Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar;

Daha önce bilişimcilerin dertleşme başlığı (her-telden-f29/bilisimcilerin-dertlesme-basligit-tek-baslik-t55677.html) açılarak sıkıntılı durumların bu başlıkta paylaşılmasını rica etmiştik.

Bu başlığın karşılaştığımız traji komik durumların, ilginç olayların paylaşıldığı tek başlık olmasını rica ediyoruz. Öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki gülsek mi ağlasak mı bilemiyoruz, belki başlık hüzünle karışık biraz tebessüm etmemize vesile olur.

Saygılar, iyi forumlar

İlginç isteklerin sonu gelmiyor..

Bana dün bir iş verdi müdür bey; anahtar dolabını düzenleyecekmişim. Aradığında istediği anahtarı bulabilcekmiş. Sadece güldüm ne diyim güldüm. Sonra biraz bakıştık. Sonra odama döndüm. Bir daha tekrarlarmı bilmem.

Re: İlginç isteklerin sonu gelmiyor..

hocam bence bir resim programında hangi anahtarın nerde duracağına dair bir resim hazırlayıp verin. işte hocam bu şekilde bir marangoza verirseniz düzenler deyin... :D

böyle bir istekten sonra konuşmak israf olurdu hocam iyi yapmışınız, bu idarecilerle Allah sabır versin.

:D süper ya..bu duruma geldik yani... bana da dolabını düzelttirmeye çalışmıştı..." benim dersim yok ya"..... hocam herkes kendi dolabını kendi düzenler diyerek, çıktım odasından....

Anahtarlar düzenlenecekmiş. vay be ne hallere düştük. yakında lavaboları temizleme işinide verirlerse hiç şaşırmam.

Hocam bir çok arkadaşımın bilgisayarlarının bakımını yaptım yaparımda bundan gocunmam.. Ama geçenlerde gelen bir teklif baya bi güldürdü beni.. hocam bizim müzik seti çalışmıyo sen bilgisayarcısın anlarsın bi baksan :) :) :)

"Hocam bir çok arkadaşımın bilgisayarlarının bakımını yaptım yaparımda bundan gocunmam.. Ama geçenlerde gelen bir teklif baya bi güldürdü beni.. hocam bizim müzik seti çalışmıyo sen bilgisayarcısın anlarsın bi baksan"
OLDU CANIM YAKINDA TAMİR ATÖLYEMİZ HİZMETİNİZDE OLACAK...
BİZ İNSANDA TMR EDYRZ. ......BZLRS TAMİR EDİLİR:))))))))))

arkadaşlar madem para kazanmak öğretmen için sıkıntı bizde bilgisayar sınıflarımızı tamirhaneye dönüştürelim okuldaki öğretmenlerin bilgisayarlarına format atsak bile günlük iyi bir kazanç elde ederiz herhalde:D

"hocam hazır oturuyorken benim yazılı notlarımı bir e okul'a girsen, ben beceremiyorum da" diyen mi yoksa " benim yazılı sorularımı yazar mısın?" dediğinde gel hocam sana öğreteyim cevabıma karşılık "şimdi zamanım yok sen hele bi bunu yaz da" diyen mi daha çok alkış hak ediyor bilemedim..

neler var neler :p banada ram den gelen yazıda belirtilen sitedeki anketi sınıflara doldurtmamı sölediler bende beni ilgilendirmez sadece kendi sınıfımınkini girdiririm sonra p.tesi perşembe boş lab. sınıf öğretmenleri getirsin labta yaptırsın dedim.şaşırdılar :p

öğretmenin biri maç sırasında ntvspor şifreye giriyormuş.bizim uydu şifreyi neden kırmıyor dedi.
uydu konusunda fazla fikr sahibi değilim dedim.

" Hocam şu word programı ingilizce, bir şey anlamıyorum. Bir format atsan." Ne denir ki...

benim yanıma da bir hoca gelip aynen şunları söyledi yaa;
"hocam bizim evdeki televizyonun uydusu bozulmuş, kutuyu getirsem, bakabilirmisin? "
sonra ben de şaşkınlıkla karışık sinir bozukluğuyla gözlerimi gözlerine dikip bakınca, şu şekilde devam etti cümlelerine;
"daha ne istiyosunuz hoca hanım, eve çağırıp zahmet vermiyorum size, ayağınıza kadar getircez uyduyu, nolur yani baksanız , ölür müsünüz?"
o an öldüm zaten:/
hala anlayabilmiş değilim, acaba şaka mı yapmak istedi, yoksa gerçekten ciddi miydi :?

güler misin ağlar mısın bilemedim
iderecimiz bugün bana "artık senden çok iyi müdür yardımcısı olur" dedi
idareyle iyi geçin dediler mecburen iyi geçindik bakalım ileride daha ne olacak kabalaşmayayım

Benim de en nefret ettiğim şey , başka zaman selamı sabahı olmayan bazı öğretmenlerin işi düşünce yanıma gelmeleri. Hele bi tanesi , elinde cep telefonuyla uzakta beni gördü yanıma geldi ' Hocam bu telefonun şebekesi çekmiyo nedendir siz anlarsınız' demezmi :?

İdareyle iyi geçinmeye çalışılmasını doğru bulmuyorum. Kimseye eyvallah denmemeli bence.

SİRE' Alıntı:
İdareyle iyi geçinmeye çalışılmasını doğru bulmuyorum. Kimseye eyvallah denmemeli bence.
bi yanım size katılıyor bir yanım yok diyor. bence idareyle herzaman iyi geçinilmeli hocam. ne öğretmeni olursak olalım. ama bu demek değilki her dediklerine eyvallah edelim. olur peki bende bana iş buyursanızda yapsam diye bekliyordum durumu olmamalı tabiki. evet kanun var yönetmelik var haklarımız belli ama, her zaman hak hukuk işlemiyor. işi yokuşa sürmenin bir faydası olmuyor bazen. en güzeli iyilikle halletmek. yok demek yapamam demek ama üslubunca söylemek lazım...

bana da bir öğretmen gelip msn le ilgili bir soru sordu. "ben msn kullanmıyorum hocam bilmiyorum" dedim cevap beni dumur etti "AAA !! AMA OLMAZ Kİ HOCAM, KENDİNİ GELİŞTİRMEN LAZIM"

sgulkurusu' Alıntı:
SİRE' Alıntı:
bi yanım size katılıyor bir yanım yok diyor. bence idareyle herzaman iyi geçinilmeli hocam. ne öğretmeni olursak olalım. ama bu demek değilki her dediklerine eyvallah edelim. olur peki bende bana iş buyursanızda yapsam diye bekliyordum durumu olmamalı tabiki. evet kanun var yönetmelik var haklarımız belli ama, her zaman hak hukuk işlemiyor. işi yokuşa sürmenin bir faydası olmuyor bazen. en güzeli iyilikle halletmek. yok demek yapamam demek ama üslubunca söylemek lazım...

Hocam ortamdan ortama değişir. uslubunca, iyilikle yapmam dediğinizde kimi yerde insan vardır anlar, kimi yerde insana benzer birşey vardır anlamaz, sonuçta ipler kopar. Ama her şekilde eyvallahın olmaması için işi bilmek gerek.

nazli179' Alıntı:
bana da bir öğretmen gelip msn le ilgili bir soru sordu. "ben msn kullanmıyorum hocam bilmiyorum" dedim cevap beni dumur etti "AAA !! AMA OLMAZ Kİ HOCAM, KENDİNİ GELİŞTİRMEN LAZIM"
ohaaa yaaa :eek: umarım şaka yapmıştır.

Geçtiğimiz 24 Kasımda idare okulda yemek verdi öğretmenlere. Yemek yendikten sonra öğretmenlerden birisi bana telefonunu uzattı ve resim çeker misin dedi. Aldım telefonu (eskilerden ve ekranı küçük olanlardan), alan dar olduğu için, ama hepiniz sığmıyorsunuz ekrana dedim. Sen halledersin bilgisayar öğretmeni değil misin dedi. Bende her zaman olduğu gibi altta kalır mıyım, yapıştırdım lafı: iyi ya işte, ben bilgisayar öğretmeniyim, telefon öğretmeni değilim :D

Geri