz?? kimsenin bötecilere bişey dediğimi var yazımı iyice okursanız her daim şartların düzeltilemsi gerektiğini ve en iyi şartları haketiğimizi yazmışımdır aksini kimse idda edemez.. saçmalama kısmına gelince tekrar söylüyorum tüm gün okulda kalınacak demiyorum ben sadece 30 saat değil diyorum eğitim 7 de başlıyorsa 7 de okulda olacak 13:30 bitiyorsa o satte gidecek bunu anlmak bu kadar güç mü??? beni sınıf öğretmenleri ile karışıtmayınız ben atandığım alana her zaman (bakanlık yılda bir ilana çıkar takip edrseniz eğer, ilana çıktığı zaman) normda varsa geri dönebilirm...
bu arada tek tasarıma keyfimden yada çok istediğimden geçmedim bir bayan olarak sadece ve sadece öğretmen olmak istediğim dersime girip sonrada evime gelmek istediğim için geçtimmm.. bilginize

esilasoul' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:

Bizim okul ikili öğretim.Rehber öğretmenler 9-3 çalışıyor.saat 3 ten 5:30'a kadar öğretmenler/öğrenciler kimden rehberlik desteği alıyorlar?Şu hususu atlamayalım çünkü çok önemli: " eğitim öğretim saati yapılan saatlerde yapılacak deniyor"." eğitim öğretim saatleri boyunca yapılır demiyor".O zaman çizelgede belirtin demesine gerek yoktu.çizelgeden bahsetmese anlayacağım.

grandmasterb' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:

Bizim okul ikili öğretim.Rehber öğretmenler 9-3 çalışıyor.saat 3 ten 5:30'a kadar öğretmenler/öğrenciler kimden rehberlik desteği alıyorlar?Şu hususu atlamayalım çünkü çok önemli: " eğitim öğretim saati yapılan saatlerde yapılacak deniyor"." eğitim öğretim saatleri boyunca yapılır demiyor".O zaman çizelgede belirtin demesine gerek yoktu.çizelgeden bahsetmese anlayacağım.
peki hocam sizin dedğiniz gibi olsun umaraım gönlünüzdeki gibi olur inanın bende bunu gönülden diliyorum

güneşimm' Alıntı:
sorularıma cevap verseniz beni bilgilendirirsiniz arkadaşlar çok sevinecem.
zorunlu değil hocam isteğe bağlı... iki okul görevlendirmesi olabileceğinden zorunlu tutmamışlar... isterseniz ypmazsınız

esilasoul' Alıntı:
sisss' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
sisss' Alıntı:

saçmalayan biri varsa benim öylemi??? güleyimm bari de esiri yapmış olasınız :puhaha: hocam dediğiniz şey sadece ek ders ek ders 18 saatle değerlendirlecek.. ama çalışma saatleri eğitim öğretim saatleridir. ikli okulda 2 öğretmen görevlendilreck yazısının anlamı ne o zman ?? niye böyle bir açıklama yapmışlar hocam 30 saat açık ve net olsa ikli okullarda 2 öğretmen görevlendirlecek demesine gerek yoktuki ... 30 saati dağıtırdınız olur biterdiki hala 30 saatte ısrar edilmesi ilginç???
btr bir ders değil, ders olması için yayınlanan çizelgede seçmeli yada zorunlu diye belirtilmeliydi blirsinizki norm olayıda ders saatine bğlıdır???? norm sorunuu halledildi diyenlerede ayrıca şaşmamak lazım btr yi dersten sayanlar var :?
peki hocam bizim okulda 07:10-18:50 eğitim öğretim var. ben bu kadar saat okulda mı duracağım. iki btr olan okuldaki arkaşların iki katı mı çalışacağım böyle saçmalık mı olur.

sisss' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
sisss' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
sisss' Alıntı:

peki hocam bizim okulda 07:10-18:50 eğitim öğretim var. ben bu kadar saat okulda mı duracağım. iki btr olan okuldaki arkaşların iki katı mı çalışacağım böyle saçmalık mı olur.

şaka yaptığınızı düşünüyorum artık.eğitim öğretim saatleri boyunca demediğini hem kendiniz yazmışsınız sonra bu soru oldu mu hiç.
sizin kafanıza yatıyor mu o kadar saat çalışmak.

esilasoul' Alıntı:
la havle vela kuvvete... arkadaş siz yazılanları okuyamıyormsunuz yada ynalışmı anlıyorsunuz?? kimsenin bötecilere bişey dediğimi var yazımı iyice okursanız her daim şartların düzeltilemsi gerektiğini ve en iyi şartları haketiğimizi yazmışımdır aksini kimse idda edemez.. saçmalama kısmına gelince tekrar söylüyorum tüm gün okulda kalınacak demiyorum ben sadece 30 saat değil diyorum eğitim 7 de başlıyorsa 7 de okulda olacak 13:30 bitiyorsa o satte gidecek bunu anlmak bu kadar güç mü??? beni sınıf öğretmenleri ile karışıtmayınız ben atandığım alana her zaman (bakanlık yılda bir ilana çıkar takip edrseniz eğer, ilana çıktığı zaman) normda varsa geri dönebilirm...
bu arada tek tasarıma keyfimden yada çok istediğimden geçmedim bir bayan olarak sadece ve sadece öğretmen olmak istediğim dersime girip sonrada evime gelmek istediğim için geçtimmm.. bilginize

Hasbünallah ve ni'mel vekil.. Madem üslup böyle sayın Teknoloji Tasarım öğretmeni, nereye ne için geçtiniz beni ilgilendirmez. Size bötecilere bir şey diyorsunuz mu dedim de atar yapıyorsunuz. Bazılarımızı saçmalamakla itham etmişsiniz. Hayır duanızı da eksik etmiyorsunuz o da güzel eksik olmayın. Kalan btcilerin duaya ihtiyacı olacak gerçekten.

esilasoul' Alıntı:
yav arkadaşım nereden çıkardınız rehber öğretmen gibi çalışma saatleriniz oldğunu...

Burada karşı çıkılan 8-5 mantığının devam edeceği görüşüdür. Rehber öğretmenlerle aynı çalışma şartlarına sahip olması gerektiği de olması dilenendir. Gerisi ortalığı bulandırmaktan başka bir şey değil. Buna da kimsenin hakkı yok. 8-5 iddianız olmadığına göre bana göre ne dediğinizin de pek bir önemi yok.

peki benim okulum metem, ve metemler tam gün tam yıl esasına göre çalışır, ben 7 gün 24 saat okulda mı duracam? sonuçta idare isterse 7*24 eğitim öğretim yapabilir.

Geri