Benzin lpg mi dizel mi

Kodla Büyü
Benzınlı Aracımın var ama artık en uygunu arabayı olduğu yerde bırakıp otobüs kullanmak :D

darkprog' Alıntı:
Benzınlı Aracımın var ama artık en uygunu arabayı olduğu yerde bırakıp otobüs kullanmak :D

2 veya daha fazla kisi ile biryerlere gidince genelde araba daha ucuz oluyor. ozellikle kisa mesafede.

Suicide' Alıntı:
darkprog' Alıntı:

2 veya daha fazla kisi ile biryerlere gidince genelde araba daha ucuz oluyor. ozellikle kisa mesafede.
Yakıt olarak öyle ama vergi muayene sigorta bakım derken masraf artıyor rahatlığı cok işte alışınca

Şehir içi dur kalk çok kullanılacaksa lpg,onun dışında ani hızlanma,ışıklarda performanslı kalkış için benzin, yokuş için ve düz yol mesafeli seyahatler için dizel

wepster' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
darkprog' Alıntı:

Yakıt olarak öyle ama vergi muayene sigorta bakım derken masraf artıyor rahatlığı cok işte alışınca

sonucta vergi, sigorta vs. illaki odenecek. ne kadar cok binilirse km basina maliyet o kadar duser. alip evin onunde yatirmaktansa bol bol binmek daha mantikli bence.

1326.jpg

Hep aklımda vardı sonunda bisiklet aldım 1 haftadır bisikletle gidip geliyorum işe.Vergi yok kasko sigorta yok.Çizilecek sürtülecek derdi yok.Nereye park edecem derdi yok.Bakım derdi yok.Kafam rahat.Biraz kaba etim acıdı 1-2 gün oda geçti oh mis.
NOT:Dizel aracım var. :D

Kilit' Alıntı:
Hep aklımda vardı sonunda bisiklet aldım 1 haftadır bisikletle gidip geliyorum işe.Vergi yok kasko sigorta yok.Çizilecek sürtülecek derdi yok.Nereye park edecem derdi yok.Bakım derdi yok.Kafam rahat.Biraz kaba etim acıdı 1-2 gün oda geçti oh mis.

duz bir memlekettesiniz anlasilan :)

Değil hocam ama küçük işe gitmek 5 dakika dönmek 10 - 15 dakika ev bayırda dönüş zor oluyor baya nefes nefese kalıyorum.

Kilit' Alıntı:
Bisiklete de vergi gelirse şaşırmayalım.

En ekonomik araba ilk yatırım (satın alma) maliyetini saymazsak Hibrid, hatta elektrikli araba.

Onun için devletin toyota için yaptığı şu hibrid vergi indirimiyle bir hibrid arabaya geçmeyi planlıyorum.

fatihkultukturkan' Alıntı:
En ekonomik araba ilk yatırım (satın alma) maliyetini saymazsak Hibrid, hatta elektrikli araba.

Onun için devletin toyota için yaptığı şu hibrid vergi indirimiyle bir hibrid arabaya geçmeyi planlıyorum.

Hybrid araça olarak 2.elde HONDA CİVİC 1.4 ler var..Ancak araştırmam sonucu bataryaları ile ilgili belirli bir zaman sonra sıkıntılar yaşandığı ve bataryalarının değişmesi gerektiğini öğrendim..
Bu değişiminden 6-7000 lira civarlarına mal olduğunu öğrendikten sonra..
Yanına yanaşmadım ..

spider23' Alıntı:
fatihkultukturkan' Alıntı:

Hybrid araça olarak 2.elde HONDA CİVİC 1.4 ler var..Ancak araştırmam sonucu bataryaları ile ilgili belirli bir zaman sonra sıkıntılar yaşandığı ve bataryalarının değişmesi gerektiğini öğrendim..
Bu değişiminden 6-7000 lira civarlarına mal olduğunu öğrendikten sonra..
Yanına yanaşmadım ..
Evet şu an hybrid arabaların hiçbir albenisi yok. Tespit ettiğim kadarıyla yolun tamamını elektrikle gitmiyor zaten, benzin illa ki kullanıyor. Ayrıca batarya değişimi büyük masraf. Üstelik sırf araba hybrid diye 60 bin liradan verilecekse 80 bin liradan veriliyor. Bunları ucu ucuna ekleyince Dünyanın en pahalı yakıtını kullandığımız halde bizim ülkede bile kâr ettirmeyen bir durum ortaya çıkıyor.

yasarsahbaz' Alıntı:
Kilit' Alıntı:
Ona vergi yok şükür.

Hocam uzun mesafe kısa mesafe şehir içi şehir dışı fark etmez aynı motor hacminde LPG daha ucuzdur. Performans sorun kolaylık zorluk karşılaştırması ayrı konu

Kilit' Alıntı:
Süper. Bende de kron xc150 var onla gidiyorum ara sıra.
NOT: Dizel aracımda yok :)

wepster' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
Kilit' Alıntı:
Ona vergi yok şükür.
Hocam biraz daha bahsederseniz ona da gelecek. :)

Yakın mesafeye tabanvay, orta mesafeye bisiklet, az daha uzaksa elektrikli bisiklet, daha da uzaksa toplu taşıma.

Geri