beyin mr ı çektirdim moralim çok kötü

Kodla Büyü
bilerzen' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:
hocam geçmiş olsun
5 sene önce bende mr çektirdim ve kitle çıktı yani tümör 55-50 mm o zaman bile çok üzmedi bile sonuç çıkmadan niye üzülüyon tıp ilerledi inş çıkmaaz ama çıksada birşey çözülür ne gelirse Allah tan de hayırlısını dile... benim 5 sene oldu çıktı turp gibiyim ALLAHIN İZNİYLE banda neler demediler ama hepsi boış çıktı..
kendini önce Allaha sonra iyi doktorlarımıza bak birşey çıkarsa tekrar geçmiş olsun

hocam benim babamda aynı sorun var ama ameliyat olmak istemiyor hatta bu seneki mr kontrolüne bile gitmedi şu an bir ceviz büyüklüğünde, ameliyatsız ilaçla tedavisi yok mu bunun? bilginiz var mı?

hocam inşallah sizin sıkıntınız hocalarımın bahsettiği gibidir.. çünkü doktorlar hep en kötüsünü söylüyorlar genelde.. korktuğunuza uğratmasın Allah..
hocam tedavisi ömür boyu ilaç tedavisi ile beraber belirli periyotlarla kitlenin kontrolü yapılıyor büyüme olursa ameliyat
benimki zaten yeterince büyüktü banada ilaç tedavisini teklif ettiler ben kabul etmedim ömür boyu ilaç tedavisi büyüdü büyümedi mi kontrolü o strese girmek istemedim
ameliyat olsun istedim adanada profosör gördü sonra türkiyedi beyin deyince akla hacattepe geliyor dediler araştırma sonucu orda tanıdık bir doktorun arkadaşına gittim hacattepede doçent olan orda ameliyat oldum ameliya sonrası seyrek zayıf bör nöbet kaldı hafif bir titreme şeklinde o da olmaması için ilaç kullanmam lazımdı ben kullanmadım. isterseniz doktor ismi verebilirim hala orda mı bilmiyorum tabiii

öncelikler geçmiş olsun hocam. niye ağladın anlamıyorum, bende bi kaç defa girdim çıktım allaha şükür bi sıkıntı çıkmadı. sonuçta sağlıgınla ilgili bi sıkıntı var mı yok mu ona bakılacak.her şey allahtan...

Geçmiş olsun hocam. Aklına hep iyi şeyler getir. Bişey çıkmayacaktır inşallah...Bol bol dua edin... İnş iyi haberlerinizi verirsiniz...

Geçmiş olsun hocam. Televizyonlar da o kadar çok sağlık programı var ki insan onları izleyince her şeyden kıllanıyor.
Başın ağrısa göz bulanık görse beyinde şüpheliniyor insan.

Umarım sonuçlar olumlu çıkar.
Ve boş yere telaşa kapılmışım dersiniz.

çok geçmiş olsun..Allah şifa versin hocam.Hemen moralinizi bozmayın.

Bende de benzer diyebileceğim sorunlar bir kaç yıl önce tam bu mevsimde baş göstermişti. Doktora gittim. Magnezyum fazlalığı ve mineral dengesizliği dedi. Bol bol su içeceksin dedi. Hakikaten bol su ile vücut dengesi sağlandı.

Allah şifa versin.

Sekine duasını okumanı da tavsiye ederim. Hem kendi tecrübem ile hem de başkalarının tecrübeleri ile sabit ki insanda bir rahatlama hasıl oluyor ve maddi-manevi bir çok sıkıntılara deva oluyor.

hocam yaradan tevvekül et kurtul kimin ne olacağı onun takdirindedir. kesinlikle üzülmeyin diyemem kolay değil ama üzülmekle sonuç değişmeyecek belki sizin sağlığınızı daha olumsuz etkileyecek. rabbim sizlere acil şifalar versin. kadere iman edin kederden kurtulun. bazen hayır gördüğümüzde şer şer gördüğümüzde de hayır vardır.

camouflage' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun ancak; moralinizi bozacak bir şey yok ortada.
Size bir anımı anlatayım.
Bundan tam 8 yıl önce ses kısılması ve yutkunma güçlüğü ile hastaneye gittim. Doktor muayene etti ve yüzüme dönüp larinks ca dedi. O an bittiğimi hissettim. Sonra ameliyat olmam gerektiğini ve %80 sesimi kaybedeceğimden vs bahsetti. Ama nasıl olur ben öğretmenim ve sesimle para kazanıyorum dedim. O zaman özel ameliyat yaparız. Risk %20 olur dedi. Bu risk tüm ameliyatlarda olur gibisinden uzun uzun anlattı. Bütün iş özel ameliyat için para toplamaya kalmıştı.
Eve gittim kimselere bir şey söylemiyorum. Açtım bilgisayarın ses kaydedicisini başladım sesimi kaydetmeye, istiyorum ki çocuklarım büyüdüğünde sesimi bilsinler. Günlerce uyuyamadım hep aklımda "neden ben?"
Aradan 7-8 gün geçti konuyu çok yakın bir arkadaşıma gözyaşlarımla birlikte anlattım. Ne duruyorsun gidelim başka bir doktora dedi.
Ertesi gün doktordan çıktığımda dünyalar benimdi çünkü belirtiler reflü sonucuymuş.

Tekrardan yazıyorum. Moralinizi bozacak bir şey yok ortada.

benzer durumu yaşamışız. bende 11 sene önce üniversite hastanesinin birinde 10 gün yattım. beyincik iltihabı dendi. 10 gün yattım. taki belimden su almaya kalkana kadar doktorlar. izin istendi vermeyip hastaneden kendi isteyimle çıktım. sonra başka tıp fakültelerine gidip mr çektirdim. özel hastanelere gittim. benim denge bozukluğu psikolojikmiş meğerse :) beyincik de probşem yokmuş. ben uzunca zaman güvenemeyip 3 ayda bir mr çektirdim yine kendimi inandırayım bu duruma iyice diye. çok şükür problem yok :) yani doktoruna düşmek lazım biraz da

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Belirtiler ne zamandır vardı. Hemen en kötüsünü düşünmeyin hiç düşünmediğiniz basit birşey de olabilir. Size bir anımı anlatayım.
İlk atandığım sıralar ve evlendiğim sıralar sıkıntılı günler geçirdim. Sonra tamda temel eğitim sınavı olduğu gün patlak verdim. O gün hiç birşeyi elimde tutamıyorum sürekli düşürüyorum.Yürüyemiyorum her yere çarpıyorum. Konuşmam tekliyor öğrencilerim sürekli iyi misiniz diye soruyordu. En sonunda sınavda tc kimlik numaramı da kodlayamadım hep eksik sayıyordum kareleri arkadaş gösterdiği halde görmüyordum. Yani bayağı kötü durumdaydım. Akşam hemen bakırköy hastanesine gittik. Doktorlar telaşlandı Mr falan çektiler. Ama Allah'a şükür depresyon geçiriyormuşum :) Ertesi günlerde müthiş bir baş ağrısı ve kusmalarla geçirdim. Yani diyeceğim o ki kötüsünü düşünmeyin belki sadece psikolojiktir. Allah yardımcınız olsun.

İnşallah iyi haberler alırız birlikte. Moralinizi bozmayın hocam...

Arkadaşlar yazdiklarinizi okumak gerçekten çok iyi geldi. Dualariniz iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Inşallah perşembe günü iyi haberi sizlerle paylaşacağım. Allah herkese şifa versin, gerisi hallediliyor.

Değerli hocam, bu tür sıkıntıların bir çoğunun temelinde moral yattığından,
bir şekilde moralinizi iyi tutmanız gerekiyor. Dengeli beslenmeye dikkat edin.
Uyku saatlerinize dikkat edin. Bir müddet aşırı iş stesinden, tartışmalardan
uzak durun. Sizi dinlendiren bir takım aktiviteleri sık sık yapmaya başlayın.

Allah(C.C.) 'tan size en yakın zamanda acil şifalar diliyorum. Merak etmeyin
kötü sonuç çıkmayacaktır.

Dualarım sizinle hocam. doktorlar kontrol amaçlı istiyo bazen kötü şeyler getirmeyin aklınıza bence

Kulak için beynimden ve içkulaktan iki adet mr çektirdim... Kulak çınlaması vardı... 3 kulak burun boğaz doktoruna, 1 adet beyin cerrahına(prof.), 1 adet kulak burun boğaz prof. una, 1 adet nöroloji uzmanına, 1 adet çene cerrahına gittim... daha da gidecektim de sıkıldım... diyeceğim şu deney tahtası gibi her gidilen bir şey söylüyor... yoktur hocam bir şey... beyin cerrrahi mr çektikten sonra psikolojiktir demişti... yüksek olasılıkla da öyle...1 yıldır kulağım ötüyor... eskiden kulağım öttüğü için uyuyamazdım şimdide bazen kulağım ötmeyince uyuyamıyorum acaba bir anormallik mi var diye...

yoktur bir şey gönlünü ferah tut, umutsuzluk bitirir aslında insanı...

Taş gibi çıkar sonuçların hocam merak etme.Allah herşeyi gönlüne göre versin inşallah

Dinimizde duanın yeri çok büyük
Mevlam hasta kullarına şifa verir inşallah. AMİN

Geri