Bosch beyaz eşya nasıldır?

Kodla Büyü

mailicin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

beyaz eşya olarak bosch mu arçelik mi arasında kaldım. Tercihim boschtan yana olacak. Acaba bosch kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Özellikle buzdolabından emin değilim. Bu konuda fikri olanlardan yardım bekliyorum.

Buzdalobı: Bosch KDN 56AI30 N
Çamaşır: Bosch WAQ 2041S
Bulaşık: Bosch SMS 58m88

buzdolabı ve bulaşık makinesi arçelik almayın.. benim de merak ettiğim bosch hala alman malı olarak eski kalitede ürün veriyor mu acaba? gerçi bende bir ara araştırmıştım samsung buzdolapları çok beğenmiştim..

buz dolabı bosch ta biraz sıkıntılı tabi beyaz eşya şans işi sharp buz dolabı güzel tavsiye ederim büyükşehirde yaşıyorsanız sıemens de güzel kardeşim beyaz eşya tamircisi kendi evine sıemens aldı beyaz grubu olarak

crosswise' Alıntı:
buz dolabı bosch ta biraz sıkıntılı tabi beyaz eşya şans işi sharp buz dolabı güzel tavsiye ederim büyükşehirde yaşıyorsanız sıemens de güzel kardeşim beyaz eşya tamircisi kendi evine sıemens aldı beyaz grubu olarak
Bosch bayi yan dükkanda sattığı Sharp buzdolabını önerdi tıpkı sizin gibi. AMa burası küçük yer servis konusunda sıkıntı yaşamaktan korkuyorum

hocam ben 1 yıldan beri bosch buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi kullanıyorum elektrik kesintisi çok yaşadık buna rağmen bir sorun yaşamadım. .bulaşık makiinesi diğerlerine göre daha sessiz çalışıyor ve elektrik kesintilerinde genelde hafıza kartlarının zarar göreceği söyleniyor. lakin dediğim gibi bir sorun yaşamadım ve fazlasıyla memnunum.

Şans işi elektronik olayı.. Sorun yaşayan da ve memnun olan da var ama servisleri arçelik vestel gibi değil, sıkıntı yasattiklarini bolca duydum...

benim bütün beyaz eşlarım bosh ve 1 yıldır hiçbir sorun yaşamadım ve çok memnunum tavsiye ederim

arabada ww neyse beyaz eşyada da bosh odur. yani kaliteyse kalite... ama fiyatlarıda ona göre :)

Yıllardır Bosch kullanıyorum, ev değiştirdim ama maşaallah hiçbir sıkıntı yaşamadım, tıkır tıkır çalışıyorlar. :D

Bulaşık Makinesi ile Çamaşır makinesi kusursuz çalışıyor yıllardır.Buzdolabı ise iyi olmakla beraber biraz sesli çalışıyor.

Buzdolaplarından zaman zaman cama taş atılıyormuş gibi ses gelebilir ayrıntılı bilgiyi google dan bulabilirsiniz.

Merkeze uzak bir ilçedeyseniz ilk kurulum için bir hafta, sonraki servis isteği için bir ay beklemeniz gerekebilir. (Erzurum'da böyle başka yerde nasıl bilmiyorum fırının patlayan lambası için bir aydır bekliyoruz. )

Samsung, ariston almak istedim baskıdan dolayı bosch aldık parasının karşılığını verdiğini düşünmüyorum.

Üstteki hocamın yazdığı gibi çamaşır ve bulaşık makineleri iyi.

3 senedir kullanıyorum tavsiye ederim
Fakat baska alacaksaniz tavsiyem Beko ve arcelik eskisi gibi değil, uzak durun

Tüm beyaz eşyaları bosch aldık 2 senedir kullanıyoruz hiç sorun çıkarmadı. Elektronik eşya şans işidir unutmamak lazım.

Bosch da bir Türk üretim bir de Alman üretim var dikkat edin. Aldığım çamaşır makinesinden başım çok ağrıdı. Bir de servisi bulunduğunuz yerdeki servisi iyi mi?

Yaklaşık 3 aydır Bosch kullanıyorum.Bir sıkıntı çıkmadı henüz

ben de 1.5 senedir bosh kullanıyorum. (buzdolabı, ç.makinası, b. makinası, tost makinası, elektrikli süpürge ve fırın ) her biri son derece iyi ama elektrikli süpürge (BGS6PRO1 ) tam bir canavar :) onu tek geçerim bu alemde :) diğerleri de sorunsuz çalışıyor.

her ne alırsan al beko,arçelik,vestel alma... bosch siemens ortak üretimdir.gözün kapalı alabilirsin. ancak yaşadığın bölgede elektrik sıkıntısı varsa (düşük elektrik) dijital olanlardan uzak dur.

3 yıldır bosh bulaşık makinesi kullanıyorum, bir sorunla karşılaşmadım. simens çamaşır makinesinden de memnunum, buzdolabım vestel ve en çok ondan memnunum. sanırım beyaz eşya biraz şans işi... en iyisi o beğendiğiniz modellerin yorumlarını okumanız

bugün Bosh was20461 çamaşır makinesi aldık - üstüne bu başlık ilginç oldu 8)
Net te araştırmalarım sonucu was 20461 ve 20763 ün olumlu yorumlarını okudum, o yüzden bu modele yöneldim. was serileri almanya üretimi imiş - yeni seriler bir kaç farklı ülkede üretiliyormuş modeline göre. Bu ülkeler içinde Türkiye, romanya, yunanistan varmış galiba -

İki çeşit Bosch vardır. Biri Almanyada üretilen Alman Bosch ürün kodunun sonunda EU yazar. Birde Türkiye'de Profilo fabrikasında üretilen Türk Boschu vardır ürün kodunun sonunda TR yazar. Fiyatları hemen hemen yarı yarıyadır. Alman Boschu alacaksan al. Alamıyorsan Türkiyede üretilen Boschu önermem. Bu bana Bosch satıcısı tarafından söylenmiştir. En basitinden Yerli boschla, Alman bosch bulaşık makinalarının içini aç alt tarafta süzgeç kısmına bak. Alman boschu çelik, Yerli ise plastiktir ve satıcının dediğine göre 1 yıl sonra koku yapar. Ben bu bilgileri öğrendikten sonra Alman boschu na gücüm yetmedi. Fiyat olarak Alman boschundan ucuz ama yerli boschdan pahalı olan Electrolux ve Samsung markalarını tercih ettim beyaz eşyada ve çok memnunum. Alabiliyorsan alman boschu al alamıyorsan yerliye bulaşma.. Tanıdıklara gidiyoruz havalanıyolar biz bosch aldık falan getir kitapçığı diyorum bakıyorum yerlisi, içini açıp gösteriyorum,plastik aksamlar vs işçilik sorunları. Şok oluyorlar haberimiz yoktu yerliside varmıymış diyolar.

Samsung veya electrolux de plastik süzgeç kısmı hiç bir modelinde yok ama Yerli boschda var. Satıcıya neden Türkiyede üretilen bosch var dedim. Avrupaya Almanyada ki fabrikadan, Ortadoğuya ise Türkiyede üretilenlerden gönderiyormuş.

4 yıldır kullanıyorum sadece buzdoabında taş kırma sesi var ama çaışmasında falan bi sıkıntımız olmadı..bulaşık makinesi fırını çamaşır makinesi süper! elektrik süpürgesinin 1800 w olanını almıştık bosh adına bi tek o üründen memnun kalmadım yakında en iyi elektrik süpürgesi hangisi diye başlık açarım :)

azaz' Alıntı:
İki çeşit Bosch vardır. Biri Almanyada üretilen Alman Bosch ürün kodunun sonunda EU yazar. Birde Türkiye'de Profilo fabrikasında üretilen Türk Boschu vardır ürün kodunun sonunda TR yazar. Fiyatları hemen hemen yarı yarıyadır. Alman Boschu alacaksan al. Alamıyorsan Türkiyede üretilen Boschu önermem. Bu bana Bosch satıcısı tarafından söylenmiştir. En basitinden Yerli boschla, Alman bosch bulaşık makinalarının içini aç alt tarafta süzgeç kısmına bak. Alman boschu çelik, Yerli ise plastiktir ve satıcının dediğine göre 1 yıl sonra koku yapar. Ben bu bilgileri öğrendikten sonra Alman boschu na gücüm yetmedi. Fiyat olarak Alman boschundan ucuz ama yerli boschdan pahalı olan Electrolux ve Samsung markalarını tercih ettim beyaz eşyada ve çok memnunum. Alabiliyorsan alman boschu al alamıyorsan yerliye bulaşma.. Tanıdıklara gidiyoruz havalanıyolar biz bosch aldık falan getir kitapçığı diyorum bakıyorum yerlisi, içini açıp gösteriyorum,plastik aksamlar vs işçilik sorunları. Şok oluyorlar haberimiz yoktu yerliside varmıymış diyolar.

Samsung veya electrolux de plastik süzgeç kısmı hiç bir modelinde yok ama Yerli boschda var. Satıcıya neden Türkiyede üretilen bosch var dedim. Avrupaya Almanyada ki fabrikadan, Ortadoğuya ise Türkiyede üretilenlerden gönderiyormuş.
Hocam aynen dediğiniz, bende biraz araştırmıştım. Bayilere zaten modeli söyleyince o ithal model diye anlatmaya başlıyorlar. Aldığım modelin sonunda TR var ama plastik aksamlar tamamen çelik olduğundan tercih ettim.

tubilubba' Alıntı:
4 yıldır kullanıyorum sadece buzdoabında taş kırma sesi var ama çaışmasında falan bi sıkıntımız olmadı..bulaşık makinesi fırını çamaşır makinesi süper! elektrik süpürgesinin 1800 w olanını almıştık bosh adına bi tek o üründen memnun kalmadım yakında en iyi elektrik süpürgesi hangisi diye başlık açarım :)
Servis kurulum yaparken o taş sesinden bahsetti ve buzunu kendi kendine kırdığı için o sesi yapar normaldir dedi.

Beko bulaşık makinesi 1 ayında ana kartı yandı.
beko çamaşır makinesi 2 defa servis tarafından parça değişimi yapıldı 4.yıla girmeden
arçelik tv ekranda renk dalgalanmaları oluştu.
arçelik buzdolabı kapağı 1 cm kadar düştü tam kapanmıyor.gıcırtılı ses yapıyor.
beko setüstü fırın arka kısım kömür olurken ön kısım hala pişmemiş oluyor.

bosch elektrik süpürgem 6 yıldır sorunsuz çalışıyor.
arçelik klima ile sigmayı değiştirdim. fatura 250 den 85 e düştü daha iyi soğutuyor.

4.5 yılllık evliyim. yaptığım hataları sıralarsan 1.si evlenmek 2.si arçelik beko almak :D

bence beyaz eşyada çok pahalı markaları almaya gerek yok. beyaz eşyaların ortalama ömrü 10 yıl zaten. Bozulmasa da değiştiriliyor çoğu zaman.
orta kalite bir marka alınabilir.
annemlerin Bosch marka bir çamaşır makinesi vardı garantisi bittikten sonra bir parçası bozuldu. maliyete bakınca o parçayı alacaklarına arçelik ten yeni bir makina almışlardı.

Geri