Beyana Dayalı Bilgiler > Durumunuzu Seçiniz...

Kodla Büyü

mahonyhacettepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bunlardan hiçbiri değilim... Hangisini seçmeliyim acaba... Bunlardan durumu hiçbirine uymayan var mı acaba aranızda?

Ekli dosyalar

• yerdeg.JPG
    yerdeg.JPG
    39.3 KB · Görüntüleme: 5,203
il meb atama ilşe görüş durumunu beyan et; hiç birisine uymadığını söyle. İl mazeretini kabul ediyorsa eğer; senden 1. seçmeni söylerler ama durumun beyan eden bir dilekçe yazıp başvuruya eklemeni isteyecekler. Evraklarını takip et ile elden götür....

Tercih falan yapmicam ama benim durumumda bunların hiç birisine uymuyor nedense :sleep:

bende ilköğretimde görevliydim şimdi ortaokul kadrosunda gözüküyorum. İl ilçe bi karar veremedi. dönüştürlen kurumu seçtim . müdür onaylamıyordu. şimdi de sistem hata veriyor. durumunuzu ne seçip onayladınız arkadaşlar. emsal göstereyim

yaa arkadaşlar bende ile srdum isteyemezsin filan dediler bu 4.maddeye görede isteyebilirim.onaylanmaz mıki?napsam??

Arkadaşlar bildiğime göre 3 seneyi doldurmamış olanlar için kullanılan bir bölüm o_O seçeneklerden size uyan varsa 3 sene beklemeden de tayin isteyebiliyorsunuz zannediyorum.

Kara Kule 61' Alıntı:
Arkadaşlar bildiğime göre 3 seneyi doldurmamış olanlar için kullanılan bir bölüm o_O seçeneklerden size uyan varsa 3 sene beklemeden de tayin isteyebiliyorsunuz zannediyorum.
Evet. Normal il içi tayin isteyenler herhangi birşey işaretlemiyor zaten.

oyungezer hocam durum yerine hiçbir şey yazmadan tercih yapabiliyormuyuz. boş geçince hata verdiğini sanıyordum.
başvurumu onaylatamadım daha bu başvuruyu iptal edip yeniden tercih yapabilirmiyim

Hocam sizi yanlış yönlendirmeyeyim ama bildiğim şu. O belirttiğiniz bölüm özel durumu olanlar için. Yani o bölümde yazan şartları sağlıyorsanız süre şartına bakılmaksızın istiyorsunuz. Ama eğer 3 yıl süreyi doldurmuşsanız o kısmı boş bırakarak normal tercihte bulunuyorsunuz. Ama siz yinede bulunduğunuz yerin atama kısmına bir sorun aklınızda soru işareti kalmasın.

Başvuru durumunda neyi seçtiniz?

5 senedir D bölgesinde kadrolu olarak görev yapıyorum.

Hiç yer değişikliği yapmadım.

Hangi dumu seçmeliyim?

Boş bıraksam olur mu?

ya ben de 3 seneyi doldurdum ama norm fazlasıyım da , norm fazlası olarak işaretlmemin herhangi bir artısı eksisi olur mu ki?

grandmasterb' Alıntı:
DotCom' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
DotCom' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
kurumumum ilkokul olduğundan "kurumum dönüştürülen eğitim kurumu"dur seçtik biz.

ilçe/il onayladı mı hocam?

evet hocam ilçe onayladı.
Kaç senedir o okulda çalışıyordun hocam?

3 yılı tamamladın mı?
6.yılım

Boş bırakıp kaydetmeyi denediniz mi acaba?

Bazı arkadaşlar boş bırakıp başvuruda bulunmuş da.

arkadaslar tercıhlerı kaydettıkten sonra yapmamız gereken bırsey varmı cıktı alıp onaylatmak gıbı felan ıste ?

Dotcom hocam,

Hocam sonuçta kurumum dönüştürülen bir kurum olduğundan bu daha doğru geldi bana.hatta hepimizin kurumu dönüştürüldüğünden olması gereken bu bence.
Ayrıca klavuzda yazan aşağıdaki maddede koyu yaptığım yer sıkıntı yaratabilir diye düşündüm.
Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle ve posta yoluyla yapılan başvurular ile gerekli
şartları taşımadan, gerçeğe aykırı, yanlış bilgi ve belgeyle, istenilen bilgileri uygun biçimde
işaretlemeden
, Elektronik Başvuru Formu ve çıktısı imzalanmadan/onaylanmadan yapılan
başvurular geçersiz sayılacak, geçersiz başvuruya dayalı yer değiştirmeler iptal edilecektir.

bu arada sınıf öğretmenleri boş bırakarak onaylandı.sonra farkedip ilçeye sordu idare farketmez demişler ilçeden.zaten o saatten sonra farketse iptal edildiği için bir daha tercih yapamayacaktı öğretmen arkadaşlar :)

grandmasterb' Alıntı:
Dotcom hocam,

Hocam sonuçta kurumum dönüştürülen bir kurum olduğundan bu daha doğru geldi bana.hatta hepimizin kurumu dönüştürüldüğünden olması gereken bu bence.
Ayrıca klavuzda yazan aşağıdaki maddede koyu yaptığım yer sıkıntı yaratabilir diye düşündüm.
Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle ve posta yoluyla yapılan başvurular ile gerekli
şartları taşımadan, gerçeğe aykırı, yanlış bilgi ve belgeyle, istenilen bilgileri uygun biçimde
işaretlemeden
, Elektronik Başvuru Formu ve çıktısı imzalanmadan/onaylanmadan yapılan
başvurular geçersiz sayılacak, geçersiz başvuruya dayalı yer değiştirmeler iptal edilecektir.

bu arada sınıf öğretmenleri boş bırakarak onaylandı.sonra farkedip ilçeye sordu idare farketmez demişler ilçeden.zaten o saatten sonra farketse iptal edildiği için bir daha tercih yapamayacaktı öğretmen arkadaşlar :)

Tekrar tercih etme şansı bulunmadığı için biraz ince eleyip sık dokuyorum o yüzden :)

Açıklamalarınız için teşekkürler.

Bütün kurumlar dönüştürüldü sonuçta dediğiniz gibi. Benzer bir seçenek olması kafaları karıştırıyor. Kurum adı değiştirildi seçeneği de var. Mantıklısı kurum türü değiştirildiğinden gibi geliyor

kadrom ilköğretim de ve şimdi ortaokul kadrosunda görünüyorum , il içi başvuruda duruma okulum dönüştürülen kurumdur seçmiştim. ilçe ve okul olmaz dedi sıkıntı olur deyince ilçeden başvurumu iptal ettim. durum seçeneğini boş bırakıp başvuru yaptım.onaylandı
kimse net bir şey bilmiyor umarım bir sıkıntı yaşamam

rezber' Alıntı:
kadrom ilköğretim de ve şimdi ortaokul kadrosunda görünüyorum , il içi başvuruda duruma okulum dönüştürülen kurumdur seçmiştim. ilçe ve okul olmaz dedi sıkıntı olur deyince ilçeden başvurumu iptal ettim. durum seçeneğini boş bırakıp başvuru yaptım.onaylandı
kimse net bir şey bilmiyor umarım bir sıkıntı yaşamam

Hangi ildesiniz?

Kaç senedir o okulda görevdesiniz? 06/05/2010 tarihinden itibaren o okulda kadrolu olarak görev mi yapıyorsunuz?

Ben sözleşmeden khk 632 ile kadroya geçenlerdenim. Ayrıca çalıştığım kurumda 3 yılımı doldurdum. Beyana dayalı bilgiler kısmını boş mu bırakmalıyım bu durumda?

duygudeniz' Alıntı:
Ben sözleşmeden khk 632 ile kadroya geçenlerdenim. Ayrıca çalıştığım kurumda 3 yılımı doldurdum. Beyana dayalı bilgiler kısmını boş mu bırakmalıyım bu durumda?

Bence beyan kısmında khk ile kadroya geçenler şeklindeki maddeyi işaretlemelisiniz.

İlinizde nasıl bir uygulama yapılıyor bu noktada?

Farklı yaklaşımlar bu konuda da var maalesef. Açıklamalar yeterli değil.

Sanırım dediğiniz gibi yapacağım. Teşekkürler hocam. Bu arada İstanbul'dayım. Fakat ilin bu durumla ilgili tutumunu bilmiyorum.

Geri