Blog sahipleri buraya

Kodla Büyü

_Ali

Aktif Üye
Kendine ait blogu olup kazanç sağlayan var mı arkadaşlar. Basit bir konu gibi ama ciddi gelir sağlayanlar var. Bilgisayar öğretmenlerinden bu işle uğraşanlar bilgi verebilir mi? İlk elden bilgi almak zor çünkü.

Benim var ama geliri yok gibi bir şey. Sürekli güncel içerik eklemeniz ve arama sonuçlarında en üstlerde çıkmanız gerekiyor. Bunun için de özgün ve popüler bir içeriğe sahip olmanız gerekiyor. Bir çok teknoloji içerikli site olduğu için bloglar biraz geri planda kalıyor. Hobi olarak yapabilirsiniz. Bir işe para kazanma umuduyla başlarsanız şevkiniz kırılabilir. Hobi olarak yapın, gelen ne olursa kardır.

Deneme ve öğrenme amaçlı 70-80 civarı özgün makalesi olan bloğum (bilişim-web tasarım -grafik vs...) vardı . 4 ayda 3,5 TL geliri oldu:D . Kadınlar için ya da futbola yönelik siteler para kazandırıyor.Tek yazarla da olacak iş değil.Birden fazla yazar lazım.Site sürekli güncel kalsın.Sitenin İngilizce olması da kazancı arttırır.

Son düzenleme:
Deneme ve öğrenme amaçlı 70-80 civarı özgün makalesi olan bloğum (bilişim-web tasarım -grafik vs...) vardı . 4 ayda 3,5 TL geliri oldu:D . Kadınlara ya da futbola yönelik siteler para kazandırıyor.Tek yazarla da olacak iş değil.Birden fazla yazar lazım.Site sürekli güncel kalsın.Sitenin İngilizce olması da kazancı arttırır.
adsense reklamlarından mı kazandın yoksa farklı bir yöntem mi kullandın

Siteye giren her 100 kişiden 2 reklam tıklaması gelirse 1000 kişiden günlük 10-15 TL olur diye tahmin ediyorum.

Benim de blog var lakin pek dikkat çeken özellikte değil.. Arkadaşların dediği gibi günlük ziyaretçi sayısının fazla olması lazım ki reklam geliri olmalı..
Aslında burada merak ettiğim bir konu daha var.. Reklam geliri almak istersen öğretmen olduğumuz için kazanç getirisi olan bir faaliyet kapsamında değerlendirilir mi? Hep düşünürüm bu konuyu..

Mobil uygulama yapmak daha avantajlı. Reklam gelirleri daha iyi gibi. Bir yerden de başlamak gerekiyor.

Benim de blog var lakin pek dikkat çeken özellikte değil.. Arkadaşların dediği gibi günlük ziyaretçi sayısının fazla olması lazım ki reklam geliri olmalı..
Aslında burada merak ettiğim bir konu daha var.. Reklam geliri almak istersen öğretmen olduğumuz için kazanç getirisi olan bir faaliyet kapsamında değerlendirilir mi? Hep düşünürüm bu konuyu..
https://bilgisayarbilisim.net/konul...a-ve-adsense-ile-reklam-alma-yasak-mi.160244/
Daha önce forumda tartışılmış.

Youtube işi yapmak lazım.Apartmanda bir genç var adama her ay google fransadan çek geliyor 2-3 bin kazandığını söylüyor.Ben 19 senelik öğretmenim maaşım 3079tl

Youtube işi yapmak lazım.Apartmanda bir genç var adama her ay google fransadan çek geliyor 2-3 bin kazandığını söylüyor.Ben 19 senelik öğretmenim maaşım 3079tl
kesinlikle doğru.Ortalama bir web sitesinden elde edilen kazançla karşılaştırılamayacak kadar büyük . Ünlü youtuberların aylık kazançlarının 10-30 bin aralığında olduğu söyleniyor .

Son düzenleme:
Bence bir konuda ek gelir sağlayacak bilişimle ilgili bir iş kesinlikle yapmalıyız. Bilgi birikimimizi nakde çevirebilmek güzel düşündürüyor.

Bence;
Çok para=Özel hayata az vakit ayırmak
Az para= Özel hayata çok vakit ayırmak
Bu noktadan bakınca az olsun öz olsun;)

mobil uygulamada neyi önerirsin. nerden başlamalı

Bir niş belirlemek gerekiyor hocam. Satranç üzerine bir uygulama yazdım. Günlük 5-6 tl bırakıyor. Tabii şimdilik. 1500 indirme var şu anda. Bakalım. Kodlama içinse hibrit oldu ama ionic v1 üzerine kodlama yaptım. Web sitem daha adsense onayı dahi almadı.

• Beğen
Tepkiler: omd
Benimde var hocam yukarıda bir hocam çok güzel özetlemiş Çok para=Özel hayata az vakit ayırmak Az para= Özel hayata çok vakit ayırmak diye çok doğru bence. Ben siteyi açalı üç seneyi geçti sanırım. Önce ücretsiz wordpress üzerinde yayınlıyordum sonra meb hattında engelli diye kendi hostingime geçtim.
Reklamı sadece adsense den aldım çocuklar giriyor diye çoğu şey filtreli zaten çok az bir reklam çeşidi kalıyor görüntülebilecek. linklere falan reklam eklemiyorum yine cins cins reklamlar çıkmasın diye.
Bu durumda iki sene kendi masraflarını ancak karşıladı site. Geçen sene ve bu sene giren sayısı arttığı için tam aaa para kazanmaya başlıyorum derken siteniz artık büyüdü sizi vps yada vds ye alalım bu şekilde barındıramayız diyorlar gelir artıyor masraf artıyor :)
Kısacası sadece parası için yapılacak bir iş değil.
Yazdığınız içerik birinin işine yarayıp size teşekkür ediyorsa sizde bundan mutlu oluyorsanız o zaman hiç durmayın başlayın. İçerikleriniz güzelse mutlaka bir süre sonra tutacaktır. Hem belki yazılarınız birçok kişinin işine yarayacaktır. Belki o konuda araştırma yapan birine ilham verip çok güzel birşeyin çıkmasına vesile olacaktır. Bilgiyi paylaşmak güzeldir. Bu amaçla yola çıkarsanız mutlaka karşılığını alırsınız diye düşünüyorum.

Bence;
Çok para=Özel hayata az vakit ayırmak
Az para= Özel hayata çok vakit ayırmak
Bu noktadan bakınca az olsun öz olsun;)
aynen hocama katılıyorum

bende bi miktar kazandım ama daha fazlası olsun istersen bir şeylerden vazgeçmen gerekiyor ya da bir ekibin olması gerek tek başına yada 2 kişi ile olacak iş değil yani yüksek kazanç istersen artı blog tarzı işler artık sayıcı arttı ve özgün bir kitle bulmak zor youtube denemedim...

kısacası bu iş tek başına yapılacak iş değil başta kolay gibi gözükse de ilerledikçe kazanmak istiyorsun ve kendini çok fazla yoruyorsun neredeyse özel hayatın kalmıyor ve işin sonu yok kazanıpta milyarder olacak halin yok yani aza kanaat edip şükredip zevk için küçük blog tarzında takılabilirsin ya da hiç bulaşmazsın hocam..

Bir niş belirlemek gerekiyor hocam. Satranç üzerine bir uygulama yazdım. Günlük 5-6 tl bırakıyor. Tabii şimdilik. 1500 indirme var şu anda. Bakalım. Kodlama içinse hibrit oldu ama ionic v1 üzerine kodlama yaptım. Web sitem daha adsense onayı dahi almadı.
mobil uygulama öğrenmek için nerden başlamalıyız. Daha önce asp.net c# ile çalıştım. fakat hiç mobilde çalışmadım. unity kullanarak mobilde oyun vb yapılabiliyor sanırım

Konu epey ilgimi çekti. Bende artık sıkı sıkı internet üzerinden para kazanmak gerektiğini düşünenlerdenim. Takipteyim.

hocalarım bu r10 vs sitelerde 4 haneli rakamlardan bahsediliyor gerçekten zümrelerimizden bu paraları görenler var mı bir kaç denemem oldu ama aylık 3 haneyi zor gördüm

Eğer hergün özgün içerik eklerseniz 4 haneleri görebilirsiniz arkadaşlar. Ama sitenizin içeriği önemli. bazı arkadaşlar niche sitelerden bahsetmişler. Bende denedim zamanında ama nedense benim niche sitem pek tutmadı. Yani içerik hit olmadı. Günlük tekil hitiniz 10.000 olursa aylık kazancınız (ORTALAMA) 1500 TL oluyor.(Tecrübeyle sabit) Ama şu bir gerçekki 1k olan sitenize 2 ay içerik eklemeyin hemen gümlüyorsunuz(Buda tecrübeyle sabit:)

Eğer hergün özgün içerik eklerseniz 4 haneleri görebilirsiniz arkadaşlar. Ama sitenizin içeriği önemli. bazı arkadaşlar niche sitelerden bahsetmişler. Bende denedim zamanında ama nedense benim niche sitem pek tutmadı. Yani içerik hit olmadı. Günlük tekil hitiniz 10.000 olursa aylık kazancınız (ORTALAMA) 1500 TL oluyor.(Tecrübeyle sabit) Ama şu bir gerçekki 1k olan sitenize 2 ay içerik eklemeyin hemen gümlüyorsunuz(Buda tecrübeyle sabit:)
hocam günlük 10000 ziyaretçi de ciddi bir rakam

Evet hocam günlük 10.000 tekil hit gerçekten zor. Zamanla yakalanıyor ama elde tutmak zor. Sitenizi güncellemezseniz çöp site haline geliyor bir anda. Aramalarda çıkmıyor haliyle hit de düşüyor..

Bende cok istedim hem hobi hem ek gelir için ama bir türlü konu belirleyip baslayamadim

şu anda aktif blogu olan var mı arkadaşlar. illa ki günlük 1000 kişi hiti olmasa da olur :)

Şu an aktif bloglarımız var mı arkadaşlar. link verebilir misiniz? Fikir olması bakımından iyi olur diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Geri