bt dersinden dolayı çıldıranlar....

Kodla Büyü
proxyerror' Alıntı:
Çünkü zihinsel engelli olanlar bile kolay bir şekilde öğrenebiliyor.(Tarafımdan denenmiştir)

Sen zihinsel engellimisin hocam. Vallaha helal olsun bayağı ilerletmişsin işleri :))

bence ajan bu. meb, kaleyi içerden yıkmak için yollamış bu arkadaşı. zihinsel engelliler bile öğreniyor demiş. derslerde oyun oynattırdığını da açık açık yazmış . neyi öğretmiş çocuklara anlamadım. mayın tarlası oynunda mayınları patlatmamayı öğretmiştir en fazla.

yaa biz ne yapalım.
12 saat ders ..
Bt Laboratuarı bomboş pc mc yok !
99'lu pcler hakkı rahmetine kavuşmuş. maliye bakanlığı tarafından kefenlenip gömülmüş.
Yeniside gelmiyor. öğrenci bana ben öğrenciye çok afedersiniz öküzün trene baktığı gibi bakıyoruz.
Öğrencinin gözüne baktığında birşey yapamayışın çok rezil bir durum. üstüne üstlük birde sınıfı zapdedememek nedir bilirmisiniz :)

kgunduz' Alıntı:
Öğrencinin gözüne baktığında birşey yapamayışın çok rezil bir durum. üstüne üstlük birde sınıfı zapdedememek nedir bilirmisiniz :)

Yeah..

Bu yüzden kendimi de hayatımı da perişan ettim. Ama şimdi pişmanım, keşke takmasaydım, keşke kendimi bu kadar üzmeseydim, kimin umrundaydı ki ve şimdi kimin umrunda.. Sizde salın çayıra mevlam kayıra, tavsiyem. Heba olmuş bir nesiliz işte ve niceleri heba olmakta. Gelecek hafta izin alıp "recover" yapcam kendimi, sürücülerimi bulabilirsem...

Beni bu havalar mahvetti.

Bilgisayarı kullanmayı bilmeyen öğretmenlerin eline milyon dolarlık projeyi emanet et sonra da BT Öğretmenine rehber olacaksın de. Öğrenciler de uzaktan bilgisayarları izlesin. BT sınıfına girdiğinde aç bi iki satır yazı yaz dediğinde yazı yazma programının nerde olduğunu bile bulamasın. Sonra masa üstünde kısa yolu olmadığını gören öğretmen de bulamasın sen de orada sana söylendiği gibi devreye gir onlar da "haaa tmm tmm" desinler yarın tekrar sana gelsin sorsunlar. Mühendisler önce 4. sınıfların ilk haftasında derse girsin ondan sonra gelip izlenimlerini paylaşsın.

ucamus' Alıntı:
maalesef durumumuz içler acısı ne desek boş bu gidişle arkadaşın dediği gibi toptan bakırköye :verymad:

ya istanbuldaki eylem bakırköyde yapılsaydı belki daha çok ses getirirdi. :) " LABLAR BU-RA-YA KU-RUL-SUN" :?

bilgisayar dersini bu kadar hafife alanları kızıyorum
billgisayar dersini sadece oyun oynamak face den zannetiyorlar.
bu tiplari iyi biliyorum bunlar diğer branş öğretmenleri
rehberlikçisi müzikçisi vb
kıskançlık mı ne bilmiyorum.

EslemSua' Alıntı:
senenin ilk zamanlari 4. sinif bir ogrencim siniftakilerin hepsinden iyi kullaniyordu bilgisayari, fare kullanimi, paint acma, cizme falan tabi. Digerleri hayatinda bilgisayar gormemislerdi, seneler once idi bu durum.
Fakat sonra ogrendim ki, bu cocuk okuma yazmayi ogrenememis, babasinin internet kafesi oldugu icin bilgisayari kullanabiliyormus. ama dedigim gibi basit seyleri.

tamam bunlari zihinsel engelliler de ogrenebiliyor da. bilgisayar o kadar basit islemlerden olusmuyor. Basit oyunlarla ogrenilecek seyler degil hepsi de.
şuan ki durumda malesef bizden bunu istiyorlar sadece basit olarka kullansın diye... ileri düzey projelere adım atamıyoruz okullarda

Arkadaşlar ben şöyle bir çözüm buldum. ders işlemiyorum, öğrenciler serbest oyun v.s ne isterlerse yapıyorlar, resmi olarak her şeyim tam planlar v.s, öğrenciler çok memnun e bende ölee, bizim dersime değer vermeyen bir meb var karşımızda, değeri olmayan derse bende değer vermem.

oasisbilgisayar' Alıntı:
Arkadaşlar ben şöyle bir çözüm buldum. ders işlemiyorum, öğrenciler serbest oyun v.s ne isterlerse yapıyorlar, resmi olarak her şeyim tam planlar v.s, öğrenciler çok memnun e bende ölee, bizim dersime değer vermeyen bir meb var karşımızda, değeri olmayan derse bende değer vermem.
Hocam tutumunuzu doğru bulmuyorum.
Ben elimden geldiğince dersi işliyorum.
Çocuklara da faydalı olduğuna inanıyorum.

proxyerror' Alıntı:

Madem mühendissiniz bırakalım siz mühendisliğinizi yapın biz de öğretmenliğimizi.Hem mühendissiniz hem de öğretmenlik yapıyorsunuz bari öğretmenlik hakkında ahkâm kesmeyi bırakın.Herkes kendi işine baksın.

Geçen gün müdür elinde iki kıytırık hoparlörle geldi ve bunları tamir eder misin dedi XD ederim tabii ne demek :D bozuk radyo falan varsa onları da getirin...formatörün ve bilgisayar öğretmeninin görevleri nelerdir hattı hududu belirlenmeli ve okullardaki beyinsizlere iyice anlatılmalı. eğitim fakültesi mezununa elektrik elektronik işleri yaptırıyo adamdaki kafaya bak

ben inadına dersimi işliyorum. birinci dönem faranşit dolayısıyla bazı günler boş bıraktım ama sınıfı sonra toparlayamadım bu dönem bir karar aldım derslerimde hep uygulama yaptırıyorum ve uygulamayı bitirenler ödül olrak kalan sürede serbest oluyorlar. ha sınıfta gürültü yine oluyor başın çatlarcasına ağrıyor bağırarak ders işlediğim için boğaz ağrısı cabası ama vicdanen rahatım öğrencilerim belki beni sevmiyor ama ben zorlada olsa onlara yaptırdığım uygulamalrla onlara bildiklerini sandıkları şeyleri öğretiyorum

Bazı arkadaşlar bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyor.Hak aramakla dersinizi doğru işlemek farklı şeyler.Günün gereklerine göre davranmazsanız kendinizi paralarsınız.Serbest etkinlik dersi çocukların okulu sevmeleri için konulmuş oyun ve eğlenceli aktiviteler içeren bir derstir.Seçmeli derslerde öğrenci düzeyine göre ayarlanabilen bir ders.Yarın ders zorunlu olur.Ona göre dersinizi işlersiniz.
İlk görev yaptığımda ders zorunlu ve notla değerlendirilirken bazı işbilmez öğretmenler kendini ve dersini önemli kılmak adına okulun en başarılı öğrencilerine susmuyorlar beni dinlemiyorlar diye cezalandırmak için bilgisayar dersinden 1-2 veriyordu.Bu yüzden not işini kaldırdılar.Not kalkınca bu iş bilmez arkadaşlar yine dersinin önemli olduğunu göstermek için bacak kadar çocuklara mühendislik eğitimi vermeye kalktı.Hal böyle olunca da serbest etkinlik oldu ve ders sınıf öğretmenine verildi.Bu alınan kararları egitim uzmanları alıyor.Sapla samanı karıştırmamak lazım.Hükümet ve MEB'e kalırsa düşünmeyen sorgulamayan bireyler yetiştirmek için BT sınıflarını dağıtmak istiyor.Çünkü internet özgürlük ve demokratik bir ortam yaratıyor.Her şeyi ele geçirebiliyorlar ama interneti ele geçiremiyorlar bir türlü.BT öğretmenlerinin sorunların kaynağı bu.Siz asıl kanağa yönelin.12 Haziranda tavrınızı koyun.Bana saldırmakla elinize birşey geçmez.Günün gereklerine göre davranın, değişen teknolojiye ve de en önemlisi değişen ders anlayışına göre kendinizi yetiştirin.
Bazıları ağzından salyalar akıtarak yorumlar yapıyor.Cevap verip seviyesine inemeyeceğim kusura bakmasınlar.Yalnız BT adına bazı yanlış kararlar alınmışsa bilinki bu işbilmezlerdir sebebi.Sağa sola saldırmakla hak aradıklarını sanıyorlar.Nasıl öğretmen olmuşlarsa.Fikriniz varsa adam gibi açıklarsınız.Yok ben illaki bildiğimi okurum diyorsanız da kendinizi paralayın ne yapalım...

proxyerror' Alıntı:
Bazı arkadaşlar bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyor.Hak aramakla dersinizi doğru işlemek farklı şeyler.Günün gereklerine göre davranmazsanız kendinizi paralarsınız.Serbest etkinlik dersi çocukların okulu sevmeleri için konulmuş oyun ve eğlenceli aktiviteler içeren bir derstir.Seçmeli derslerde öğrenci düzeyine göre ayarlanabilen bir ders.Yarın ders zorunlu olur.Ona göre dersinizi işlersiniz.
İlk görev yaptığımda ders zorunlu ve notla değerlendirilirken bazı işbilmez öğretmenler kendini ve dersini önemli kılmak adına okulun en başarılı öğrencilerine susmuyorlar beni dinlemiyorlar diye cezalandırmak için bilgisayar dersinden 1-2 veriyordu.Bu yüzden not işini kaldırdılar.Not kalkınca bu iş bilmez arkadaşlar yine dersinin önemli olduğunu göstermek için bacak kadar çocuklara mühendislik eğitimi vermeye kalktı.Hal böyle olunca da serbest etkinlik oldu ve ders sınıf öğretmenine verildi.Bu alınan kararları egitim uzmanları alıyor.Sapla samanı karıştırmamak lazım.Hükümet ve MEB'e kalırsa düşünmeyen sorgulamayan bireyler yetiştirmek için BT sınıflarını dağıtmak istiyor.Çünkü internet özgürlük ve demokratik bir ortam yaratıyor.Her şeyi ele geçirebiliyorlar ama interneti ele geçiremiyorlar bir türlü.BT öğretmenlerinin sorunların kaynağı bu.Siz asıl kanağa yönelin.12 Haziranda tavrınızı koyun.Bana saldırmakla elinize birşey geçmez.Günün gereklerine göre davranın, değişen teknolojiye ve de en önemlisi değişen ders anlayışına göre kendinizi yetiştirin.
Bazıları ağzından salyalar akıtarak yorumlar yapıyor.Cevap verip seviyesine inemeyeceğim kusura bakmasınlar.Yalnız BT adına bazı yanlış kararlar alınmışsa bilinki bu işbilmezlerdir sebebi.Sağa sola saldırmakla hak aradıklarını sanıyorlar.Nasıl öğretmen olmuşlarsa.Fikriniz varsa adam gibi açıklarsınız.Yok ben illaki bildiğimi okurum diyorsanız da kendinizi paralayın ne yapalım...

ÇOK BOŞ KONUŞUYORSUN AMA ÖYLE BİR CİLALIYORSUN Kİ GÖREN BİŞEY YAZMIŞSIN SANIYOR.

proxyerror' Alıntı:

"en önemlisi değişen ders anlayışına göre kendinizi yetiştirin." :D (Mühendis bir öğretmenden tavsiyeler :D :D :D )

Madem beğenmiyorsun öğretmenlerin seviyesini neden öğretmenliği seçtin arkadaşım.Sözlerine dikkat et.Asıl seviyeyi düşüren biri varsa o da sensin.Meselenin tümünü kafanda çözmüşsün zaten bu fikirlerini bence mutlaka bakanlıkla paylaşmalısın.Senin gibi değerli bir "eğitim profesörü mühendisi" harcıyorlar ilköğretim okulunda. Yazık sana çok yazık...

meltem_meva' Alıntı:
ben inadına dersimi işliyorum. birinci dönem faranşit dolayısıyla bazı günler boş bıraktım ama sınıfı sonra toparlayamadım bu dönem bir karar aldım derslerimde hep uygulama yaptırıyorum ve uygulamayı bitirenler ödül olrak kalan sürede serbest oluyorlar. ha sınıfta gürültü yine oluyor başın çatlarcasına ağrıyor bağırarak ders işlediğim için boğaz ağrısı cabası ama vicdanen rahatım öğrencilerim belki beni sevmiyor ama ben zorlada olsa onlara yaptırdığım uygulamalrla onlara bildiklerini sandıkları şeyleri öğretiyorum

bu yöntem 4-5-6 işe yarıyor ama diğerlerinde işlemiyor olsun en azından insanın içi rahat ediyor. çabalıyorum diye...

ben hala arkadaşın brnaşını merak etmekteyim... Eğitim bilimleri mühendisi herhalde...

Salakça hakkımda yorum yapan tüm ileri zekalara sesleniyorum.Siz daha kundaktayken bu ülkede bilgisayar derslerini mühendislerle teknik eğitim fakültesi mezunları veriyordu.Sizler sonradan görmelersiniz.Daha neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz öylece atıp tutuyorsunuz.Bazı arkadaşlar son yıllarda başına gelenler sebebiyle rahatsızlıklarını dile getirmişler.Kıdemli bir öğretmen bir abi olarak yardımcı olmaya çalıştık.Şu küstahça yapılan yorumlara bakın.Saygın birisi olmak istiyorsanız önce karşınızdakine saygı duyacaksınız.Hatırlıyorumda bu ülkede mantar gibi BÖTEler kuruldu ve ilk yıllarda 30-40 puanlarla nerden mezun olduğu belli olmayan Bilgisayar Öğretmeni alımı yapıldı.Bu zihinsel engellilerin öğretmen yapılmasının son derece sakıncalı olacağını o yıllarda çok söylemiştim.Ama maalesef 4 yıl alım yapıldıktan sonra taban puan getirdiler.Bu şahısların atanmalarını engelleyemediğim için değerli BT öğretmenlerinden özür dilerim.
Diğer konuya gelince ister mühendislik yaparım ister öğretmenlik.İster meslek lisesinde ister ilköğretimde görev alırım.Sizlere danışacak değilim.Hazımsızlığınızı anlayabiliyorum.Sizde ileri görüşlü olsaydınız da daha kapsamlı eğitim alıp kendinize alternatifler oluştursaydınız.
Amacım sorun yaşayan öğretmen arkadaşlarıma yardımcı olabilmekti.Ancak forumda bir kaç ileri zeka yüzünden can sıkıcı muhabbet oluşmasına vesile olduğum için diğer öğretmen arkadaşlarım beni mazur görsünler.
Düşüncelerim sadece kendi ürünüm değildir.Müfettiş denetiminde gayet başarılı bulundum.Hatta eğitsel oyunları alıp diğer öğretmen arkadaşların da kullanmasını sağlayacağını söyledi.6-7-8 lerde ise öğrencileri sıkmamamı, derste rahat olmalarını sağlamamı özellikle vurguladı ve çalışmalarım için teşekkür etti.Okulda en az çalışıp en başarılı bulunan öğretmenim.Bazı arkadaşlar uzayda mı yaşıyor ne yapıyor bilmiyorum.BT geleceği elbette beni de endişelendiriyor.Ama ben sağa sola saldırmıyorum.Sorunun hükümet olduğunu çok iyi biliyorum.Çözümünde 12 Haziranda gerçekleşebileceğini çok iyi biliyorum...

proxyerror' Alıntı:
Salakça hakkımda yorum yapan tüm ileri zekalara sesleniyorum.Siz daha kundaktayken bu ülkede bilgisayar derslerini mühendislerle teknik eğitim fakültesi mezunları veriyordu.Sizler sonradan görmelersiniz.Daha neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz öylece atıp tutuyorsunuz.Bazı arkadaşlar son yıllarda başına gelenler sebebiyle rahatsızlıklarını dile getirmişler.Kıdemli bir öğretmen bir abi olarak yardımcı olmaya çalıştık.Şu küstahça yapılan yorumlara bakın.Saygın birisi olmak istiyorsanız önce karşınızdakine saygı duyacaksınız.Hatırlıyorumda bu ülkede mantar gibi BÖTEler kuruldu ve ilk yıllarda 30-40 puanlarla nerden mezun olduğu belli olmayan Bilgisayar Öğretmeni alımı yapıldı.Bu zihinsel engellilerin öğretmen yapılmasının son derece sakıncalı olacağını o yıllarda çok söylemiştim.Ama maalesef 4 yıl alım yapıldıktan sonra taban puan getirdiler.Bu şahısların atanmalarını engelleyemediğim için değerli BT öğretmenlerinden özür dilerim.
Diğer konuya gelince ister mühendislik yaparım ister öğretmenlik.İster meslek lisesinde ister ilköğretimde görev alırım.Sizlere danışacak değilim.Hazımsızlığınızı anlayabiliyorum.Sizde ileri görüşlü olsaydınız da daha kapsamlı eğitim alıp kendinize alternatifler oluştursaydınız.
Amacım sorun yaşayan öğretmen arkadaşlarıma yardımcı olabilmekti.Ancak forumda bir kaç ileri zeka yüzünden can sıkıcı muhabbet oluşmasına vesile olduğum için diğer öğretmen arkadaşlarım beni mazur görsünler.
Düşüncelerim sadece kendi ürünüm değildir.Müfettiş denetiminde gayet başarılı bulundum.Hatta eğitsel oyunları alıp diğer öğretmen arkadaşların da kullanmasını sağlayacağını söyledi.6-7-8 lerde ise öğrencileri sıkmamamı, derste rahat olmalarını sağlamamı özellikle vurguladı ve çalışmalarım için teşekkür etti.Okulda en az çalışıp en başarılı bulunan öğretmenim.Bazı arkadaşlar uzayda mı yaşıyor ne yapıyor bilmiyorum.BT geleceği elbette beni de endişelendiriyor.Ama ben sağa sola saldırmıyorum.Sorunun hükümet olduğunu çok iyi biliyorum.Çözümünde 12 Haziranda gerçekleşebileceğini çok iyi biliyorum...
bakın haklı olduğunuz noktalar olsada bana göre haksız olduğunuz çok noktada var. ama bu size karşı olan tutumumu değiştirmez, haklı olduğunu düşündüğüm bazı noktaları alıp kendi okulumda denemeler yapacağım. bakalım yararlı olacak mı..
saygılarımla

proxyerror' Alıntı:
dersin seçmeli olması, daha sonra serbest etkinlik olup bizden alınması tamamen bizim suçumuz yani. o da güzel. yazınızda tek katıldığım nokta iş bilmezler yüzünden bilişim teknolojilerinin bu hale gelmesi. ancak bu iş bilmezler öğretmenler değil, talim terbiye kurulundaki yetkililerdir. bu ülkede işini bt öğretmenleri kadar fedakarlıkla yapan bir öğretmen grubu da bulamazsınız. bu öğretmen grubunu kışkırtmakla da elinize bir şey geçmez. iyi forumlar.

skipper_forum' Alıntı:
oasisbilgisayar' Alıntı:
Hocam tutumunuzu doğru bulmuyorum.
Ben elimden geldiğince dersi işliyorum.
Çocuklara da faydalı olduğuna inanıyorum.

tebrik ederimm..

Sen önce eğitim fakültesi mezunu olmayanları okullara sok...

sonra şu düzgün değil bu düzgün değil...

Zaten eğitim sistemin iyi olsa adam gibi herkes mesleğini yapar.

Bu mesleğin bu kadar düşkün olması öğretmenlerin değil... Milletin eğitime verdiği önemin sonucu... Öğretmenlik nasılsa herkes yapar...

Kendi mesleğini icra edemeyen HERKES buraya....

Geri