Bilgisayar olmadan Power Supply nasıl çalışır?

Kodla Büyü

Ahmetcogur

Aktif Üye
arkadaşlar bilgisayarın poer supply ini söktüm. Bilgisayarı kullanmadan nasıl çalıştırabilirim bunu

siyah kablo ile yeşil kabloyu birbirine bağlayacaksın.
yani ana karta giden güç kablolarından..

Power ının anakarta takığın güç girişindeki yeşil ve siyah girişleri bir ataç yardımıyla kısa devre yaptırabilirsin.

Anlamadım hocam. Poweri söktünüz ve kullanmak istiyorsunuz?
Power çalışması için fişe takıp anahtarını açman yeter 200V powerinin marifetine göre1.5, 5, 12v gibi çıkışlara sahip olursun

tek başına power supply yi n'apcaksın hocam, yavv..
hakketen merak ettim.
cd room'u vcd olarak kullanabilirsin belki başka da bilmiyorum

kaberdey' Alıntı:
Power çalışması için fişe takıp anahtarını açman yeter 200V powerinin marifetine göre1.5, 5, 12v gibi çıkışlara sahip olursun

Power tetikleme yapılmadan çalışmaz.

predatorg' Alıntı:
kaberdey' Alıntı:

Power tetikleme yapılmadan çalışmaz.

Şayet Power ATX ise tetikleme gerekir bunu da power supply ın anakarta bağlanan soketindeki yeşil ve siyahı kısa devre yaparak halledersin

Arkadaşlar
Ahmet cogur hocam cevap yazmadığına göre Power ı gümletti kesin..
Aman hocam çok pis patlıyor.. dikkatli ol..
bari sonucu bildir hocam.. ne oldu?

ekte psu pin değerleri var yeşil ile yanındaki herhangi bir siyah

Ekli dosyalar

• atx-psu.gif
    atx-psu.gif
    22.2 KB · Görüntüleme: 16,593
arkadaşlar öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Elimde bir arabanın cam motoru var. yani otomatik camlı arabalarda kullanılan türden. işte ben bunu aldım ve evde nasıl çalıştırırım diye araştırmaya başladım. 12 v 500 mah bir adaptör kullandım çok yavaş döndürdü ve burdan yardım almaya karar verdim. daha önce sorduğumda bir arkadaş bilgisayarın power supply ini kulalanbilrsin dedi ve denemeye karar verdim. okulda 1300 lü yıllardan kalma bir mmx işlemcili kasa vardı. onu bi güzel parçaladım... (en zevkli kısmıda burasıydı :) ) daha sonra doğal olarak çalıştıramadım ve hangi kabloları kısa devre yapmam gerektiğini sizlere sordum. ama daha deniyemedim çünkü malzemeler okulda kaldı ben ise eve geldim. İnşallah yarın denicem.
Bu arada PATLAMA olayı ne derece doğru?

Elimde bir arabanın cam motoru var. yani otomatik camlı arabalarda kullanılan türden. işte ben bunu aldım ve evde nasıl çalıştırırım diye araştırmaya başladım. 12 v 500 mah bir adaptör kullandım çok yavaş döndürdü ve burdan yardım almaya karar verdim. daha önce sorduğumda bir arkadaş bilgisayarın power supply ini kulalanbilrsin dedi ve denemeye karar verdim. okulda 1300 lü yıllardan kalma bir mmx işlemcili kasa vardı. onu bi güzel parçaladım... (en zevkli kısmıda burasıydı :) ) daha sonra doğal olarak çalıştıramadım ve hangi kabloları kısa devre yapmam gerektiğini sizlere sordum. ama daha deniyemedim çünkü malzemeler okulda kaldı ben ise eve geldim. İnşallah yarın denicem.
Birde ATX değilse ne olur? yani renkler değişirmi? Bendeki ATX değil

pardon arkadaşlar çok power supplyle uğraşmaktan gerildim sanırım birden fazla kez bamışın göndere

Ahmetcogur' Alıntı:
Birde ATX değilse ne olur? yani renkler değişirmi? Bendeki ATX değil

Aman hocam tetikleme sadece ATX için geçerli. AT powerlar devre tamamlanarak çalışır. Ve devre 220 voltla tamamlanır. Dikkat!!

Evet arkadaşlar mutlu sonnnnnnnnnnnnn.............
AT Power supply ile yaptım olmadı. Gözümü kararttım başka bi pc den ATX söktüm. Dediğiniz gibi yeşil ve siyah ile kısa devre yaparak çalıştırdım. Daha sonra motorumu sarı ve siyah kablo ile bağladım ve süper çalışıyor. Biraz hızlı bile hatta. Kırmızı ve siyah ile 5 v veriyor birde onunla denedim. oda biraz yavaş oldu. Acaba söle 7.5 v falan olurmu dedim kendi kendime :) Arkadaşlar hepinizden Allah(c.c) razı olsun. Teşekkür ederim hepinize :+1:

:) bende araba teybi için kullanmıştım, işe yarıyor ama 12 V ta çok amper çekemiyosun..biraz ses verdinmi kesiyodu güç kaynağı kendini..

Geri