BT Rehber Öğretmenliği Kursu Açılıyor

Kodla Büyü
BU NE REZALET toplu dava açalım bizi merkezden köye atıyorlar fazlayız diye birde kurs açıyorlar

18.12.2012 - Eğitici görevlendirmeleri ile ilgili duyuru yazısı ve ekleri (2013 Ocak dönemi) duyurular bölümündedir.
​18.12.2012 - BT Rehber Öğretmenliği Kursu resmi yazısı duyurular bölümündedir.

Bu iki maddeyi gördüm ama sitede duyurular bölümüne erişmeyi bir türlü başaramadım..

ya biz alınacaksak yine iyi, gidip gelinir de, baska branslar alınacaksa ve onlar da görevlendirilecekse... :verymad: :verymad: :verymad:

demekki boş kalan liseler oldu. bu boşluğu gidermek için hizmetiçi eğtiimle daha önce formatörlükte olduğu gibi bt rehber öğretmenleri yapacaklar. bu kursa isterseniz bizlerde katılabiliriz. ama anladığım kadarıyla bizim bu işi yapmamız için bu kursu almamıza gerek yok. şimdi biz bu durumu haklı olarak eleştirecez ama karşılığında bize diyeceklerki. sizler fatih okullarına başvurmadınız ve oralar boş kaldı oralarıda doldurmamız lazım o yüzden bu kursa gerek duyduk.

gayet açık ve net ifade edilmiş Fatih Projesi - Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursuna katılıp başarılı olan TÜM ÖĞRETMENLER, istemeleri halinde Fatih Projesi - Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursuna katılıp başarılı olan bilişim öğretmenleri ve BT Formatör Öğretmenliği sertifikasına sahip tüm öğretmenler başvurabilir diyor yazıda. İşte tum bu öğretmenler 100 saatlik kursu başarıyla tamamlarlarsa Bt Rehberliği Görevini yerine getirebilecekler. :verymad:

çok güzel...cümbüşe gel...ve bu kursu tamamlayıpta sınıf öğretmeni,fen bilgisi ,görsel sanatlar öğretmeni gibi branş öğretmenleri
-biz bilişim öğretmenlerinden daha iyiyiz :)) diyeceklerdir...eğitici formatörlükte olduğu gibi!

4-ETKİNLİĞİN HEDEF KİTLESİ
Bakanlığa bağlı eğitim-öğretim kurumlarında görevli “FATİH Projesi– Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” nu başarı ile tamamlamış öğretmenler.

5-ETKİNLİĞİN UYGULAMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
5. İstemeleri halinde “FATİH Projesi - Eğitimde Teknoloji Kullanımı” kursunu bitirmiş olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ve BT Formatör Öğretmenliği sertifikasına sahip öğretmenler de katılabilecektir

Bu açıklamalarda bir çelişki var veya yine cümle kurma özrü söz konusu. Etkinliğin hedef kitlesi belirtilmiş altta da açıklamalar kısmında .... kurusnu bitirmiş BT Öğretmenleri ve sertifikaslı öğretmenler filan diyor. Burda formatör öğretmen sertifikalı öğretmenlerden .... kursunu bitirmiş oklması isteniyor mu istenmiyor mu. İstenmiyorsa BT öğretmenlerinden neden isteniyor.

Bu kursun sonunda bu eğitimi almayan BT rehber öğretmenliği yapamaz gibi bir yazı daha bekliyorum ya bakalım görelim.

Bence bt formatörlük belgesi iptalolduğundan o belgelergeçersizsayılacak ve diğer branştakiler bt rehber öğretmen belgesialabileceği anlamına geliyor.ama bu bilişim tek. öğretmenini kapsamıyor gibime geliyor

berkekaya' Alıntı:
size ihtiyacımız yok diyorlar
:+1:

ETKİNLİĞİN AMAÇLARI
1. Görevlendirme ve Çalışma esaslarını bilir,
2. Rehberlik görevinde iletişim tekniklerini bilir,
3. FATİH Projesi uygulama süreçlerini bilir,
4. Temel Bilgisayar donanımlarını tanır,
5. Teknoloji Destekli Sınıflarda Bulunan Donanımları kullanır,
6. Okullarda bulunan ağ alt yapısını tanır ve kullanır,
7. Temel ağ sorunlarını tespit eder ve çözüm yöntemlerini bilir,
8. Ağ güvenliği cihazlarını tanır,
9. Güvenlik yazılımlarını kullanır,
10. Windows işletim sistemini kurar ve yapılandırır,
11. Pardus işletim sistemini kurar ve temel düzeyde yapılandırır,
12. Mobil işletim sistemlerini tanır ve kullanır,
13. İşletim sistemi yedekleme iş ve işlemlerini yapar,
14. İhtiyaç duyulan yardımcı yazılımları kurar ve kullanır,
15. Libre ofis yazılımını tanır ve kullanır,
16. Libre Ofis yazılımı ile materyal üretir,
17. MS Ofis yazılımının güncel sürüm özelliklerini bilir,
18. MS Ofis yazılımı ile materyal üretir,
19. Görüntü, video ve ses dosyalarını düzenler,
20. HTML Web sayfası hazırlar ve yayınlar,
21. İnternette gelişmiş arama yöntemlerini bilir,
22. İnternet tarayıcılara eklenti kurar ve kaldırır,
23. Çevrimiçi ve çevrimdışı e-postaları yönetir,
24. Sosyal medya araçlarını tanır ve bilinçli kullanır,
25. İnternet üzerinden doküman paylaşım araçlarını tanır ve doküman paylaşımı yapar,
26. Wiki ve blog kullanır,
27. EBA üzerinde bulunan çevrimiçi içerik ve uygulamaları kullanır,
28. İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) ve Öğrenim Yönetim Sistemleri (LMS) bilir,
29. Öğretim süreçlerinde e-materyal kullanımını bilir,
30. EBA ve diğer kaynaklardan içerik bulur ve kullanır,
31. Etkileşimli Tahta Yazılımı ile materyal tasarlar,
32. Örnek Çalışma Yaprağı Hazırlar,
33. BT destekli ders hazırlamayı bilir,

söyledikleri gibi bunları yapan insanı yetiştirebilirlerse zaten aradıkları eleman ihtiyacını gidermiş olurlar

Hocam gayet açık, istediğiniz kadar bölüm okuyun emek sarfedin, biz 100 saatte (fililen 20 saat kadar) sizlerden yetiştirebiliriz. Kendinizi naza çekmeyin demek istiyorlar. Ben 5 yıl okudum bu bölümü arkadaşlar (hazırlık dahil) , ve 4 yıldır da her saçmalığa boyun eğiyoruz, içinde pil olan kalemler için bile bize geliyorlar tam aha işler düzeldi diyorduk ki yne aynı muameleyle karşılaşıyoruz. Sertifika alanlardan yine bi farkımız olmayacak..........Çok yazık

Ben bu olayda bizim için bi sıkıntı göremiyorum, eğerki BT rehberlik için bir okulu tercih ettiğimizde Bilişim Teknolojileri öğretmenine öncelik verilecekse eskiden olduğu ve şimdi de olması gerektiği gibi bence bu bizim için iyi bile olur.

Ben kendi ortaokulumu görevlendirme için yazdım ve Liseler dolmadığı için görevlendirmem yapılmadı, bi çok arkadaşta aynı durumda
Bu şekilde açık olan liseler dolar ve ortaokul ve ilkokullara görevlendirmeler yapılır. Zaten bizim istediğiniz okulları isterse bu kursu bitirenler öncelik bize verilecektir ve ortada da sorun kalmayacaktır.

BT Öğretmeni olmayan ilkokullarda da açığı bu şekilde kapatacaklar sanırım.

Ama bir yandan da norm fazlası olması nedniyle ilde ve ilçede bir çok saçma yer değiştirmeye tabi tutulan BT öğretmenleri için büyük haksızlık olacak. Ben de norm fazlasıyım henüz bir yere resen atanmamış olsam da, her an atanabilirim. Beni ilçeye vs atadıktan sonra benim okuluma 100 saat kurs görüp belge almış bir öğretmeni görevlendirmesi tamamen hak yemektir.

Bu işin tek çözümü öncelikle BT rehberliğe kadro verip, kadro ile dolduramadığı yerler için bu uygulamayı yapmalıdır, ama nerde onu yapacak bakanlık :-1:

bt rehberliği mevcut derslerini yaptıktan sonra yürütülüyor.maaş karşılığı çalışan bütün öğretmenleri toplasınlar. :puhaha:
her okula bt öğrt. kadrosu verilmesi lazım.

tekrar sinir harbi başlıyor, baltaları çıkaralım yastık altından :scared:

niye stres yapıyorsunuz anlamadım bt formatörlük kursu açıldığında bu kurs niye veriliyor demedik. bulunduğumuz okullarda da bu belgeyi alıp formatör olan var.

bizlerin diğer okullara görevlendirme kabul etmeyeceği anlaşılınca bu yola başvurdular.
diğer branşlar bunu duyunca o kadar sevinecek
yazıklar olsun ne diyeyim

Geri