BRANŞINDAN NEFRET EDEN VAR MI?

Kodla Büyü
BRansımdan nefret ediyorum, bizim kadar idarecilerle sorun yasayan, hersene baska bir problemi cıkan baska branş yok, tamirci miyiz öğretmen mi belli değil, bize göre öğretmen diğerlerine göre bilgisayar ve elektronik teknik servisiyiz. Keske bizese açılsa zihinsel engelliler hemen geçerim ..

:)hocam bu başlığı ben açmıştım. geçen yıl. bu sene btr görevim yok. rehber öğretmenimizde benden yardım isteyip duruyodu. bende hocam ben formatör değilim dedim isterseniz okul formatörümüzden yardım alın dedim. ama yemin ediyorum iki gün vijdan azabı çektim. yapsan ne olurdu diyorum kendi kendime. artık üzeimize nasıl sinmişse.zorlanıyorum btr ye söyleyin yardım etsin derken. sanaırım yapı meselesi bu. ama ben bayanlara bilgisayarı yakıştırmıyorum. erkek hocalara daha çok yakışıyor benim fikrim bu. keşke alan değiştirsek herkes gönlünden geçen alanda severek çalışsa ne our ki yaa.çok mu anormal bişey söylüyorum?

ZMF' Alıntı:
:)hocam bu başlığı ben açmıştım. geçen yıl. bu sene btr görevim yok. rehber öğretmenimizde benden yardım isteyip duruyodu. bende hocam ben formatör değilim dedim isterseniz okul formatörümüzden yardım alın dedim. ama yemin ediyorum iki gün vijdan azabı çektim. yapsan ne olurdu diyorum kendi kendime. artık üzeimize nasıl sinmişse.zorlanıyorum btr ye söyleyin yardım etsin derken. sanaırım yapı meselesi bu. ama ben bayanlara bilgisayarı yakıştırmıyorum. erkek hocalara daha çok yakışıyor benim fikrim bu. keşke alan değiştirsek herkes gönlünden geçen alanda severek çalışsa ne our ki yaa.çok mu anormal bişey söylüyorum?
Hocam vicdan azabi cektigine gore sen bu sektorde hic kazik yememissin :puhaha: Nezamanki bikac ogretmenin isine gucune kosup hastaliginda dugununde cenazende bile arayip sormadiklarini gorursen nezamanki aksam 6-7lere kadar okulda kalip arkandan konusuldugunu duyarsan hatta es kaza sahit olursan vicdan azabi cekmemeyi ogreniyorsun.

Enterprise' Alıntı:
ZMF' Alıntı:
Hocam vicdan azabi cektigine gore sen bu sektorde hic kazik yememissin :puhaha: Nezamanki bikac ogretmenin isine gucune kosup hastaliginda dugununde cenazende bile arayip sormadiklarini gorursen nezamanki aksam 6-7lere kadar okulda kalip arkandan konusuldugunu duyarsan hatta es kaza sahit olursan vicdan azabi cekmemeyi ogreniyorsun.
yokk hocam çok şükür henüz o olayları yaşamadım.tam tersi hem yardım isteyip hemde teşekkür ederlerama insanı kullandıkları kesin. ama işte bildiğimede bilmiyom diyemiyodum ama yavaş yavaş başladım bilmiyorum demeye. ama yani kendi laptopunu okula getirmenin bi anlamı varmı. bilgisayarcıya götür. demi yani. ben çocuğumu alıp rehber öğretmene götürüyom mu?

yazılanların hepsini okudum bayan işi değil donanımla uğraşmak kasa alıp taşımak zaten ne istekle yapıyorlar ne de başarılı oluyorlar ama asıl sıkıntı şu an okulların disiplinsizliği benim için de keçke btr olsam hiç derse girmesem öğretmenlere rehber olsam çocuklarla uğraşmasam herkesin fıtratı ayrı adam gibi bir rehberlik yapılmadığından birçok kişi mesleğinde mutsuz ve başarısız bayanlara diyeceğim şudur ki kabloda sorun falan olunca bir erkek öğretmenden yardım isteyin insandır heralde masanın altından ucunu çıkarır girmeyin çömelmeyin böyle sıkıntı oluşturuyorlarsa başvurmayın btr ye bilmiyorum deyin

cilekes_ogrt' Alıntı:
yazılanların hepsini okudum bayan işi değil donanımla uğraşmak kasa alıp taşımak zaten ne istekle yapıyorlar ne de başarılı oluyorlar ama asıl sıkıntı şu an okulların disiplinsizliği benim için de keçke btr olsam hiç derse girmesem öğretmenlere rehber olsam çocuklarla uğraşmasam herkesin fıtratı ayrı adam gibi bir rehberlik yapılmadığından birçok kişi mesleğinde mutsuz ve başarısız bayanlara diyeceğim şudur ki kabloda sorun falan olunca bir erkek öğretmenden yardım isteyin insandır heralde masanın altından ucunu çıkarır girmeyin çömelmeyin böyle sıkıntı oluşturuyorlarsa başvurmayın btr ye bilmiyorum deyin
Bayan isi olmadigina katilmiyorum sonucta yük ve esya tasimaciligi degil kasa tamiri de.Lakin nankör is 3 saat ugrasip tamir edersin adam isi bilmedigi icin 5dk ugrasti yapti sanir, ya da anakarti yanmistir laptopun mesela salladi tamir etmek istemedi sanır, evdeki bilgisayarini getirir bi bakista tamir olacak da sen yapmak istemiyorsun yada tek arkadasi sensin de tek yardim isteyense sensin sanır, hic bisey sanmasa elinde sihirli degnek var herseyi cozebiliyorsun sanir.
Sevmeyen btr olmasin sozunuze kismen katiliyorum "Gorev taniminda var olan bir isi yapmak istemeyen btr olmasin ama 3. kattaki modemden 1. Kattaki odaya binanin disindan hat cekmek istemedi diye kimse btr gorevinden vazgecmesin" bence.

Arkadaşlar sizi bilmiyorum da bende ciddi anlamda nefret boyutuna ulaştı ve artık kafamın yorulduğunu hissediyorum. hergün baş ağrısıyla eve dönüyorum düşünüyorum idare edelim diye de hayat böyle geçer mi?

yeymir23' Alıntı:
Arkadaşlar sizi bilmiyorum da bende ciddi anlamda nefret boyutuna ulaştı ve artık kafamın yorulduğunu hissediyorum. hergün baş ağrısıyla eve dönüyorum düşünüyorum idare edelim diye de hayat böyle geçer mi?
aynı durumdayım 32 saat ders var okulda 30 a ben giriyorum; 2sine tek. tasarım öğr. Lab var ama elektrik sıkıntısı var. sevmiyorum, sevmiyormuşum teknik işleri :cry:

Allah bizi; bizi anlayanlarla karşılaştırsın İNŞALLAH

ben seviyorum
btr yi de kendi isteğimle yapıyorum
okulda teknoloji tasarım ve görsel sanatllar dersine girmektense btr olmak benim için daha iyi
açıkçası 30 saat derse tahammul edemem ama btr rahat
bir kere sistemi oturttuktan sonra çok da sorun olmuyor

bana sorarsanız bu işin bayanı erkeği yok
maaşı almaya gelince hepimiz aynıyız.

bu nasıl bir bakış açısıdır yaaa. biz görevi yapmayalım ama ek dersi fulll alalım mı diyoruz. branşı sevmiyoruz diyoruz. zaten sırf maaş alıyoz diye sevmediğimiz işi yapıyoz. mesele branşı sevmemek. sınıfçı arkadaşta kendi branşını sevmiyo diyor keşke ben senin yerinde olsam. bende ona diyorum ben senin yerinde olsam diye. h_m hocamın dediği ne kadar doğru. daha branj arkadaşın seni anlamıyor başka branj nasıl anlasın.

vildan84' Alıntı:
ben seviyorum
okulda teknoloji tasarım ve görsel sanatllar dersine girmektense btr olmak benim için daha iyi

Ne mutlu size...

H_M' Alıntı:
vildan84' Alıntı:
ben seviyorum

Ne mutlu size...

tesekkur ederim

soyle açıklıyim neden sevdiğimi
normal kadromun bulunduğu okulda BT sınıfı yok dersi sınıfta işliyorum
16 saat bilişim dersim var
sınıflar 50-60 kişi arası değişiyor

idare bana 14 teknoloji tasarım ve görsel sanatlar ekledi
artı kulup artı sınıf
o kadar yogundum ki anlatamam
keske BT dersliğim olsaydı 30 saat derse girseydim ama yok
bu nedenle BTR rahat benim açımdan

Hocam şartlarınız sizi BTR olmaya yöneltmiş.. Anlıyorum. Aslında çoğu zaman şartlar itiyor zaten bizi bu yöne.

al benden de o kadar..öyle sıkıldım ki..
patlayacam artık
yok sevmiyor değilim ama bunaldım..
herksein bir soru sormasından,,işi olunca güleryüz gösterip işi bitince selam vermemesinden,,
tamirci sıfatından..
ders esnasında kimse yaw bu derste,,dersi bitsin öyle çağırayım demeye tenezzül etmemesinden,
dersimin bölünmesinden,
çocukların her derse yav hoca biz bilgisayarı biliyoruz deyip,,sadece oyun oynamak istemelerinden
konuyu anlatınca bilmemelerinden dolayı sıkılıp ,zorlanmalarından,,sınavlarda hep düşük almalarından,,
bilişim dersi sınavı diye çalışmamalarından bıktımmm
hergün farklı kıyafet giymek zorundayım,
tozdan,kirden batıyo,,
bi sorun çıksın,,ellerimde kablo,tornavida dolaşıp,,tamirci hissine kapılmaktan bıktım..
bi gün yaa,,bi gün okula hani biraz şık giyeneyim,topuklu ayakkabıyla geleyim desem,,herkes farkediyo,,neden mii alışkın değiller ki bilişimciyi o halde görmeye,,
,,keşke branşımı değiştirebilsem..

H_M' Alıntı:
Hocam şartlarınız sizi BTR olmaya yöneltmiş.. Anlıyorum. Aslında çoğu zaman şartlar itiyor zaten bizi bu yöne.

aynen oyle hocam
forumun başlığına dönecek olursam
öğretmenliği seviyorum, branşımı da seviyorum
ama dersimi uygulamalı olarak öğretmek istiyorum
eski püskü bilgisayarların arızaları ile ugrasmak istemiyorum

pinaraytas' Alıntı:
al benden de o kadar..öyle sıkıldım ki..
patlayacam artık
yok sevmiyor değilim ama bunaldım..
herksein bir soru sormasından,,işi olunca güleryüz gösterip işi bitince selam vermemesinden,,
tamirci sıfatından..
ders esnasında kimse yaw bu derste,,dersi bitsin öyle çağırayım demeye tenezzül etmemesinden,
dersimin bölünmesinden,
çocukların her derse yav hoca biz bilgisayarı biliyoruz deyip,,sadece oyun oynamak istemelerinden
konuyu anlatınca bilmemelerinden dolayı sıkılıp ,zorlanmalarından,,sınavlarda hep düşük almalarından,,
bilişim dersi sınavı diye çalışmamalarından bıktımmm
hergün farklı kıyafet giymek zorundayım,
tozdan,kirden batıyo,,
bi sorun çıksın,,ellerimde kablo,tornavida dolaşıp,,tamirci hissine kapılmaktan bıktım..
bi gün yaa,,bi gün okula hani biraz şık giyeneyim,topuklu ayakkabıyla geleyim desem,,herkes farkediyo,,neden mii alışkın değiller ki bilişimciyi o halde görmeye,,
,,keşke branşımı değiştirebilsem..

Bir de üstüne her türlü insanla muhattap olmak zorunda kaldığım için, hele ki boşboğazlarla nefret ettiğim insanlar oldu artık bu sebepten konuşmuyorum bile aman yok ya zor iş gerçekten tertemiz gir çık dersine işin bitince kalk git ne güzel ohhh internet gitmiş bozulmuş banane......

Bende yeni atandım arkadaşlar . Erkek olmama rağmen ben bile kaldıramıyorum bazen.Öncesinde tahmin ediyordum az çok nasıl bi işle karşılaşacağımı ama bu kadarınıda tahmin etmiyordum. Adamlar ufak bi işte beni çağırıyor. Fakat dersin önemine gelince de en gereksiz derslerden görüyorlar. Bu sefer kimseye yardımda edesim gelmiyor :|

Allah kolaylık versin Veli33 hocam zor biraz sabırlı mı olmak lazım yoksa hevesli mi bilmiyorum...

Diğer öğretmenler olsun idareciler olsun öğretmen gözüyle bakmıyolar resmen..Bilişim sınıfının temizliğini bile yaptıramıyorum adamlara ekstra iş gibi bakıyolar söylemekten bıktım artık o derece..

Branşından nefret etmeyen var mı desek daha doğru olur...
Ben de sevmedim sevecek gibi de değilim..

Evet nefret ediyorum sürekli aklımda alan degistirmek var inş bu sene sosyoloji bitiyor bakalım bi işime yariyacak mi
ki sene başında seviyordum lab yok sınıfta sessiz sakin ders anlatıp çıkıyorum diye ne zaman ki anladım böyle pc dersi işlenmez o kadar anlattigimdan pek de bi şey kalmamış luzumsuz geldi tüp ugraslarim

A_Z_80' Alıntı:
Diğer öğretmenler olsun idareciler olsun öğretmen gözüyle bakmıyolar resmen..Bilişim sınıfının temizliğini bile yaptıramıyorum adamlara ekstra iş gibi bakıyolar söylemekten bıktım artık o derece..

aynen yaa,,
sorunca,,cuma günleri temizliyoruz diyolar,,haftada bi gün,,
amenna diyorum ama
pazartesi geldiğimde aynı eskisi gibi görüyorum,,
her hafta bunu yaşayınca,artık patladım bende,
bu ne yaa,,sanki okulun bi sınıfı,,bi bölümü değilde,,
benim özel evim,kimse elini sürmüyo

:) 4 sene önce bu başlığı açmışımda dertlerimi dökmüşüm. ozamn kullanıcı adım zmf imiş oğlumun adını yazmışım sadece. şimdi birde kızım var kullanıcı adım da değişti. ama duygularım değişmedi:) 4 sene daha yaşlanmışım. 8. seneme giricem sanırım alışıyor insan. ben artık umursamıyorum dersimize yapılan tutumları. kim ne yaparsa yapsın. teog muş ana derslermiş. hangi birine anlata bilirsin . velisi de aynı fikirde öğretmenide idareciside . belki sevebilirdik branşımızı ama sistem, değişen uygulamalar,evren buna engel oldu:)Allah ömür veirse 4 sene sonra yine yazayım bari ne hissettiği mi:)

Sevgili dostlarım, ben de burada yazılanlara aynen katılıyorum... Meslekte 5. yılım. Bu sene sınava girmeyi düşünüyorum, eczacılık mı bil. mühendisliğimi okusam ? diye kendimle hasbi-hal ediyorum ama karar veremiyorum? Sizce hangisine yönelmeliyim ?

bugün bana öğretmenin biri demez mi "bu çocuklar herşeyi biliyor siz ne öğretiyorsunuz " diye.
Dedim "programlama bilmiyorlar onu öğretiyoruz"
ölür müsün öldürür müsün

Sevgili dostlarım, ben de burada yazılanlara aynen katılıyorum... Meslekte 5. yılım. Bu sene sınava girmeyi düşünüyorum, eczacılık mı bil. mühendisliğimi okusam ? diye kendimle hasbi-hal ediyorum ama karar veremiyorum? Sizce hangisine yönelmeliyim ?

hocam ben de 2. bir üniversite düşünüyorum hangi ildesiniz? hem çalışıp hem okuyacak mısınız?Açıkçası ben farklı biröğretmenlik okuyup alan değiştirmek istiyorum eczacılık hep hayalimdi ama burda yok

Bende sıkıldım.
Bayanların işleri teknik(bilişim,elektrik,btr,elektronik,....)) erkek öğretmene atmalarından.
Madem adalet madem eşitlik gelirde de iş dağılımında adalet.
Senin beyaz önlüğün kirleniyorsa benimki de kirleniyor.
Sen masa altında terliyorsan bende terliyorum.
Sen kendine zaman ayırmak istiyorsan bende ayırmak istiyorum.

Etiketlerim(iz):
Boş ders öğretmeni, fahri nöbet tutacak kişi, fahri sınıf rehberliği yapacak kişi, tüm panoların düzenlenmesinden sorumlu kişi, okuldaki dijital panodan tek sorumlu olan kişi, tamirci , bu günlerde okulda öğretmen az olduğu için 52 haftadır nöbet tutturulan ve ücret yazılan; daha sonra ise bu ücreti faizi ile geri alıcak olan kişi, çocuklar hastalandığında dersi boş olduğu için hastaneye götüren kişi, dersi önemsiz olan kişi, dyk verilmediği halde dyk kurslarına öğrencilerin başvurmasını sağlayan tek kişi, öğretmenler arasında senin dersin boş şu evrakları hazırlayıver denilen kişi, müdürün ve müdür yardımcısının işlerini yapan kişi, okuldaki her türlü paranın toplanmasından sorumlu kişi, tüm öğretmenlerin özel beleş formatçısı, internet kafeci, bilişimin ülkeyi kurtarabileceğini söyleyen ama teog derslerinin gücünü farkedememiş kişi, en az ek ders alan kişi,
okulda sürekli göz önünde olduğu için müdürün sardığı kişi,
az çok hepimiz farkında olmasak ta böyleyiz

Geri