BT Rehber Öğretmenliği Kursu Açılıyor

Kodla Büyü
erden60' Alıntı:
çok güzel...cümbüşe gel...ve bu kursu tamamlayıpta sınıf öğretmeni,fen bilgisi ,görsel sanatlar öğretmeni gibi branş öğretmenleri
-biz bilişim öğretmenlerinden daha iyiyiz :)) diyeceklerdir...eğitici formatörlükte olduğu gibi!

:alkis:

Kesinlikle desteklemiyorum.Şuan birçok böte mezunu meslektaşım atanamıyor.Tamamen haksızlık,nerdeyse herkes norm fazlası, okullara norm kadro verip Bilişim Teknolojileri öğretmenlerini almaları gerekirken başka branşlara 100 saatlik eğitim verip rehber yapacaklar.İstemiyorum,her türlü tepkimi ortaya koyarım.
O zaman bana da 100 saatlik matematik kursu versinler matematikçi olayım.

beyazgolge' Alıntı:
bu kursu açacak bt öğretmeni bölüme hainlik yapar bence
hocam bunu böyle düşünmeyin bakın bizler kendimizi tepki olarak geri çektikce yerimize başkalarını oturtuyorlar. ben aksine bu kurslara girmemiz gerektiğini söylüyorum. eğitimleri bizler verelim en iyi şekilde vermeye çalışalım ve gerçekten istekli olan arkadaşları geçirelim. çünkü biz bu eğitimleri vermesek mutlaka elinde belgesi olanlara verdirecekler ve bizler otomatik olarak kendimizi sistemin dışına atmış olacaz. Bence sistemin içinde kalmalıyız tepkilerimizi kendimizi geri çekerek değil sistemin içinde durarak göstermeliyiz.
ben Fatih eğitimlerine yeni başladım ve inanın orda eğitim verdikce hocalarımızın ağzında sürekli bence her okula en az 1 Bt öğretmeni verilmeli sözünü duyuyorum. Orda kendimize ihtiyaç olunduğunu hissettirmemiz lazım dersimizede tabiki.

Duyanda sanırki bu bilişim mezunu formatörler okullarda sanki yazılım üretiyorlar, bilişim alt yapısını dinamik /güncel tutuyorlar. Aslı astarı yok. Okulunun Web sitesi dahi olmayanlarını biliyoruz. Bulunmaz hint kumaşı adamlar... Bakanlık sizden memnun olsaydı çözümü diğer branşlarda aramazdı. BTR yetiştirmek için kurslar açmazdı. Unutmayın ki işi yapan diplomalar değildir. Diğer branşları taşlamaya devam edin siz...

formatörüm' Alıntı:
Duyanda sanırki bu bilişim mezunu formatörler okullarda sanki yazılım üretiyorlar, bilişim alt yapısını dinamik /güncel tutuyorlar. Aslı astarı yok. Okulunun Web sitesi dahi olmayanlarını biliyoruz. Bulunmaz hint kumaşı adamlar... Bakanlık sizden memnun olsaydı çözümü diğer branşlarda aramazdı. BTR yetiştirmek için kurslar açmazdı. Unutmayın ki işi yapan diplomalar değildir. Diğer branşları taşlamaya devam edin siz...

ulen sanki keyfimizden istiyoruz bu formatörlük b.kunu, norm kadro sıkıntım olmasa salak mıyım ben milletin işiyle uğraşacam, dersime girer çıkar giderim. Başka branş neden bunu ister onu da anlamam. Ne meraklıymış millet tamirci olmaya, şu ders her sınıfa 2 saat mecburi olsun, kadrom, normum kesin olsun, formatör filan olmam zaten, aptal mıyım ben millete tamircilik yapacam. ha sen istersin onu bilmem.

acer50' Alıntı:
formatörüm' Alıntı:

kursla formatör olmuş bir sınıfçı mı miyavladı.. :p

formatörüm' Alıntı:
= = =
20 yıllık sınıfçıyı türkçeye, matematiğe geçiren zihniyet..

zaten bir biz üretmiyoruz. fenci icatlar yapıyo, matematikçi dehalar yaratıyo, sınıfçı alimler yetiştiriyo, edebiyatçı bir yazar bir şair olup eserler ortaya koyuyo..

YÜRÜ GİT....

tcoalngsau' Alıntı:
büyük harfler ile yazıcam umarım anlaşılır :)

KISA BİR MATEMATİK HESABI YAPALIM.TR DE 12 000 CİVARI BİLİŞİMCİ OLDUGUNU DÜŞÜNÜRSEK, OKUL SAYISININ İSE 60 150 dir..ŞİMDİ 3 YIL SONRA 60 000 OKULDA BU TAHTALAR KURULUNCA TAMAMEN BUNLARI HER OKULDA İDARE EDECEK BİRİSİ GEREKECEK ŞUAN OLDUGU GİBİ BT REHBERLİK ÖĞRETMENİ GEREKECEK..DOĞAL OLARAK 12 000 KİŞİ 60000 OKULA YETMİYECEĞİNDEN BU KURS İLE BU AÇIK GİDERİLİYOR..CELALLENECEK BİR DURUM YOK BENCE...

:+1: Olay bu kadar net...

Bakanlık açık olan sayı kadar atama yapsa da keşke başka kimseye ihtiyaç olmadan orjinal bilişimcilerle ihtiyaç kapatılsa ama olmayacağı ortada.. Ee o zaman her bilişimci 3-4 okula gitmeyi göze alıyor ve kabulleniyorsa adamlar kurs açmasın başka branştan kimseyi görevlendirmesin, her gün farklı bir okulda takılalım...Var mı kabul eden?
Bence de celallenecek bir durum yok.

formatörüm' Alıntı:

iyi o zaman sen yazılım üret biz sadece bilişim öğretmeni oluruz dersimize girer ders anlatırız. bide utanmadan bakanlığın çözümünü destekliyorsun kurslarla olacak işse bu okulda matematik kursu açtı bir hocemız onu alan öğrencide matematik öğretmeni olsun

Emreyt' Alıntı:
formatörüm' Alıntı:

iyi o zaman sen yazılım üret biz sadece bilişim öğretmeni oluruz dersimize girer ders anlatırız. bide utanmadan bakanlığın çözümünü destekliyorsun kurslarla olacak işse bu okulda matematik kursu açtı bir hocemız onu alan öğrencide matematik öğretmeni olsun

:alkis:

formatörüm' Alıntı:
herkes kendi işini yapsın hocam marş marş.

bu işe bi sınır koysalar da artık ağzı olan konuşamasa bizim de bozuk olan sinirlerimiz iyice gevşemese..

branşı btr olanları kadroya geçirip normdan kurtarsalar, atamalara devam etseler.. (biz de biliyoruz şak diye bütün ihtiyacı atayamayacaklarını ama şu an durmuş durumda norm olmadığı için) ve madem yeterli sayıda btrö yok diye kurs açmak zorundalar; başka branşları GEÇİCİ görevle görevlendirseler kimse itiraz etmez. Herkes yerini ve haddini bilir. Başka branştan btr ye geçmiş olan sınıf, müzik, resim öğretmeni branşı her neyse; BİLİR Kİ buraya bir btrö gelene kadar buradayım sonra giderim...

mesela müdür yardımcılığı kadrosu boşsa vekaleten bir öğretmen görevlendirilebiliyor ama kişi biliyor ki orada kalıcı değil ve ben bu sınavı kazanan müdür yardımcısından daha iyi yapıyorum bu işi diye söylenip gezmiyor. kadrolu o görevi hak eden kişi oraya gelince tıpış tıpış gidiyor.

bizim isyan ettiğimiz aslında bu ...

Böyle saçma şey mi olur ya. Diyelim ki ben Fatih eğitmeniyim ve bulunduğum okuldan benden kıdemli biri bu kursu aldı.Bu durumda ben görev alamayacak mıyım o kıdemli olduğu için.Hem bu kadar BT öğretmeni varken neye gerek bu kurs??? :verymad: :verymad:

parthenia' Alıntı:
Böyle saçma şey mi olur ya. Diyelim ki ben Fatih eğitmeniyim ve bulunduğum okuldan benden kıdemli biri bu kursu aldı.Bu durumda ben görev alamayacak mıyım o kıdemli olduğu için.Hem bu kadar BT öğretmeni varken neye gerek bu kurs??? :verymad: :verymad:
Hocam öncelik bt öğretmeninin.bt öğretmeni yoksa ozaman işte doktora yapan belge sayısı fazla olan gibi öncelikler var.ama bt öğretmeni varken başka branştaki bir öğretmenin öncelikli olma şansı yok

bikaç saat kurs alıp yerimiz dolduran arkadaşlarımız yüzünden biz yerimizden kımıldayamıyoruz her yerde kadro dolu görünüyor.

her okula bir Bt rehberi şart ama Milli Eğitim Bakanlığı yeni bilişimci kadrosu açmak istemiyor biz de 4-5 okula bakamayız ve bu iş bir şekilde hallolacak ama bizim görevlendirme önceliğimizi almazlar ve norm sorunumuzu çözerlerse bizim açımızdan iyi olur

bu kursu alan veya verenlere soruyorum, bu kursa katılıp, devamsızlık yapmayıp, kurstan başarısız olan oluyor mu, belge alamayan oluyor mu hiç?

milli eğitim madem bu işleri halladecek personeli 100 saatlik kursla yetiştireceğini düşünüyor o zaman 100saatlik kursu bütün öğretmenlere versinler. gereksiz bt rehber öğretmeni atamasi yapmamis olurlar. onlarda biliyor bu işin bi kursla olmayacagini ama dostlar alısveriste gorsun. okullara görevlendirme istemiyormusunuz alın yerinizi dolduracak adamları boyle bulurum diyorlar resmen. ya sabır. :x

acer50' Alıntı:
bu kursu alan veya verenlere soruyorum, bu kursa katılıp, devamsızlık yapmayıp, kurstan başarısız olan oluyor mu, belge alamayan oluyor mu hiç?

acer 50 hocam benim verdiğim Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanım kurslarında devamsızlık sınırını aşmayıp da kalacak kadar kötü olan yoktu uygulama yaptırdığımda neredeyse tüm kursiyerler söylediklerimi biraz yardımla da olsa yaptı verdiğim starboard programını kendi evlerindeki bilgisayarlarına da kurdular kursta anlattığım diğer konuları da büyük bir ilgiyle dinlediler hatta benim bulunduğum okulda gerektiğinde tek tek de ders anlattığım öğretmenlerim de oldu

kursla alakası olmayıp hiç devam etmeyen bir öğretmeni de bıraksan da bir daha ki kursa katılır en fazla

acer50' Alıntı:

ben 9 tane kurs verdim 30-35 kişi kaldı toplamda..ve notlarımda hak edene hak ettiğini verdim..genelde 60-70 aldılar..öyle bol keseden vermedim hiç. Hem kendime hem branşıma olan saygım var,ezdirmem kendimi asla.hemde hizmet içi eğitime bakış açıları değişsin biraz.Alışmışlar beleş belgeye..

Arkadaşlar son iki bakanda da aynı taktik var.uyanın ...öğretmenlik mesleğiyle alakalı olmayan işlerde bakanlık önce önünüzü kapatır gibi yapıp size mecburen bu işi yıkacaklar..Yani başka yol bırakmamak adına bir uygulama bunlar..Hatrılayın Formatörlükte de başlarda böyle oldu..Benim okuluma ben varken Din Kültürü Öğretmenini Formatör yapmışlardı(puanı,hizmet yılı,hizmetiçi eğitimi fazla diye)...Zaten BTR rehberliği yazısında öncelik BT Öğretmenlerinin diyor.Yani ya S.S. yada S.S. BTR olacağız..Saygılar..

Evet bakıoyurum konu başlığı 8 sayfa olmuş. Bir konu başlığına konu olan resmi yazı tam okunmadan ve onu ilgilendiren görevlendirme yazısı ile karşılaştırılmadan ve yine sadece bir üstteki mesajın uzunluğu kadar düşünülebilenler olduğu müddetçe bu forum sayfası 8 değil çok 8 ler olur. Görevlendirme yazısında açıkça "BT rehberliği görevi BT öğretmeni tarafından yürütülür" denilmesine rağmen, halen bizim yerimize kursla eleman alıyorlar diye düşünenlerin yorumlama yeteneği konusunda sıkıntıları vardır. İsterse 500 Bt rehberliği kursu almış başka branş öğretmeni olsun bir tane BT rehber öğretmeni bu görevi isterse yürütür, gayet açık aslında. 100 saatlik kursla yapılabilecekler zaten konulara konuldu. BT rehberden beklentiler zaten o konular. Formatörlük kursu o yüzden kaldırıldı. Bence önce düşünce tarzını sonra eylem tarzını değştirmek lazım. Bir önceki mesaja cevap veriyor olmak bir eylem tarzı değildir. Sadece boş vaktin çok olduğunu gösterir. Ciddiye alınmaz. Kalın sağlıcakla.

Bu kursu verenler bilgisayar öğretmenleri ise en büyük kötülüğü kendimize yapıyoruz bunun farkına varın 4 yıl üniversite 4 yıl iş tecrübesi=100 saat
lütfen eğer kurs veren hocalarımız üyeyse çok büyük hak yeniyor harama ortak olmayın

Ekli dosyalar

• BTE_dernegi_btogretmeni_3024_saate_yetisiyor.jpg
    BTE_dernegi_btogretmeni_3024_saate_yetisiyor.jpg
    329.5 KB · Görüntüleme: 685
Geri